Ožujak 28, 2024, 13:16:12 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi  (Posjeta: 1407 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tony Aquarium

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi
« u: Veljača 17, 2018, 12:47:35 poslijepodne »
Pozdrav svim akvaristima!  :)

Novi sam na forumu, a praktički i novi u akvaristici i imam sljedeći problem.
U posjedu mi je akvarij Cayman 60 Classic sa zapremninom od 75 litara.  Akvarij sam prije par dana kupio od prijatelja koji je akvarij očistio u rujnu i spremio te je na akvariju sve radilo.
Sada kad sam napunio vodu, složio malu dekoraciju i vodu pripremio sa Tetra AquaSafe uključio sam filter Bluwave 03 i on ne radi  :'(
Inače sam izvadio grijač iz filtera jer ću imat samo hladnovodne ribice. Izvadio sam pumpu (Blupower 350) iz filtera, te očistio mali propeler i onaj magnetić na propeleru te iglicu unutra sa octom no on i dalje ne radi.  :'(

Vjerujem da negdje griješim prilikom montaže, ali ne znam gdje.  -? Svakako bih volio ako mi možete pomoć oko navedenog problema jer mi je ovo prvi akvarij sa opremom i zaista sam presretan što ulazim u svijet akvaristike. Inače sam ljubitelj hladnovodnih riba.

Lijep pozdrav svima!  :up:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi
« Odgovori #1 u: Veljača 17, 2018, 12:50:14 poslijepodne »
pa mozda je riknula pumpa. Jedino kaj mozes probati je da ju ti zavrtis. Znaci rastavi tak da mozes do rotora, ukopcaj u struju i onda probaj rukom pokrenuti.

Offline Tony Aquarium

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi
« Odgovori #2 u: Veljača 17, 2018, 12:57:49 poslijepodne »
Hvala na odgovoru!  :) Probao sam i ne radi.
Jel znate gdje mogu to popraviti u Splitu ili gdje mogu kupit istu odgovarajuću pumpu, može i polovna? Tražio sam na netu ali ništa nisam našao.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi
« Odgovori #3 u: Veljača 17, 2018, 13:29:31 poslijepodne »
popraviti nikako. A novih pumpi imas na ebayu ali obzirom na cijenu pumpe+dostave i cinjenicu da ti je to tak i tak premali filter za hladnovodne ribe jer one jako prljaju vodu razmisli o nekakvom polovnom vanjskom.

Offline Tony Aquarium

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi
« Odgovori #4 u: Veljača 17, 2018, 13:37:35 poslijepodne »
Hvala ti, puno si mi pomogao. :up: Sad ću izvaditi taj filter da ne smeta.
Sad bih te još nešto zamolio, možeš li mi napisati barem par filtera koje mogu uzet?
Može i neka marka za unutarnji filter.

Još jednom puno hvala!  ;)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi
« Odgovori #5 u: Veljača 17, 2018, 15:44:38 poslijepodne »
gle, za dobru filtraciju trebas imati volumen filter materijala sto znaci i veliki (relativno) filter. To pogotovo vrijedi za hladnovodne koje jako prljaju vodu a ne mozes imati neku biljnu masu da ti pomogne kod filracije jer one pojedu uglavnom sve zeleno kao koze.
E sad, ima ponesto boljih (vecih) unutarnjih filtera ali to je cijenom vec jako blizu najmanjih kanisterskih (vanjskih) koji su volumenom ipak bitno veci tak da ih se nikako ne isplati kupiti. Osim ako bas mora biti unutarnji i zulja te lova
cisto da skuzis o cemu pricam
http://www.egzotika.hr/hr/unutarnji-filteri/3855-jbl-cristalprofi-i-greenline.html#/1378-model-i200  dimenzije (mm) 85x85x365 je sve skupa manje od 3l
http://www.egzotika.hr/hr/vanjski-filteri/3851-jbl-cristalprofi-e701-greenline.html  dok ovaj ima 3.5 litre samo materijala

Imas jos i hang-on filtera, ali ista prica, svaki koji je malo bolji taj vec i kosta a nisu bas tak veliki. Iako je seachem tidal jako dobar.

Offline Tony Aquarium

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Filter Ferplast Bluwave 03-ne radi
« Odgovori #6 u: Veljača 17, 2018, 16:36:17 poslijepodne »
Shvatio sam. Hvala!  :)