Prosinac 11, 2017, 18:12:17 poslijepodneNajnoviji Član: Zeljko_C

Autor Tema: Osnovna škola Siniše Glavaševića-sređivanje akvarija  (Pročitano: 8918 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krix

• Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Spol: Muški   Dob: 46
Odg: Osnovna škola Siniše Glavaševića-sređivanje akvarija
« Odgovori #25 u: Svibanj 25, 2011, 08:29:55 prijepodne »
Meni štima svako popodne i skoro svi vikendi  8)

Offline krix

• Punopravni član
  • **
« Odgovori #26 u: Lipanj 12, 2011, 19:43:25 poslijepodne »
Evo i ferije. Hoćemo onda složiti nešto za novu školsku godinu? Ne zezam se, ozbiljno pitam.

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • AqVu
« Odgovori #27 u: Lipanj 14, 2011, 21:50:38 poslijepodne »
Evo i ferije. Hoćemo onda složiti nešto za novu školsku godinu? Ne zezam se, ozbiljno pitam.

pa mislim da bi stvarno trebali to riješiti do početka sljedeće školske godine iako ne bi bilo loše čak da to i preko ferija obavimo.....

Offline pravda

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
« Odgovori #28 u: Kolovoz 20, 2011, 21:14:23 poslijepodne »
Ima li tko uainteresiran da slijedeći tjedan sredimo akvarij?M23_VU je izvan stroja,pokido se  :D :D :D  pa,ako nemože idem ja sam malo počistiti i srediti.

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #29 u: Kolovoz 22, 2011, 20:49:54 poslijepodne »
Ujutro idem sam malo pospremiti akvarij i vidjeti u kakvom je stanju.

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #30 u: Kolovoz 23, 2011, 14:15:21 poslijepodne »
Maloprije sam se vratio iz škole i stanje je slijedeće,na akvariju je riknula pumpa,pa već neko vrijeme nema filtracije,što je rezultiralo nakupljanjem veće količine smeća,da ne kažem govana koje sam lopatom vadio.Ravnateljica će danas i sutra u Zagrebu potražiti takvu pumpu,odnosno rotor je pokidan,osovina se skroz izjela i ne leži dobro,pa zapinje stalno.Od riba ima jedna zebrica,cory,dvije crvene neonke,pangasius,Synodontis(mislim da je ta riba,već je velika kako papuča),koi šaran,mali anci,skalar i dvije zlatne ribice.Ravnateljica će nazvati zoo u Osijeku i probati udomiti ribe,pa bi se onda akvarij preuredio u toplovdni sa biljem.Od bilja nema ništa,nedavno su sve počupali i ostalo samo jedan ili dva grmića kripti,pa bi trebalo kad se to sve riješi nabaviti ribice i nešto bilja.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 23, 2011, 17:26:02 poslijepodne od pravda »

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Punopravni član
  • AqVu
« Odgovori #31 u: Rujan 03, 2011, 11:27:04 prijepodne »
Maloprije sam se vratio iz škole i stanje je slijedeće,na akvariju je riknula pumpa,pa već neko vrijeme nema filtracije,što je rezultiralo nakupljanjem veće količine smeća,da ne kažem govana koje sam lopatom vadio.Ravnateljica će danas i sutra u Zagrebu potražiti takvu pumpu,odnosno rotor je pokidan,osovina se skroz izjela i ne leži dobro,pa zapinje stalno.Od riba ima jedna zebrica,cory,dvije crvene neonke,pangasius,Synodontis(mislim da je ta riba,već je velika kako papuča),koi šaran,mali anci,skalar i dvije zlatne ribice.Ravnateljica će nazvati zoo u Osijeku i probati udomiti ribe,pa bi se onda akvarij preuredio u toplovdni sa biljem.Od bilja nema ništa,nedavno su sve počupali i ostalo samo jedan ili dva grmića kripti,pa bi trebalo kad se to sve riješi nabaviti ribice i nešto bilja.

ajde budi onda molim te u kontaktu s ravnateljicom pa kad se rijši filter da se bacimo na posao....od ne zahtjevnog bilja imam nešto crypte i riccie....a imam i ancitrusa viška i kozica.......
nadam se da ću za 2 tjedna biti potpuno spreman tj.da ću normalno hodati pa da više sredimo taj akvarij!  ;)

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #32 u: Rujan 04, 2011, 20:58:43 poslijepodne »

ajde budi onda molim te u kontaktu s ravnateljicom pa kad se rijši filter da se bacimo na posao....od ne zahtjevnog bilja imam nešto crypte i riccie....a imam i ancitrusa viška i kozica.......
nadam se da ću za 2 tjedna biti potpuno spreman tj.da ću normalno hodati pa da više sredimo taj akvarij!  ;)

Riješili su oni filter odmah sutradan,sad radi i filtrira dobro,a domar je nekoliko dana čistio govna iz fitera što se nataložio.Sutra počinje škola,pa se nadam da će ravnateljica dogovoriti udomljavanje riba u osječkom zoo-u,pa da se onda sredi do kraja akvarij.Donaciju za dio riba sam dogovorio,nešto riba ću dati od sebe.

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Punopravni član
  • AqVu
« Odgovori #33 u: Rujan 05, 2011, 11:07:42 prijepodne »

Riješili su oni filter odmah sutradan,sad radi i filtrira dobro,a domar je nekoliko dana čistio govna iz fitera što se nataložio.Sutra počinje škola,pa se nadam da će ravnateljica dogovoriti udomljavanje riba u osječkom zoo-u,pa da se onda sredi do kraja akvarij.Donaciju za dio riba sam dogovorio,nešto riba ću dati od sebe.

odlično! treba eto viditi još samo za hardwer tj.naći neko lijepo kamenje,grane i šljunak...i možemo u akciju...

Offline krix

• Punopravni član
  • **
« Odgovori #34 u: Rujan 09, 2011, 21:55:01 poslijepodne »
odlično! treba eto viditi još samo za hardwer tj.naći neko lijepo kamenje,grane i šljunak...i možemo u akciju...

Mislim da sam već prije napisao, ali da sad ne tražim, ja ću donirati granit crni i bijeli. Kaži kakvo još kamenje trebaš pa da trpam u auto. Samo nemoj neko od Amana  :)

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #35 u: Listopad 06, 2011, 16:36:05 poslijepodne »
Danas su ribe odnešene na udomljavanje u osiječki zoo,ostalo je 2 crvene neonke(nikola morat ćeš donirati par komada  :D),jedan cory,jedna zebrica,skalar,jedan mali ancitrus.Ovih dana se treba dogovoriti oko daljnjeg uređenja,kontam pošto je akter do kraja tjedna da se dogovaramo od nedjelje i da se onda napravi dogovor sa ravnateljicom.Znači treba riba,bilja,ima 3 velika panja u akvariju(cjepanice  :D ) ,a najbolje bi bilo posaditi nezahtijevno bilje,nešto malo bilja imam ja,dati ću i 10ak riba,nekoliko jabučara.Podloga je krupni šljunak,pa možda nebi bilo loše posuti nekoliko kila sitnijeg šljunka,ali ispod staviti mrežicu da ne propadne između krupnoga šljunka,imam ja za stiropor,pa bi možda to mogli iskoristiti.Uglavnom svaka pomoć je dobrodošla  :up:

:AkTer:

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Punopravni član
  • AqVu
« Odgovori #36 u: Listopad 06, 2011, 20:45:18 poslijepodne »
Danas su ribe odnešene na udomljavanje u osiječki zoo,ostalo je 2 crvene neonke(nikola morat ćeš donirati par komada  :D),jedan cory,jedna zebrica,skalar,jedan mali ancitrus.Ovih dana se treba dogovoriti oko daljnjeg uređenja,kontam pošto je akter do kraja tjedna da se dogovaramo od nedjelje i da se onda napravi dogovor sa ravnateljicom.Znači treba riba,bilja,ima 3 velika panja u akvariju(cjepanice  :D ) ,a najbolje bi bilo posaditi nezahtijevno bilje,nešto malo bilja imam ja,dati ću i 10ak riba,nekoliko jabučara.Podloga je krupni šljunak,pa možda nebi bilo loše posuti nekoliko kila sitnijeg šljunka,ali ispod staviti mrežicu da ne propadne između krupnoga šljunka,imam ja za stiropor,pa bi možda to mogli iskoristiti.Uglavnom svaka pomoć je dobrodošla  :up:

:AkTer:

odlično! čim prođe akter krećemo u akciju!

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #37 u: Listopad 10, 2011, 18:36:38 poslijepodne »
odlično! čim prođe akter krećemo u akciju!

Akter prošao šta se čeka????

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #38 u: Listopad 11, 2011, 10:27:57 prijepodne »
Ima li netko zainteresiran za uređenje dotičnog akvarija,trebalo bi to sad što prije srediti,ribe su najmanji problem treba bilja skupiti,ja ću ovaj tjedan odnijeti dio riba,ali sam tanak sa biljem,jer je to veliki akvarij od 200L i nema ništa u njemu.

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Punopravni član
  • AqVu
« Odgovori #39 u: Listopad 13, 2011, 19:26:05 poslijepodne »
Ima li netko zainteresiran za uređenje dotičnog akvarija,trebalo bi to sad što prije srediti,ribe su najmanji problem treba bilja skupiti,ja ću ovaj tjedan odnijeti dio riba,ali sam tanak sa biljem,jer je to veliki akvarij od 200L i nema ništa u njemu.

mogu sljedeći tjedan od pon-srijede popodne odvojiti vrijeme za sređivanje....pravda ako se nitko ne javi,mogli bi se nas dva primiti posla i to možemo srediti jedno popodne....reci kad ti najbolje odgovara?

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #40 u: Listopad 13, 2011, 19:39:31 poslijepodne »
Neće se tu imati šta sređivati bez bilja,treba nabaviti bilja,ja ću dati od sebe,ali nemam puno od tri akvarija koji ukupno imaju 80L vode.Dogovorio sam da se dobro očisti akvarij i zamijeni dio vode,tako da živež i bilje dođe u koliko-toliko dobru sredinu.Iza nedjelje ću se dati u potragu za biljem,ribe su najmanji problem,dio su donacija,dio će se dokupiti.

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Punopravni član
  • AqVu
« Odgovori #41 u: Listopad 13, 2011, 23:35:14 poslijepodne »
Neće se tu imati šta sređivati bez bilja,treba nabaviti bilja,ja ću dati od sebe,ali nemam puno od tri akvarija koji ukupno imaju 80L vode.Dogovorio sam da se dobro očisti akvarij i zamijeni dio vode,tako da živež i bilje dođe u koliko-toliko dobru sredinu.Iza nedjelje ću se dati u potragu za biljem,ribe su najmanji problem,dio su donacija,dio će se dokupiti.

ja ću dati što imam nezahtjevnog bilja ali to nije dosta...kod mene su većinom sve zahtjevnije biljke....

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Punopravni član
  • AqVu
« Odgovori #42 u: Listopad 16, 2011, 14:03:43 poslijepodne »
ajmo ljudi jel ima još zainteresiranih? pričao sam s aquavu-om i njemu odgovara ponedjeljak i utorak popodne kao i meni pa bi se bacili na posao...pravda?

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #43 u: Listopad 16, 2011, 17:04:56 poslijepodne »
A da skupimo bilje?pierre je rekao da će donairati bilja,znači trebam onda otići do njega u Osijek i po ribice kod Daria,dio bilja od mene i od tebe,evo stavim za donacije oglas pa da onda idemo sređivati,jer bez bilja se nema što sređivati,akavij je gol i ma samo tri cjepanice,barem je tako bilo neki dan kad sam bio tamo,nevjerujem da se nešto promijenilo.Mogu ja doći i sutra i prekosutra,samo mi je bez veze da idemo bez bilja ili sa nekoliko pelcera.Možda da odeš sutra i ti pogledati kako izgleda,pa da se onda dogovorimo za dalje.

Offline dejanb82

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • adriana
« Odgovori #44 u: Listopad 16, 2011, 17:29:43 poslijepodne »
poz,poklonio bi i ja koju ribicu i biljku koju al sam iz ng pa ne znam kak da pošaljem -?

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #45 u: Listopad 16, 2011, 18:46:37 poslijepodne »
poz,poklonio bi i ja koju ribicu i biljku koju al sam iz ng pa ne znam kak da pošaljem -?

Bilje možeš poštom poslati na moju adresu ili ako smatrate da ću smuljati,sutra stavim adresu škole pa bilje šaljite ravno u školu,a ja ću reći ravnateljici da će bilje njima dolaziti poštom.Možete me kontaktirati i na moj mob 098 866234.Mislim da ribe nema potrebe slati ni poštom ni busom,eventualno ako je netko iz blizine može se dogovoriti neki prijevoz.Učiteljica koje će voditi brigu je iz Osijeka,pa je rekla da može i ona ponijeti ako ima neka donacija ili slično.

Offline M23_Vu

• Moderator
  • Punopravni član
  • AqVu
« Odgovori #46 u: Listopad 16, 2011, 22:10:58 poslijepodne »
a ništa onda ćemo odgoditi dok ne skupimo dovoljno nezahtjevnog bilja....

Offline pravda

• Punopravni član
« Odgovori #47 u: Listopad 21, 2011, 16:11:28 poslijepodne »
Hvala pierre-u za bilje,danas sam ga posadio,a iza nedjelje se nadam da ćemo M23_Vu,aquavu i ja do kraja srediti akvarij sa ovo malo bilja koje je stiglo,hvala i DARIO 28 na ribama.Nekako mi se čini da ljude i nezanima vukovarska škola  -?

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #48 u: Listopad 21, 2011, 16:52:23 poslijepodne »
zakeljio sam temu u akcijama, ne stavljaj to u oglasnik jer nema dug  rok trajanja :)

ajmo ljuuudiiii !!!

Offline DARIO 28

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 36
« Odgovori #49 u: Listopad 22, 2011, 15:32:46 poslijepodne »
 :)
Ma ništa drago mi je da sam malo pomogao  :up: