Listopad 23, 2017, 19:18:52 poslijepodneNajnoviji Član: mdulic

Autor Tema: Killifish  (Pročitano: 382 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vjet

• Broj trgovanja: (0)
  • Novi član
  • *
Killifish
« u: Lipanj 29, 2017, 22:25:22 poslijepodne »
Kako sam nakon duugo vremena ispretumbao cijeli akvarij, razmišljam staviti neke od killifish.
Kako ih nikada nisam imao a ne nalazim stare teme u kojima se o njima govori, molio bi za nekoliko informacija:

- Može li ići više ribica u jedan akvarij (180lit, biljni), nisam siguran da li se mužjaci tuku ako ih je više? Mislio sam ih staviti 10 kom.
- Mogu li ići dvije vrste killifisha u isti akvarij (gardneri akure i australe)?
- Da li je uobičajeno staviti samo dva, tri  primjerka u kombinaciji sa jatom nekih tetri ili razbora?

Imam nekoliko kombinacija u glavi ali prije nego pogriješim volio bi vidjeti iskustva onih koji znaju malo više o njima.

Offline ivborosa

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 25
Odg: Killifish
« Odgovori #1 u: Srpanj 17, 2017, 10:48:24 prijepodne »
Pozdrav,

Može ih se staviti vise u isti akvarij. Mužjaci se stalno nadmeću ali ne do razine da bi ubili jedan drugoga.
Naravno da može ići više podvrsta u isti akvarij ali mislim da nećete moci razlikovati ženke od vecine s obzirom da su neugledne i gotovo bezbojne

Dodatan savjet je da im svakako omekšate vodu, ja koristim pola pipovače pola RO. I svakako nabavite Nothobranchius rachovii, prekrasna riba!

Nadam se da ste pročitali info o životnom vijeku killyfisheva, večina killifisha ima izuzetno kratak životni vijek.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline pepi21

• Član redakcije
  • Broj trgovanja: (+2)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
« Odgovori #2 u: Srpanj 18, 2017, 19:59:35 poslijepodne »
Da, životni vijek u prirodi im je kratak ali to ovisi u uvjetima u kojima živi odnosno  dok ne presuši voda.
U akvarijskim uvjetima mogu duže živjeti jer njihovo stanište ne presušiva kao u prirodi.
Tako da su zabilježeni slučajevi životnog vijeka do dvije godine. A to je neka prosiječna dob neke akvarijske ribice.
Imao sam jednom Nothobranchius Guentheri. Boje su ima fantastične.
Sada trenutno imam aphyosemion amieti.

Nothobranchius guentheri

Aphyosemion amieti

Offline Vjet

• Novi član
  • *
« Odgovori #3 u: Srpanj 19, 2017, 12:29:57 poslijepodne »
Hvala na odgovorima. Kako se ponasaju s malim ribama? Tipa mikrorasbora galaxy? Nalazim oprecne informacije po netu.

Offline pepi21

• Član redakcije
  • Broj trgovanja: (+2)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
« Odgovori #4 u: Srpanj 19, 2017, 14:36:44 poslijepodne »
Bez ikakvih problema.

Offline prime.4lpha

• Broj trgovanja: (+3)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 31
« Odgovori #5 u: Srpanj 20, 2017, 21:48:53 poslijepodne »
Ima ih hrpetina u Zoo Cityju u CCE u Zagrebu. I koliko vidim nemaju nikakvih problema jedni s drugima ni s drugim ribicama. Držali su ih skupa s Gouramijima i mislim da nekim somićima.

Iako pet shopovi i nisu neš pretjerano vjerodostojni, čast iznimkama.

Mislim da će imati manje problema, ukoliko odrastu s drugim ribicama. Tako se naviknu jedni na druge.

Offline cercis2

• Novi član
  • *
  • Spol: Muški   Lokacija: Bjelovar
« Odgovori #6 u: Rujan 24, 2017, 16:02:13 poslijepodne »
 :up: