Travanj 29, 2024, 11:37:04 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: LED moduli  (Posjeta: 11915 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: LED moduli
« Odgovori #50 u: Rujan 22, 2010, 19:30:42 poslijepodne »
probaj pitati kod www.cutter.com.au
ja nisam pronašao da ih ima ali možda budu naručili.
više informacija toga tipa mogao bi dobiti na www.candlepowerforums..com, osim slanja u HR
a možeš probati i sa "International Package Forwarding: CountyComm & other places.." - http://www.cpfmarketplace.com  - 14/2kg  za HR iz Amerike, ja nisam probo  :D

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #51 u: Rujan 22, 2010, 20:36:17 poslijepodne »

Koje si LEDice nabavio? i gdje?
Naime, ja pokusavam naci Cree XP-E RoyalBlue D3, ali, ne uspjevam naci da su na podnozju (zvijezda), i da ima shipping u HR... moze hint?

ista stvar, nisam uspio naci direktan shipping ovamo, a frendove u USA sam vec udavio s nekim drugim stvarima, pa sam odustao od toga i narucio ove sa DX-a

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1775

stigle su nakon nekih mjesec dana, mozda i 5 tjedana, ali su dobre koliko sam probao ... prije toga sam pokusavao nagovorit jednog tipa na ebayu da posalje ovamo 25 komada luxeona (mislim royal blue ili tako nesto), ali ni cut....

uzeo sam i meanwell drivere, sad cekam hladnjake sa e-baya i onda jednom kad se uhvatim s vremenom, montaza i lemljenje...

frend je uzimao isto ove CREE sa DXa, ali bijele i radio si lampu za biciklizam... 3 ledice, kolimatori i lece, driver i ne da ne mozes gledat u snop, nego boliiii  :D :D

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Smarky

  • Moderator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 368
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb, Trešnjefka
  • Kozoljubac
Odg: LED moduli
« Odgovori #52 u: Rujan 23, 2010, 08:11:57 prijepodne »

ista stvar, nisam uspio naci direktan shipping ovamo, a frendove u USA sam vec udavio s nekim drugim stvarima, pa sam odustao od toga i narucio ove sa DX-a

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1775

stigle su nakon nekih mjesec dana, mozda i 5 tjedana, ali su dobre koliko sam probao ... prije toga sam pokusavao nagovorit jednog tipa na ebayu da posalje ovamo 25 komada luxeona (mislim royal blue ili tako nesto), ali ni cut....

uzeo sam i meanwell drivere, sad cekam hladnjake sa e-baya i onda jednom kad se uhvatim s vremenom, montaza i lemljenje...

frend je uzimao isto ove CREE sa DXa, ali bijele i radio si lampu za biciklizam... 3 ledice, kolimatori i lece, driver i ne da ne mozes gledat u snop, nego boliiii  :D :D



Sa DealExtreme-a sam vec podosta kupovao, a ovo nisam, jer pise samo blue, ne pise ni tip ni nista... a htio sam bas Royal Blue D3 :)

Nego, hladilo...
Zavisi od razmaka koji mislis koristiti, te snagu/struju na kojoj mislis voziti diode, ali, kazu da je dovoljno montirati diode na U aluminijski profil (strojopromet, mozda bauhause i slicni), te preko toga staviti da ti struji zrak. To je smjer u kojem ja idem s time. Planiram imati 60 dioda u 6 redova i na 80cm duljine. Svaki red ce biti jedan U profil, a preko svega ce mi propuh raditi jedan 12cm PC silent ventilator. Diode ce raditi na cca 700mA, preko drivera koji cu sam izraditi. Dodatno, sve ce kontrolirati ili PIC ili mali embeded linux "PC", koji ce ujedno i mjeriti temperaturu dioda, zraka na ulazu, zraka na izlazu, temp vode, te ce regulirati brzinu ventilatora za hladjenje dioda, te ventilatora za hladjenje vode. Postoji i plan da regulira pumpe, ali, o tome cu kada dodjem do toga.
Trenutno imam T5 kuciste s 6 lampi, gdje mislim mjenjati lampe s tim "shinjama" od dioda (od 6, krepale mi 2 lampe/prigusnice, pa sada idem mjenjati jednu po jednu...).
U glavnom, kada jednom dobijem diode (a sada imam doma 3 komada bijelih za testiranje), i kada krene realizacija, imam namjeru dokumentirati ovdje (na forumu) sve skupa (za/zbog Vedrana "kojeg svi znaju"). Hvala na hintovima...

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #53 u: Rujan 23, 2010, 21:46:34 poslijepodne »
Wow, sounds like a plan... a big plan  :klap: :klap:

Svaka cast na opseznosti projekta, i na volji da ga izvedes... zvuci odlicno, pogotovo PIC verzija, jer mi linux kanta zvuci malo glomazno  :D, preko kakvog interface-a ces radit kontrolu i ocitanje? Pretpostavljam da LPT i 8 releja vise nije u igri (nekoc davno, kad sam htio nesto slicno radit sa PCjem i qbasic-om  :roll:)... USB?

Hladnjake sam odlucio ipak uzet sa ebay-a jer mi cak niti jedna od ponudjenih "kuca" nije blizu (najblize u OS), a s druge strane, ne nalazim niti neku firmu u blizini koja se bavi Al profilima... Ideja je bila naci neki profil koji ima u sebi ona križna ojacanja, najcesce jos i sa rupama za vijke, pa takav pravokutni profil prepiliti na pola tako da LEDice idu na ravnu stranu a križna ojacanja glume hladnjak, skupa sa rubovima profila... onda sam naletio na hladnjake predvidjene za CREE zvijezdu do 5W sa izbusenim rupama za montazu, i to je bilo to  :D :D

Driveri daju 700mA i to je taman to, sumnjam da ce se grijati narocito jako... idem s 20ak komada ovakvih


Veselim se tvojem projektu i dokumentiranju istog, sto prije, gogogo  :up: :up:
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2010, 21:51:18 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.