Travanj 26, 2024, 21:01:22 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Određivanje dobi čančare  (Posjeta: 8229 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline korni123

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Određivanje dobi čančare
« u: Rujan 04, 2010, 19:26:43 poslijepodne »
Pozdrav,

Zanima me kako odrediti dob čančare i da li bi mi netko mogao pomoći. To me prvenstveno zanima jer moj Korni "nasrće" na ovu jednu manju kornjaču ima otprilike 7, 8, 9 centimetara i zanima me da li je splono aktivna. Čitao sam da kornjače od 4 do osam godina stječu spolnu zrelost. Već sam jednom bio pisao na ovom forumu zbog "problema" koji i nisu bili problemi jer me tito naucio da je to sasvim normalan proces al to sad nije bitno. Hvala unaprijed!

LIJEP POZDRAV!

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Određivanje dobi čančare
« Odgovori #1 u: Rujan 05, 2010, 22:55:32 poslijepodne »
Tesko je odrediti tocnu starost kornjace jer njena velicina varira ovisno o uvjetima drzanja i prehrani. U normalnim okolnostima kornjaca od 10-ak cm bi mogla imati 4-5 godina. Spolna zrelost ne ovisi samo o starosti nego i o velicini kornjace. Tako da nisam siguran da je ova kornjaca u potpunosti spolno zrela, jos je u razvoju.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline korni123

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Određivanje dobi čančare
« Odgovori #2 u: Rujan 06, 2010, 22:35:35 poslijepodne »
Tesko je odrediti tocnu starost kornjace jer njena velicina varira ovisno o uvjetima drzanja i prehrani. U normalnim okolnostima kornjaca od 10-ak cm bi mogla imati 4-5 godina. Spolna zrelost ne ovisi samo o starosti nego i o velicini kornjace. Tako da nisam siguran da je ova kornjaca u potpunosti spolno zrela, jos je u razvoju.

ok hvala