Ožujak 28, 2024, 14:34:47 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: pirotehnika  (Posjeta: 14591 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
pirotehnika
« u: Studeni 30, 2010, 16:34:03 poslijepodne »
evo bliži se nova godina pa bi volio saznati vaša mišljenja o pirotehnici,te koju prakticirate kupovati,ako je uopće koristite...
naravno iznesite svoje mišljenje ako ste za i protiv pirotehnike...
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2010, 18:43:44 poslijepodne od luxy »
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: pirotehnika
« Odgovori #1 u: Studeni 30, 2010, 16:59:15 poslijepodne »
svašta smo radili dok smo bili mlađi jer valjda nismo bili svjesni da smo samo tako mogli ostat bez prstiju ili cijele šake...... i protiv pirotehnike sam od kako sam doživio i vidio kako mi susjet trći po ulici,vrišti i sakuplja prste.... :dead: :nerv:



Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pirotehnika
« Odgovori #2 u: Studeni 30, 2010, 17:30:22 poslijepodne »
Definitivno najzabavnije karabit...
od ostalih stvari samo rekete, iako su moji apetiti u zadnjih 4 godine toliko narasli da u slobodnoj prodaji nema rekete koja bi me zadovoljila a bas 10 000eureka za profi vatromet nemam....

od petardi samo one od ispod pulta  :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: pirotehnika
« Odgovori #3 u: Studeni 30, 2010, 17:44:17 poslijepodne »
a što je to karabit?
čuo sam da imaju ali ne znam šta je...
mislim na mirnovec...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: pirotehnika
« Odgovori #4 u: Studeni 30, 2010, 17:50:49 poslijepodne »
Mislim da ti to neće prodati u niti jednoj trgovini ( bar ja mislim ) Mi smo to kao djeca znali pucati, to je koa neki kamen ali bijeli šupljikavi i kada dode u doditr sa vodom stvara plin neki koji kasnije puca!! Evo ovako, uzmeš jednu posudu limenu, najbolje neku konzervu koja ima poklopac, probušiš na dnu jednu rupicu, zatim tu rupicu sa prstom začepiš, ubaciš taj grumen ( karabit) koji si smo malo navlažio, držiš sve tako nekih 15 sek, ostavoriš tu rupicu i vatru prineseš toj rupici i treba da grmi... ;)
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: pirotehnika
« Odgovori #5 u: Studeni 30, 2010, 17:54:33 poslijepodne »
ima kupiti u mirnovecu karabit u limenci posebno napravljenoj za to što si ti objasnio...
ee a zar to nije opasno držat u ruci kad pukne tj. taj plin kad se zapali...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: pirotehnika
« Odgovori #6 u: Studeni 30, 2010, 18:00:40 poslijepodne »
Kloni se takvih gluposti,ak si već kupuješ nekaj uzmi si rađe kakvu raketu ili onaj box kaj ispucava vatromet,kaj ti nije to ljepše za vidjeti nego neke bezvezne petarde nabacivati okolo bum i to je sve,uz to ak se praviš važan možeš ostati i bez prstiju.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: pirotehnika
« Odgovori #7 u: Studeni 30, 2010, 18:01:08 poslijepodne »
dobro nismo mi to ni držali u ruci, već staviš tu konzervu ili šta već bude na zemlju i onda tako to sve izvodiš
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: pirotehnika
« Odgovori #8 u: Studeni 30, 2010, 18:13:33 poslijepodne »
u planu mi je 2 boxa,te dosta petardi i letećih vrtloga...
iskreno ni ja ne volim jake petarde,ali npr. piratice su mi čist ok...
rakete me strah ispaljivat bez nekog odraslog jer ipak je to raketa...
a kako da pričvrstim box?
nisam siguran u kamenja,pa što vi kažete...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pirotehnika
« Odgovori #9 u: Studeni 30, 2010, 18:23:52 poslijepodne »
kao klinac obožavao sam to, pa smo i "proizvodili" kojekakve eksplozive doma, ali od rata naovamo ne podnosim ni pucanje petardi ni vatromet. štovše prošle godine sam se gadno zakrvio sa susjedima - svakih 15 min. 1  :f080: a kujica mi se užasno isprepadala i dobila takav gastritis da je skoro završila na infuziji. i sad opet ispočetka  X-(

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: pirotehnika
« Odgovori #10 u: Studeni 30, 2010, 18:36:37 poslijepodne »
Kad dijeca bacaju jos i razumijem,ali kad se nadje kreten od 30+ godina koji baca poslije polnocke medju hrpom ljudi di lete komadi petardi mi je nerazumljivo

Ove godine cemo vidjeti za novu koliko je stvarno kriza,ako se bude dosta pucalo treba jos malo stisnuti nas narod jer ocito ima jos viska novca  ;)

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: pirotehnika
« Odgovori #11 u: Studeni 30, 2010, 18:50:26 poslijepodne »
Nije mi nikad bila fora to petardiranje i takve galame, ali toleriram u skladu sa tradicijom... svakom svoja zabava.

...malo mi bedasto kad počnu pucati 15 dana prije nove godine, ali eto, postoji i neki zakon koji to rješava (baš se nešto jučer pričalo na dnevniku)...


Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: pirotehnika
« Odgovori #12 u: Studeni 30, 2010, 18:53:22 poslijepodne »
meni nije ni na kraj pameti pucat za božić i badnjak jer ipak je to vrijeme pobožnosti i mira,tišine,koje treba proći bez pirotehnike,ali svake godine kreteni pucaju i to ispred crkve na polnoćki što stvarno nije primjereno,jer se rođenje Isusa treba dočekati u tišini i bez pirotehnike...
za novu godinu uvjek "gori",pa bi se ove godine i ja okušao sa homemade firework showom...
pa me zanima kako pričvrstiti box za tlo,te treba li se bojati moguće opasnosti?
naravno boxeve i rakete bi palio sa tatom i mamom na otvorenom...
a nije mi u cilju hvaliti se i biti frajer sa petardama jer ni ja nisam ljubitelj jakih,ali naravno da će tu biti rafala od piratica itd...
ove godine mi se glupo čini zadržati se na petardama tako da ću težiti raketama i boxevima tj. mojim vatrometom... :)
molim da mi se odgovori na gore postavljeno pitanje,te je li vama u planu kakav "homemade firework show" ili se ipak oslanjate na druge...?
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: pirotehnika
« Odgovori #13 u: Studeni 30, 2010, 19:27:45 poslijepodne »
meni je to super ali pošteni vatromet košta
šta smo radili od zvjezdi s petardama,do kućnih bombi,petardi po limenkama bocama itd
pa je jednom buraz raketu stavio u pivsku bocu umjesto u od jamnice i raketa zapalila žbunje i borove,
kad si sad pomislim stvarno smo bili budale.



dok nebum imao para za ovak nes više niš od pirotehnike

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: pirotehnika
« Odgovori #14 u: Studeni 30, 2010, 19:31:35 poslijepodne »
Mislim da ti to neće prodati u niti jednoj trgovini ( bar ja mislim ) Mi smo to kao djeca znali pucati, to je koa neki kamen ali bijeli šupljikavi i kada dode u doditr sa vodom stvara plin neki koji kasnije puca!! Evo ovako, uzmeš jednu posudu limenu, najbolje neku konzervu koja ima poklopac, probušiš na dnu jednu rupicu, zatim tu rupicu sa prstom začepiš, ubaciš taj grumen ( karabit) koji si smo malo navlažio, držiš sve tako nekih 15 sek, ostavoriš tu rupicu i vatru prineseš toj rupici i treba da grmi... ;)

to je karabit :D malo pljuni pa nad sviječu.... i možeš držat limenku u ruci samo nesmije bit jako zatvoreno da kad eksplodira da se ne razleti nego samo izbije poklopac  :D mi smo tako sredili bačvu od 200L od jednom :D :D :D

luxy mislim da su najbolje one šta su zapakirane kao u bijele papiriće kad baciš u pod pa pucne ;) te ti nemogu niš  :D :D a bome ni ove veće nesmiješ koristiti jer nemaš godina...
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 19:36:31 poslijepodne od toncek12 »

Offline BareST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 361
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: www.veseljko.net
  • www.veseljko.net
    • www.veseljko.net
Odg: pirotehnika
« Odgovori #15 u: Studeni 30, 2010, 19:52:00 poslijepodne »
Ima ona petarda Topovski udar....ta mi je top ljestvica!....sve vrste magnumki,megi,fiesti,rimskih svijeća,vulkana,vatrometa....... :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj:
WWW.VESELJKO.NET

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: pirotehnika
« Odgovori #16 u: Studeni 30, 2010, 19:56:20 poslijepodne »
Mislim da ti to neće prodati u niti jednoj trgovini ( bar ja mislim ) Mi smo to kao djeca znali pucati, to je koa neki kamen ali bijeli šupljikavi i kada dode u doditr sa vodom stvara plin neki koji kasnije puca!! Evo ovako, uzmeš jednu posudu limenu, najbolje neku konzervu koja ima poklopac, probušiš na dnu jednu rupicu, zatim tu rupicu sa prstom začepiš, ubaciš taj grumen ( karabit) koji si smo malo navlažio, držiš sve tako nekih 15 sek, ostavoriš tu rupicu i vatru prineseš toj rupici i treba da grmi... ;)

to je karabit :D malo pljuni pa nad sviječu.... i možeš držat limenku u ruci samo nesmije bit jako zatvoreno da kad eksplodira da se ne razleti nego samo izbije poklopac  :D mi smo tako sredili bačvu od 200L od jednom :D :D :D

luxy mislim da su najbolje one šta su zapakirane kao u bijele papiriće kad baciš u pod pa pucne ;) te ti nemogu niš  :D :D a bome ni ove veće nesmiješ koristiti jer nemaš godina...
daj nemojte malog zaj da si još ruku razj....
pusti se ti toga i gledaj ženskice okolo dok drugi
bacaju petarde ti ces ispast ozbiljanto ti je veliki plus :D
e da mi je tada sadašnja pamet  :D :D :D

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: pirotehnika
« Odgovori #17 u: Studeni 30, 2010, 20:03:43 poslijepodne »

pa me zanima kako pričvrstiti box za tlo,te treba li se bojati moguće opasnosti?
naravno boxeve i rakete bi palio sa tatom i mamom na otvorenom...

uzmes 2 komada kartona (recimo od kutije od pizze) i savines ih u slovo L. ta dva komada prislonis uz box i zalijepis u krug sa sirokom trakom i na one dijelove koji su ostali na podu metnes dvije cigle i nema sanse da se prevrne. tak ja radim svake godine.
R-46

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: pirotehnika
« Odgovori #18 u: Studeni 30, 2010, 21:52:28 poslijepodne »
hvala rossy!
a to da nemam godina u nas ništa ne važi,jer u ovoj glupoj bih je to legalno,samo se treći razred ne smije prodavati maloljetnima...
čuo sam za topovski udar,ali jednostavno mi ne idu uglavu te ogromne petarde...
javim vam kad napravim popis onoga što ću kupiti...
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: pirotehnika
« Odgovori #19 u: Studeni 30, 2010, 22:25:11 poslijepodne »
koji vam je od ovih boxeva najbolji:

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/lCseTdJTOJI&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed
<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WjhK95c6ZzI&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed <object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TGUEsB_IQ4I&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param
<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/lyVK6bxnaXM&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed
<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ocqXeDRAKnM&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 22:35:14 poslijepodne od luxy »
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: pirotehnika
« Odgovori #20 u: Studeni 30, 2010, 22:35:51 poslijepodne »
garbura rulz   :D :D


Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline kresimirt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: pirotehnika
« Odgovori #21 u: Studeni 30, 2010, 22:36:32 poslijepodne »
Mi svake godine kupimo u Mirnovcu hrpu toga i skurimo na livadi pored zgrade.
Par boxova, rakete, dimne bombe i obavezno Kineski sapat.
One vece rakete (Dalmatinka npr.) su mi super.. kada polijecu, cuju se ko VBR :)
Kineski sapat ce garantirano izvuci sve susjede na prozor...hehehe

Offline Twynet

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: pirotehnika
« Odgovori #22 u: Studeni 30, 2010, 22:36:47 poslijepodne »
Ma meni su najdraze vražiji prasak XD
Njih ne pališ, samo bacis od pod  i one puknu i to je to.. haha dosta sale
Ijako sam cura petarde obožavam... najdraza mi je Tenkovska, Topovsk udar i Dinamitos XD
samo sad me malo postalo strah, to je bilo prije nekih god dana, kada sam cula na vjestima da mu je otkinulo 2 prsta.. brrr  -?

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: pirotehnika
« Odgovori #23 u: Studeni 30, 2010, 22:47:34 poslijepodne »
koji je najbolji?
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pirotehnika
« Odgovori #24 u: Prosinac 01, 2010, 00:29:11 prijepodne »
Meni definitivno najljepsi box od svih je divlji konj, ili ludi konj ili tak nekak se zove (neda mi se ic provjeravat) uglavnom ima 16 raketa u crvenom kartonu s bjelim pegazom....a jos veliki plus je  kaj je najjeftiniji....uvjek sam radije uzimao nekoliko tih konja nego neke profi boxeve i neznam kaj koji mi se opce ne svidjaju...

No sve u svemu ako nemas super susjede da se najdete vani na ulici i sve spicite u zrak u isto vrijeme i napravite show nea smisla...meni je osobno jako puno spickat 300-10 000 kuna na vatromet....i opet nemam ono kaj bi meni bilo i upola dobro...

Ali to sam ja...i najveci problemi su mi:
Ekonomija mi je pojela mozak pa sad gledam na svaku kunu
mali vatrometi mi se ne svidjaju
gledo sam previse profi vatrometa u zivo da bi bio imalo sretan s ovim boxevima...recimo kad vidite kak jedna banka ispali 400 000kuna u zrak onda je to za mene vatromet  :D
susjedi vise ne pucaju, a to druzenje s njima tih 30min mi je bilo jedino zasto sam opce palio....inace smo kroz godinu na dobar dan  :nerv:
petarde su mi super iako od kad mi puknula u ruci sam malo skeptican....a o onim cepovima sugavim od megi da ni ne pricam to mi je x puta u glavu odletilo ali sva sreca nikad u oko....

KO mali sam bio lud za tim, sad sva sreca vise nemam volje (zasto sva sreca? Pa ne financiraju starci vise petarde i vatromet)


Ovu godinu sam se naoruzo s jedno 500prskalica i 20 kutija vrazjek praska(ono kaj sam bacis na pod i eksplodira)  to podjelim ekipi s kojom docekujem i niko sretniji od mene dok gledam kak oni s uzivancijom to kure i hiću u pod....i naravno pijuckam nekaj uz to dok su oni zaokupljeni radostima Nove godine
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)