Travanj 19, 2024, 16:14:11 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!  (Posjeta: 15336 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« u: Travanj 01, 2011, 17:28:20 poslijepodne »
Vozim 50cca već nekih 6 ili 7 godina i nikad nisam imao nikakvih problema, policija me zaustavila možda 2 ili 3 puta, rutinska kontrola... Zaboravio sam napomenut da, naravno, nemam blokadu. I da skuter potegne i 80km/h.

Zadnjih par dana me malo panika jer je navodno policija najavila akciju kontroliranja blokada na skuterima u Rijeci i okolici. Pa me malo zanimaju vaša iskustva što se toga tiče. Tko od vas vozi skuter, imate li blokadu i jeste li ikada imali frke sa policijom? Pokušavam se sjetiti, ali mislim da ne poznajem nikoga tko vozi 50cca sa blokadom (klasika, stavlja se samo zbog tehničkog pregleda i odmah skida)!

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #1 u: Travanj 01, 2011, 17:36:21 poslijepodne »
Vozim 50cca već nekih 6 ili 7 godina i nikad nisam imao nikakvih problema, policija me zaustavila možda 2 ili 3 puta, rutinska kontrola... Zaboravio sam napomenut da, naravno, nemam blokadu. I da skuter potegne i 80km/h.

Zadnjih par dana me malo panika jer je navodno policija najavila akciju kontroliranja blokada na skuterima u Rijeci i okolici. Pa me malo zanimaju vaša iskustva što se toga tiče. Tko od vas vozi skuter, imate li blokadu i jeste li ikada imali frke sa policijom? Pokušavam se sjetiti, ali mislim da ne poznajem nikoga tko vozi 50cca sa blokadom (klasika, stavlja se samo zbog tehničkog pregleda i odmah skida)!

Pa malo mi je cudno da si to tek sad primjetio jer akcije s mjerenjima brzine traju vec barem 5-6 godina, a jednako su veseli i na tehnickom pregledu.
Kontrole ovise od grada do grada ali znam da su u Slavnoji posebno azurni pa se tamo svi voze s blokadama.

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #2 u: Travanj 01, 2011, 17:38:02 poslijepodne »
svake godine na početku sezone ista priča,...

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #3 u: Travanj 01, 2011, 17:44:44 poslijepodne »
Znam lika koji je napravio prekrsaj, vidio ga policajac na motoru i ravno za njim. Naravno, odmah se poteglo pitanje blokada i iskljucio mu je skuter iz prometa + kazne.

Ja sam vozila 3 godine bez blokada i srecom me nikad nisu uhvatili. Par puta su me zaustavili, ali samo rutinska kontrola. A ove specijalne akcije gdje te otprate na tehnicki ili cak imaju kombi s valjcima obicno najave pa onda ne vozis tih par dana i dobro (obicno je to vikendom) ;)
Prema zakonu mozes odbiti odmah otici s policajcem na tehnicki (ili da u kombiju na licu mjesta testiraju vozilo) pod izlikom da negdje jako zuris (pitanje zivota i smrti), ali se moras pojaviti kroz 24 sata na tehnickom (kada vratis blokade  :D).

Ako je 2T skuter, onda se moze ugraditi el.blokada na prekidac ili daljinac (recimo, kada ga upalis blokada je ukljucena, a iskljucuje se daljincem).

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #4 u: Travanj 01, 2011, 17:50:20 poslijepodne »
a ovako nešto?
http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_annonces&view=annonce&id=16&Itemid=129
 Lako se aktivira/deaktivira sa daljincem, pa ako te zaustave, imaš ju  :), a kad kreneš dalje isključiš ju i vozi miško

edit:
Preduhitren sam  :D
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #5 u: Travanj 01, 2011, 18:02:56 poslijepodne »
Vozim 50cca već nekih 6 ili 7 godina i nikad nisam imao nikakvih problema, policija me zaustavila možda 2 ili 3 puta, rutinska kontrola... Zaboravio sam napomenut da, naravno, nemam blokadu. I da skuter potegne i 80km/h.

Zadnjih par dana me malo panika jer je navodno policija najavila akciju kontroliranja blokada na skuterima u Rijeci i okolici. Pa me malo zanimaju vaša iskustva što se toga tiče. Tko od vas vozi skuter, imate li blokadu i jeste li ikada imali frke sa policijom? Pokušavam se sjetiti, ali mislim da ne poznajem nikoga tko vozi 50cca sa blokadom (klasika, stavlja se samo zbog tehničkog pregleda i odmah skida)!

Pa malo mi je cudno da si to tek sad primjetio jer akcije s mjerenjima brzine traju vec barem 5-6 godina, a jednako su veseli i na tehnickom pregledu.
Kontrole ovise od grada do grada ali znam da su u Slavnoji posebno azurni pa se tamo svi voze s blokadama.

Nisam to tek sada primjetio, nego sam imao sreće pa do sad nisam imao bliskih susreta sa policijom i takvim akcijama. Svake godine stavim blokadu prije tehničkog, i čim ga obavim blokada ide dole... Zna netko kolike su kazne?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #6 u: Travanj 01, 2011, 18:05:49 poslijepodne »
Sasvim dovoljne da ti pokvare dan, a možda i tjedan  :D
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #7 u: Travanj 01, 2011, 18:25:29 poslijepodne »
Mislim da je do sada je bilo 1000kn za tehnicki neispravno vozilo + cijena tehnickog pregleda. Odmah i skidaju tablice, tako da ne znam treba li se tu jos sto placati.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #8 u: Travanj 01, 2011, 19:54:33 poslijepodne »
jel nije bila neka prica da skuteri vise nemoraju ici samo 55? kao neki novi zako sta vec...bas zbog toga sto ionako nitko nema blokade..

j aimam kineza.. i nisam dirao ni jednu blokadu.. i mrcina na valjcima natukla 54,7... jedva sam prosao tehnicki.. a nisam nista dirao...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #9 u: Travanj 01, 2011, 20:40:22 poslijepodne »
;)
Prema zakonu mozes odbiti odmah otici s policajcem na tehnicki (ili da u kombiju na licu mjesta testiraju vozilo) pod izlikom da negdje jako zuris (pitanje zivota i smrti), ali se moras pojaviti kroz 24 sata na tehnickom (kada vratis blokade  :D).

Malo sutra. Takav skuter je tehnicki neispravan i on se iskljucuje iz prometa skiranjem tablice, a ti nastavi dalje pjesice ako je bas takva hitnoca.


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #10 u: Travanj 01, 2011, 20:41:14 poslijepodne »
Nisam to tek sada primjetio, nego sam imao sreće pa do sad nisam imao bliskih susreta sa policijom i takvim akcijama. Svake godine stavim blokadu prije tehničkog, i čim ga obavim blokada ide dole... Zna netko kolike su kazne?

Tehnicki neispravno vozilo plus jos vece veselje ako nemas dozvolu A kategorije.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #11 u: Travanj 01, 2011, 20:42:00 poslijepodne »
jel nije bila neka prica da skuteri vise nemoraju ici samo 55? kao neki novi zako sta vec...bas zbog toga sto ionako nitko nema blokade..

j aimam kineza.. i nisam dirao ni jednu blokadu.. i mrcina na valjcima natukla 54,7... jedva sam prosao tehnicki.. a nisam nista dirao...

Jer si perolaka kategorija  :)   Taj zakon je ostao jos uvijek samo na prici.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #12 u: Travanj 01, 2011, 21:37:22 poslijepodne »
jel nije bila neka prica da skuteri vise nemoraju ici samo 55? kao neki novi zako sta vec...bas zbog toga sto ionako nitko nema blokade..

j aimam kineza.. i nisam dirao ni jednu blokadu.. i mrcina na valjcima natukla 54,7... jedva sam prosao tehnicki.. a nisam nista dirao...

Jer si perolaka kategorija  :)   Taj zakon je ostao jos uvijek samo na prici.

ja imam 100 kila.. pa bas i nisam perolaki.. vise je ovaj pregledac bio  perolaki :)
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #13 u: Travanj 01, 2011, 21:59:24 poslijepodne »
Zna netko kolike su kazne?
Tolike da se svakako isplati dati lovu za ugradnju elektroničke blokade. I miran si u svakodnevnoj vožnji i na tehničkom.
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #14 u: Travanj 01, 2011, 22:05:46 poslijepodne »
a ne skinut blokadu? -?
ili jednostavno kupit koji kubik više?  ..bolje nego plaćat kazne

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #15 u: Travanj 01, 2011, 22:08:03 poslijepodne »
A kako to funkcionira sa elektronskim blokadama? Neka informacija iz prve ruke? Cijena?

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #16 u: Travanj 01, 2011, 22:26:38 poslijepodne »
zadnji ( prilicno star) info koji sam imao.. je bio cca 700 kn na kljuc.. 1000+kn na daljinac...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #17 u: Travanj 01, 2011, 22:28:19 poslijepodne »
gledao sam malo po oglasniku, prodaju se blokade za 100kn (dugme) i 250 (daljinski) + 50kn ugradnja. Ali nemam pojma koliko su to realne cijene i oglasi, nisam baš upućen..

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #18 u: Travanj 02, 2011, 06:45:55 prijepodne »
a gle.. ako je blokada na principu micanja jedne zice sa ECU-a (ili se zove CDI?). onda sa ebaya skines bilo koji prekidac na daljinski i stavis gore...

ako je blokada  cijeli elektronski sklop.. onda je to druga prica...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #19 u: Travanj 02, 2011, 08:08:55 prijepodne »
Ja na svome još nisam skidao blokadu. vjerujem da ju neću niti skidati, eventualno staviti neku veću puškicu( stvarno nemam pojma kako se to zove, ali sam čitao da se u Kymco dobije i da na prvom servisu to obavezno mijenjaju.)

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #20 u: Travanj 02, 2011, 09:23:20 prijepodne »
Pa puno je isplativije uzeti nesto jace i voziti bez straha od policijskih kontrola. Samo sto za jaci skuter treba imati i vozacku A1, A2 ili A kategorije (zavisi sto se vozi). Ja sam prije 2god investirala 2300kn, 10ak dana zivota i polozila za A kategoriju.

a gle.. ako je blokada na principu micanja jedne zice sa ECU-a (ili se zove CDI?). onda sa ebaya skines bilo koji prekidac na daljinski i stavis gore...

ako je blokada  cijeli elektronski sklop.. onda je to druga prica...

Sklop, ali nije nista komplicirano i skupo tako da se moze uzeti s ebaya. Najbolja je blokada na daljinski jer policija trazi prekidace. I naravno, ne drzati taj daljinski na istom privjesku za kljuceve na kojem su i kljucevi za skuter.

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #21 u: Travanj 02, 2011, 10:46:06 prijepodne »
Ja sam jučer stavio blokadu na prekidač spaja se na bobinu i jednostavno je da jednostavnije nemože bitihttp://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,15747.0.html. Druga solucija je da svaki put prije teh. otvaraš deklo i stavljaš odstojnik na bolcnu to je matica koja pravi razmak na variomatu pa onda ide po tvorničkim spec
Pa puno je isplativije uzeti nesto jace i voziti bez straha od policijskih kontrola. Samo sto za jaci skuter treba imati i vozacku A1, A2 ili A kategorije (zavisi sto se vozi). Ja sam prije 2god investirala 2300kn, 10ak dana zivota i polozila za A kategoriju.
Al je gušt kad ja sa svojom kosilicom od 50ccm ostavim u prašini jači skuter. Naravno skuter ima mali tuning pa povuče 100kn/h po satu ali realno 90km/h jer svaki sat na skuteru od 50ccm vara.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #22 u: Travanj 02, 2011, 11:14:17 prijepodne »
Ja sam jučer stavio blokadu na prekidač spaja se na bobinu i jednostavno je da jednostavnije nemože bitihttp://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,15747.0.html. Druga solucija je da svaki put prije teh. otvaraš deklo i stavljaš odstojnik na bolcnu to je matica koja pravi razmak na variomatu pa onda ide po tvorničkim spec
Pa puno je isplativije uzeti nesto jace i voziti bez straha od policijskih kontrola. Samo sto za jaci skuter treba imati i vozacku A1, A2 ili A kategorije (zavisi sto se vozi). Ja sam prije 2god investirala 2300kn, 10ak dana zivota i polozila za A kategoriju.
Al je gušt kad ja sa svojom kosilicom od 50ccm ostavim u prašini jači skuter. Naravno skuter ima mali tuning pa povuče 100kn/h po satu ali realno 90km/h jer svaki sat na skuteru od 50ccm vara.

A tek da vidis kako ostavljam u prasini junacine kada sam stavio lakse rolice i pomaknuo vaiomat za milimetar sa spomenutom sajbicom - a posebno volim one sa tim malim kosilicama koji misle da ce lako odrati trokolicu   :D

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #23 u: Travanj 02, 2011, 11:47:05 prijepodne »
Ja sam jučer stavio blokadu na prekidač spaja se na bobinu i jednostavno je da jednostavnije nemože bitihttp://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,15747.0.html. Druga solucija je da svaki put prije teh. otvaraš deklo i stavljaš odstojnik na bolcnu to je matica koja pravi razmak na variomatu pa onda ide po tvorničkim spec
Pa puno je isplativije uzeti nesto jace i voziti bez straha od policijskih kontrola. Samo sto za jaci skuter treba imati i vozacku A1, A2 ili A kategorije (zavisi sto se vozi). Ja sam prije 2god investirala 2300kn, 10ak dana zivota i polozila za A kategoriju.
Al je gušt kad ja sa svojom kosilicom od 50ccm ostavim u prašini jači skuter. Naravno skuter ima mali tuning pa povuče 100kn/h po satu ali realno 90km/h jer svaki sat na skuteru od 50ccm vara.

A onda te policajac na semaforu potapsa po ramenu i pokaze da ga slijedis u stanicu za tehnicki gdje ti raskopaju skuter  ;)

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #24 u: Travanj 02, 2011, 12:03:57 poslijepodne »
A tek da vidis kako ostavljam u prasini junacine kada sam stavio lakse rolice i pomaknuo vaiomat za milimetar sa spomenutom sajbicom - a posebno volim one sa tim malim kosilicama koji misle da ce lako odrati trokolicu   :D
Nije skuter trkači motor i naravno da ga ne možeš uspoređivati sa nekim jačim skuterom ali evo recimo ja imam gileru runner sp 50 2008 i nešto od tuning dijelova: giannelli revers, malossi multivar 2000, 6.5 g rolice, RMS racing žute opruge + rms zvono, polini blue sponge, dizna 68, ngk br9es. I evo recimo s tim setupom ja sam brži i startniji od piaggio flaya od 100ccm 4t a on ima 2x veču zapremninu i nema blokade naravno da se ne mogu uspoređivati sa skuterima tipa vx vxr ali ovakve i kineze od 100 i neke od 150 ccm ja ostavim u prašini. I to je samo za gradsku vožnju i guštanje naravno da nije predviđeno za neki duži put ali ima ljudi koji su se spustili na kosilicama skroz do Dubrovnika ja baš nebih  ;)