Ožujak 28, 2024, 20:19:24 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Novi Postovi

 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Kemija / Odg: Destilirana voda!???
« Zadnji post od muku u Veljača 09, 2024, 18:40:39 poslijepodne »
Ili da po vašem mišljenju "nahranim ribice i ništa ne diram".
22
Kemija / Odg: Destilirana voda!???
« Zadnji post od muku u Veljača 09, 2024, 18:37:54 poslijepodne »
Ma ništa posebno, samo sam mislio dotjerati parametre vode ono školski KH na10; DH na 15 i pH na7- 7,5, pa sam samo pitao mogu li se pomoći samo destiliranom vodom ili bih morao uzimati neke preparate(kemiju) za postizanje tih parametara vode. Inače NO2 je ispod 0,1mg/L i NO3 je 20 mg/L, a koristio sam sera quicktest ph,KH, gH, NO3 i NO2. Imam akvariji 200litara, nezahtjevno bilje, gupije, ancitrusa, koridorase, platije, bikolora...
23
Kemija / Odg: Destilirana voda!???
« Zadnji post od Seba u Veljača 09, 2024, 15:31:25 poslijepodne »
:smanjiti tvrdoću vode.

Evidentno, ali zašto? Zbog mrijesta, zbog diskusa ili nekih drugih riba koje to trebaju ili nešto trece???
Vecina riba koju imamo po akvarijima je navikla na tvrdu vodu koju imamo..
24
Kemija / Odg: Destilirana voda!???
« Zadnji post od muku u Veljača 09, 2024, 14:54:29 poslijepodne »
 :smanjiti tvrdoću vode.
25
Kemija / Odg: Destilirana voda!???
« Zadnji post od Seba u Veljača 09, 2024, 14:50:05 poslijepodne »
Sa destiliranom vodom ćeš utjecati na KH i GH. Što bi po tebi bili bolji rezultati, odnosno pitanje je što želiš postići sa destiliranom vodom?
26
Kemija / Destilirana voda!???
« Zadnji post od muku u Veljača 09, 2024, 14:12:19 poslijepodne »
Imam akvariji 200litara, vršio sam testiranje vode s testnim papirićima 5u1. Dobiveni rezultati su KH-15; DH-25; pH-8.
Zanima me da li bih dobio bolje rezultate da prilikom tjedne izmjene vode, mjenjam otprilike 45-50 litara vode, dodam  destilirane vode i u kojoj količini?
27
Uređenje akvarija / Odg: veliki 7000 l akvarij nova tema
« Zadnji post od zlatna riba u Siječanj 16, 2024, 23:07:38 poslijepodne »
nisu bas slike za izlozbu ali cini se da ide dobro...malo algi na anubiasima i ona bijala alga ili nesto po drvecu....ide sve prema nuli pa ce valjda ici kraju...
imam problem sa lampama ghl mitras ali oni to rjesavaju vec 2 tjedna...nemogu nista smanjiti i povecati ili boju mijenjati...valjda budu...
i tako jos rjesavam protok u sumpu da ga dobijem kak spada ( koje je pravilo protoka ? ima pravila?
cekam regulator za co2 jer mislim da je moj otisao...i u globalu ako uspijem mislim da ce biti sve ok....

ici ce jos dosta bilja unutra ali sad ovako dok ne počne normalno sve biti...
28
Uređenje akvarija / Odg: veliki 7000 l akvarij nova tema
« Zadnji post od Vedran u Siječanj 13, 2024, 14:03:39 poslijepodne »
Kakvo je stanje? Slike! :)
29
Novi u slatkovodnoj / Ljepljenje sumpa
« Zadnji post od zlatna riba u Siječanj 05, 2024, 10:47:21 prijepodne »
Zalijepio sam pregrade u sumpu i pitanje je da li bi mogao pustit vodu jer silikon jos pusta mirise...
Akvarij se ciklira pa mozda bi mogao?zahvaljujem.
30
Uređenje akvarija / Odg: veliki 7000 l akvarij nova tema
« Zadnji post od zlatna riba u Prosinac 30, 2023, 17:40:53 poslijepodne »


napokon je scape slozen i voda je unutra....bilo je to svega ali zbog nedostatka love ima manje svega...mislim da kad se bilje razraste da bi trebalo biti dobro ako ne budem tada ga još popunio.
islo je 100l ada amazonia...50 kg kamenja,snake i bonsai wood.
od bilja.eleocharis mini,cuba,chrismas moss,monte carlo po po 10 posudica
marsilea hirsuta,stauroge repens,postemegon,reinecki mini po 5
anubias gracilis i nana
aponogeton madagaskar i bolivias
rotala indica i h,ra i singapure....


krenuo sam sa 70% svaki dan ( badnjak je bio dan kad je voda usla unutra) jucer sam preskočio....ph se drzi na 7 ali sada mijenjam samo sa pipovacom tvrda je dosta bude se to reguliralo.
Ono sto me muci kod tog sumpa je ( to sam vec pitao ) ako je sump 200l i bacva 250 l i kad krene izmjena vode...na koji nacin se tu izvuće/zamjeni cistih 50% vode?
Ili to nije bitno pa se moze mijesati ?Molio bih znalce...
Takoder me muci povrat i odvod...nikako da dobijem da je razina vode ista...ili odvod vuce previse ili povrat daje previse....mozda je bolji onaj ventil koji se vrti u odnosu na moj otvori/zatvori?
Danas cu probat co2 pustit iz reaktora pa da vidim da li je to isto dobro....
Zasada toliko....sretne i ugodn blagdane Vam zelim.....
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10