Ožujak 28, 2024, 19:51:35 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60  (Posjeta: 9534 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« u: Prosinac 07, 2018, 20:37:36 poslijepodne »
Pozdrav, nakon što sam napunio 33 god. bacam se u akvaristiku. Oduvijek sam to želio, ali nisam imao financijskih mogučnosti si priuštiti i ozbiljnije se baviti s tim. E sad, znam da je litraža mala, ali jednostavno nemam mjesta ni uvjete za bolji i veći akvarij. E sad krenimo redom. Planiram slatkovodni akvarij sa biljem, ukrasnim kamenjem i nekim drvetom. Od ribica planiram muške guppie za početak cca 8 kom i 6 corydorasa, nadam se da to nije previše na tu litražu. Nakon pretrage svih shopova, odlučio sam se uzeti online sa zooplus.de Cijene su dosta jeftinije nego kod nas, a dostava je 10 eura do zg-a.

1. uzimam gotovi set Juwel primo led 60 sa unutarnjim filterom bio flow, grijačem aqua heat 50w i led rasvjetom 8w
https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium/aquarien_komplett/aquarien_gross/567912 oko toga znam uglavnom sve, planiram ga staviti na kallax stalak ikein koji ću ojačati kutnim spojnicama. Iz filtera treba izbaciti gazu jeli tako? Koliko često treba mjenjat spužve u filteru, uzeo bih još dodatni set spužvi. Dali je ta rasvjeta dostatna za rast biljaka? Ubacio bih neke biljke za početnike, koje su najbolje s obzirom na guppie i corydorase? planirao sam nekoliko komada u stražnji i srednji plan. Uzeo bih gnojivo za biljke https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium_pflanzen/pflanzenduenger/easy_life_profito/12866 , dali je to ok? Također sam mislio uzeti https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/wasserpflege_aquarium/wasserpflege/easy_life/157450 starter za akvarij, nakon što ga napunim vodom i zasadim biljke. od pribora ču još kupiti set pinceta, škara za bilje i sauger za čiščenje podloge https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium/reinigung/wasserwechsel/400106

2.podloga
o podlozi sam razmišljao pošto sadim bilje dali treba substrat ispod kamena ili da stavim manado tj. dali mi onda ne treba substrat ispod manada. Dali ako stavljam substrat će se mutit više voda nego ako stavim samo manado? ako bi išao na substrat stavio bih https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium/aquarium_kies_naehrboden/aquarium_naehrboden/460191 ili jbl aqua basis???

Eto toliko za početak, svi savjeti dobrodošli, priručnik za početnike sam pročitao nekoliko puta :-) :AkTer:

3.dekoracija
kao što rekoh od dekoracija planiram https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium_dekoration/alle_produkte/wurzeln/644219 i https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium_dekoration/alle_produkte/steine_felsen/644372 s nekom tamnom podlogom iskombinirat i sa biljkama

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #1 u: Prosinac 07, 2018, 20:42:01 poslijepodne »
Također me zanima koji je najbolji termometar za akvarij ? i koju hranu koristiti za guppie i corydorase?

Offline tomislav88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Laduč / Zaprešić
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #2 u: Prosinac 07, 2018, 21:23:37 poslijepodne »
Pozdrav,
mogu ti dati savjet oko kalaxa.
Kalax nije od tipicne iverice. rekao bih da je struktura ispune saćasta , pa je zato toliko lagan.
I deklarairana nosivost ( za 2x2) mu je oko 15 kg. Pa ga stoga obavezno moraš ojačati.
Svakako preporučam da na njega staviš još iver ploču od 3 cm ( radnu ploču ili slično) te lesonit ploču na poleđinu kako bi spriječio bočna pomicanja.
Ja sam tako spajao 2 kalaxa 2x2 . I na njima sad bez straha imam 2 akvarija( 100 + 50l)

Plan ti je dobar. Za akvaristiku nikad prekasno ;)
Ja manado imam kao samostalnu podloga u akvariju uz gnojenje kroz vodeni stup sa profitom i easy carbom.
Od jednostavnog bilja preporucam bacopu australis, hy. Polysperma, valisneria, limun...


Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #3 u: Prosinac 07, 2018, 21:31:18 poslijepodne »
Hvala, ojačat ču sigurno kallax to je pod must. ovo sa vodenim stupom ? To sam na puno mjesta pročitao a ne znam što je to ? Dali su ovi dodaci koje sam kupio dovoljni za taj vodeni stup i gnojivo biljkama? znači nemoram substrat stavljat ako koristim gnojivo? Koliko treba bit debljina podloge?

Offline tomislav88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Laduč / Zaprešić
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #4 u: Prosinac 07, 2018, 21:54:05 poslijepodne »
Svakako , al mislim da ti samo kutni profili neće biti dovoljni. Ipak je to preko 60 kg.

To ti je gnojenje tekučim gnojivima kao npr profito. Ja njega kombiniram s easycarbom te makro elementima.
Preporučenu tjednu dozu bolje podijeli na više dana.
Podloga je vrlo bitan faktor,  te supstrat ispod manada  sigurno neće odmoći ukoliko želiš dobro ubiljeni akvarij.  Od manada se voda neće mutiti.
Za razvijanje dobrog korijena bilja , 5 cm podloge je minimum.

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #5 u: Prosinac 08, 2018, 18:09:21 poslijepodne »
gazu izbacis iz filtera osim ak ju ne mislis mjenjat svaih par dana jer se brzo zastopa, ona koristi samo kao mehanicki filter te se brzo zacepi; tipa ja ju znam koristit samo nakon ciscenja da mi pokupi svo smece koje se diglo i sutradan ju izvadim,
spuzve nikad ne mjenjas osim ako se ne pocnu raspadat sto ce bit za dugo vremena ili mozes ako ti se stvori kamenac po njoj zamjenit al onda postupno jednu po jednu ne sve odjednom, ili ju mozes utopit u alkoholnom octu te dobro isprat i osusit, al ugl spuzve ostaju dugo i ciste se u akvarijskoj vodi
nisam ovak nabrzinu nasao jacinu svjetla ni toplinu al jacina ti se gleda u ovim lumenima pa ak nades inf. tu ti je link kak si mozes gledat za biljke kolko ti treba jako svjetlo a ti bi po ovom trebo gledat easy posto ides na lakse biljke  https://www.google.com/search?q=lumens+per+liter&client=safari&hl=hr-hr&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiPueGD2ZDfAhXBsqQKHaoPAqYQ_AUoAXoECA0QAQ&biw=1024&bih=666#imgrc=7OnSkFhWtX3SUM
gnojivo je dobro ja bi ga joskombinirao sa easy carbom
nemoj uzimati complete substrate od tetre jer je smece i vrlo je slaba podloga a skupa, mislim za lakse biljke ce funkcionirat al moze se bolje dobit za te novce, aquabasis je OK
samo po meni mozda isto ima malomprevise sljunka u sebi al bolje od tetre puno
hrane stvarno imaspuno izbora meni se dobre pokazale dennerle, tropica i nutrafin

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #6 u: Prosinac 10, 2018, 21:53:30 poslijepodne »
Pozdrav, evo mali update, roba je na putu, kroz dan dva mi stiže akvarij. Sad je vrijeme za odabir podloge. Pošto nemam veliki akvarij, odlučio sam se za nakvalitetniju podlogu, malo sam istraživao i naišao na ada aquasoil amazona light, kao izvrsnu podlogu za rast bilja. Dali je to ok? po mojoj procjeni treba mi cca 9L podloge. Ili da uzmem od tropice aquarium soil isto dosta hranjiva podloga. Odlučio sam se ne stavljati substrat ispod podloge, nego jednu podlogu. Za ove podloge je uputa prva 3-4 tjedna mjenjati 25-50% vode u tijeku cikliranja. Jedva čekam da stigne sva oprema i da se mogu posvetiti akvariju.

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #7 u: Prosinac 11, 2018, 06:26:44 prijepodne »
Soil od tropice kao i od ade je dovoljan bez substrata zato se i preporuca dodatna izmjena vode jer je soil poprilicno jak, moja preporuka je ic za pocetak sa sljunkom/pijeskom a ispod njega stavit odgovarajucu kolicinu tropica substrata koji je cisto dovoljan, zato jer soil zahtjeva dosta brzorastuceg bilja te mozda malo vise iskustva i znaju dosta alge bujat ako se ne iskoroste hranjiva svojstva, to je moje misljenje mozda se netko nece slagat, a sto se tice razlike izmedu ade i tropice cuo sam da i nema neke....nemam osobnog iskustva

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #8 u: Prosinac 11, 2018, 08:32:19 prijepodne »
Imao sam tu Novolux LED rasvjetu na tri akvarija i nisam bio zadovoljan sa rastom bilja.
Kad sam vratio nazad fluo lampe sve je živnulo drastično.

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #9 u: Prosinac 11, 2018, 13:32:36 poslijepodne »
Soil od tropice kao i od ade je dovoljan bez substrata zato se i preporuca dodatna izmjena vode jer je soil poprilicno jak, moja preporuka je ic za pocetak sa sljunkom/pijeskom a ispod njega stavit odgovarajucu kolicinu tropica substrata koji je cisto dovoljan, zato jer soil zahtjeva dosta brzorastuceg bilja te mozda malo vise iskustva i znaju dosta alge bujat ako se ne iskoroste hranjiva svojstva, to je moje misljenje mozda se netko nece slagat, a sto se tice razlike izmedu ade i tropice cuo sam da i nema neke....nemam osobnog iskustva

Zato planiram koristit easy carbo, i profito, baš zbog bujanja algi. Vidjet ću još kad odem do aquashopa što mi oni preporučuju za podlogu.

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #10 u: Prosinac 11, 2018, 13:33:08 poslijepodne »
Imao sam tu Novolux LED rasvjetu na tri akvarija i nisam bio zadovoljan sa rastom bilja.
Kad sam vratio nazad fluo lampe sve je živnulo drastično.

Vidjet ćemo, može li se zamjenit lampa na tom akvariju?

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #11 u: Prosinac 11, 2018, 20:29:28 poslijepodne »
Imao sam tu Novolux LED rasvjetu na tri akvarija i nisam bio zadovoljan sa rastom bilja.
Kad sam vratio nazad fluo lampe sve je živnulo drastično.

Vidjet ćemo, može li se zamjenit lampa na tom akvariju?
dali mogu umjesto te led lampe stavit 2 kom https://rasvjeta.info/rasvjeta/prodaja/osram-fluora-t8-fluocijev-g13-36-wata-4050300003184 , mislim da si tu spominjao kao idealnu.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #12 u: Prosinac 12, 2018, 19:15:49 poslijepodne »
Ta fluo što si linkao je dužine 120cm, ali recimo 15W T8 ili 24W T5 može stati u poklopac samo zafrkancija sa postavljanjem jer trebaš vodotijesna grla, prigušnice, nosače upasati...

Imam sada JBL Solar Nature 9000K s kojima sam više nego zadovoljan
https://www.jbl.de/en/products/detail/2378/jbl-solar-natur-t8

Probaj za početak sa ovom LED rasvjetom što ti dolazi sa akvarijem, pa ako bude kilavilo znaš šta je  ;)

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #13 u: Prosinac 12, 2018, 21:03:19 poslijepodne »
Ta fluo što si linkao je dužine 120cm, ali recimo 15W T8 ili 24W T5 može stati u poklopac samo zafrkancija sa postavljanjem jer trebaš vodotijesna grla, prigušnice, nosače upasati...

Imam sada JBL Solar Nature 9000K s kojima sam više nego zadovoljan
https://www.jbl.de/en/products/detail/2378/jbl-solar-natur-t8

Probaj za početak sa ovom LED rasvjetom što ti dolazi sa akvarijem, pa ako bude kilavilo znaš šta je  ;)
A recimo ova https://www.jbl.de/en/products/detail/2378/jbl-solar-natur-t8#6163100 18w 590 dužina bi se mogla instalirati na moj poklopac?

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #14 u: Prosinac 12, 2018, 21:16:43 poslijepodne »
Pozdrav, evo roba je stigla, za sada je ne stignem raspakiravati, i instalirati, samo sam brzinski pregledao da je sve citavo. Sve super stiglo, svaka pohvala zooplus.de
E sad, uzeo sam neke dodatne filter spužve, pa šta mislite da stavim ovaj crni carbo ili da ostanem pri ova 2 plava koji su po originalu u filteru. Također sam uzeo easystart i profito, još cu easy carbo, to planiram stavljat od dodataka. Također sam kupio ovu spravu za čiščenje dna, te škare i pincete za sadnju i uređivanje bilja.











Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #15 u: Prosinac 13, 2018, 00:03:43 prijepodne »
sacuvat carbo za sad stavit samo plave

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #16 u: Siječanj 10, 2019, 12:39:29 poslijepodne »
Pozdrav, evo update, 4.1. složio akvarij i započeto cikliranje. Podloga Tropica soil 9L+tropica soil powder 2,5L, par kamenja i panj. Posađene biljke Didiplis diandra ,Myriophyllum mattogrossense , Alternanthera reineckii Mini ,Sagitaria subulata ,Eleocharis acicularis ,Lilaeopsis brasilensis . Još planiram nabaviti anubias nana pa ga privezat za panj. U akvarij je nakon podloge i kamenja natočeno 47 litara vode. Dodao sam bakterije easy star i planiram ih dodati još 7 i 14.ti dan prema uputama. Svaki dan dodajem 1ml easy carbo i 1ml care plant od tropice. Rasvjeta je 1x8w juwel novolux 60 iako sam nabavio još jednu pa ću od danas imat 2x8w led. Plan je prvih mjesec dana 2xtjedno mjenjat 50% vode zbog podloge soila. Nakon toga bih ubacio ribice. Planirao sam jato 10tak komada neonki i nekoliko kozica red cherry. S obzirom da nemam veliki akvarij odustao sam od guppya i corydorasa, a i osobno neonke su mi najljepše ribice. Evo nekih slika, od opreme za sada nisam ništa planirao dodatno ali vidjet ćemo, slušam vaše prijedloge. Pozadina je juwelowa.





Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #17 u: Siječanj 14, 2019, 10:13:44 prijepodne »
Šalji slikice kada se malo razraste tako da vidimo napredak. Ovo definitivno ima potencijal. ;)
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #18 u: Siječanj 15, 2019, 12:42:41 poslijepodne »
Moj savjet ti je da reduciras gnojenje. Soil je sam po sebi obogacen svim i svacim, to mu i je svrha. Easy carbo je neka druga prica, njega bi nastavila stavljat. Neonke se bas i ne preporucaju za nezrele akvarije (kazu barem 3 mjeseca). Ja osobno i nemam nekog iskustva s tim jer novi akvarij uvijek pokrecem s dobro zacikliranim filterom pa se bas i ne moze reci da je skroz nezrel. Nekima je uspijevalo i kad su ih odmah ubacili, ali neka generalna preporuka pocetnicima je da ih se ne ubacuje odmah nakon cikliranja. Lijepo si to slozio, samo vec sad vidim kako ce muyiophyllum pocet divljat s rastom pa ces spavat sa skarama u rukama  :roll:. Najveci problem kod njega je sto nakon par sisanja (a jako brzo raste kad su mu pogodjeni uvjeti) bas i ne lici na nista pa ga treba dosta cesto i presadjivati. Iz soila je mozda bolje da ga ne cupas nego sa skarama odrezi uz podlogu pa do toga posadi novi vrh. inace ce ti sve zamutiti.

Offline Rango

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Bad Bellingen
  • Svi su gore....
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #19 u: Siječanj 15, 2019, 12:58:17 poslijepodne »
Pozdrav,svima ;)
Ja bih ti savjetovao da izbacis taj bioCarb X-(,jer ce ti pojesti sve prihrane koje ubacujes u tom periodu razvijanja akvarija dosta ti je 4 tjedna,za tu fazu,ja sam tak napravio sa Rio 125 Led.Istu filtraciju imamo,jacina pumpe moze biti drugacija ali princip rada tog filtera je isti,ja zadovoljan.Naravno nadam se da ces co2 ukljuciti u tu pricu.Pozzz ;)

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #20 u: Siječanj 16, 2019, 20:53:46 poslijepodne »
Pozdrav, ma nemam taj bio carb crni filter, imam samo 2 spuzvice plave. Ovo sam dobio sa narudžbom ali nisam to stavljao. U mom bio flow juwel one filteru je u originalu bile samo 2 plave spužve. Profito ne dodajem jer ne treba zbog soila koji je pun sastava kao i profito. Dodajem easy carb 1ml dnevno + tropica plant car (to je dušik + fosfor). Dodao sam još jednu lampu 1x8w novolux 60 i za sada sve odlično napreduje. Kroz koji dan ubacit ću red cherry kozice, a nakon 2 mjeseca ću dodati neonke.


Offline Rango

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Bad Bellingen
  • Svi su gore....
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #21 u: Siječanj 18, 2019, 12:38:40 poslijepodne »
Bok sad vidim da je velicina tih filter medija M,to tebi i ne pase jer kod tebe je Bioflow One.To pase meni u Bioflow 3.0 :)
Onak prijateljski savjet stavi si Co2 u akvarij,ako to mogucnoisti dozvoljavaju,i nabavi si nekakav test za mjerenje vrijednosti vode , al ne one trakice , nego test na kapanje,puno je tocniji nego te trakice.Jer kod dodavanja prihrane bilo bi ok znati kaj imas u akvariju i kaj imas previse,jer znas i sam od necega previse dolazi do problema sa algama.Pozz

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #22 u: Siječanj 18, 2019, 14:58:06 poslijepodne »
Pozdrav, inaće prodajem te spužvice ako ti trebaju, čak bi ih i polonio, jebiga zabunom sam ih naručio. Da, kupio sam si trakice za test, i po testu za sada mi se sve cini ok osim ph koji je malo nizak. S algama za sad nemam problema koliko vidim. Bilje jako dobro napreduje, u 10 dana je podivljalo, pogotovo kad sam stavio još 1xled 8w. Što se tiće co2 sustava, za sada i ovaj mali akvarij od 60L ne znam koliko mi je to isplativo. Razmišljao sam o nećem ovakvom za početak, mada se na njemu koliko znam ne može regulirati ispuštanje co2 po noći, a navodno po noći ne smije co2 u akvarij. https://www.jbl.de/en/products/detail/7572/jbl-proflora-bio80



Offline Rango

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Bad Bellingen
  • Svi su gore....
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #23 u: Siječanj 18, 2019, 19:30:28 poslijepodne »
Servus,da to je Bio Co2 ja sam ga koristio od Denerle al nisam nekak bil sa tim zadovoljan,neznam kak je to kod JBL al kod Denerle-a sam popizdel dok se aktivira tableta kaj ju bacis unutra u tekucinu,pa dok to protjera plin do difuzora popizdel sam,da na bio co2 nemres regulirati protok plina,po noci nebi trebalo da u akvarij ide co2,jer i same biljke proizvode co2,znaci nema svjetla pa se ne radi fotosinteza.Al ako ti se imalo povrsina talasa nemas problema sa nakupljanjem viska co2 u akvarij,bitno da se radi izmjena plinova.Uglavnom presel sam na Co2 iz flase.Kod co2 sa flasom i regulatorom pritiska radis kak hoces i koju kolicinu plina na tvoj akvarij zahtjevaju biljke,jel isplativo ili ne pokazat ce ti biljke sa vremenom,naravno igra veliku ulogu novac jbt,ovo je jedan primjer

https://www.amazon.de/Dennerle-2972-Einweg-160-Primus/dp/B002HILETE/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1547835617&sr=8-5&keywords=dennerle+co2+einwegflasche

ovo drugi

https://www.amazon.de/JBL-ProFlora-Komplett-CO2-Düngeanlage-Einwegflasche/dp/B01KK7QM8Q/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1547835737&sr=8-3&keywords=jbl+co2+einwegflasche

naravno sad odma nemoras nista poduzimati,samo strpljivo,prati akcije zna se naci dobrih stvari za recimo neku srednju cijenu.I da hvala na ponudi za filter materijal,za sada mi ne trebaju ,mozda neko treba na forumu

Offline frend

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Moj prvi akvarij Juwel primo led 60
« Odgovori #24 u: Siječanj 18, 2019, 22:31:38 poslijepodne »

evo ovo je za sad situacija, 14ti dan cikliranja, bez co2. Ec 1ml dnevno i plant care 1ml dnevno. U buducnosti bi zelio nabaviti co2 kao i vanjski filter, ali sve ovisi o lovi.