Travanj 29, 2024, 13:57:25 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: kamo su nestali oglasi?  (Posjeta: 5805 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #50 u: Veljača 02, 2012, 20:38:05 poslijepodne »
da, samo pitanje je gdje je ta glava

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #51 u: Veljača 02, 2012, 20:39:29 poslijepodne »

a ona da riba smrdi od glave...?  ;)

u ovom slučaju mislim da smo opet iznimka...smrdimo od repa, a onda glava zaudara

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #52 u: Veljača 02, 2012, 20:42:22 poslijepodne »

Možda je stvar u mentalitetu da. Ali, ne misliš da red i principe treba uvesti glava, u ovom slučaju vlast, pa će i rep - lokalne vlasti, morati početi se ponašati kako glava zapovijeda... ;)

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #53 u: Veljača 02, 2012, 20:42:53 poslijepodne »
krivo tumačite ovaj zakon..kako i kaže sprečavanje obavljanje ilegalne djelatnosti..to nije kupim prodam par biljaks, već se njime želi stat na kraj švrecerima od kojih država nema koristi, ne plaćaju pdv na prodane stvri koje nam naplaćuju višestruko...o tome govori zakon, ni više ni mane..onaj tko će i dalje prodavat par biljaka i nekoliko riba će bit na miru, a oni koji će imat hrpetinu toga i od toga, ajmo reč živjet, će bit (il bi trebali bit) kažnjeni..
primjera radi, zar vi mislite da teraristika.hr il aquashop il vili il belugo (napamet govorim) plaćaju pdv zato kaj im se hoće ??? ljudi rade pošteno svoj posao, a s druge strane im uljeću razno razni šverceri koji državi ne daju ni lipu, a zarade lijepe pare..karikiram...


prvo, neplacuju oni pdv vec njim ga ja placam :) a drugo, mali covjek uvjek nahebe a veliki igraci ne. veliki sverceri i jesu oni koji imaju svoje ljude na carini i okrecu kamione bez papira tamo dok ti isti meni cjeli gepek preruju i pitaju sta toliko alata imam.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #54 u: Veljača 02, 2012, 20:45:07 poslijepodne »



Možda je stvar u mentalitetu da. Ali, ne misliš da red i principe treba uvesti glava, u ovom slučaju vlast, pa će i rep - lokalne vlasti, morati početi se ponašati kako glava zapovijeda... ;)


ehhh..tu smo sad....

kad se glava ponaša tako, kako se ponaša, onda rep vidi da ima manevra i da može izvodit svašta... ovo se vjerojatno kosi sa mojom prijašnjom rečenicom, al vjerujem i znam (znaš o pričam i odakle znam) da su lokalni i regionalni čelnici vođe svih ovih nepravilnosti koje se događaju..ne toliko državni vrh...jer, na kraju krajeva glasačka mašinerija kreće odozdo prema gore..

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #55 u: Veljača 02, 2012, 20:46:57 poslijepodne »

ne slažem se cann a vidim da i sam nisi siguran u to što pišeš... ;)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #56 u: Veljača 02, 2012, 20:50:26 poslijepodne »

prvo, neplacuju oni pdv vec njim ga ja placam :) a drugo, mali covjek uvjek nahebe a veliki igraci ne. veliki sverceri i jesu oni koji imaju svoje ljude na carini i okrecu kamione bez papira tamo dok ti isti meni cjeli gepek preruju i pitaju sta toliko alata imam.

stojim iza ono što sam napisao...
misliš ti plaćaš pdv u cijeni proizvoda ?? da, svi ga plaćaju, i ti koji su ti prodali proizvod su platili pdv na tu dobavljivu robu..
kad im ti platiš, oni moraju platit pdv, jer je zakon tako odrđeneo...on mora platit ostala davanja (zaposlenici), do 15 u mjesecu, u protivnom ga blokiraju (bi trebali)..zašto bi onda, u ovom slučaju ti, bio neš korisniji, kada danas obrtnici zatvaraju svoja vrata, pred takvima kao što si ti, koji voziš pun gepek alata ??? taj isiti obrtnik će platit državi pdv i punit državni proračun, a ti ćeš radit na fuš i dalje ćeš bit teret države, a njoj nećeš ništa dat..
pojednostavljeno, zašto bi mikoji smo zaposleni i imamo firme, plaćali i radili za tebe, dok ti s druge strane fušaš i direkt trpaš lovu sebi u džep, a i dalje si na teret države i svih nas poreznih obveznika ??
onda smo valjda mi ludi, a ne ti ??

karikiram, da se ne uvrijediš ;)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #57 u: Veljača 02, 2012, 20:50:50 poslijepodne »

ne slažem se cann a vidim da i sam nisi siguran u to što pišeš... ;)

siguran sam al ne smijem više..

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #58 u: Veljača 02, 2012, 21:00:30 poslijepodne »

Možda je stvar u mentalitetu da. Ali, ne misliš da red i principe treba uvesti glava, u ovom slučaju vlast, pa će i rep - lokalne vlasti, morati početi se ponašati kako glava zapovijeda... ;)

To bi bilo jako lijepo, al se bojim da nebudemo gledali taj film, ili ako ga i bude za nas ce bit prekasno  :dead:

ehhh..tu smo sad....
kad se glava ponaša tako, kako se ponaša, onda rep vidi da ima manevra i da može izvodit svašta... ovo se vjerojatno kosi sa mojom prijašnjom rečenicom, al vjerujem i znam (znaš o pričam i odakle znam) da su lokalni i regionalni čelnici vođe svih ovih nepravilnosti koje se događaju..ne toliko državni vrh...jer, na kraju krajeva glasačka mašinerija kreće odozdo prema gore..

Ja bi se slozio, iz vlastitog iskustva ovo mogu potvrdit, upravo lokalni čelnici-šerifi koji svi imaju neke svoje firme, su mene, moj posao, 7 zaposlenih ljudi, otjerali na rub propasti, narucivanjem poslova i neplacanjem istih.
Mada postoji vec spomenuti zakon o roku placanja, ali taj zakon za mene nije bio namjenjen, jer da je bio ja bi svoj posao naplatio i ljudi nebi zavrsili na birou, kroz kakva sam ja sr :-X anja prolazio to nije za pisat. Bitno da drzava sad meni oduzima kucu radi duga koji je u visini niti 1% od novaca koje sam ja uplatio u proracun, taj zakon za mene vrijedi, znaci kako nekom pase tako se koriste zakoni. A ne interesira ih zasto ja ne mogu platit svoj dug.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #59 u: Veljača 02, 2012, 21:01:59 poslijepodne »
nedao bog da ja drzavi pocnem vracati sve blagodosti koje mi velikodusno daje :) dok se gine onda smo prvi i duznost nas zove a kada se kolaci djele onda nema mjesta u redu, jel da?  :)
-i taj pdv platim ja a di on ide dalje iz cije ruke u ruku i dep meni tako svejedno kada mi je vec oteto, i normalno da mora platiti davanja radniku, zdravstvo, mirovinsko, najbolje da mu badava neprijavljeni  rade kao i dosada.
a taj alat sto sam ja imao uz gepeku nije bila tokarilica od milju kuna, cak ni makita i bosch oprema vec spahtla, cekic i kutija pizdarija sarafa i kljuceva stari po 10ak god. i da..jedno zauvjek zaprljano radno odjelo.  i ako takvi ljudi podkradaju drzavu i izvor su svih problema onda sam prvi za to da krenemo raditi bombe po podrumima..
i ne..nije vrh kriv, isto kao sto hitler nije znao za konc logore i  najveci drug tito za proganjanje svojih hrvata i ljetovanja po golome otoku

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #60 u: Veljača 02, 2012, 21:05:53 poslijepodne »
@ tvsb - glavni krivac je glupi zakon o plaćanju pdv-a, koji je dan danas po ispostavljenom računu...toje najveća glupost i zato si vjerojatno tu gdje jesi..da se postavi zakon o plaćanju pdv-a po naplaćenom računu, sve bi to bila druga priča, jer bi onda država tjerala na plaćanje računa jer bi se time automatski punio državni proračun brže i na obostrano zadovoljstvo...

@ stomed - napisao sam na kraju da karikiram i da se ne uvrijediš, niti sam mislio na tebe, nego sam tako napisao jer im je bilo lakše stavit te u prvo lice..sorry :)

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #61 u: Veljača 02, 2012, 21:21:26 poslijepodne »

a ona da riba smrdi od glave...?  ;)

...a čisti se od repa.  ;)

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #62 u: Veljača 02, 2012, 21:35:26 poslijepodne »
ma nije bed, nisam se ja uvrjedio vec samo kazem sto mislim. valjda se zna tko su veliki igraci, a mali ljudi se snalaze kako mogu jer njim nista drugo nepreostaje, ne zato jer tako zele vec zato sto jedino tako moze biti.
eto, sad pricaju o novom voznom parku..zadnja vlada kupuje blindirane bmw audi, sta vec, po 600 000 eura iz proracuna, dok vani prava cijena 150 000 za ta ista kola. pa mi svi zajedno nemozemo presvercat u gepecima i uplatiti u proracun koliko su oni u toj samo jednoj rudi okrenuli. pogledaj za koliko su prodali ht, plivu, inu, i koliko te kompanije donose godisnje? ht je otisao za ono sto zaradi u koju godinu..ko je tu koga okrao, oni nas ili mi njih? uz to, za taj isti ht, u bivsoj drzavi moji roditelji su plati 1000 maraka  da se instalacije telefona provedu do zgrade. a ova drzava nije napravila ama bas nista, sve sto smo imali ostalo je od komunizma, sve tvornice, brodogradilista,  poljoprivreda, sve sto je pare donosilo oni su prodali za kunu. da bi strpali u svoj dep proviziju strancima su sve dali, svoje ljude ostavili na cesti bez posla i gladnih usta, ostale nam samo neprofitne kompanije koje nista neproizvode i zato sad uzimaju kredite koje jos moji unuci nece moci odplatiti i sad da jos ispada da je takva situacija zbog nas, naroda. neznam, ili ja neshvacam poantu ili sam samo lud ali tu netko nekoga j.... :)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #63 u: Veljača 02, 2012, 21:39:36 poslijepodne »
nisam upoznat s problematikom, ali budem se... ali onako, s neba pa u rebra

činjenica je i da mi sve više radimo kao udruge građana,riba i ultra, da radimo bitne stvari za društvenu zajednicu i da smo kao takvi odgovorni i njoj i pred zakonima , kakvi god da bili...
e sad, da meni ili jurupariju kao predsjednicima udruga preko koje cijela humanitarna akter priča , ali i akvarijnet sve više funkcioniraju, netko sjeda na vrat sa davljenjem ili ne daj bože kaznama od po par tisuća do par desetaka tisuća kuna, radi loše sročenog/neprimjenjivog/ široko- sročenog- pa- se- može- tumačit- kako- god  zakona , a zbog potrebe i naputka da se kažnjava sve živo i neživo da se puni državna blagajna ( čuo još prije godinu dana, možda se po tom pitanju nešto promijenilo kad su se maknuli bivši vlastodršci, čitaj drumski razbojnici) sori, ali ne bude išlo..i mi imamo djecu za hranit i iz te perspektive nam se fućka živo za male oglase ovdje... :D

velim, ne znam, provjeriti ćemo, ali nema boga da ja ne spavam mirno zbog toga..kužite? ako se ne može čisto i legalno provesti, sori bat jbg


Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #64 u: Veljača 02, 2012, 21:45:28 poslijepodne »
Stavite u zatvoren dio foruma kao i drugi.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #65 u: Veljača 02, 2012, 21:48:22 poslijepodne »
što sprječava financa da se ulogira na forum . natuče 35 postova i roštilja? :D
ne znam, velim, možda mlataram, samo ideja da bi nekome iz "institucija pravne države" bio zanimljivi ovaj mali oglasnik mi je priglupa, tim više što dobar dio švercera i sami skrešemo, ali..
uvijek postoji taj prokleti "ali " :D

e ček..pa mi imamo fiškala ovdje?
Renta, prijatelju, aj ne bude ti teško, daj baci oko na te regulative pa reci kaj treba :D


Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #66 u: Veljača 02, 2012, 21:57:22 poslijepodne »
@ tvsb - glavni krivac je glupi zakon o plaćanju pdv-a, koji je dan danas po ispostavljenom računu...toje najveća glupost i zato si vjerojatno tu gdje jesi..da se postavi zakon o plaćanju pdv-a po naplaćenom računu, sve bi to bila druga priča, jer bi onda država tjerala na plaćanje računa jer bi se time automatski punio državni proračun brže i na obostrano zadovoljstvo...

Da mada, niti to mi nebi puno znacilo, jer ako ne mogu naplatit svoje fakture a u taj posao sam ulozio i dobit, nista mi nebi znacilo neplacanje pdv-a ako ne mogu vratit ulozeno, dakle svoju dobit, moj posao se bazirao na proizvodnji i uslugama. Meni je kumovalo loše provođenje zakona o roku placanja !  Da sam naplatio svoj posao, ( ne na vrijeme, nego uopce ) ljudi nebi otisli na burzu, ja bi platio svoje i tko zna mozda bi danas brojio 10-15 zaposlenika, i nebi se sekirao kako da platim struju sutra. A to nije slucaj samo sa mnom..
Neda mi se sad ulazit u detaljno u situaciju jer nije uopce mjesto za to i nemam više volje a još je i OT zalaufali smo se sa zakonima.

Offline Rocker

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #67 u: Veljača 02, 2012, 22:10:37 poslijepodne »
Mada bi se ova tema mogla bacit pod kljuc :) Kolko sam procitao o pravila forum da nema politickih tema hmmm... I kaj ste zakljucili? Kamo su nestali oglasi?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #68 u: Veljača 02, 2012, 22:22:09 poslijepodne »
zaključio sam da sam potencijalno kažnjiv osobno sa 5-20 tisuća kuna ...dok se to ne razjasni, nećete vidjet oglasa :D :D :diablolol:

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #69 u: Veljača 02, 2012, 22:23:07 poslijepodne »
Mada bi se ova tema mogla bacit pod kljuc :) Kolko sam procitao o pravila forum da nema politickih tema hmmm... I kaj ste zakljucili? Kamo su nestali oglasi?

Najbolji komentar u temi  :up:   ne kljuc nego kanta za smeće

zaključio sam da sam potencijalno kažnjiv osobno sa 5-20 tisuća kuna ...dok se to ne razjasni, nećete vidjet oglasa :D :D :diablolol:

znaci ti si taj  :D

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #70 u: Veljača 02, 2012, 22:24:37 poslijepodne »
ja mislim da su mali oglasi sada u remetincu  :)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #71 u: Veljača 02, 2012, 22:25:29 poslijepodne »
ja sam jedini od svih vas bisera potencijalno odgovoran pred zakonom...

kojeg su mi tek sad stavili na nos , u biti, tek sam večeras pročitao temu, toliko o tome kako sam često gore  :dead:

a kako sam ja i neka vrsta gazde ovdje, da ponovim, dok se pravno ne osiguram, nema oglasa od jučer pa nadalje  :D :D

možda se stavi kakav prijelazni oblik- mijenjam i razmjenjujem..jedino ćemo tako imat hrpu posla oko brisanje , jer vi inače  NE ČITATE pravila...

i da, tema je za smeće definitivno

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #72 u: Veljača 02, 2012, 22:27:26 poslijepodne »
Mada bi se ova tema mogla bacit pod kljuc :) Kolko sam procitao o pravila forum da nema politickih tema hmmm...

Ma nemas frke dok urednik drvi politicki  :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #73 u: Veljača 02, 2012, 22:29:55 poslijepodne »
meni je teško ne drvit politički kad sam latentna komunjara u liberalno kapitalističkom uređenju :D :D

viš, da su moji na vlasti ne bi imali ovakvih problema, sve bi braćo bilo društveno, čak  i javna pogubljenja budalaša koji su pisali ovakve općenite i neprimjenjive zakone  :diablolol:  :D :D :D

Offline Rocker

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
Odg: kamo su nestali oglasi?
« Odgovori #74 u: Veljača 02, 2012, 22:45:15 poslijepodne »
Ma kaj vas ti oglasi tolko muce? Posaljes poruku fino (ako mislis da bi mogo imat to kaj trazis) i pitas dal ima nekaj viska (il tak nest) barem ja radim tak :)