Prosinac 13, 2017, 21:53:20 poslijepodneNajnoviji Član: Cubi

Autor Tema: Knjige o ciklidima  (Pročitano: 1108 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

• Akvarij.NET Expert
  • Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
Knjige o ciklidima
« u: Rujan 06, 2012, 21:49:22 poslijepodne »
Eto ja skupljam knjige o ciklidima, ko sad Baica S  M'bune.Mada to je išlo nekkao tako...prije nabavke akvarija ja sam nabavio neku knjigu o nekim osnovicama akvaristike i na osnovi te knjige ja se odlučio za Malavi ciklide.Kkao sam dobio ja svoje porve ciklide..o njima sam jako amlo znao i želja su mi bile knjige...mada prvu sam knjigu , koju sam dobio..dobio nešto američkio..samo su slike valjale sve ostalo je bilo bezbeze...Kako sam "rastao" tako se debljala i moja knjižara o ciklidima.Danas sam vlasnik tačno 37 knjiga o ciklidima, pretežno istočnoafričih i pored nekog iskustva stečenog poput akvarija meni te knjige dadnu i nekiu šroko znanje, takodjer ima  i CD, te DVD...sve u svrhe edukacije i prenosa znanja.
No da ne bih to znanje ostalo samo u mojoj glavi..ja sam pisao i u neke magazine...i te sve imam kuči...to mi je jeka draga uspomena...
Ali nemojte ovaj post shvatiti kao neko hvaljenje...ne...često slušam neke ciklidaše koji kažu : "Šta če mi knjige kad ima forum?..sve je to lepo i dobro...ali da nema dobrih knjiga, ne bi bilo i nekih dobrih rešenja i odgovora...

Offline Renta

• Moderator
  • Broj trgovanja: (+6)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Knjige o ciklidima
« Odgovori #1 u: Rujan 06, 2012, 23:02:21 poslijepodne »

Potpuno se slažem s tobom Bojko. :122:  

I ja slično radim samo s knjigama o reef akvaristici, ima tu nekih sličnosti s malawi ciklidima. :)  Jednostavno sve novo i kvalitetno što izađe moram kupiti, glad za znanjem je jača od razuma i skupoće, a kvalitetne knjige nisu jeftine. Na forumima ima korisnih informacija, posebno iskustva drugih akvarista, ima i dobrih članaka ali kad korice od knjige primiš u ruke to se ne može s ničim usporediti i uvijek ću prije izabrati knjigu nego forum.

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #2 u: Rujan 07, 2012, 10:11:38 prijepodne »
slažem se s navedenim..a da Renta ima finu biblioteku, bome ima  :up:
Ja pak ima svega i svačega, skupilo se toga.. početničkih, ciklidnih, reef, bolesti, atlasi... mogao se fini akvarij s tim složiti :D

Offline dante

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 37
« Odgovori #3 u: Rujan 07, 2012, 13:29:39 poslijepodne »
Šta nije Pero piso neku knjigu???  -?
. :AkTer:   Dok ne probam lava, za mene je pajcek kralj životinja