Listopad 19, 2017, 23:46:57 poslijepodneNajnoviji Član: dskrljac

Autor Tema: Prijedlozi za unaprijeđenje Foruma i Portala  (Pročitano: 10970 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online GROF

• Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Broj trgovanja: (+9)
  • Punopravni član
  • Dob: 41 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Prijedlozi za unaprijeđenje Foruma i Portala
« u: Ožujak 27, 2012, 10:59:56 prijepodne »
...dakle, iz naslova teme sve je jasno!
Pokušajmo ne ići u off topic, nego davati samo konkretne prijedloge.

Svi oni koji misle da mogu pridonijeti Akvarij.netu na bilo koji način (pisanje članaka i slično) nek mi se javi na PP!

Offline Werther

• Broj trgovanja: (+2)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
    • Betta Svijet
Odg: Prijedlozi za unaprijeđenje Foruma i Portala
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2012, 11:42:14 prijepodne »
Evo da se uključim i ovdje...

1. prijedlog - kako je akvarij.net ogroman, pa zbog toga nekad šteka, da li može sve to skupa malo "prodisati" na način da se napravi backup te potom makne dio starih tema s foruma. Ima prastarih tema koje su ogromne a koje vjerojatno više nitko niti ne čita, koje recimo niti nemaju nužno veze s akvaristikom... to što je manje bitno se makne, napravi mjesta za nove teme i članke, sve to malo brže i tečnije radi i svi sretni i zadovoljni. Konkretan primjer je npr. ona tema s vicevima i šalama, ja to redovito čitam i pratim, ali ne pada mi na pamet da čitam temu od početka. Da netko npr. obriše prvih 80% te teme ja ne bih "niti osjetio"! :) Ako se obriše dio prastarih tema vjerojatno bi sve malo bolje profunkcioniralo...

2. prijedlog - ako se već nađe netko tko bi pisao zanimljive članke treba ga potaknuti a ne usporiti. Vjerujem da se objavljivanje novih članaka često rasteže upravo jer je akvarij.net "prezatrpan", kada bi to profunkcioniralo onda bi se i članci relativno brzo mogli objavljivati. Poznam primjerice thorusa, on je baš "zagrizao" da piše te članke na temu kemije i akvaristike koji se meni čine jako zanimljivi i korisni, znam da mu je bilo malo neobično da toliko dugo čeka da mu se primjerice objavi 1. članak. Ako se već njemu i drugima da pisati, a Grof, Vedran i ostali vide neku kvalitetu u tim novim člancima, pa neka ljudi pišu i neka se objavljuje, to će ih s jedne strane motivirati da nastave a možda motivira i druge da počnu. Najbitnije je da nitko ne izgubi volju raditi jer predugo čeka... :up:

Offline 985plavi

• Moderator (lokalni)
  • Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 48
    • Facebook profil
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2012, 11:54:59 prijepodne »
Evo što bih ja napravio da sam vlasnik ove stranice.

1. zamolio bih najaktivnije članove a ovisno o osobnoj stručnosti (informatičari, lektori, biolozi, veterinari...) i ovisno o tome koje vrste životinja drže, da se angažiraju kao moderatori i administratori te tako pomognu u održavanju stranice, foruma i portala, da moderiraju, pišu članke i postavljaju ih na portal.

2. zamolio bih stručnjake iz područja marketinga da nam pomognu u oglašavanju i dovođenju novih sponzora

3. zamolio bih profesore u osnovnim i srednjim školama da zajedno sa portalom i našim stručnjacima pokrenu različite projekte i istraživanja a koji bi rezultirali sudjelovanje na različitim natjecanjima i smotrama poput (smotra mladih ekologa, sudjelovanje na natjecanju pokret nauku mladima i dr.)

4. zajedno sa sponzorima i našim stručnjacima iz marketinga i lektorima krenuo bih u projekt tiskanja knjiga i recimo jednogodišnjeg biltena

5. organizacija okupljanja sa predavanjima

6. Dogovorio bih sa sponzorima da svaka 2 mjeseca preko našeg foruma (i portala) organiziraju:

a) nagradne igre u različitim kategorijama
b) okupljanja članova (Jarun) gdje će raditi prezentaciju svojih proizvoda a nas počastiti sa grickalicama i sokovima (može i pivo neću se žaliti)

Eto za sada toliko.

Offline biosvera

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 19
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2012, 12:43:25 poslijepodne »
ja mislim da bi se trbao napravit članak o divljim bettama također mislim da bi u svaki dosadašnji članak o nekoj ribi trebalo ubacit nešto o njenom prirodnom staništu evo ajmo reć o skalarima koje su kod njih biljke iz biotopa, dali je dole na dnu nekakav mulj ,dali ima više bilja ili šiblja i da se ubace imena riba sa kojima su si dobri da nepostavljaju ljudi uvijek ista pitanja dali može sa ovom ribom ili sa onom nego da to dozna iz prve ruke u članku  ;) evo ja sam se začudio kad sam vidio da channa živi zapravo u tekučicama i da je tamo gotovo sami kamen i hrpa lišća dok sam prije zamišljao da one žive u barama sa muljem i dosta bilja  :D

Online GROF

• Administrator
  • Punopravni član
    • Grof - akvarij
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2012, 14:17:54 poslijepodne »

Osim novih Članova redakcije tražimo i još jednog Lektora, pa ako netko ima volje, vremena i znanja....javite se na PP!

Offline thorus

• Moderator (lokalni)
  • Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 40
« Odgovori #5 u: Ožujak 27, 2012, 20:24:44 poslijepodne »
Ja bih ubrzao objavljivanje članaka, jer dok se objavi već ti splasne entuzijazam kad čekaš par mjeseca na objavljivanje istog.
U vezi s time bih osigurao brže lektoriranje i možda informatičku podršku u vezi uploadanja.

I drugo, slatkovodne bolesti je toliko dobar topic, da bih da probrao odlične topice sa bolestima i slikama, te savjetima i možda ih uploadao kao svojevrsni FAQ na glavnoj stranici foruma.

Online GROF

• Administrator
  • Punopravni član
    • Grof - akvarij
« Odgovori #6 u: Ožujak 27, 2012, 21:09:04 poslijepodne »
Ja bih ubrzao objavljivanje članaka, jer dok se objavi već ti splasne entuzijazam kad čekaš par mjeseca na objavljivanje istog.
U vezi s time bih osigurao brže lektoriranje i možda informatičku podršku u vezi uploadanja.

Članke trenutno IMA ko će uploadat ...... a javila su mi se i 2 potencijalna lektora (+već postojeći), pa mislim da će taj problem biti vrlo brzo rješen!
Sad nam samo treba i nekoliko članova redakcije ko će te članke i napisati! :)

Offline ovcica

• Član redakcije - lektor
  • Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Panta rei. Carpe diem.
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2012, 08:19:45 prijepodne »
Spofriškajte postojeće članke mogućim novijim podatcima i iskoristite fotke s foruma, npr pod temom bolesti jer se može vidjeti da jedna te ista bolest ili problem može imati nekoliko varijacija pa da članovi imaju više materijala za usporediti sa svojim ribama.
Clara pacta, boni amici.

Offline babyboom

• Punopravni član
  • Kupinecki Kraljevec
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2012, 08:21:23 prijepodne »
a što će se desiti sa člancima koji su napisani, poslani i.....ništa!?
sorry, ali malo je čudno da se stalno traže novi članci a znamo da u (nekim) arhivama ima neobjavljenih članaka ...
zašto nebismo, ako su možda "prestarjeli" zamolili autore da ih ažuriraju, a one koji su OK i objavili?

Online GROF

• Administrator
  • Punopravni član
    • Grof - akvarij
« Odgovori #9 u: Ožujak 28, 2012, 08:50:22 prijepodne »
a što će se desiti sa člancima koji su napisani, poslani i.....ništa!?
sorry, ali malo je čudno da se stalno traže novi članci a znamo da u (nekim) arhivama ima neobjavljenih članaka ...

U podforumu lektoriranje ima  cca 450 članaka od toga samo ih 18 čeka lektoriranje i objavu.
Prvo smo imali problema s osobama koji će to dizati na Portal, pa smo imali problema s Lektorom, ali....

...sad imamo 3 osobe koje će dizati članke i 3 lektora!
S obzirom da se dnevno bez problema može uploadati 3-4 članaka ....  garantiram ti da kroz tjedan dana neće više biti članaka za dizanje jer ih nema ko napisati!

Offline Vele bit

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
« Odgovori #10 u: Ožujak 28, 2012, 09:51:29 prijepodne »
Ako postoji tehnička i ljudska mogučnost i smatrate da postoji potreba (meni se teko čini pa zato predlažem) možda bi se moglo samu naslovnicu foruma  malo prekrojiti da bude manja na način da neki podforumi za koje to nije nužno ne budu izlistani na njoj nego skupljeni pod zajednički podforum klikom na koje bi se isti otvorili. Npr. da se svi oglasni podforumi smjeste na zajednički podforum Oglasnik koji je vidljiv na naslovnoj a klikom na njega se otvara popis oglasnih podforuma..

Neki podforumi su možda višak ili nisu adekvatno definirani, npr. ''uređenje akvarija'' je u orginalu zamišljeno da se tamo vode dnevnici akvarija a tamo su porazbacana pitanja koja bi tematikom više pasala u ''uradi sam'', ''kemiju'' ili ''pod opremu''.  Dok se s druge strane u podforumu ''Vaši slatkovodni akvariji'' koji je zamišljen za predstavljanje recimo to tako zrelih akvarija, nalaze i početnićki akvariji sa par vlati trave.. 

Aquascaping podforum kao da malo visi ni na nebu ni na zemlji sa nekim svojim ''pod pod'' forumima, zna se zašto su oni tamo ali  opet kao da su višak..

U principu sam naveo gornje primjere jer mi se čini da bi možda trebalo promjeniti koncepciju podforuma i vidjet da li bi se nekako drugačije mogli složiti, imenovati ili kontrolirati da
što manji broj tema istog sadržaja bude razbacan po velikom broju podforuma..

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #11 u: Travanj 10, 2012, 11:24:04 prijepodne »
Evo spiska, nemam trenutno vremena linkove stavljati...ovo će Vam olakšati kopanje

Online GROF

• Administrator
  • Punopravni član
    • Grof - akvarij
« Odgovori #12 u: Travanj 24, 2012, 14:12:42 poslijepodne »

Svi oni koji misle da mogu pridonijeti Akvarij.netu na bilo koji način (pisanje članaka i slično) nek mi se jave na PP!

...i dalje tražimo zainteresirane za ulazak u "team"!   :up:

Offline Werther

• Broj trgovanja: (+2)
  • Punopravni član
    • Betta Svijet
« Odgovori #13 u: Travanj 24, 2012, 14:41:07 poslijepodne »
Svi oni koji misle da mogu pridonijeti Akvarij.netu na bilo koji način (pisanje članaka i slično) nek mi se jave na PP!
...i dalje tražimo zainteresirane za ulazak u "team"!   :up:
Koji su uvjeti za ulazak u "team" tj. što se od budućih članova "team-a" očekuje da točno rade? I na kojim pozicijama su slobodna mjesta u "team-u"? -?

Online GROF

• Administrator
  • Punopravni član
    • Grof - akvarij
« Odgovori #14 u: Travanj 24, 2012, 19:54:22 poslijepodne »
Koji su uvjeti za ulazak u "team" tj. što se od budućih članova "team-a" očekuje da točno rade? I na kojim pozicijama su slobodna mjesta u "team-u"? -?

Traže se najviše članovi redakcija!

...a poželjni uvjeti su : dobra volja, malo znanja, iskustvo, timski rad...itd, itd  :)

Za detalje, zainteresirani mi se mogu javiti na PP.

Offline ifsilon

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
« Odgovori #15 u: Listopad 29, 2012, 16:10:43 poslijepodne »
Citat:
Ako postoji tehnička i ljudska mogučnost i smatrate da postoji potreba (meni se teko čini pa zato predlažem) možda bi se moglo samu naslovnicu foruma  malo prekrojiti da bude manja na način da neki podforumi za koje to nije nužno ne budu izlistani na njoj nego skupljeni pod zajednički podforum klikom na koje bi se isti otvorili. Npr. da se svi oglasni podforumi smjeste na zajednički podforum Oglasnik koji je vidljiv na naslovnoj a klikom na njega se otvara popis oglasnih podforuma..

Potpisujem! Ovo bi bilo jako dobro napraviti. Staviti sve podforume iz akvaristike u "Akvaristika", terarističke u "teraristika", oglase u "oglasi" itd. jer je ovako jako nepregledno i treba ti pola minute da skrolaš do nečega što je na dnu naslovne.

Online GROF

• Administrator
  • Punopravni član
    • Grof - akvarij
« Odgovori #16 u: Listopad 29, 2012, 16:18:11 poslijepodne »
Citat:

Potpisujem! Ovo bi bilo jako dobro napraviti. Staviti sve podforume iz akvaristike u "Akvaristika", terarističke u "teraristika", oglase u "oglasi" itd. jer je ovako jako nepregledno i treba ti pola minute da skrolaš do nečega što je na dnu naslovne.

Samo da napomenem da ovo nije glasanje i ne trebate potvrđivati ideje koje su neki već iznijeli....
...Dajte novih ideja i dajte novih planova koji bi mogli oplemeniti ovaj naš forum

Offline mbogdan

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 36
    • Diskusari
« Odgovori #17 u: Listopad 29, 2012, 16:24:57 poslijepodne »
u profilu bi po meni trebalo izbaciti aim i ubaciti recimo skype kojeg koristi dosta ljudi,cisto za unapredjenje komunikacije medju clanovima radi ogranicenog broja pp-a :up:

Offline Kori

• Moderator (lokalni)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
« Odgovori #18 u: Listopad 29, 2012, 16:34:42 poslijepodne »
Citat:

Pa tako nesto vec imate, ispred svakog foruma, npr. Slatkovodna akvaristika, Aquascaping, Teraristika imate ovakvu ikonicu koju kada stisnete skriva određeni forum...
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Zorz

• Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 33
« Odgovori #19 u: Listopad 30, 2012, 08:02:11 prijepodne »
Posto cujem od raznih forumasa da imaju Oproblema sa moderatom radi nadopisivanja tema u oglasima prije isteka 5 dana iz razloga sta moderator smatra da se to radi iskljucivo radi dizanja teme na prvo mjesto, interesira me da li je tehnicki moguce uvesti da se tema u oglasniku moze nadopuniti a da to nije bump- anje, kako bI mogli npr snizit cijenu i sl. Prije proteka 5 dana. ?

E ovo je ono sto nam treba, stvarno. Da ne bi ispalo da se tema dize prije isteka 5 dana, a opet da mozemo nadopuniti temu.

Npr, prodajem par stvari koje su mi visak, prvu stvar prodam odmah isti dan kad je oglas objavljen, i dalje mi 5 dana stizu upiti u vezi iste, a nesmijem pisati po temi da napisem da je prodano. A opet, bez problema mogu istu temu obrisati i napisati ju ponovno bez ovog prodanog dijela, sto opet nije u redu prema drugima jer bi tako opet oglas bio stalno na vrhu.

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
« Odgovori #20 u: Listopad 30, 2012, 08:18:20 prijepodne »
Dakle, sad smo iispitali, a i morali smo se prisjetiti zašto je tome tako...

Limit editiranja  je stavljen na cijeli forum , drugačije ne može tehnički, a zbog toga što je bilo bisera tokom vremena, koji su iz nekog razloga ( nadurili se, uvrijedili, pukli, ili jednostavno nisu ni bili normalni od početka), brisali svoje postove i slike iz tema, što je dovelo do određenog broja potpuno nerazumljivih ili faličnih ili ispremiješanih tema na forumu...

Kako bi nekako iskompenzirali nadalje ovaj nedostatak, dajemo vam sljedeće... Limit editiranja OSTAJE, ali se povećava na JEDAN DAN.. znači, imate 1 dan za mijenjanje oglasa ukoliko dođe do prodaje, promjene cijene i slično....

Zadovoljni?

Offline skorpac

• Počasni član
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Mean bastard
    • Saša Lončarić Photography
« Odgovori #21 u: Listopad 30, 2012, 17:03:23 poslijepodne »
.. ja bi da se ugase ostali oglasi  .. jer stvarno kaj se tu ne prodaje....  ?

Offline Bojko

• Akvarij.NET Expert
  • Punopravni član
« Odgovori #22 u: Listopad 31, 2012, 07:56:36 prijepodne »
Pa meni oglasi takvi ili onakvi ne smetaju, jer jih ne čitam.
Ja bih predložio, ako se več predlaže....
Recimo početkom januara slijedeče godine....svaki mesec odabrani člani neki akvarij proglase naj akvarijem meseca....i naravno taj sretnik ima da detaljno predstavi svoj akvarij...ili na forumu, no još bolje na početnoj. I da primerice : ciklidn potom biljni, pa morski, pa teraristika itako dalje. I ti bi najbolji uradki predstavljali ujedno i mesac na kalendaru...ja sam uvjeren, da bih se ga kupovalo.
Druga ideja...ima ovdje akvarista koji imaju stvarno rijetke ribe ili ostale životinje...neka oni predstave...kako su jih nabavili, kakve poteškoče imaju, koja hrana i slično....u biti da se i o tome čuje...
eto i sad mi ponestalo ideja :D

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
« Odgovori #23 u: Listopad 31, 2012, 07:59:04 prijepodne »
Akvarij mjeseca ru brika je u pripremi, samo što trenutno ne možemo ništ novog stavljat na stranicu, jer se radi upgrade portala i foruma na noviju programsku verziju  :hat3:

dobre su ideje Bojko

Offline ifsilon

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
« Odgovori #24 u: Prosinac 11, 2012, 19:03:02 poslijepodne »
Novi pod(pod)forum "Zmije otrovnice" u koji bi se prebacile teme tog sadržaja i u kojima bi ljudi koji ih drže doma i koje to zanima, bez straha od brisanja tema, fotografija i postova mogli pisati o ovoj tematici.

EDIT: Kada se uopće radi upgrade? Da nisam zakasnio?  -?
« Zadnja izmjena: Prosinac 11, 2012, 19:36:34 poslijepodne od ifsilon »