Svibanj 19, 2024, 19:45:44 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Automatska hranilica  (Posjeta: 1053 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sel22

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Automatska hranilica
« u: Ožujak 01, 2011, 21:52:28 poslijepodne »
Pozdrav

Nabavio sa juwelovu automatsku hranilicu pa me zanima koju  vrstu hrane mogu koristiti?
Kada je napunim hranom u listicima svaki put mi izbaci ili previse ili premalo hrane,pa me zamima sta je najbolje rijesenje za navedeni problem?




Hvala
« Zadnja izmjena: Ožujak 01, 2011, 22:10:22 poslijepodne od sel22 »

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Automatska hranilica
« Odgovori #1 u: Ožujak 01, 2011, 22:21:56 poslijepodne »
Hranu SAK Mix 1, imaš je jedino u Aquateri po meni najpouzdanija hrana za hranilice. Listiće zaboravi jer ih ne možeš dozirati i preko noći se uslijed kondenzacije vlage zaljepe.

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Automatska hranilica
« Odgovori #2 u: Ožujak 02, 2011, 02:59:22 prijepodne »
Ja sam imao listice ali sam ih smrvio tako da barem dobijem slicnu granulaciju i bilo je ok doduse nikad ne ispadne ista kolicina al nikad nisu bile gladne. Inace imam dvije hranilice i koristim ih iskljucivo kad odem negdje na par dana a da bi si ovak uskratio uzitak hranjenja....

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: Automatska hranilica
« Odgovori #3 u: Ožujak 02, 2011, 08:31:55 prijepodne »
Ako je to ona valjkasta,crna ,sa tri lampice, onda na prozirnom dijelu imaš onu plavu polugicu kojom reguliraš veličinu izlaznog otvora i samim time i količinu izbačene hrane.A kaj se vlaženja hrane tiče ,ta hranilica ako se ne varam ,na stražnjoj strani ima otvor gdje uštekaš pumpicu za zrak ako želiš, pa hrana ostaje suha :up:
- :a042:

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Automatska hranilica
« Odgovori #4 u: Ožujak 02, 2011, 09:01:40 prijepodne »
Koristim dvije njihove hranilice. Napunim mješano hranu: listiće, sitne i krupnije granule. Preko zime hrani ribe u jednom akvariju na moru koji se kontrolira jednom u dva mjeseca. Sa zadnje strane utakneš cijev od pumpice za zrak tako da je hrana uvijek suha i ne lijepi se. Drugu hranilicu imam na akvariju u Zagrebu i sve 5!

Offline ROCCO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Odg: Automatska hranilica
« Odgovori #5 u: Ožujak 02, 2011, 11:13:47 prijepodne »
Ako je to ona valjkasta,crna ,sa tri lampice, onda na prozirnom dijelu imaš onu plavu polugicu kojom reguliraš veličinu izlaznog otvora i samim time i količinu izbačene hrane.A kaj se vlaženja hrane tiče ,ta hranilica ako se ne varam ,na stražnjoj strani ima otvor gdje uštekaš pumpicu za zrak ako želiš, pa hrana ostaje suha :up:

Potpisujem  :up:
Radimo kao crvi, zato nam je sve tako trulo!