Prosinac 13, 2017, 06:06:05 prijepodneNajnoviji Član: akvz

Autor Tema: AkTer!FEST volonteri- prijave  (Pročitano: 5211 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

• Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 39
Odg: AkTer!FEST volonteri- prijave
« Odgovori #25 u: Listopad 10, 2014, 10:31:17 prijepodne »
Poslal sam joj ja PM kome da se obrati (Denisu).

Offline sarita

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 42
« Odgovori #26 u: Listopad 10, 2014, 11:18:23 prijepodne »
Sarita, kaj nisi ti mene pitala za taj akvarij i poklopac?
Nisam.  :)

Offline Dellete

• Član redakcije
  • Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • P.
« Odgovori #27 u: Listopad 10, 2014, 12:25:45 poslijepodne »
Cudno, a znam da me neka plava zena slicnog izgleda pitala za akvarij i pitala da li se to misli na cijeli akvarij ili samo na poklopac. Bila je u drustvu sa jos jednom zenskom osobom..

I ne, nisam rekla nista nepristojno :)

Offline sarita

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 42
« Odgovori #28 u: Listopad 10, 2014, 12:36:52 poslijepodne »
Cudno, a znam da me neka plava zena slicnog izgleda pitala za akvarij i pitala da li se to misli na cijeli akvarij ili samo na poklopac. Bila je u drustvu sa jos jednom zenskom osobom..

I ne, nisam rekla nista nepristojno :)
:D
Nisam, 100%.

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #29 u: Listopad 14, 2014, 14:48:44 poslijepodne »
Džapo, mislio sam da je tvoj tadašnji kasnovečernji istup bio potpomognut i alkoholom, pa se nisam pretjerano obazirao, iako je bio neusporedivo nekorektniji od objašnjavanja koordinatorice volontera Jurici. Možda nisam objektivan, ali na trenutke mi se učinilo čak i da je na granici fizičkog nasrtaja, no u svakom slučaju pretjeranog verbalnog nasilja, nad osobom suprotnog spola, odokativno polovice tvoje kilaže, koja nije mogla doći do riječi, a i što je rekla nije se čulo... pošto je i ona volonterka, citiram tebe- "mislim da ima puno normalnijih načina da se upozori volontera na neke propuste, naravno ako ih ima"
No, prvo da odgovorim VlatkuZ... "dotična" voditeljica je pozvala sa strane na hodnik, baš zbog izbjegavanja razjašnjavanja pred posjetiteljima burze... nikakve drame ni povišenih tonova nije bilo, niti sam je ikad čuo da s bilo kime razgovarala nepristojno ili povišenim tonom-a gledam je svaki dan... štoviše, uvijek je osmijeh na licu i normalan ton glasa bio na AkTeru  i kad se hvalilo i kada su se davle sugestije za poboljšanje- ili u ovom slučaju, kada se reagiralo na slijed događanja koji bi se blago mogao okarakterizirati kao- zajebavanje, da budem pristojan...

Da se vratimo na razloge zbog kojeg je zamolila- da, zamolila- volontera da skine majicu, ali kada ju je isti uvjerio da nema druge, ostavila mu je.  Odmah da se razumijemo, to je majica koja označava Akter edukatora, svojevrsna uniforma i ukoliko nemaš želje ili volje koristiti je- sve ok, ne moraš, umoran si , ne da ti se, dizanje na lijevu nogu- apsolutno prihvatljivo, ali RECI to tako odmah, ne govori jedno, radi drugo, a očito misli treće... Ja sam bio tamo, i iako netko može reći da nisam objektivan, ja mogu reći da bih ja nakon što sam se upoznao s činjeničnim stanjem, bio i kudlikamo grublji...
Što je bilo do nedjelje, bilo je... Bilo je priče o mladom bezobraznom edukatoru na teraristici koji je napravio blagi incident s posjetiteljima iz pravoslavne škole, pričalo se o nekom mladom edukatoru na teraristici koji brzo i površno prevede grupe,  kojeg se mora više puta zamoliti od strane drugih edukatora da ne stoji naslonjen na terarije kao na šank, da pripazi na svoju liniju terarija, ali ok.. to je bilo do nedjelje, ne mogu tvrditi decidirano da se za sve te stvari može spočitati dotičnom...

Ali u nedjelju je prvo od voditeljice Valentine dobio zadatak, prošetati se teraristikom, pokupiti nešto ako ima od smeća na podu, podići opise koji su pali, prekontrolirati živine-terarije i biti tamo jer ljudi počinju dolaziti. Valentina je nakon nekog vremena prošetala teraristikom, pokupila smeće, digla opise (ne jedan-dva nego malo puno više) i otisla ga potražit, a on je kupovao kavu... Pitala ga je lijepo zašto to nije napravio, a on joj je odgovorio da je... Objasnila mu je da je ona to napravila i rekla mu da popije kavu,  nakon čega neka se vrati na teraristiku i pazi na red jer ljudi dolaze. OK, može.
Nakon nekih sat vremena, nakon što ga nije uopće bilo na teraristici, našla ga je kako još uvijek pije kavu vani na visokom stolu sa plesačicama. Opet ista stvar, objašnjava mu da mu zadatak nije kompliciran, samo jedna stvar- paziti na red, upozorava ga da ukoliko je preuzeo tu obavezu da je i izvršava i moli ga da to napravi..ok, bude...i opet  ništa, nije se ni pojavio na teraristici.. Nakon nešto više od sata, našla ga je na burzi, sljedi opet molba i upozorenje...nakon toga je zamoljen da vrati majicu i rečeno mu je da se ne računa više na njega... fino i pristojno, sa puno „molim“, kao i svaki put do tada... 

Što je najbolje, baš zato što su svi od nas volonteri, ne bi bio ni najmanji jebeni  problem da je iskreno rekao-  gle, ne da mi se to, jel mogu ja biti tu na burzi, ali ovako je preuzeo odgovornost za zadatke koje nije napravio, niti je zbog takvog stava netko drugi bio zadužen za njih..Da li je  činjenica da je nakon svega toga udaljen, nešto  teško razumljivo, nelogično i bezobrazno od strane voditeljice volontera?  Naravno da trebamo ljude da paze na red i da je sve na dobru volju i da ih ne možemo i NEMAMO NAMJERU prisiljavati na ništa, ali da će netko ovako radit budale od ljudi koji su uključeni u cijelu priču i od samog Aktera, sorry, neće i ja ću prvi reagirati na tako nešto... I nije bitno, niti ona misli da je „boga za jajca ulovila“ zato što je sa mnom..stvar je preuzimanja odgovornosti za stvari koje si rekao da ćeš napraviti... Misli li Jurica da je isto ulovio neka jajca jer si je dobar s tobom, a zna koliko ti kotiraš u cijeloj Akter priči od početka i koliko mi svi tebe poštujemo zbog toga?

Imali li dečko jezik i nekakav karakter? Ne da ti se nešto? RECI... iskomuniciraj... ne govori da BUDEŠ, a onda se okreneš i odeš na drugu stranu... to se tako NE radi ni u volonterskoj priči...  A kakav je Jurica „majstor“  što si napisao, ne govori činjenica da je kupio kartu za izložbu s koje ga nitko nije tjerao, nego što takav velik dečko nije mogao u oči pogledati curu koja je sve samo ne oličenje strahote i jeze, objasniti joj bilo što od ranije napisanog, preuzeti odgovornost za svoje propuste u najbolju ruku, već je tebe napuntao na nju i onda gledao sa strane, cerekajući se, dok si se ti u njegovo jadno, napaćeno i zlostavljano ime obračunavao sa Valentinom, koja nije mogla ni doći do riječi... Niti je taj isti majstor imao muda ili obzira doći do nas i reći bilo koju suvislu rečenicu u toj raspravi. Po mojoj, a mislim i svim drugim definicijama, to nije karakteristika majstora, nego papka... i to malo žešćeg... A to mogu i ponoviti bilo kome, pa i dotičnome- Jurice, hvala ti na trudu i angažmanu oko AkTera, ali svojim ponašanjem i reakcijama si ispao papak, da ne velim pičkica .

Jedna od stvari koju si spominjao Valentini je i kako je to moguće da nemamo dosta ljudi da čuvaju životinje, da su i tvoje životinje tamo i da kako se to čuvaju bez ljudi,  a u isto vrijeme si branio čovjeka koji nije bio gdje je trebao biti i gdje je rekao da će biti i na kojeg se računalo za upravo to..Malo nelogično, zar ne...
Svake godine do sada, od kada je Akter povećao obim, nitko se nije imao volje pozabaviti pošteno radom s volonterima...Što je razumljivo jer je to velik, kompliciran i nezahvalan posao, jer se radi s ljudima raznih profila, potreba, navika... Cura od 23 godine, na svojem drugom AkTeru, je preuzela nešto čega se godinama nitko nije želio primiti ( uključujući i mene ), a što je bilo nužno potrebno jer se već par godina nakon svakog AkTera vuku repovi oko organizacije volontera, ima praznih hodova, malo fali-malo ih previše stoji... Odradila je to na takav način da bi se svi mi mogli sjest po paviljonu i plakati u utorak navečer, jer AkTer ne bi bio spreman bez VCZ volontera koje je organizirala i bez preciznog rasporeda u on-line tablicama. I sve to uz osmijeh, svakome je rekla, ne jednom, molim i hvala, za svaku  sitnicu koju ih je zamolila i koju su napravili i to se može pitati bilo koga...Na raspremanju pak nije bila previše poletna, što zbog iscrpljenosti, bolesti, ali i dobrim djelom zbog nedjeljnog incidenta...i zaškripalo je u raspremanju... Kao što si rekao Đapo, boli te nepravda, jel da? E pa nisi jedini..Pogotovo kada te napadnu uz galamu bez mogućnosti obrane...
U svakom slučaju, sljedeće godine se tog posla može primiti tko god hoće, jer znam da ona neće... Ne isplati se... I ne zamjeram joj, jer sam ja u istom mentalnom stanju... Zbilja bi mi nakon svih ovogodišnjih pizdarija prije, za vrijeme i nakon AKTera, trebalo puno bunike da ponovim sve ovo ...
Ukoliko se volonterski i humanitaran rad ne radi u pozitivnom okruženju, u veselju, u zadovoljstvu, onda ga nema smisla ni raditi... a pošto nitko nije prorok u svom selu, a pogotovo ne u Hrvatskoj svakodnevici, ovo pomalo gubi smisao... Ako se jednog dana AkTer ugasi, neka se svi koji stoje sa strane i jedini "doprinos" im je kritiziranje, bez previše argmenata i ikakvog saznanja o procesima i poslu koji stoji iza ovako nečeg, zapitaju zašto moraju na išta slično ići daleko u inozemstvo.. ti sajmovi su ziher pun kufer bolji, samo zato jer su strani, jel da?

U svakom slučaju, na kraju ovog izlaganja, koristim ovu priliku da se i osobno zahvalim svim volonterima koji su pomogli na bilo koji način,od onih koji su tamo provodili dane i noći do onih koji su uletili na telefonski poziv, doslovno na par sati i doprinjeli  nemjerljivo svemu ovome...   Kako bi Bleher rekao, ovo nitko na cijelom svjetu ne radi i AkTer je zbog svih vas , po njemu, a čovjek zna što priča, NAJBOLJA i JEDINSTVENA izložba ove vrste na cijelom svijetu..Da ne velim jedina... Mi znamo zašto zar ne? ;) Pa nitko normalan ovo ne bi radio :D I budite ponosni zbog toga, zbog svoje "nenormalnosti" u ovakvom "normalnom" svijetu... Ja sam ponosam što sam mogao sve ove godine hodati i raditi među svima  vama i što me zovete Deda... i što se svake godine nađu neki novi ljudi koji me oduševe i blago rečeno izbiju argumente za moju mizantropiju i asocijalnost...barem djelimično :)

Ljubi vas sve Deda, do neke druge prilike...  :a045k:

Offline VlatkoZ

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
« Odgovori #30 u: Listopad 14, 2014, 15:56:29 poslijepodne »
Eh, ispao sam tipičan "hrvat" ali da ispadnem ipak drugačiji ispričavam se na brzopletosti i bezveznom komentiranju.
Nisam baš naučio iz naše sive svakodnevice da se ne treba svakome vjerovati pa sam opet "popušio foru".
Svaka čast zasluženim voditeljima i volonterima na ovom i svim prijašnjim Akterima (doduše prošle godine sam bio prvi puta na Akteru:-)) i uloženom trudu.
Veselim se idućem Akteru, i koliko mi posao dopusti, iduće godine se aktivnije angažiram kao volonter a ne kao komentator, naravno ako ćete me htjeti primiti.

Offline Grale

• Punopravni član
« Odgovori #31 u: Listopad 14, 2014, 20:10:12 poslijepodne »
Ček, ček Vedran. Kakve su plesačice bile na kavi 8) :clown:!?!

Offline sinisa1hr

• Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
« Odgovori #32 u: Listopad 15, 2014, 03:00:45 prijepodne »
Veselim se idućem Akteru, i koliko mi posao dopusti, iduće godine se aktivnije angažiram kao volonter a ne kao komentator, naravno ako ćete me htjeti primiti.
 ...ovu rečenicu i ja potpisujem. živi bili :question: pa vidjeli... :ying:

Offline Annie_S

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 31
« Odgovori #33 u: Listopad 15, 2014, 15:12:25 poslijepodne »
Vedran, samo jedna mala opaska. Pošto sam ja bila ta koja je zaprimila pritužbu iz pravoslavne škole samo bih rekla da nije bilo govora o incidentu nego "samo" pritužba za nezainteresirano vođenje grupe a to je nešto dosta subjektivno. Također napominjem da se baš ni iz čega nije moglo zaključiti o kome se radi. U ostalo ne ulazim jer nisam bila prisutna. Preko tjedna sam vjerojatno bila najomraženija osoba među edukatorima kad sam im raspoređivala grupe jer djece je bilo puno a njih malo. Za odrađen ogroman posao (i po deset grupa dnevno po osobi, kako je koga zapalo a što ne odradi nijedan profesor) najveće hvala SVIMA.  :zagrljaj:

Offline wickerman999

• Član redakcije
  • Broj trgovanja: (+7)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Rain can't soak what is not there...
« Odgovori #34 u: Listopad 15, 2014, 16:47:18 poslijepodne »
Preko tjedna sam vjerojatno bila najomraženija osoba među edukatorima kad sam im raspoređivala grupe jer djece je bilo puno a njih malo. Za odrađen ogroman posao (i po deset grupa dnevno po osobi, kako je koga zapalo a što ne odradi nijedan profesor) najveće hvala SVIMA.  :zagrljaj:

Ma najbolja voditeljica edukatora ikad  :zagrljaj: Doduše, ja nisam jedan od tih koji je odradio 10 grupa u jednom danu pa sam možda nisam najpozvaniji to reći :D Al ti si fakat super za taj posao jer ti se ljudi iz nekog razloga ne usude reći ne :D
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7

Offline Grale

• Punopravni član
« Odgovori #35 u: Listopad 16, 2014, 09:13:44 prijepodne »
Annie sve si super odradila. Nije bio problem odradit ni 10 grupa jer je velika većina klinaca bila dobra (bar oni koje sam ja vodio).

Offline Stina

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
« Odgovori #36 u: Listopad 16, 2014, 10:01:13 prijepodne »
Čitam, razmišljam, donosim odluke.. :D
Slijedeće godine uzimam GO i volontiram na AkTeru. Forum pamti, pa me možete citirati slijedeće godine.
Interesantno bi bilo složiti jedan nanoreef akvarij 6mj ranije, pa da bar to prenesem - pokušati ću to ove godine financijski izvest.

Dosta je kritika, a pohvale se u tekstualnom formatu ne mogu doživjeti zbog njihovog ogromnog broja, pa možda ljudi koji su radili AkTer nisu ni svjesni koliki su dobar posao obavili.

Uvijek kad želim plasirati kritiku se zamislim kako bi bilo da svoj akvarij prenesem u halu i odustanem od "sulude" ideje. Kada bi svi razmišljali kao ja, AkTer-a ne bi bilo...
Nemojte misliti da ovdje branim emotivne istupe pojedinaca, već želim pohvaliti svaku osobu koja je svojim činom pomogla da se AkTer još jednom ostvari.
Tu mislim na organizaciju, fizikalce, edukatore, majstore od radionica, sponzore, osobe koje su vrbovale nove posjetitelje pa i same hobbyste posjetitelje kao i one koji će zbog AkTera postati članovi akva-terra lude familije.
  :zagrljaj:

Offline ivborosa

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 26
« Odgovori #37 u: Listopad 16, 2014, 23:58:13 poslijepodne »
Stina  :up:
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)