Prosinac 11, 2017, 22:01:51 poslijepodneNajnoviji Član: Zeljko_C

Autor Tema: Osvrt na ovogodisnji AkTer  (Pročitano: 10084 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

• Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Osvrt na ovogodisnji AkTer
« Odgovori #75 u: Listopad 11, 2014, 21:38:59 poslijepodne »
Jebiga ja te nisam skužio! Mani kopanje očiju,nisi ogranak IS-a

:rotfl: :rotfl:

Offline Pamook

• Član redakcije
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Stark Raving Mad
« Odgovori #76 u: Listopad 12, 2014, 19:11:53 poslijepodne »
evo i par, mozda ne narocito pametnih, i od mene (nece biti prvi put)  :)

ono sto je prvi post trebao reci - a ja sam se isto tako "pronasao" u tome - je da se do sada nikada nitko od nas "vanjskih" došljaka nije osjećao kao furešt kada dodje (obicno subotom, u špicu). Ove godine nitko (cast iznimkama) nije imao vremena za nikoga, pa je tako i cijela atmosfera bila "drugacija". Turistička. Ono, kad te iskrcaju negdje sa ekipom iz drugih 8 autobusa, pa moras gledat kuda da se ne izgubis. I tu i tamo ugledas nekog poznatog, pa ti bude drago ako popricate. Jer ipak ste iz razlicitih autobusa, a to je u tudjini velika udaljenost.

Skorpac, Bura, Šime, CicoVSPU, Mrezice - mladitji, hvala na ugodnim razgovorima.... Starce poput domacina Kizo2 (to ne znaci nuzno da sam ja u tom slucaju parazit, sic!), Grofa, Sipolovca, Rente, Ronija i dakako prvospomenutog Delbija ne moram ni spominjati. Ali pls. nemojte ni vi. Jer ne moze se poreci da je atmosfera bila bitno "drugacija" od proslih (jebga, nisam bio prosle godine, propustio), a tome ne moze biti uzrok velicina izlozbe, komercijala, i sve ostalo. Nije bitno sto je, ali je. Jebiga sad. Ne place se nad prolivenim mlijekom.

Eto, to se izgubilo, i osjeti se. A najmanje bi trebalo biti cudno da je emotivac kao sto je Delbi to dozivio osobno i tuzno. A jos manje bi trebalo biti uopce upitno da li je on to napisao dobronamjerno i iskreno, ili zato da se "potuzi"... pa nismo deca. Al sto rekao Dubravko, covjek je covjeku vuk. Jebiga.

Izlozba kao takva - fenomenalna. Dobro slozeno, puno ljudi uz puno mjesta. Meni se cinilo odlicno rijeseno. Sta da kazem, kad sam osobno i pauke gledao na burzi, ali strah je svakako bio jači (srecom, jer bi dolaskom pauka vjerojatno i on/ona i ja zavrsili u pasjoj kucici na dvoristu, a to bi znacilo da ce pauk imati krov nad glavom, za razliku od nizepotpisanog  :)

Othrvao sam se i ideji da kupim kukuruznu zmiju, a kaktusi me nisu zanimali.

Ono sto me vise zbunjivalo nego smetalo je to sto se na akreditacijama pisalo "edukator" a bez ikakvog imena, ili forumskog nicka. Barem da znam s kim pricam (ili tko me gleda kao komad namjestaja  ali šepuri se kao paun)  :D

prijedlog za nagodinu - na akreditacije stavite 007 (za one koji ce skuzit foru) - mozda bude manje kradja... iako sumnjam  -?

sve u svemu, vidi se puno rada i puno davanja/izlaganja i grbljenja, jer je meni sama izlozba iz turistickog pogleda - bila odlicna.

Ovo o cem smo u startu poceli pricat, je drugi par rukava.

Mrkva Čizmu!
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Nino G

• Akvarij.NET Expert
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 48
« Odgovori #77 u: Listopad 13, 2014, 14:27:41 poslijepodne »
Tako je, treba zaključati ! Mislim da i Delbija treba zaključati samo zato što se čovjek razočarao u nečijem postupanju, zato jer nije navikao da se tako ljudi ophode jedni prema drugima, zato jer je pokazao javno da takve stvari nisu za opravdanje bez obzira o kakvom angažmanu se radilo! Delbi ljudi su zvjeri i tih zvijeri se treba čuvati, a ne tamo nekih zmija ili paukova.
Slažem se da volonteri pucaju po šavovima i pucat će sve više jer će ih nakon ovakvih situacija biti sve manje i manje. Akter je bio okupljanje entuzijasta koji su htjeli otvoriti svoja vrata drugima i pokazati svoj svijet, to je bilo i kruna jednogodišnjeg dopisivanja na netu i konačnog upoznavanja, danas to više nije!  Htjeli to Vi priznati ili ne to je danas jedno događanje koje iza sebe vuče jedan ozbiljan financijski inžinjering iako je događaj humanitarnog aspekta. Doći će trenutak kada se i taj humanitarni dio bude na neki način morao malo pomaknuti ili kako da kažem umanjiti jer će onaj komercijalni dio progutati onaj dio koji je bio na samome početku tamo davno u Delnicama! Zato nemojmo vrijeđati i povrjeđivati one koji su tom Akteru mjenjali pelene dok je mali bio, onima koji su iz ničega nešto napravili!  Da nije bilo tih i takvih ljudi dali bi danas imali neki čime kordinirati i biti tako "nabrušeni" na pojedinca koji se usudio nešto napisati drugačije od svih!
Sad slobodno opalite iz svega šta imate, mogu podnjeti fala bogu imame, a i čist sam ko suza! Bez prstiju u pekmezu!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jako lijepo i pametno napisano. Potpisujem do zadnjeg slova.

Offline Grale

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 39
« Odgovori #78 u: Listopad 13, 2014, 21:00:28 poslijepodne »
Kad se mi Hrvati ne znamo hvalit s onim kaj imamo, hvala Bogu da je tu Bleher koji to čini za nas (sa njegovog face profila):

"...And the fantastic 10th AkTer-Fest in Zagreb, Croatia last week showed this excellent, better than any other show on earth, and educational as no other.... But AkTer2014 was also reptiles and amphibians, and Amanda loves and petted all snakes she could get her hands onto. There were so many children which wanted to learn and no place they can learn better about nature than at AkTer. All world should do this and we would soon have a better world ..."

Offline Renta

• Moderator
  • Broj trgovanja: (+6)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
« Odgovori #79 u: Listopad 13, 2014, 21:31:49 poslijepodne »
Ma je, čovjek koji je prošao svijeta (i sve moguće aquatera sajmove) i čija riječ nešto znači u akvarističkom svijetu zasigurno ima puno realniju i objektivniju perspektivu.....od nas lokalaca.

Offline Nji

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 32
« Odgovori #80 u: Listopad 28, 2014, 11:55:43 prijepodne »
Eh da...šta reći...

Ovaj Akter je stvarno bio punooo veći nego do sad i onaj prostor dok je bio prazan, stvarno je bio zastrašujuć...iskreno sam se pitala kako ćemo ga uopće uspjeti popuniti...
Pošto nisam bila tamo po cijele dane, kada sam dolazila na slaganje u večernjim satima iznova sam se isčuđavala svaki dan kako se brzo prostor popunjava....ono wow...uspjeli smo ga popuniti :-)
Tako da svaka čast, velike pohvale i veliko hvala svima koji su pomagali, nosili, slagali, namakali ručice u octu i vodi i brinuli se da sve prođe u najboljem redu...

Kritika i pohvala će uvijek biti, glavno je da su konstruktivne i da se oni koji imaju ideje kako bi se neke stvari mogle poboljšati i uključe malo u cijelu priču. Odmah će biti malo lakše :-) Uvijek ima mjesta za poboljšanje...

I grešaka i zamjerki će uvijek biti, jer na kraju krajeva svi smo samo ljudi...

Svi znamo da Akter organizira stvarno šačica ljudi i već se toliko puta spomenulo kolko su svi oni bili umorni, iscrpljeni, ludi da ne moram to ponovno pisati... Stvarno ima tolko stvari i sitnica koje treba iskoordinirati da bi se ovo uopće organiziralo...i treba im se uvažiti činjenica da se trude i u tom stanju iznemoglosti biti normalni i ok prema svima, ali da neki put jednostavno puknu, što je više posljedica umora i iscrpljenosti nego stvarnog stanja uma...
U radu s ljudima bismo uvijek trebali biti na višem nivou svjesnosti kako bismo ih uvažili kak spada, ali neki put se dogodi da ne možemo...za to je potreban veliki trud i energija koju neki put nemamo...kao što rekoh svi smo samo ljudi...

Ivoborsa je u pravu, Akter je prerasao obično druženje forumaša, pa se više ni ne može očekivati kvalitetno druženje na Akteru kad se dođe samo u posjet...većina druženja hobista je na slaganju i raspremanju jer se za vrijeme izložbe ne stigne...svi smo razvučeni na sve strane...
Tokom vikenda sam probala provest neke prijatelje izložbom, al ni jednom nisam uspjela daleko stići s njima...a ja sam još minimalno i trčala okolo, za razliku od ostalih...

Tokom takvih organizacija, još volonterskih i hobističkih to je stvarno razumljivo i ne može se od organizatora očekivati puno druženja...uvijek i na svim eko akcijama u kojima sam sudjelovala u organizaciji, sam danima poslije ispitivala ljude kako im je bilo, jer sam ih tamo jedva stigla pozdravit! Al to je tako...

Tako da molim sve da to ne zamjeraju organizatorima i koordinatorima...dali su sve od sebe da ostanu na nogama i odrade sve do kraja...

Stvarno je odrađen super posao, znate li kolko je grupa djece bilo??? i zadovoljnih odgajatelja i učitelja... punoooo! još mi stižu pozitivni komentari  :D

Ekipa iz Akter team-a još jednom sve pohvale i ne dajte se smesti, a iz svega se da nešto naučiti ;-)

:AkTer:

ni da ni ne

Offline Crazy-a3

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Živim da uživam
« Odgovori #81 u: Studeni 15, 2014, 17:25:10 poslijepodne »
Ja cu samo rec da mi je jako ali stvarno jako zao sto nisam mogla doc :'(, hebat ga, sprijecile me obaveze, bolesno dijete i sve skupa.
A stvarno bi mi bilo drago da sam vidjela stare face koje sam zadnji puta vidjela ako se ne varam u Delnicama pa stoga necu nikoga ni nabrajat jer bi mnogo nickova mogla izostavit a to ne zelim :zagrljaj: (moram priznat da su mi u vrlo lijepom sjecanju ostala ona druzenja u pivnici u savskoj :heart:.)
Vidim da je bilo i pucanja po savovima i tako dalje: hebiga to su stvari koje se događaju na velikim sajmovima i sto je sajam veci to je vise frustracija, posla itd... nemojte da vas to izbaci iz takta ili ako vec puknete onda se ispucajte tamo gdje vas nitko ne vidi i ne cuje.
Pa eto pohvale svima koji ste sudjelovali iako vas nisma imala prilike posjetit i ovim putem se javljam za volontera ako ce bit potrebno iduce godine...samo zovite bit ce mi drago da nekoliko sati odradimo skupa :up:
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava