Travanj 28, 2024, 07:54:12 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Diskusi!  (Posjeta: 465 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dado12345

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
Diskusi!
« u: Veljača 24, 2007, 11:39:00 prijepodne »
Ovako odlucio sam se drzati Diskuse i kardinal neonkice,koja je cijena diskusa?Naravno malih iz donaceg uzgoja,i jesu li bas tako jako zahtjevni kao sto se prica???Ja sam se prije bavio akvaristikom,drzao sam na pocetku neonkice i zebrice i sve je bilo ok!Kasnije sam oko 2 god drzao pretezito tetre i nakon 2 gos prodao akvarij rijec je bila o 180 litarskom akvariju sa spoljasnim vanjskim filterom,sad sam napravio 240 l akvarij,kupio vanjsku tetra pumpu 1200 l protok vode u 1 h!I planiram drzati kao sto rekoh Diskuse i Neonkice,,znaci koliko sam shvatio ,akvarij mora biti gusto zasadjen biljem i staviti dosza mangrovih panjeva ,redovita izmjena vode oko 15 do 20 % vode svakih 30 dana otprilike,temperatura vode oko 28 C itd!

Svaki savjet je dobro dosao!Planiram uzeti 4 Diskuda i jedno 20 neomkica na tu litrazu!Misli da je to ok!E da i jel smijem uz Diskude staviti kojeg cistaca algi ili nesto,mislim da smijem ali pitam za svaki slucaj!

Dado

Offline Miki_BL

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
Diskusi!
« Odgovori #1 u: Veljača 24, 2007, 17:07:00 poslijepodne »
Pa i nisi bas najbolje procitao to oko izmjene vode.

Voda se mijenja 30% svakih 7 dana a sto se tice bilja bas i ne mora da bude aq gusto zasadjen. Sve je to stvar ukusa.

Sto se tice broja ribica tj 4 diskusa i 20-ak neonkica to je ok. Fino ce izgledati.

Jesi li upoznat oko svih problematika kada su u pitanju diskusi? Tvrdoca vode, hemizam vode, higijena i ostalo?