Ožujak 19, 2024, 06:22:46 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Zapisi iz srpskih logora  (Posjeta: 17826 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Zapisi iz srpskih logora
« u: Veljača 18, 2012, 12:54:51 poslijepodne »

Obećao sam kolegama sa foruma nešto više ispričati o ratu u Vukovaru.

Sukladno navedenom postavljam ovdje igrano dokumentarni film snimljen na tu temu pa ako imate živaca i strpljenja pogledajte...






Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #1 u: Veljača 18, 2012, 18:28:24 poslijepodne »

Ne stignem danas ali pogledati ću ovih dana. :122:

« Zadnja izmjena: Veljača 18, 2012, 20:30:58 poslijepodne od Renta »

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #2 u: Veljača 18, 2012, 18:55:20 poslijepodne »
A di je  ?
Ja ne vidim link  -?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2200
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #3 u: Veljača 18, 2012, 19:53:37 poslijepodne »
Pogledo sve do kraja.
Pa Plavi, ti si nam to glavni akter u filmu!  :)
Čovjek misli da živi u civiliziranom svijetu i da se takve stvari mogu događati eventualno negdje daleko, daleko, al eto, to se nažalost događalo i ovdje prije samo kojih 20-tak godina.
Ne znam jel me više ljuti ili žalosti koliko daleko mogu ići ljudska glupost i surovost...

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #4 u: Veljača 18, 2012, 21:05:41 poslijepodne »
Ja se ispričavam tek sada vidim da nije potpuno jasno.

Naime u filmu ja osobno pričam o nekim događanjima u ratu tijekom obrane grada Vukovara i u srpskim logorima: Stajičevu kod Zrenjanina, u logoru u gradu Nišu i u logoru u gradu Sremska Mitrovica.

Film je snimljen prema knjizi "Zapisi iz srpskih logora" izdanoj 1994. godine.

A ovdje su neke fotke sa snimanja filma:


















Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #5 u: Veljača 18, 2012, 21:30:18 poslijepodne »
Svaka ti čast! :up:
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2200
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #6 u: Veljača 18, 2012, 21:41:46 poslijepodne »
Ja se ispričavam tek sada vidim da nije potpuno jasno.

Ma sve je jasno, tebe glumi glumac.  :up:
Samo sam se iznenadio šta je u filmu riječ baš o tebi.

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #7 u: Veljača 19, 2012, 00:15:03 prijepodne »

Pogledao sam sva tri videa, i ne znam dali mi se čini, ali to je skraćena verzija, zar ne?

Ako se tako može reći, malo sam "pozitivno" iznenadjen, jer sam očekivao da su se tamo
dešavale mnogo strašnije stvari od "običnog" policijskog batinjanja i vojničkog drila koje
su ovde prikazane... Kažem "iznenadjen", jer sam upoznat sa Horor pričama iz nekih
drugih logora... Ali ako ti iz prve ruke tako pripovedaš, nemam razloga da ti ne verujem...

Iako ti tako ne misliš, ja mislim da si ipak u celoj priči imao Sreće što si bio zarobljen od
strane JNA, jer kakvi god da su bili, kod njih je još uvek barem i 5% bilo nekog reda i PS-a,
tako da je pogrešno što ih u filmu nazivaš Četnicima, jer bi vas u tom slučaju terali da pevate:
"od Topole... pa do ravne Gore", a ne "Hej Sloveni"...

Kao što je Dante spomenuo, surovost i glupost su ljudske osobine koje posebno u ratnim
sukobima dolaze do izražaja i pokazuju svoje pravo lice, i one nemaju nacionalnost, a dokaz
za to, i da svaka Medalja ima dve strane su i ovi Filmovi:

http://www.youtube.com/results?search_query=logori+za+srbe-lora+&oq=logori+za+srbe-lora+&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=12&gs_upl=4304l4304l0l6176l1l1l0l0l0l0l155l155l0.1l1l0


Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #8 u: Veljača 19, 2012, 04:05:24 prijepodne »
E jebi ga El Djapo  :roll:  >:(

U filmu nisam niti govorio o stravičnim stvarima koje su nam radili u logorima... 

Samo u logoru Stajičevo ubili su službeno 17 mladih ljudi a ovo kaže jedan od svjedoka:

"Jedan svjedok je pred Haaškim sudom opisao zlostavljanje koje je doživio i vidio tijekom boravka u Veleprometu, nakon kojeg je prebačen u logor Stajićevo u kojem je proveo 33 dana. Ispričao je kako su ga u Stajićevu saslušavali i tukli oficiri koji su mislili da je on, kao rezervni oficir JNA po činu kapetan I. klase, izravno sudjelovao u obrani Vukovara a ne kao pomagač. Opisao je i kako je bio očevicem kako su čuvari u logoru nasmrt pretukli dvojicu hrvatskih mladića, skakući im po prsima i udarajući ih u glavu sve dok su davali znakove života. Rekao je da su zatočenici držani u stajama na betonu, dok je vani bilo 15 stupnjeva ispod nule. Mnogi od zatočenika dobili su teške upale pluća, među njima i svjedok. Izjavio je da je nakon razmjene stigao u Zagreb s teškom upalom pluća, slomljenim vilicama i nosom, povredama kičme i nagnječenjima mozga. Cijelu 1992. godinu proveo je u zagrebačkim bolnicama, a i danas osjeća brojne posljedice svog stradanja, uključujući gubitak pamćenja i PTSP, rekao je. [6]"

a malo više o Stajičevu piše ovdje: http://hr.wikipedia.org/wiki/Logor_Staji%C4%87evo

Citat:
Iako ti tako ne misliš, ja mislim da si ipak u celoj priči imao Sreće što si bio zarobljen od
strane JNA, jer kakvi god da su bili, kod njih je još uvek barem i 5% bilo nekog reda i PS-a,
tako da je pogrešno što ih u filmu nazivaš Četnicima, jer bi vas u tom slučaju terali da pevate:
"od Topole... pa do ravne Gore", a ne "Hej Sloveni"...

Ja sam zarobljen u Borovu 20. 11. 1991. a predali smo se JNA jer je bila velika panika u JNA zbog toga što su četnici, arkanovci i rezervisti u Vukovaru išli po kučama i ubijali ljude a onda su krenuli i na Vukovarsku bolnicu pa je samo na Ovčari pobijeno 250 zarobljenih ranjenika. Strašne su stvari radili tvoji sunarodnjaci u Vukovaru i u cijeloj Hrvatskoj.

Na Ovčari su ubili i moga oca koji je kao civil pomagao u bolnici.

Upravo u knjizi sam opisao kako su nakon što su nas isprebijali i svi smo bili krvavi tjerali da pjevamo pjesme: Od Topole sve do ravne gore, svud su straže đenerala draže i patrole kalabić nikole...

Ja poštujem sve ljude bez obzira na nacionalnost. Imam osjećaj da tvoj narod još uvijek živi u uvjerenju da su Ovčara, Stajičevo, Srebrenica i druga stratišta zapravo izmišljotina nekih zločestih ljudi koji žele ocrniti srpski narod.

Isto kao što ste povjerovali informaciji na vašem dnevniku da su nakon oslobođenja Vukovara "pronađena zaklana srpska deca"



A što je tvoj narod radio kada su "oslobodili Vukovar od Hrvata" najbolje govore "osloboditelji":



Ovako je izgledao prelijep, stari barokni grad Vukovar nakon vašeg "Oslobođenja od Hrvata":



Oprosti nisam mislio da ću ovdje voditi bilo kakvu diskusiju ali malo si me zaintrigirao svojim razmišljanjima. Moram ti postaviti dva pitanja:

Da li si svjestan što je tvoj narod napravio Vukovaru, Hrvatskoj, Bosni, Kosovu i ljudima koji su živjeli na tim prostorima?
Da li na svojoj duši osjećaš težinu grijeha koji je počinjen?


Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #9 u: Veljača 19, 2012, 08:15:43 prijepodne »
Žalosno, a najžalosnije je da sve ide nekako u zaborav i da nitko neće odgovarati za takve stravične zločine.

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #10 u: Veljača 19, 2012, 08:46:51 prijepodne »
Oprosti nisam mislio da ću ovdje voditi bilo kakvu diskusiju ali malo si me zaintrigirao svojim razmišljanjima. Moram ti postaviti dva pitanja:

Da li si svjestan što je tvoj narod napravio Vukovaru, Hrvatskoj, Bosni, Kosovu i ljudima koji su živjeli na tim prostorima?
Da li na svojoj duši osjećaš težinu grijeha koji je počinjen?

Kojim mojim razmišljanjima? Dali sam ja bilo kad od kad sam na ovom Forumu na bilo koji način makar i nagovestio da
sam neka velika Srbenda, koja se ponosi svojom zemljom, rodoljubljem, istorijom ili šta ja znam više čim? Ne Brate, a
znaš li zašto? Zato što me onako srpski boli Kurac i za Srbiju i za Svet oko sebe!

Ja znam ko sam i kakav sam, i šta mi je u glavi, znam i ko su moji Roditelji i moja mnogobrojna Familija, i zato ne priznajem
kolektivnu odgovornost, jer zašto bih ja odgovarao za tudje postupke i bio žigosan kao neka stoka samo zbog pripadnosti
jednom narodu koga nisam mogao da biram, i politike koja je u svim bivšim YU Republikama zadnjih 20 godina pogrešna
jer su svi političari govna i mafija koji samo gledaju da se nakradu, pa čak i preko stotinu hiljada leševa!?

U zadnjih mesec dana ovo je već drugi put da dižem ovde svoj glas, ne zbog toga što branim neke "Srpske interese", već
zbog toga što Popizdim kad neko ceo jedan narod stavi u isti koš sa ubicama i zločincima! Da li se ti ponosiš Jasenovcem
i neisprovociranim zločinima u nekadašnjoj NDH prema ljudima isključivo zbog njihove nacionalnosti? Verovatno da ne, a to
je zato što ti verovatno ne podržavaš tu fašističku ideologiju... I da li bi se ti sad uvredio kada bih ja tebi rekao da si Ustaša
sa nožem u zubima i maljem u ruci koji pije krv nedužnoj deci? Verovatno da Da... E isto tako se i ja uvredim kada me neko
poteže zbog moje nacionalnosti pogotovu po ovakvim mestima, gde Volim ljude i Družim se sa njima, jer mi onda sve to
nekako pada u vodu zbog ovakvih sranja...

Već sam sto puta rekao: Ok, ovo je Hrvatski Forum i ako ne želite Srbe ovde kažite javno i nije problem, ali iskreno da li je
ovo mesto za ovakve teme?... Nemojte mi sad sa pričom: "ako ti se ne svidja nemoj da čitaš ili slično", jer nisam slep, a
takodje ni glup da bilo kome odćutim, tako da ovakve stvari smatram neodmerenima za ovakva mesta... Ajde sad da ja
na Srpski Forum teraristika.org postavim temu "Lora... Jasenovac... Jame... Hrvatska zverstva nad Srbima u II Svetskom
ratu" ili slično... Čemu to jebote?!

U opšte ne želim da se na ovom mestu raspravljam sa tobom šta i kako, i čiji je duži, a ako baš želiš, naša razmišljanja
možemo opušteno razmenjivati putem PP-a... Ovde ću ti još samo odgovoriti na zadata mi pitanja, a to je da ja jesam
svestan šta su neki pripadnici moga naroda napravili na prostorima bivše Juge, i kao čoveku mi je iskreno žao svakog
nedužnog čoveka, jer kako su to bili nečiji Brat, Sestra, Otac ili Majka, isto tako su mogli da budu i moji, i zato znam kako
bih se ja osećao na tom mestu, pa zato ponavljam da iskreno saosećam sa njihovim bolom! Ali sam isto svestan šta su
neki drugi narodi napravili narodu kome eto i ja pripadam, tako da nije sve Crno i Belo, i kao što rekoh svaka Medalja ima
dve strane...

Za drugo pitanje sam ti već dao odgovor... Znači na svojoj duši ne osećam greh, jer sam tada bio maloletan, nisam ubijao
i pljačkao po Hrvatskoj, Idoli mi nisu bili Sloba, Karadjordje i Gavrilo Princip, već Knele i Ljuba zemunac, pa sam samim
tim još tada kao klinac mrzeo sve što nosi uniformu i predstavlja neku vlast, i dok si ti u Vukovaru pucao po njima, i ja sam
ovde 9. Marta 1991 bacao kamenje na njih i zbog toga bio uhapšen, tako da kao što vidiš, ma koliko se ti trudio da to porekneš,
ti i ja ipak imamo više zajedničkog nego nečeg što nas razdvaja, i ovakve teme ne trebaju veštački stvarati neku mržnju i
netrpeljivost tamo gde je ponekad ni nema...

Voleo bih da možeš da me posetiš, upoznaš ovde neke ljude, kako bi shvatio da je ovo što pričam istina, i da nisu svi Srbi
mržnjom zadojeni krezubi koljači sa šubarama na glavi, već da verovao ili ne ima i normalnih ljudi...

Ostaj mi Zdravo, a ako želiš dalju diskusiju, Molio bih te da bude preko PP-a...

Offline morlak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #11 u: Veljača 19, 2012, 10:30:32 prijepodne »
Žalosno, a najžalosnije je da sve ide nekako u zaborav i da nitko neće odgovarati za takve stravične zločine.



Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #12 u: Veljača 19, 2012, 12:40:05 poslijepodne »
Vrlo sam senzibilan dok citam ovo,
Sjetim se našeg podruma 2,5 X 2,5 m, gdje smo spavali, jeli i sve ostalo slušajuci migove, lune, kezetne, i ostalo oružje nama iznad glava, dok se otac bavio evakuacijom ljudi iz grada, a brat na liniji.
Nikad necu zaboravit onaj zvuk eskadrila migova, i fijukanja granata. Ne mogu zaboravit slike raskrvavljenih ljudi. Prolazi stojadin, padne granata nedaleko, auto se zaustavi a kroz vrata se izvali čovjek sav obliven od krvi i ostade nepomican na cest, a ja 50 m dalje čučim kraj nekakvog betona u suzama, to su prizori koji se ne mogu opisat. Nemogu zaboraviti ni prizore iz naše bolnice, raskomadanih ljudi, crijeva koje vise iz trbuha, smrskanih lubanja, uplakanih žena...
Svojoj djeci prenosim šta se događalo, trebaju znat šta smo proživili.
Ja sam u to doba imao 10+ godina ali kada god se prica i spominje rat, ja to proživljavam prilicno emotivno.
Plavi ne mogu niti zamislit tvoje proživljavanje svega toga, a po svim snimcima koje sam, u suzama, gledao iz Vukovara znam da to nije ni blizu stvarne situacije, vjerujem da niti jedan film ne može opisati ono što si ti osjecao i ono što se događalo u Vukovaru. Dogodilo se nažalost sve što se dogodilo, nikad se ne ponovilo.
I treba o tome pricat, treba se prisjetit, nesmije se zaboravit, u ime svih onih koji su za nas hrabro ostavili živote.

Ja i dalje ne vidim film, a nitko mi nije nista ni odgovorio, pa pretpostavljam da je to za članove od iznad određenog broja postova ili nesto slicno, a volio bi pogledat.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #13 u: Veljača 19, 2012, 12:48:28 poslijepodne »
El Djapo, drago mi je da si napisao ovaj drugi post i u njemu sve pojasnio. Također mi je drago da razmišljaš ovako kako si napisao.

Ja također razmišljam poput tebe, poštujem i cijenim sve ljude sa dobrim namjerama a posebno se ponosim što je ovaj naš forum nadnacionalni i što u njemu sudjelujete ti i mnogi drugi ljudi iz Srbije i Republike srpske.

Sve najbolje svima nama u budućnosti i da se ratne strahote nikada više ne ponove.




Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #14 u: Veljača 19, 2012, 13:03:04 poslijepodne »
meni se čini da su i ElDjapo i Plavi veliki ljudi.....koji na normalan i ljudski način brane i vole svoje a respektiraju tuđe! volio bih da je više članova na forumu takvo.....volio bih da je više ljudi takvo! možda do svega ovoga nebi nikad niti došlo!
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #15 u: Veljača 19, 2012, 13:12:13 poslijepodne »
Ja i dalje ne vidim film, a nitko mi nije nista ni odgovorio, pa pretpostavljam da je to za članove od iznad određenog broja postova ili nesto slicno, a volio bi pogledat.

otiđi direktno na youtube i stavi u tražilicu "Zapisi iz srpskih logora" i sva tri dijela filma će se prikazati.


Malo prije sam pogledao, krivo sam mislio jučer da je riječ baš o igranom filmu kad ono zapravo biografski film - dokumentarac o jednoj sudbini u kaosu rata i promišljanjima. Tema možda je granična za ovaj forum, slažem se djelomično s Djapom, ali način na koji ju Damir priča nikako nije ratna ni politička već više filozofska i duhovna, barem ju ja tako doživljavam.

Damire, ako imaš volje a pretpostavljam da si i stavio film da se nešto pita i odgovori, bilo bi zanimljivo čuti tebe danas, nakon 20 godina.
Film je snimljem po knjizi koju si napisao 1992. ako se ne varam, i već tada se vidi da si bio prilično zreo i duhovno jak, nisi bio zadojen mržnjom, no kako danas u tebi stvari stoje...?

Možda da napišeš koju o tome;
- kako danas gledaš na ove ratne događaje u Vukovaru
- dali bi opet sudjelovao u obrani jer ipak ostankom u Vukovaru tebe i familije izgubio si oca
- kakvo je danas stanje međunacionalnih odnosa u Vukovaru i Borovu
- kako ako imaš saznanja je većinsko stajalište Srba iz Vukovara danas o svemu ovome i vide li svoju odgovornost
- kakvu budućnost vidiš za taj dio istočne Hrvatske - suživot ali pravi a ne formalni, ima li šanse za to


Mene osobno brine ono što sam čuo a to je da je stanje kakvo je i bilo, a to je da je svaki narod na svojim pozicijama u Vukovaru, nema konsenzusa oko toga što je bilo....što je nažalost sjeme budućeg sukoba i reprize...volio bi da griješim jer rat dobro ne nosi niti jednoj strani, to smo svjedoci..

Damire, ti ćeš znati bolje...?
« Zadnja izmjena: Veljača 19, 2012, 13:34:05 poslijepodne od Renta »

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #16 u: Veljača 19, 2012, 13:21:55 poslijepodne »
plavi nisam znao da si zarobljen bio ... :o :o
iskreno buio sam u ratu bilo je svega  na svim stranama  al tek tu se vidi kolike  životinje mogu biti ljudi  .. nije bitno koje nacionalnosti
 
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #17 u: Veljača 19, 2012, 13:32:12 poslijepodne »

Sve najbolje svima nama u budućnosti i da se ratne strahote nikada više ne ponove.


Samo da rata ne bude, kako bi Đole rekao...

to se pričalo i od 45-90 koliko se sjećam tih vremena...

također se sjećam da je jedan striček, ne znam više ime, rekao nešto kao- dajte mi medijsku kontrolu samo 2 tjedna i od bilo koje nacije mirnih ovaca napraviti ću krvoločne vukove...

tako da...ježi ga, ja mislim da će se ponavljati...kao što se pun kufer sranja tog tipa trenutno događa na globalnoj sceni, bez obzira na to što većina ljudi je ok i načelno "dobro" ...

no..nebitno...
živi vi meni bili, dobra je tema, a još su bolje vaše reakcije... samo opušteno i ljudski, jel...

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #18 u: Veljača 19, 2012, 15:50:28 poslijepodne »
Ja i dalje ne vidim film, a nitko mi nije nista ni odgovorio, pa pretpostavljam da je to za članove od iznad određenog broja postova ili nesto slicno, a volio bi pogledat.
otiđi direktno na youtube i stavi u tražilicu "Zapisi iz srpskih logora" i sva tri dijela filma će se prikazati.

Hvala ti, našao sam.

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #19 u: Veljača 19, 2012, 16:07:55 poslijepodne »

Sve najbolje svima nama u budućnosti i da se ratne strahote nikada više ne ponove.
Potpisujem! :122:

iskreno buio sam u ratu bilo je svega  na svim stranama  al tek tu se vidi kolike  životinje mogu biti ljudi  .. nije bitno koje nacionalnosti

Rat se sastoji u tome, da se ljudi, mada jedni druge ne poznaju, međusobno ubijaju na zapovest ljudi koji se vrlo dobro poznaju, a uzajamno se ne ubijaju,
i Rat je velika mutna voda na čijoj površini isplivaju najveća govna...

tako da...ježi ga, ja mislim da će se ponavljati...kao što se pun kufer sranja tog tipa trenutno događa na globalnoj sceni, bez obzira na to što većina ljudi je ok i načelno "dobro" ...

Ja ne verujem da ćemo opet ratovati! Ironija cele ove priče je ta, da je rat izbio jer Hrvati nisu hteli da ostanu u Jugoslaviji, a Srbi nisu hteli da ostanu u Hrvatskoj...
Jedni nisu hteli da im glavni grad bude Beograd, a drugi nisu hteli da slušaju Zagreb... Puklo je šta je puklo, izginuli silni ljudi, a na kraju ćemo jednom ipak opet
biti pod jednim krovom u nekoj vrsti Države, i sve će nas zajedno guziti neki stranci iz glavnog grada Brisela...
Moj Tip je da će Hrvati i Srbi ponovo ratovati, ali na istoj strani protiv nekog trećeg... Držite me za Reč! :gata:


Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #20 u: Veljača 19, 2012, 16:37:37 poslijepodne »
 :uptnik:   bolje da  :pivkan: neg ratuju

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #21 u: Veljača 19, 2012, 17:22:12 poslijepodne »
Ja znam da je rata uvijek bilo i biti ce ga,ostao sam bez djetinjstva,bez imovine,dosao u zagreb di sam uvijek nepozeljni Bosanac
Moja obitelj i rodbina su bila prva crta obrane,iako su branili svoje domove tako su branili i ovu Hrvatsku a za nju su neki i poginuli
Silom prilika smo morali negdje otici,ali dok nas je jedna mrznja tjerala druga nas je docekala,i jos uvijek nas mrze
I da biti ce rata,ali ne samo između Hrvata i Srba ili sa nekim drugima,nego među nama samima

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #22 u: Veljača 19, 2012, 18:39:45 poslijepodne »
El provokator prestani s provokacijama od rukometne teme do ove..
I prestani izjednačavati strane u ratu i krivnju za rat, naša obrana je bila legitimna i oslobodilačka što je bilo legitimno kod napada na nas.
neki pripadnici ..vidim da si to podebljao.... ma koji neki pripadnici, pa nije ih nekoliko došlo okupirati zemlju idiotarije...
Vrijeme je da otvorite oči i priznate istinu a onakvim paradama u uniformama kao što je bila npr. na podjeli medalja na rukometnom prvenstvu pokazuje to da ste daleko od toga..

Mislim da ovakvim raspravama nije mjesto na akvarij.net ...toliko od mene...neda mi se gubit vrijeme na odgovaranje na očite provokacije..reagirao sam isključivo zbog mlađe generacije koja visi na forumu da ipak pazi što čita ovdje na forumu i tko piše određene navode koje čitaju...

Pitam ja tebe koja je trenutačno najjača stranka kod tebe ? Mislim da odgovor na ovo pitanje puno govori o nekolicini pripadnika.....
« Zadnja izmjena: Veljača 19, 2012, 18:43:02 poslijepodne od Ace »

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #23 u: Veljača 19, 2012, 18:54:58 poslijepodne »
Nisam očekivao da će politika ući na forum. Smatram da ovakvim temama nije mjesto ovdje.
ribar

Offline dh99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 140
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zapisi iz srpskih logora
« Odgovori #24 u: Veljača 19, 2012, 19:06:32 poslijepodne »
...........Hrvati nisu hteli da ostanu u Jugoslaviji, a Srbi nisu hteli da ostanu u Hrvatskoj...

Oprosti, ali ja ne razumijem ovu rečenicu. Pa mogli su sjesti na bus, a ne puške uzeti.
Nisam stigao pogledati film, pa sam možde nešto propustio u raspravi.