Prosinac 13, 2017, 04:15:40 prijepodneNajnoviji Član: akvz

Autor Tema: HUC Hrvatska udruga ciklidofila  (Pročitano: 22006 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline siro

• Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • ko nije probao nezna
Odg: HUC Hrvatska udruga ciklidofila
« Odgovori #50 u: Prosinac 21, 2009, 01:06:44 prijepodne »
i ja bi se pridruzio ako dopustate ;)
mbuna 400L,
centralna amerika 1200L
Haplochromines850L

Offline Mastino

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 42
    • AVOID HYBRIDS!
« Odgovori #51 u: Prosinac 21, 2009, 01:08:16 prijepodne »
i ja bi se pridruzio ako dopustate ;)
naravno, sto nas je vise to bolje  :up:

Offline Livada

• Punopravni član
  • **
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Ciklid mix, Diskusi
« Odgovori #52 u: Prosinac 21, 2009, 08:44:43 prijepodne »
Ako može i ja bih se učlanio !?
Livada BRALE !!!

Offline aquabot

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 31
  • codename franjo
« Odgovori #53 u: Prosinac 21, 2009, 08:56:27 prijepodne »
A kaj će vam udruga ?
Iz razloga koji su poznati upućenima..od početka ideje koja traje pet godina..
radi ovog odgovora se ja isključujem.  lol  :D , makar još nisam bio ni uključen. hvala i sretno.  :up:

Offline vjeko38

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 48
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #54 u: Prosinac 21, 2009, 09:10:55 prijepodne »
Pa što ti ja moram čitati statut.. pročitaj ga sam.. valjda si završio osmoljetku.. i ti kod mene imaš aša ..i to kupa. jer ne znaš čitati sa razumijevanjem...
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline Jurupari

• Hrvatska udruga ciklidofila
  • Moderator
  • Punopravni član
  • Marko Lenac
« Odgovori #55 u: Prosinac 21, 2009, 09:27:00 prijepodne »
uh kako ste zakuhali ovu temu. prednost udruge je udruživanje sa ljudima istoga interesa. isto tako ja već 5-6 godina putujem europom po konferencijama, pa kada se situacija poboljša zašto ne bi organizirali neki mini bus i otišli čoporativno. ove godine je udruga betta nastupila izložbeno na akteru u rijeci i sigurno su uspjeli pridobiti ljude i proširiti svoj hobi stepenicu više. ujedno zašto ne bismo s vremenom napravili naš kongres za vrijeme trajanja aktera. ima pogodnosti, ali naravno treba i malo truda... a zašto ne napraviti i mali list HUC-a sa par korisnih članaka svaka 3 mjeseca....

Offline Bojko

• Akvarij.NET Expert
  • Punopravni član
« Odgovori #56 u: Prosinac 21, 2009, 09:40:13 prijepodne »
Složna brača kuču grade, složni ciklidaši puno toga mogli bi postiči, a več se samo oko ideje svađaju.Ne liči mi baš na cikldni moto:Svi za jednog, jedan za sve.

Offline Vedran

• Forum Administrator
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #57 u: Prosinac 21, 2009, 09:55:19 prijepodne »
a jbg Bojko, 100 ljudi, 100 čudi...
Evo recimo neki bi se radi promocije ciklida i ciklidaristike udružili i družili, razmišljali o dobrovoljnom radu u cilju promocije udruge i hobija, a drugi prvo pitaju što bi oni materijalno dobili za svojih 100 kuna... to su, usudio bih se reći, i dijametralno suprotni smjerovi razmišljanja , a pošto se u udruge udružuju  ljudi sa sličnim interesima i pogledima na svijet, ja bi zaključio da nije cilj imati 100 članova koji se doslovno ne mogu dogovoriti o ničem, jer ničeg zajedničkog osim pokoje ribe iz iste porodice u akvariju ni nemaju, nego grupu ljudi koji imaju ista razmišljanja, ciljeve, želje, pa makar bila i desetorostruko manja...

Offline Faber

• Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lega iz Dubrovnika 8)
« Odgovori #58 u: Prosinac 21, 2009, 10:19:55 prijepodne »
polako ljudi, dajte da udruga profunkcionira pa cete se i sami uvjeriti da je to dobra stvar isto kao sta sam se sam uvjerio posto sam clan talijanske udruge ciklidofila...

nemojte se samo pocet prepirat i slicno bez da je udruga uopce startana...

@Faber: naravno da ce biti okupljanja/druzenja, klopa cuga i sve sta ide uz to, ali prije svega naglasak ce biti na edukativnom dijelu, pokusat ce se dovoditi svjetski poznati strucnjaci koliko to financije budu dopustale i radi toga se ide na te simbolicne clanarine a ostatak bi trebali pokriti sponzori... naravno, takva predavanja vjerovatno ce biti jednom godisnje i biti ce svi obavjesteni par mjeseci unaprijed, nesto kao AkTer recimo, samo sta ce biti naglasak na ciklidima tako da stvarno mislim ako netko hoce prisustvovati tom predavanju ce si moci izorganizirati jer nece biti "ej ljudi sutra je predavanje, itd."... uz sve to, moci ce se kupiti ili mjenjati ciklidi koji ce biti izlozeni na jednom mjestu...
predavac sta je spomenuo 206turbo, Wolfgang Staeck je donesao na okupljanje talijanske udruge potomke 2-3 vrste Tanganyika-naca (koje je sam ulovio) sta se nemogu kupiti u niti jednom shopu, moram priznat da sam ostao PAF iako sam ljubitelj Malawi-ja...
posto si spomenuo Koningsa, nije ni on nedostizan, trebao je prisustvovati skupu talijanske udruge ali nazalost u terminu kad oni imaju okupljanje AD ce biti na jezeru i nece prisustvovati...
Eto vidis,to je to.
Ti moras ici u vodstvo hehe.

pa to je znaci to,to sto sam pitao sam dobio i odgovor.
Odlicno!
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #59 u: Prosinac 21, 2009, 10:51:09 prijepodne »
Ljudi, broj jedan moram se ispričati Ikoti zbog mog neprimjerenog odgovora. Ikota , ispričavam se. Moj odgovor je bio takav , jer sam , hebi ga, vatrenog srca.. i dalmatinac sam.. Ali , dobro je rekao Bojko.. Složna braća kuću rade..a ovdje već se pitaju što ja dobivam za moju članarinu..Pazite, nije stvar u 100,00 kn, već su ciljevi buduće udruge lijepo opisani u samom statutu. Pročitajte članke koji se odnose na ciljeve i promicanja pa ćete vidjeti. Isto tako Ikota, nitko ovdje ne tjera nikoga da uđe u HUC, ovo je dobrovoljna udruga zainteresiranih članova ovog foruma i ciklidofila iz naše domovine. I zato me je naljutilo, da moram reći - naljutilo-, tvoje pitanje "što ja time dobivam?". Nitko te ne tjera da se učlaniš, bilo bi mi drago da se ipak pojaviš na skupu jer bi tamo u živo bolje pričali nego ovako preko pisane riječi. Jer riječi se mogu lako izokrenuti, dok kad se gledamo dok razgovaramo nema pogrešne interpretacije jer osjećaji se ne mogu sakriti ili izokrenuti.  Zato bi bilo lijepo se skupiti u što većem broju na skupštini da izmijenimo mišljenja, jer vidim da se ovako preko neta samo prepucavamo i izokrećemo riječi. 
ZADAR

Offline Ikota

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
« Odgovori #60 u: Prosinac 21, 2009, 10:56:18 prijepodne »
Vjeko ja sam pitao "što ja dobivam" ne kao IVAN nego kao "ikota ljubitelj ciklida"!
P.S. prihvačam ispriku jer ti vjerovatno nisi pročitao moje pitanje sa razumjevanjem.
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #61 u: Prosinac 21, 2009, 10:58:43 prijepodne »
a jbg Bojko, 100 ljudi, 100 čudi...
Evo recimo neki bi se radi promocije ciklida i ciklidaristike udružili i družili, razmišljali o dobrovoljnom radu u cilju promocije udruge i hobija, a drugi prvo pitaju što bi oni materijalno dobili za svojih 100 kuna... to su, usudio bih se reći, i dijametralno suprotni smjerovi razmišljanja , a pošto se u udruge udružuju  ljudi sa sličnim interesima i pogledima na svijet, ja bi zaključio da nije cilj imati 100 članova koji se doslovno ne mogu dogovoriti o ničem, jer ničeg zajedničkog osim pokoje ribe iz iste porodice u akvariju ni nemaju, nego grupu ljudi koji imaju ista razmišljanja, ciljeve, želje, pa makar bila i desetorostruko manja...
Slažem se Vedrane, ali smatram da ne moramo imati ista razmišljanja, bit je u različitim razmišljanjima koja će voditi nečem boljem. A ne natrag.. znači o razmišljanjima koja vode nekom pomaku prema napred. Jer ja uživam kada se konstruktivno razmišlja o razvijanju novih smjerova u ciklidistici.. ;)
ZADAR

Offline Jurupari

• Moderator
  • Punopravni član
  • Marko Lenac
« Odgovori #62 u: Prosinac 21, 2009, 11:02:17 prijepodne »
posto si spomenuo Koningsa, nije ni on nedostizan, trebao je prisustvovati skupu talijanske udruge ali nazalost u terminu kad oni imaju okupljanje AD ce biti na jezeru i nece prisustvovati...

AD je u Italiji 2011. tako je barem bilo u razgovoru koji je vođen u parizu u 10. mjesecu. Huc autobus već kreće :D

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #63 u: Prosinac 21, 2009, 11:05:08 prijepodne »
Vjeko ja sam pitao "što ja dobivam" ne kao IVAN nego kao "ikota ljubitelj ciklida"!
P.S. prihvačam ispriku jer ti vjerovatno nisi pročitao moje pitanje sa razumjevanjem.
Pa zar nije sve objašnjeno u samom statutu? Radi se o tome da će se organizirati izložbe (na kojima ćeš, valjda , moći sklopiti kakav posao), natjecanja, putovanja na sajmove drugih ciklidofilnih udruga, promicanje akvaristike i ciklidistike, možda izdavanje tromjesečnog novinskog biltena u kojem ćemo sudjelovati sa našim člancima i našim osobnim istraživanjima.. itd, itd.. Zar ne vidiš kolike mogućnosti proizlaze iz udruge koja se bavi uskim(a ipak, velikim) dijelom akvaristike i akva kulture--
ZADAR

Offline Mastino

• Punopravni član
    • AVOID HYBRIDS!
« Odgovori #64 u: Prosinac 21, 2009, 11:09:51 prijepodne »
AD je u Italiji 2011. tako je barem bilo u razgovoru koji je vođen u parizu u 10. mjesecu. Huc autobus već kreće :D
cuo sam, nisam htjeo nista pisati dok to ne bude potvrdjena info :)
u slucaju da ne bude HUC autobus, znam 4-oricu koji ce sigurno biti prisutni...  :D

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #65 u: Prosinac 21, 2009, 11:12:51 prijepodne »
To bi bilo genijalnoo.. glavoč i ja bismo se sigurno priključili..
ZADAR

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #66 u: Prosinac 21, 2009, 11:15:16 prijepodne »
Ne mora biti bus HUC-a, može biti i kombi.. ja prezadovoljan ;) iako bi bilo lijepo kad bi bio bus. :up:
ZADAR

Offline Ikota

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
« Odgovori #67 u: Prosinac 21, 2009, 11:17:35 prijepodne »
Pa zar nije sve objašnjeno u samom statutu? Radi se o tome da će se organizirati izložbe (na kojima ćeš, valjda , moći sklopiti kakav posao), natjecanja, putovanja na sajmove drugih ciklidofilnih udruga, promicanje akvaristike i ciklidistike, možda izdavanje tromjesečnog novinskog biltena u kojem ćemo sudjelovati sa našim člancima i našim osobnim istraživanjima.. itd, itd.. Zar ne vidiš kolike mogućnosti proizlaze iz udruge koja se bavi uskim(a ipak, velikim) dijelom akvaristike i akva kulture--

Ok Hvala na odgovoru
Na izložbama sigurno neću sklopiti nikakav posao, jer je meni akvaristika hobi, a ne posao kao nekima ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #68 u: Prosinac 21, 2009, 11:20:24 prijepodne »
Ok,  Ikota to je tvoje stajalište.. iako bi ja zaista volio da dođeš na osnivačku skupštinu..
ZADAR

Offline Mastino

• Punopravni član
    • AVOID HYBRIDS!
« Odgovori #69 u: Prosinac 21, 2009, 11:28:51 prijepodne »
Na izložbama sigurno neću sklopiti nikakav posao, jer je meni akvaristika hobi, a ne posao kao nekima ;)
na izlozbama se nece sklapati nikakvi poslovi (nadam se da se Vjeko samo krivo izrazio), cilj udruge ce biti promicanje ciklidistike, edukacija clanova i razmjena osobnog iskustva uz sve ono sta sam vec napisao a ne nikakva zarada.

na izlozbama ce biti izlozeni ciklidi, koje u vecini slucajeva necete imati priliku vidjeti u nasim shopovima, moci ce se kupiti ili mjenjati po puno povoljnijim cijenama, a prije svega ti ciklidi ce biti iz provjerenog izvora (nece vise biti mjesta za razno razne mixeve, hibride i slicno), na prodaju/mjenjanje ce ici ciklidi koji budu zadovoljavali neke kriterije (o tome cete biti obavjesteni kad se izorganiziramo) itd...

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #70 u: Prosinac 21, 2009, 11:32:42 prijepodne »
Istina.. Mastino, na tako nešto sam mislio. Ali za ovakav razgovor bi bilo najbolje da se sastanemo.. Rekao sam u prijašnjem postu sklopiti posao, jer sam gledao iz svoje perspektive.
ZADAR

Offline cann

• Punopravni član
« Odgovori #71 u: Prosinac 21, 2009, 11:36:18 prijepodne »
nemam ciklide, al su mi simpatične ribe..
no ova tema mi je jako znimljiva od samog početka i svakako hvale vrijedna (jurupari, mastino i ekipa nisam niti sumnjal u vas da pokrenete nešto novo (čitaj staro/novo)), al savjet vjeki ko ovako promatrača sa strane, ko da gledam il čitam sebe, sve bi nabrzaka, al nejde,  polako i kvalitetno odradite posao..

..a ovo ko kaj dobiva sa udrugom, mi je onak malo djetinjasto, mislim ak se učlaniš zašto bi se morala očekivati kakva materijalna korist, ok, znam da je danas vrijeme takvog, al mi je onak malo apsurdno..
dogovarat posao na sastancima/skupovima/predavanjima, mislim da i nije poželjno da se stvarno ne bi pretvorilo u biznis koji bi se teral prek same udruge, al to je moje razmišljanje, a isto bi bilo da netko sudjeluje, npr. na akteru iz materijalnae koristi, što bi isto strogo osudil..

sve u svemu, sretno i ne se nervirat i dizat tenzije bezveze  :up:

Offline aquabot

• Punopravni član
  • Spol: Ženski   Dob: 31
  • codename franjo
« Odgovori #72 u: Prosinac 21, 2009, 11:52:15 prijepodne »
Pa što ti ja moram čitati statut.. pročitaj ga sam.. valjda si završio osmoljetku.. i ti kod mene imaš aša ..i to kupa. jer ne znaš čitati sa razumijevanjem...
kao što rekoh i ponovo ponavljam. ovakvi tonovi i bezobrazne konotacije su potpuno nepotrebni.  ;) pogotovo od, kolko vidim, jednog od osnivača. niti je meni do sto kuna članarine, niti bi se ko s njima previše okoristio i nije stvar u novcu, nego u samo tvom stavu prema potencijalnim članovima.
neki su se već bili dogovorili o odlasku dole, ali.

btw, prvi post veli da se ev daju prijedlozi. ja predlažem da se izabere drugi glasnogovornik ili prezentator ( mastino, jurupari, maxim ili drugi...tko je već u igri) koji ima više takta. udruga će biti stabilnija.

kaj se tiče statuta. statut je preslika svih statuta, ništa novo, klasika.
-  biranje predsjednika na 4 god je previše. 1-2 god je ok i svake se god može izabrati novi. kao i ostali. ne vodi se država, niti udruga sa 150000 članova,  nego udruga ciklidofila.
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2009, 12:32:16 poslijepodne od aquabot »

Offline Jurupari

• Moderator
  • Punopravni član
  • Marko Lenac
« Odgovori #73 u: Prosinac 21, 2009, 12:27:00 poslijepodne »
kako se tijekom godina na stranicama HUC-a javilo mnogo ljudi glasnogovornika već ima. ali i svi članovi imaju pravo reći svoje, pa tako i vjeko i mastino i bilo koji drugi član. u svakom slučaju treba osnovati udrugu pod hitno, a onda ćemo krenuti u konstruktivne projekte.

Offline vjeko38

• Punopravni član
    • panda.fullbusiness.hr
« Odgovori #74 u: Prosinac 21, 2009, 12:34:43 poslijepodne »
Pazite, ja ne tražim ništa na brzinu i ne želim brzati u pogledu ničega.. pa ni svih konotacija koje mi stavljate i izvlačite iz teksta. Meni , osobno je svejedno kada će udruga biti oformljena, samo znam da kad bude da ću biti član, ako me prime, i da ću nastojati konstruktivno sudjelovati u njoj. Nisam glasnogovornik ničiji osim samo svoj. Sjetio sam se pokušaja prije par godina i nastupio sam s tim. Ne tražim ništa aquabot i nisam jedan od osnivača, već sam predlagatelj i ništa više. A Ikoti sam se ispričao zbog mog nastupa, a odgovorio sam na taj način jer je on meni dao "čistog topa".. Još jednom se ispričavam svima koje je uvrijedio moj aš i to kupa..
ZADAR