Travanj 25, 2024, 22:51:22 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Tetra EX 1200 pomoc!  (Posjeta: 11738 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Quesheii

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Tetra EX 1200 pomoc!
« u: Prosinac 11, 2009, 18:26:32 poslijepodne »
Ljudi pomagajte! :)
kako sam pravio neka razmjestanja sa akvarijumima moguce da sa napravio gresku u sklapanju filtera.Curi, ne mnogo ali onako kap po kap pa se nakupi.Pored filtera nasao sam gumicu ali nemogu da skontam gdje ide.Ajde ako neko ima iskustva sa ovim filterom bio bih mu zahvalan.
Vedran/Sarajevo

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #1 u: Prosinac 12, 2009, 15:15:26 poslijepodne »
Takve gumice nema na niti jednom od spojeva ali lako moguce da je to brtva od tipke rucne pumpe.

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #2 u: Prosinac 12, 2009, 17:26:39 poslijepodne »
u kao neka brtva što ide na crijevo, ajde ljudi što imate te filter pomozite čovjeku  ;)
Virovitica - Brezovica

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #3 u: Prosinac 12, 2009, 17:29:22 poslijepodne »
pa valjda imaš shemu filtera, dio po dio, kak je spojen, moralo bi bit u uputstvima i tehničkim karakteristikama istog...

Offline maliapostol

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #4 u: Prosinac 12, 2009, 18:31:03 poslijepodne »
Tetratec EX 1200 Hose Adapter with o-rings
https://www.tetra-service.net/tetra/go/D342E820219BFB922FE4DE78F5655775/?lang_id=2&bestellnr=145559
pa malo skicni jer mi to slicno zvuci pa ak pomaze
Odrasto sam al na kratko bit cu dijete zivot cijeli...C.J.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #5 u: Prosinac 12, 2009, 18:57:56 poslijepodne »
Rasturio sam taj filter mali milijun puta ali takvog dijela nisam vidio.
Jedini dio koji nisam raskapao je upravo ta pumpica, a sjecam se da je nekome propustila na isti nacin.

Offline Quesheii

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #6 u: Prosinac 13, 2009, 14:35:35 poslijepodne »
hvala ljudi na odgovorima.Kupio sam onu glavnu britvu filtera i onaj propeler jer je bio napukao.Danas cu da probam pa ako bude jos pustao onda jedino moze biti britva na onoj pumpici koju stvarno neznam gdje cu naci.Hajde pa javljam ima li poboljsanja
Vedran/Sarajevo

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #7 u: Prosinac 13, 2009, 14:58:48 poslijepodne »
Ona gumica koju si slikao ja isto nisam pronasao u filteru. Izgleda kao nešto od rasvjete, nešto za vodotijesno grlo možda!

Što se tice pumpanja za start filtera, nemoj! Radije povuci nekako vodu u usisnu cijev i onda spoji na filter da se natoči nakon čišćenja. Lako je, jer cijev ima one zelene ventiliće kojim se zatvori protok.
Meni je procurila ta guma na pumpici i nisam je mogao nigdje nabaviti, mislim da sam zasilikonizirao tu gumicu na pumpi i sad je ne koristim. Nezgodno filter tada procuri jer ne curi prvih 10-20 minuta dok ne nakapa prostor u kapi filtera, nakon toga se prelije i počne kapati po podu! Tako da je teško detektirati kvar odmah nakon čišćenja, pogotovo ako čistiš navečer, i sretan legneš nakon čišćenja, a ujutro kad žuriš na pišanje, dotrčiš na fine mokre ledene tepihe, i onda ti je svejedno ako se i ti još pomokriš po njima jer ti tak i tak više nije do ničeg taj dan koji postaje cijeli u znaku afterwater partija.  :D

Također je dobro malo zarezati onu malu plastiku na poklopcu kod usisne cijev s donje strane. I sama tetra je na kasnijim modelima izvrsila modifikaciju te plastike.
Još jedna stvar, oni mali zeleni ventilići znaju isto zakazati u smislu otežanog otvaranja i zatvaranja. Za to postoji silikonsko ulje kojim se malo podmažu, ili kupovina novih, par je 7 EUR-a.

Tetru 1200 potrebno je vrlo pažljivo sastavljati nakon čišćenja jer kadice dosta teško pravilno sjedaju, pa ako je koja malo ukoso, poklopac sjeda s povećanim otporom i voli tada procuriti.
Kad ostari glavna brtva poklopca, znači kad je oko 2 g stara, nije za čuditi se, da kod nestanka struje filter procuri. Naime, prilikom rada filter je pod laganim podtlakom jer je pumpa dosta jaka, pa iz tog razloga nema propuštanja vode na brtvi. Kad nestane struje, podtlak nestane a brtva počne puštati kao da je nema. Tako da nije loše svakih 1,5 promijeniti gumu, oko 8 EUR-a inače stoji. Nije malo, ali bolje mijenjati gumu nego parkete!

Poz!

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #8 u: Prosinac 13, 2009, 15:14:06 poslijepodne »
uuuu ja sanjam da mi voda curi po kuči, odkada sam napunio tank nespavam više mirno  -? :D ;)
Virovitica - Brezovica

Offline Quesheii

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #9 u: Prosinac 13, 2009, 20:42:51 poslijepodne »
Hmm, promjenio britvu ali isti problem.Problem je mozda postajao i prije da prilikom promjene vode curi po malo pa stane ,ali ja nisam primecivao to kap po kap.
Da li je moguce da treba malo vremena da malo to sve nalegne ili ....hmmm
Evo slicice na kojoj se vidi na kom dijelu kaplje.

Vedran/Sarajevo

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #10 u: Prosinac 13, 2009, 21:19:18 poslijepodne »
ne smije kapat ništa, a čini mi se da je dihtung otišel, jer ono kaj si spomenul da imaš višak djelova sigurno nije otud, probaj pogledat taj dihtung, možda nije dobro sjeo il je spucal

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #11 u: Prosinac 13, 2009, 22:53:58 poslijepodne »
Jesi li ti uopće pročitao moj post?!

Ako je do glavne btrve, ako ugasiš filter i okreneš kapu filtera iz nje će iscuriti samo onaj dio vode iz donjeg dijela gdje su cijevi. Ako je kapa teška, i primjećuješ da i iz gornjeg dijela curi voda, znači da se voda nalila u gornji dio preko brtve za pumpanje, ili malih brtvica od spoja crijeva. Kod pumpanja ta mala brtva zna se izokrenuti i onda filter počne kapati nakon pol sata, jer mu toliko treba da napuni kapu, nakon čega se voda počne preljevati preko te kadice u kapi i ti vidiš kako lagano kapa kap po kap!
Ja sam imao grozne muke dok nisam shvatio o čemu se radi kod tog curenja zbog brtve pumpe. Filter mi je stajao par dana u 30 l koritu, dok nisam skontao o čemu se radi i sanirao kvar!


Offline Quesheii

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #12 u: Prosinac 13, 2009, 23:20:04 poslijepodne »
Zeljkoc naravno da jesam i hvala ti!  :up:
Provjerio sam sva mjesta na koja si ukazao promjenio britve i jedno 15-ak minuta nakon sto sam pustio filter u rad je jos kapalo.Poslije toga je stalo i sada je OK.Proveravat cu ga jos ,ali cini mi se da je problem rijesen.
Jos jednom hvala svima!!!
Vedran/Sarajevo

Offline Domba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 145
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Čepin
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #13 u: Prosinac 15, 2009, 23:10:09 poslijepodne »
 Imam takav filter i jako sam zadovoljan s njim isto kao i s ex 700, nikad problema. Jako je bitno kako složiš kadice jer ako nelegnu do kraja glava filtera ne nasjedne kako treba i tu je ustvari tvoj problem. Ja sam čak izbacio onu zadnju crnu mrežicu koja zatvara zadnju kadicu je ona ti zna  praviti problem nedovoljnog dihtanja.

Gumica sa slike nije od filtera, a kako si rekao da si zamijenio brtvu glave jedino ovo može bit riješenje...presloži kadice, izbaci završnu plastiku pa se javi da vidimo jesam li pogodio.

Sretno
OSIJEK-ČEPIN/MALAWI

Offline EraZor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • bofh: good user, dead user...
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #14 u: Veljača 03, 2010, 07:52:19 prijepodne »
i sve u svemu filter se isplati nabaviti ili da pokusam skupit novce za fluval 305

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #15 u: Veljača 03, 2010, 08:47:15 prijepodne »
definitivno 305-icu pa vidiš da svi imaju neke probleme snjime, pa kolika je razlika mislim da nije velika, meni je samo žao što nisam uzo 405-icu to je pila i pol
Virovitica - Brezovica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #16 u: Veljača 03, 2010, 11:14:06 prijepodne »
Imam već nekoliko godina 2 Tetra EX 700 i 2 Tetra EX 1200 složena na različitim akvarijima. Jedino curenje koje se pojavilo je bilo radi tvorničke greške na EX 1200 i to na glavi filtera (vidi fotke). Filter sam jednostavno zamijenio. Na filteru koji je sada već skoro 5 godina kod mene ništa nije mijenjano a jedino na što pazim je da kod sastavljanja ne ostane nikakvo smeće (zrnce pijeska, komadić biljke, ugljena ili nečeg desetog) između brtve glave filtera i kučišta. I sve brtve svaki puta namažem silikonskom masti (ista ona s kojom se mažu brtve u mješalicama na umivaonicima i sudoperima-sigurna za zdravlja). Tako se filter lakše složi a nema niti prisilnog guranja glave na kučište.

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #17 u: Veljača 03, 2010, 11:55:33 prijepodne »
ajde nam napiši koja je to mast i gdje se može kupiti ?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #18 u: Veljača 03, 2010, 11:59:01 prijepodne »
Ne znam točno naziv dok ne dođem kući ali ima je za kupiti u BauMax-u na odjelu za sanitarnu opremu (rezervne gumice, crijeva, ventili, ručice za pipe....). Bijela tuba veličine UHU ljepila. Vjerojatno ima za kupiti i u Petrokovu, Termocommercu ili sličnim trgovinama namijenjenim instalaterima. Druga opcija je silikonska mast s kojom mažem brtve na ronilačkoj opremi no ona je znatno skuplja i kvalitetnija no mislim da ju je šteta trošiti na brtve od filtera. Kada dođem kući pogledam točan naziv.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #19 u: Veljača 03, 2010, 18:54:51 poslijepodne »
Sanitop-wingenroth (inaće proizvode sanitarnu opremu). Bitno je da je pasta, krema ili mast namijenjena za ''trinkwasser armaturen'' (armature za pitku vodu). Ova pasta služi za poboljšanja brtvljenja prvenstveno O-ringova, plosnih brtvi i ostalih....

Offline Damir1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #20 u: Veljača 03, 2010, 21:43:39 poslijepodne »
Ja sam imao EX 1200 i EX 600. Naglasak je na IMAO! I nikad više.
Ispočetka je sve bilo u redu,filtracija savršena,ali kad sam ih čistio,nakon ponovnog stavljanja u rad mi se dogodilo"veselje"!!
Brtve glave na oba filtera su popustile i curilo je iz njih kao iz tuša.
AJME,a bila kasna večer. Probdio sam noć i rekao "nikad više"!
Maknuo sam ih ikad se opet odlučim za vanjski filter bit će to Fluval ili skuplja verzija,hvala bogu Eheim.
Iz Dioklecijanovog grada!

Offline tonkovic.kreso

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 235
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski brod
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #21 u: Veljača 03, 2010, 21:55:40 poslijepodne »
to što curi je brtva glave isti slučaj sam imao i ja prokuho ju u kuhalu za vodu i privremeno rješio taj problem
kasnije sam kupio novu brtvu i prodo filter i sigurno tvrdim u moju kuču tetra više nikad
a što se tiče usporedbe sa fluvalom fluval je 100-200 kn skuplji a vrijedi puno više nego ona imam ga sada

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #22 u: Veljača 03, 2010, 22:15:47 poslijepodne »
Eheim classic je u istom cjenovnom rangu s tetrom,a bolja je i od tetre i fluvala,6mj ga nisam cistio,a radio je odlicno,tetra nikad vise od 3mj.od ciscenja do ciscenja,a fluval mi je bio skup za ono sto pruza. :up:Dakle eheim svakako no1 :up:

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #23 u: Veljača 03, 2010, 22:41:49 poslijepodne »
Ne znam što reći, valjda ste svi prejaki za Tetra filtere pa podrobite svu plastiku kod pranja  :D Kod mene svi rade kao urice, a u jednom akvariju su Colossome koje, vjerujte mi, jedu jako, jako, jako puno i isto tako zagađuju vodu (da budem pristojan). Filteri se čiste dva do tri puta godišnje! I nikada ništa ne curi osim onog koji je došao tvornički oštećen.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Tetra EX 1200 pomoc!
« Odgovori #24 u: Veljača 04, 2010, 11:10:46 prijepodne »
Ne znam što reći, valjda ste svi prejaki za Tetra filtere pa podrobite svu plastiku kod pranja  :D Kod mene svi rade kao urice, a u jednom akvariju su Colossome koje, vjerujte mi, jedu jako, jako, jako puno i isto tako zagađuju vodu (da budem pristojan). Filteri se čiste dva do tri puta godišnje! I nikada ništa ne curi osim onog koji je došao tvornički oštećen.

Jedini problem s plastikama imao sam s onim maticama koje spajaju ventile na aquatop i to sam uspio potrgati na svima  :D

Jedina Tetra koja je procurila od svih 7 komada je ovaj EX1200 nakon cetiri godine intenzivnog rada i na kraju je umjesto one nenabaljive gumpice ispod pumpice ispalo da pusta na onim malim gumicama koje uvijek dodu u kutiji, a ne kostaju vise od par kuna.

Cistim ga kad pomislim da bi mozda bilo dobro pa to zna potrajati od pola godine pa do godinu, a pad protoka je gotovo nezamjetan.
Jucer sam kupio cijeli dio na koji se spajaju cijevi i primjecujem da je daleko kvalitetnije izveden nego na modelima od prije 4 godine.