Listopad 18, 2017, 12:56:12 poslijepodneNajnoviji Član: guppy30

Autor Tema: AKTER kada pocinje ?  (Pročitano: 7933 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FixFox

• Broj trgovanja: (+24)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: AKTER kada pocinje ?
« Odgovori #50 u: Kolovoz 18, 2015, 09:08:29 prijepodne »
stvarno šteta  :( i normalno da umire forum kad nas ima 500ak, od toga ako 50ak aktivnih na 4-5 foruma  :roll:

Offline Amfor

• Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 26
« Odgovori #51 u: Kolovoz 18, 2015, 10:54:39 prijepodne »
Prvi na koji sam naumio doći :( dajte ljudi učinite nešto

Offline Chilii

• Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • AkTer jedna od šest :)
« Odgovori #52 u: Kolovoz 18, 2015, 11:53:05 prijepodne »
Ove godine Akter-a neće biti. Ljudi koji su ga vodili su se umorili, dobili poslove, odlaze na putovanja i jednostavno nismo imali ni snage ni energije a najbitnije vremena za organizaciju.
Ove godine je tako, za sljedeće Aktere ćemo vidjeti........

Offline Renta

• Moderator
  • Broj trgovanja: (+6)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
« Odgovori #53 u: Kolovoz 18, 2015, 12:40:37 poslijepodne »
Što se čudite?! Dok god Akter počivao na grupi entuzijasta i volontera koji ga organiziraju iz ljubavi prema hobiju a bez neke materijalne koristi bilo je pitanje kada će jednostavno se sve ugasiti, naizgled naprasno, ali samo naizgled.
Premalo je tržište da bi tako nešto moglo dugoročno opstati i donositi novac svima koji sudjeluju, od organizatora do proizvođaća koji se reklamiraju.
Bazirati temelj sajma na dobroj volji i volonterima nažalost ne može biti dugog daha. Tih prošlih 10 godina je bilo zapravo čudo u našim uvjetima.

Imate Njemačku, Italiju, pa idite...  Falit će, jbg.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2015, 16:06:52 poslijepodne od Renta »

Offline Microsorium

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 46
« Odgovori #54 u: Kolovoz 31, 2015, 08:54:18 prijepodne »
Naravno da je šteta.
Upravo je Rentina zadnja rečenica ključna, Akter je bio čudo u našim uvjetima.
Poklon svim zaljubljanicima u hobby. A poklonjenom konju se u zube ne gleda.

Mali smo, nemamo naviku plaćanja kao zapadnjaci, ali smo i nezasitni u primanju poklona. jbg

Ja na Akter nikad nisam uspio doći zbog posla. Pa tko mi je kriv? Neću sad zbog toga očajavati. Lijepo da se uopće održavao.
Možda bude snage i volje i vremena da se održi svake druge(?).
Malo nas je koji smo u hobiju 30ak godina. Funkcionirao je i u nikakvim uvjetima. Blagodati foruma i web portala su nešto što se danas uzima zdravo za gotovo. Baš kao i Akter.
Možda je ovo neki wake-up call. Nadajmo se da je.

Offline Rybak

• Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 30
« Odgovori #55 u: Kolovoz 31, 2015, 09:11:18 prijepodne »
Ja samo neznam zasto svi pricaju da nemamo naviku placanja??
Pitanje je cega to tocno?? Mozda ulaznica? Mozda stvari koje su izlozene?
Ribe i biljke?

Zasto se cijena ulaznice ne stavi 30kn umjesto 20kn i podjeli se pola ljudima koji rade i pola ide u humanitarne svrhe, tako da su obje strane namirene. Zasto se svugdje na takvim sajmovima npr ribe i bilje prodaju po nabavnim cijenama, a kod nas su cijene kao u ducanima? Zasto se na tome ne poradi, da ljudi imaju volju za ostavit pare na akteru.
Zao mi je da nema aktera, zao mi je sto nema foruma vise u stanju u kakvom je bio kad sam se pridruzio, nadam se da ce se to popraviti i da ce opet zablistati forum i akter!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Offline Renta

• Moderator
  • Punopravni član
« Odgovori #56 u: Kolovoz 31, 2015, 09:31:55 prijepodne »
Onako samo usput...za akter treba naći nove bedake (sve ih je manje) a za forum treba ukinuti facebook.. :D

Offline Microsorium

• Punopravni član
« Odgovori #57 u: Kolovoz 31, 2015, 09:43:51 prijepodne »
apsolutno se ne slažem s Facebookom dok funkcionira na način kao sada - milijun grupa, ljudi te učlanjuju a da i ne znaš itd.
Sve je to put u rasplinjavanje.
Ovaj je Forum velik. Trebao je ostati glavna os oko koje se sve vrti. dvije tri FB stranice maksimalno, još možda jedan ili dva portala ako i to, i to je više nego što naša akvaristička zajednica treba.

Oko navike plaćanja: evo moj primjer. Planiram rasformirati Anitu Cerquetti s kojom sam sudjelovao na IAPLC ove godine. Zapušten je i ima nešto algi. E sad apsurd: moje će bilje pokupiti drugi a ja ću naručiti bilje za novi postav i uredno ga platiti firmi koja se bavi emerznim uzgojem. Zašto? Jer mi je u interesu da ta firma preživi kako bi uvijek mogao nabaviti što mi treba, kako bi 'na lageru' uvijek bilo što više različitih vrsta biljaka itd. Krug koji je meni u glavi je jasan. Je li drugima?

Moj razlog kupovine (koja je uistinu bagatelna jer ću za akvarij od 450 litara pottrošiti max 100 kn za bilje) je što ću dobiti bilje bez algi i imati manje problema u novom postavu. Možda sam ja ipak bedak ali eto, ja tako razmišljam.

Offline Microsorium

• Punopravni član
« Odgovori #58 u: Kolovoz 31, 2015, 09:46:28 prijepodne »
otišao sam u off topic ali sve rečeno se zapravo nadovezuje na Akter, njegovo financiranje i mogućnost održavanja. Trendovi koji postoje u cjelokupnoj akvaristici i teraristici odnose se i na Akter.

Offline Renta

• Moderator
  • Punopravni član
« Odgovori #59 u: Kolovoz 31, 2015, 10:34:34 prijepodne »
Za takav pogled koji ti imaš treba širina i dubina...a takvih je malo. Ubojica foruma je sigurno FB, vani je drugačije jer je veliko tržište pa su forumi i dalje dosta aktivni...kod nas je loše.
Ali ja i dalje forsiram raspravu na forumu prije nego fb...iz inata. ;)

Offline Werther

• Broj trgovanja: (+2)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
    • Betta Svijet
« Odgovori #60 u: Kolovoz 31, 2015, 10:44:59 prijepodne »
AkTer u ovom obliku svakako nije mogao vječno trajati, a dugo je i trajao s obzirom na sve otegotne okolnosti. Vjerojatno je postao i prevelik s obzirom na volonterski/humanitarni karakter izložbe.

Ali ako i neće biti AkTer-a nadam se da će se s vremenom ipak pojaviti nekakva druga akvaristička izložba, komercijalna i ne nužno tako velika pa ćemo vidjeti. Šteta bi bila da baš ničeg nema. -?

Offline blacktihi

• Punopravni član
« Odgovori #61 u: Kolovoz 31, 2015, 18:05:57 poslijepodne »
Moram priznati da sam jedan od rijetkih koji nemaju FB profil (predugo sam radio u IT industriji, područje sigurnost), pa koristim samo i isključivo forume.

Na Akteru sam aktivno sudjelovao nekoliko puta u sklopu Betta Svijeta i upoznao sam gomilu jako, jako dobrih ljudi. Neke sam viđao samo jednom godišnje kada bi došli raditi na izložbi, iako živimo u istom gradu i druženje je bilo ko da smo jučer pili kavu ili komentirali igru nogometne reprezentacije :D... Tako da će mi stvarno nedostajati ove godine  :(, ali svejedno...

Kako je Betta Svijet do zadnjeg trenutka čekao potvrdu održavanja Aktera, termin međunarodne izložbe betta ostao je nepromjenjen, prvi vikend u listopadu, lokacija Hotel I (kod sportske dvorane Arena Zagreb, Lanište/Remetinec). Slaganje je u četvrtak 01/10/2015, pa ako želite obnoviti uspomene (iako je obim posla bitno manji) slobodno dođite zasukati rukave, ako radite, ništa zato, u četvrtak sve mora biti sređeno, tako da će se najvjerojatnije raditi do kasno u večer...

Nije puno, ali ako je to jedini ostatak Aktera koji se odvija ove godine i to je nešto...

Offline Čiča

• Broj trgovanja: (+3)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 59
« Odgovori #62 u: Kolovoz 31, 2015, 21:04:06 poslijepodne »
Ne ubija Forum ni FB ni drugi portali ,nego samovolja pojedinaca i nekorektan odnos prema dugogodišnjim članovima Foruma.A sve to rezultira nezainteresiranošću  pojedinaca i za Akter i za druge akvarističke aktivnosti.

Offline delbi

• Član redakcije
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
« Odgovori #63 u: Rujan 28, 2015, 19:34:31 poslijepodne »

Kako je Betta Svijet do zadnjeg trenutka čekao potvrdu održavanja Aktera, termin međunarodne izložbe betta ostao je nepromjenjen, prvi vikend u listopadu, lokacija Hotel I (kod sportske dvorane Arena Zagreb, Lanište/Remetinec). Slaganje je u četvrtak 01/10/2015, pa ako želite obnoviti uspomene (iako je obim posla bitno manji) slobodno dođite zasukati rukave, ako radite, ništa zato, u četvrtak sve mora biti sređeno, tako da će se najvjerojatnije raditi do kasno u večer...

Nije puno, ali ako je to jedini ostatak Aktera koji se odvija ove godine i to je nešto...
Vi ste sekta.....lako Vama ;)
No...eto, ako i ja smijem nesto reci o AkTer-u......ja sam jos prije 3-4 godine svim volonterima govorio...ubijate se..i, puknuti ce to...molio sam ih sve da si isplate barem troskove koje su imali..a, imali su ih. Ne ulazeci u detalje...i, opcenito misljenje, umor, iscrpljenost dovelo je pomalo do svadja...i, eto...nema vise AkTer-a.....a da, AkTer je bilo definitivno cudo......jedna prelijepa prica od koje se covijek moze najeziti od ljepote.
Forum? koliko god grubo izgledalo...moje je misljenje da se pojavila neka nova generacija....koja se ponasa i razmislja na neki novi nacin...ja to ne osudjujem....ali, odavno sam odabrao ne se upustati u rasprave....tu sam svaki dan ponesto procitam....ali, kvaliteta je drasticno pala....mogu li ja pomoci da se kvaliteta digne...mozda i mogu..ali, definitivno vise nemam volje...jer nema 'kvalitetnog' povrata mog truda. FB mislim da tu nema nikakvu ulogu......IMHO.....
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die
alterego: http://www.posronja.eu

Offline blacktihi

• Punopravni član
« Odgovori #64 u: Rujan 28, 2015, 21:27:43 poslijepodne »

;) Uvijek i zauvijek

Nažalost, ja ne mogu puno pomoći oko kvalitete rasprava, jer se razumijem u jako malo toga, a u to što se dobro razumijem postoji specijalizirani forum.... Tako da...

A što se tiče ove nove google generacije, potpuno se slažem da je došlo do smjena generacije, to se jako lijepo vidi u školi... Kada je prije neki dan pala TCOM komunikacija infrastruktura, bio je takav mir u školi da je to nevjerovatno... Jedna izgubljna generacije počela je međusobno pričati u RL, umjesto da tipka i lajka... No kratko je to trajalo :)

Offline Chilii

• Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • AkTer jedna od šest :)
« Odgovori #65 u: Rujan 29, 2015, 11:08:01 prijepodne »
Mala digresija na delbijev post - nije istina da nema vise Akter-a, vec ga nema ove godine. Samo toliko.

Offline delbi

• Član redakcije
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
« Odgovori #66 u: Rujan 30, 2015, 17:59:29 poslijepodne »
Mala digresija na delbijev post - nije istina da nema vise Akter-a, vec ga nema ove godine. Samo toliko.
rijeci ti se pozlatile....a, ja se iskreno ispricavam ;
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die
alterego: http://www.posronja.eu

Offline bojan.c

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • No bike - No life
« Odgovori #67 u: Rujan 30, 2015, 22:03:44 poslijepodne »
Dok "gazda" pohvata sve preostale Viktorija ciklide onda će se napraviti Akter sa ciljem očuvanja skoro izumrlih vrsta. E to bi bio pravi "come back" :D
Znam da alkohol škodi, al' u vodi utjehe nema!
Sve dobre stvari dolaze u paru: 2 sise i V2

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #68 u: Listopad 09, 2015, 20:49:58 poslijepodne »
Tko kaže da nema AkTera?

Imat ćete AkTer 2016-te, parne godine su više fora od neparnih ;) :D

:a045k:

Offline merlin

• Punopravni član
  • Spol: Muški  
« Odgovori #69 u: Listopad 11, 2015, 15:23:09 poslijepodne »
Aj fala ...... :klap:

Offline sifra100

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • život je bajka !!!!!!!!!
« Odgovori #70 u: Listopad 13, 2015, 23:59:13 poslijepodne »

No...eto, ako i ja smijem nesto reci o AkTer-u......ja sam jos prije 3-4 godine svim volonterima govorio...ubijate se..i, puknuti ce to...molio sam ih sve da si isplate barem troskove koje su imali..a, imali su ih. Ne ulazeci u detalje...i, opcenito misljenje, umor, iscrpljenost dovelo je pomalo do svadja...i, eto...nema vise AkTer-a.....a da, AkTer je bilo definitivno cudo......jedna prelijepa prica od koje se covijek moze najeziti od ljepote.
Forum? koliko god grubo izgledalo...moje je misljenje da se pojavila neka nova generacija....koja se ponasa i razmislja na neki novi nacin...ja to ne osudjujem....ali, odavno sam odabrao ne se upustati u rasprave....tu sam svaki dan ponesto procitam....ali, kvaliteta je drasticno pala....mogu li ja pomoci da se kvaliteta digne...mozda i mogu..ali, definitivno vise nemam volje...jer nema 'kvalitetnog' povrata mog truda. FB mislim da tu nema nikakvu ulogu......IMHO.....
delbi sto posto si u pravu  :AkTer:
ma život je lijep ???????