Listopad 24, 2017, 11:42:16 prijepodneNajnoviji Član: mdulic

Autor Tema: što ćemo raditi u 2011.?  (Pročitano: 3442 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vjeko38

• Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 47
    • panda.fullbusiness.hr
što ćemo raditi u 2011.?
« u: Travanj 04, 2011, 23:45:19 poslijepodne »
Po meni nije samo pitanje članarine udruge već da li se nešto planira i kad se to treba odvijati. 03.10.2010 god. poslao sam mail vodstvu udruge u kojem su se nalazili moji prijedlozi u svezi budućeg rada udruge, rečeno mi je da će se o njima javno razgovarati. Prošlo je puno vremena i ja ću biti "bezobrazan" i javno iznijeti svoje prijedloge tu, i s time nastojati održati ovu udrugu živom kao i sam razgovor. Jer ako svi šutimo i ne radimo ništa onda Huc ne postoji. Smatram da su razlike u mišljenjima, kao i naše sve razmirice dobro došle jer nas drže ŽIVIMA!
I tako slijedi moj prvi prijedlog i zaista me zanima raspoloženje članova, moj prvi prijedlog je bio da se članstvu predloži da se izjasne da li bi voljeli i da li su u stanju da se ide na određena mjesta odakle potječu naši ciklidi (Južna amerika, malawi, tanganjika..). Mislim da bi nas kao grupu put došao jeftinije nego kad se ide pojedinačno. Koliko znam iz iskustva najskuplji dio ovoga pothvata bio bi put. Sam smještaj i hrana u tim zemljama gdje bi se išlo ne bi bio pretjerano skup.
2. - Pitao sam vodstvo udruge da li Huc smije nabavljati hranu za ribe, za svoje članove. Normalno ne besplatno, već po nekoj razumnoj cijeni. Konkretno sam predložio nabavljača hrane od jedne nizozemske tvrtke od kojih ja nabavljam hranu. Odmah da kažem, svima koji će početi razmišljati na tipično naš Hrvatski način, ja od toga ne bih imao ništa. Meni bi veća nagrada od svega bila da se ciklidistika na ovakve načine raširi u Hrvatskoj.
3.- Ovaj prijedlog se odnosi na konvenciju Huca po načelu kakvog ima Američka udruga (koja je brojnija- znam- i bogatija- i to znam) gdje bi bile i izložbe riba, određena predavanja kao i predstavljanje novih vrsta ciklida u Hrvatskoj.Ovo može biti i u sklopu aktera, gdje bi svi zainteresirani članovi donijeli svojeg ljubimca i/ili njegovu mlađ. Recimo ja osobno bi sigurno došao sa 4 ogledna akvarija i sa ribama.
4. - četvrto pitanje se odnosilo na oglašavanje malih oglasa na Huc-ovom podforumu, s ciljem da mogu oglašavati članovi koji će imati određene standarde prilikom prodaje riba. Ovi oglasi bi se plaćali udruzi koja bi od ovoga mogla koji dinar staviti za sljedeće projekte.
Od 03.10.2010 godine čekam da se barem jedno od ovih pitanja tj. prijedloga stavi na dnevni red pred cjelokupno članstvo.
Mislim da ako se nastavi s dosadašnjim načinom rada, ja ne vidim smisla u ovakvoj , statičnoj, nepomičnoj , udruzi koja postoji samo na papiru. Da se barem nešto razgovara ili predlaže preko ovog podforuma na kojem svi mi možemo iznijeti svoja mišljenja rekao bih, eto ipak se nešto događa pa će se jednom nešto i pokrenuti.
Eto to je moje mišljenje... i kritika.. a vi sad slobodno mene kritizirajte. Barem ću znati da postojite..
« Zadnja izmjena: Travanj 05, 2011, 00:32:56 prijepodne od vjeko38 »

ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline kikoporto

• Punopravni član
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
bla
« Odgovori #1 u: Travanj 05, 2011, 06:55:32 prijepodne »
Po meni nije samo pitanje članarine udruge već da li se nešto planira i kad se to treba odvijati. 03.10.2010 god. poslao sam mail vodstvu udruge u kojem su se nalazili moji prijedlozi u svezi budućeg rada udruge, rečeno mi je da će se o njima javno razgovarati. Prošlo je puno vremena i ja ću biti "bezobrazan" i javno iznijeti svoje prijedloge tu, i s time nastojati održati ovu udrugu živom kao i sam razgovor. Jer ako svi šutimo i ne radimo ništa onda Huc ne postoji. Smatram da su razlike u mišljenjima, kao i naše sve razmirice dobro došle jer nas drže ŽIVIMA!
I tako slijedi moj prvi prijedlog i zaista me zanima raspoloženje članova, moj prvi prijedlog je bio da se članstvu predloži da se izjasne da li bi voljeli i da li su u stanju da se ide na određena mjesta odakle potječu naši ciklidi (Južna amerika, malawi, tanganjika..). Mislim da bi nas kao grupu put došao jeftinije nego kad se ide pojedinačno. Koliko znam iz iskustva najskuplji dio ovoga pothvata bio bi put. Sam smještaj i hrana u tim zemljama gdje bi se išlo ne bi bio pretjerano skup.
2. - Pitao sam vodstvo udruge da li Huc smije nabavljati hranu za ribe, za svoje članove. Normalno ne besplatno, već po nekoj razumnoj cijeni. Konkretno sam predložio nabavljača hrane od jedne nizozemske tvrtke od kojih ja nabavljam hranu. Odmah da kažem, svima koji će početi razmišljati na tipično naš Hrvatski način, ja od toga ne bih imao ništa. Meni bi veća nagrada od svega bila da se ciklidistika na ovakve načine raširi u Hrvatskoj.
3.- Ovaj prijedlog se odnosi na konvenciju Huca po načelu kakvog ima Američka udruga (koja je brojnija- znam- i bogatija- i to znam) gdje bi bile i izložbe riba, određena predavanja kao i predstavljanje novih vrsta ciklida u Hrvatskoj.Ovo može biti i u sklopu aktera, gdje bi svi zainteresirani članovi donijeli svojeg ljubimca i/ili njegovu mlađ. Recimo ja osobno bi sigurno došao sa 4 ogledna akvarija i sa ribama.
4. - četvrto pitanje se odnosilo na oglašavanje malih oglasa na Huc-ovom podforumu, s ciljem da mogu oglašavati članovi koji će imati određene standarde prilikom prodaje riba. Ovi oglasi bi se plaćali udruzi koja bi od ovoga mogla koji dinar staviti za sljedeće projekte.
Od 03.10.2010 godine čekam da se barem jedno od ovih pitanja tj. prijedloga stavi na dnevni red pred cjelokupno članstvo.
Mislim da ako se nastavi s dosadašnjim načinom rada, ja ne vidim smisla u ovakvoj , statičnoj, nepomičnoj , udruzi koja postoji samo na papiru. Da se barem nešto razgovara ili predlaže preko ovog podforuma na kojem svi mi možemo iznijeti svoja mišljenja rekao bih, eto ipak se nešto događa pa će se jednom nešto i pokrenuti.
Eto to je moje mišljenje... i kritika.. a vi sad slobodno mene kritizirajte. Barem ću znati da postojite..
ee onda bi udruga imala smisla, ali ovako nevidim nikakvog razloga zbog čega je osnovana ubiti kao da je ni nema  :up:

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
bla
« Odgovori #2 u: Travanj 05, 2011, 09:35:23 prijepodne »
meni je jasno da se problem razvuč na više strana i da zato malo možda inertnije udruga djeluje, ali podržavam Vjekine prijedloge za razgovor, akciju, reakciju..sve je bolje od tišine..

mislim da bi na sljedećem akteru trebalo promovirati HUC, sa akvarijima, ribama, nekim idejama i planovima...

Offline Jurupari

• Hrvatska udruga ciklidofila
  • Moderator
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Marko Lenac
bla
« Odgovori #3 u: Travanj 05, 2011, 10:11:48 prijepodne »
na žalost udrugu mogu podići na noge samo članovi svojim predanim radom - nikako vodstvo svojim predanim radom. nikakav prijedloga za organizaciju eventa nisam od nikoga dobio, pitali smo pomoć oko site-a itd itd. tko želi unijetio neke promjene, prijedloge i ostalo neka se ne srami reći i krenuti s nekim poslom.

Offline Jurupari

• Moderator
  • Punopravni član
  • Marko Lenac
što ćemo raditi u 2011.?
« Odgovori #4 u: Travanj 05, 2011, 10:24:40 prijepodne »
evo dragi članovi (slobodno i oni koji nisu uplatili ništa jer nije bit u tome) molim da se uključite u ovu temu. u nekim razgovorima pričao sam s nekima o organizaciji nekakvoga eventa. znači ništ fensi kao akter itd. nego nešto intimno kao i ova naša manja udruga. ideja je da se unajmi neka mala sala, restoran ili sl. pripreme 1-3 predavanja, pojede nešto, napojimo se i to je to. nekako se mora krenuti. znači bolje nešto malo i lijepo nego veliki planovi i pušiona.

što vi mislite o tome?

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
Odg: što ćemo raditi u 2011.?
« Odgovori #5 u: Travanj 05, 2011, 10:27:52 prijepodne »
podržavam...
još ako bi mogao dofurat nekog svog italodisko ciklidofila , di ćeš bolje :D
samo da govori engleski, nije baš da puno ljudi parla talijano :D

jelo i pilo pogotovo podržavam, to ne moram ni naglašavat  :D

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #6 u: Travanj 05, 2011, 14:06:41 poslijepodne »
Ja sam za. Smatram da bi to za početak bio dobar uvod u nadolazeći akter. Tu bi se mogli dogovoriti kako će udruga nastupiti na samom akteru, što su nam ciljevi i planovi za nadolazeću godinu(mislim na 2012 god.) jer za ovu je sad malo kasno.
ZADAR

Offline jurica75

• Punopravni član
« Odgovori #7 u: Travanj 05, 2011, 14:25:50 poslijepodne »
I još od sponzora se ubere jedno 25 kila tofua i ja donesem 100lit vode iz Gacke..........
Pravi zdravi tulać!  :) :) :)
Šala mala........

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
« Odgovori #8 u: Travanj 05, 2011, 14:30:05 poslijepodne »
Tofu i sejtan, odnio ih šejtan! :D :D

Offline Bojko

• Akvarij.NET Expert
  • Punopravni član
« Odgovori #9 u: Travanj 06, 2011, 10:39:04 prijepodne »
Pa izgleda , da nitko ništa ne misli....to je samo odraz stanja i vremena u kojem se nalazimo i isto tako možemo reči i za forum...i forum po mom mišljenju stagnira...ako ne ide polako unazad....biče bolje jer uvijek za kišom dolazi sunce :)

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
« Odgovori #10 u: Travanj 06, 2011, 10:42:55 prijepodne »
da.. nije baš neko veselje od komentara...
HUCovci zafjakali ..
ali...
ja znam da će se banda probudit kad im se mahne kojim dobrim predavanjem u dobrom društvu...i ćevapima :diablolol:
:)

Offline kikoporto

• Punopravni član
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
« Odgovori #11 u: Travanj 06, 2011, 22:10:58 poslijepodne »
Pa izgleda , da nitko ništa ne misli....to je samo odraz stanja i vremena u kojem se nalazimo i isto tako možemo reči i za forum...i forum po mom mišljenju stagnira...ako ne ide polako unazad....biče bolje jer uvijek za kišom dolazi sunce :)
bogami Bojko ovo sam i ja primjetio, nema nekih novih članaka, stara ciklidaška ekipa slabo piše a još manje stavlja neke nove slike, nevalja nam to moramo se svi malo više potruditi i dignuti ovaj forum na noge :up: :up:

Offline Strippy

• Punopravni član
  • Dob: 37
« Odgovori #12 u: Travanj 06, 2011, 23:15:46 poslijepodne »
ja moram provjerit jesam li ove godine clan :roll: :D, ali podrzavam svakakvo okupljanje :up:
Split / Hrvatska

Offline Xena

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Ciklidić
« Odgovori #13 u: Travanj 06, 2011, 23:26:22 poslijepodne »
a ja mislila, da taman kad se pokušavam učlaniti (još uvijek nemam pojma dal jesam) i da li je itko dobio novac za članarinu koju sam uplatila i da li HUC uopće više postoji, a ono izgleda da ima tu još nešto ciklidaškog života,pa možda nešto i bude, ako bude  -? :)

Offline Bojko

• Akvarij.NET Expert
  • Punopravni član
« Odgovori #14 u: Travanj 07, 2011, 14:24:19 poslijepodne »
Ja nisam član HUC-a, pa možda to i neče imati kakve veze ali rekao da ovo napišem.
Kad se prošle godine osnovala ta udruga, ja sam bio ponosan jer se ta entuzijazam te volja i ciklidistika u udrugu promijenila.Meni je taj čin bio jedan dobar i pozitivan znak, da če se samim time ciklidistika, te članstvo povečati i da če to biti barem djelimično tako kako piše na njihovoj stranici.10% onoga što piše bilo bi više nego dovoljno za jedan rad i razpoznavanje ciklidistike.
Medjutim čitajuči te postove, dobio sam utisak da je sve stalo odnosno, da nema nit volje,nit želje, da bih ta stvar pokrenula... ali odraz nekog stanja, kako sam več napisao održava se i na podforumu Ciklidi.
Znam da su teška vremena ali sa malo dobre volje te volonterstva znade se puno toga uraditi, samo se setite, kako je bilo, kad je krenuo taj sajt...put u nepoznato...a vidi ga sad.
Ja se nadam, da če sve to proraditi kako valja i treba, jer zato je sve to bilo i sa tim ciljem jeste i ustanovljena ta udruga ipak ciklidaška jeste najjača sporedna stvar...da se zna odmah izza fudbala.

Ali moram još to da napišem..lepo je napisao Jurupari...dajte predloge, dajte ono, napišite ovo...pa neka to bude apel, da to i uradite...neka bude to kamne temeljac ka ponovnom podizanju i ciklidistike i udruge.
 I da na kraju još to:to je prva udruga ciklidofila na području ex Yugoslavije...zato  budite ponosni na nju i neka vas prati snaga ciklida. :)

Offline Mastino

• Punopravni član
    • AVOID HYBRIDS!
« Odgovori #15 u: Travanj 07, 2011, 17:47:47 poslijepodne »
koliko budem mogao i imao vremena uvijek cu drage volje pomoci ali nazalost zadnje (duže) vrijeme sam rastrgan na 100 strana i jednostavno ne stizem sve pa tako ni baviti se HUC-om, zato sam izasao iz HUC-a jer jednostavno nisam stigao obavljati svoje duznosti kao tajnik...
clan podupirac jesam i uvijek cu biti... :)
u svakom slucaju, podrzavam sve "akcije" koje se budu organizirale i drage volje cu prisustvovati ako mi vrijeme to bude dopustilo...

LP
Mastino

Offline Jurupari

• Moderator
  • Punopravni član
  • Marko Lenac
« Odgovori #16 u: Travanj 07, 2011, 23:57:12 poslijepodne »
e da eto - tražiti ćemo novoga tajnika! heheheh

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
« Odgovori #17 u: Travanj 08, 2011, 08:42:51 prijepodne »
tajniče , gdjeee siii :) :)

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
bla
« Odgovori #18 u: Travanj 10, 2011, 08:13:46 prijepodne »
Još jednom me zaista zanima da li netko od članova ima nekakav suvisli komentar na moje prijedloge? Zaista, ne očekujmo da će netko za nas nešto riješiti već trebamo sudjelovati svi  u raspravi i predlozima, i da otvoreno kažete što vam se sviđa a što ne. Mislim, da se svi trebamo malo pokrenuti, jer i sam forum(kao što je dobro rekao Bojko) stagnira.. Pokrenimo se i razmišljajmo u pozitivnom smjeru, izrazimo želje i očekivanja.
ZADAR

Offline Bojko

• Akvarij.NET Expert
  • Punopravni član
bla
« Odgovori #19 u: Travanj 10, 2011, 08:43:00 prijepodne »
Svi bi nešto a niko ne bih mrdnuo.....na jednoj su strani želje na drugoj mogućnosti i nekako je to najteže uklopiti skupa. Uistinu sad je malo situacija konfuzna, jer je sve nekako "pospavano".Vjekovi su predlogi, po mom mišljenju dobri ali o njima bih trebalo razmišlajti sada, da bih možda bili realizovani u bliskoj ili malo dalekoj budućnosti.
Ali sa malo mašte može se stranica HUC-a obogatiti sa nekim predstavljanjem Huc-ovca, njihovim ciklidima, kako jih nabavili,kakve poteškoče imaju...dakle neki opis člana i njegovih akvarija.
Takodjer mogli bi uslikati svoje ciklide...staviti jih i glasači bi birali najciklida, koji bi bio na kalendaru za sledeču godinu u mesecu pobjede.Druženje ciklidaša i posjete koga stranog eventa ili posjeta drugim ciklidašima...eto ti neke osnovice na brzaka.

Offline Jurupari

• Moderator
  • Punopravni član
  • Marko Lenac
« Odgovori #20 u: Travanj 11, 2011, 18:31:31 poslijepodne »
ovo su moja osobna razmišljanja nikako razmišljanja udruge

1. I tako slijedi moj prvi prijedlog i zaista me zanima raspoloženje članova, moj prvi prijedlog je bio da se članstvu predloži da se izjasne da li bi voljeli i da li su u stanju da se ide na određena mjesta odakle potječu naši ciklidi (Južna amerika, malawi, tanganjika..). Mislim da bi nas kao grupu put došao jeftinije nego kad se ide pojedinačno. Koliko znam iz iskustva najskuplji dio ovoga pothvata bio bi put. Sam smještaj i hrana u tim zemljama gdje bi se išlo ne bi bio pretjerano skup.

budući da ja idem više puta godišnje na neku od europskih destinacija tipa njemačka, italija, francuska, nizozemska, engleska itd. a da me nikada nitko živ nije pitao da ode samnom, mislim da ne postoji stvarna šansa da se ode na putovanje koje iziskuje minimalno 1500-2000 eura. dao Bog da se netko pokrene

ja sam za

ja sam za nešto manju društvenu večeru, možda 1-2 predavanja za početak

čekamo dobroga delbija da nam pomogne oživiti stranicu pa ćemo tamo imati oglase jer je tako korektnije

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
« Odgovori #21 u: Travanj 11, 2011, 22:00:49 poslijepodne »
1. teško, jako... da velim da ću iskenjat 2 milje eura za hvatanje riba po svijetu, dobio bi potpisane papire za razvod, a pošto mi je to dragocjen đoker u rukavu čuvam ga za krizna vremena :diablolol:

2. definitivno za

3.također, manja ekipa, neki hahar izvana, sjest, pojest, popit, aspravit, usmjerit brod..a za akter, ofkors, huc je i neposredno integralni dio priče

4.delbijaner :)

Offline ceh

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 42
« Odgovori #22 u: Travanj 11, 2011, 22:21:39 poslijepodne »
sljedeći put ako ko ide u nizozemsku nek   javi da popijemo kavu  ... putovanja u neku od recimo južnoamerićiki država  su skupa  mene je izašlo 1700  eura karta  sa par hotela  ostalo , verujem dase  more jeftinije al ne preko neke agencije ...akose ide dole nasljepo  pa se spava u jeftinim hotelima  i  koriste lokalni vodići  po amozonu recimo    veliki je rizik   al je jeftinije 90%i vidiš više  ,  organizovani  izleti su naštimani i turistićki nastrojeni
:drag: http://www.youtube.com/watch?v=mrBhPfY7SY0&feature=player_embedded Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Ikota

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
« Odgovori #23 u: Travanj 11, 2011, 22:55:24 poslijepodne »
1. teško, jako... da velim da ću iskenjat 2 milje eura za hvatanje riba po svijetu, dobio bi potpisane papire za razvod, a pošto mi je to dragocjen đoker u rukavu čuvam ga za krizna vremena :diablolol:

2. definitivno za

3.također, manja ekipa, neki hahar izvana, sjest, pojest, popit, aspravit, usmjerit brod..a za akter, ofkors, huc je i neposredno integralni dio priče

4.delbijaner :)

U potpunosti se slažem sa Vedranom :up:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Jurupari

• Moderator
  • Punopravni član
  • Marko Lenac
« Odgovori #24 u: Travanj 14, 2011, 09:42:23 prijepodne »
btw - delbi čeka neke passworde d bi počeo raditi. ali u narednih nekoliko dana će i to biti sređeno.  :delbijecar: