Listopad 23, 2017, 00:54:54 prijepodneNajnoviji Član: Nikola011

Autor Tema: Jel ovaj forum...  (Pročitano: 938 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Otto

• Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Homo Delphinus is not just a concept!
Jel ovaj forum...
« u: Siječanj 20, 2017, 22:55:29 poslijepodne »
Nije me dosta dugo bilo na forumu, jel se to samo meni čini ili je forum dosta zamro :'(

Offline Ruki

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Jel ovaj forum...
« Odgovori #1 u: Siječanj 21, 2017, 08:56:52 prijepodne »
Mene nije bilo nekoliko godina i sad opet napokon punim vodu opet u akvarij (u prenesenom znacenju, moram stalak napraviti pa cu onda) i dosao na dragi svoj stari forum i lagano me panika lovi - pa koga cu ja gnjaviti pitanjima?  :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Online kinggo

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
« Odgovori #2 u: Siječanj 21, 2017, 09:40:13 prijepodne »
Nije me dosta dugo bilo na forumu, jel se to samo meni čini ili je forum dosta zamro :'(
je..... Ali NHF, ti se regan tu 10 godina i imas 139 postova i onda je tesko ocekivati nekakvu zivost.  ;)

Offline Tiii

• Broj trgovanja: (+10)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Shrimp noob
« Odgovori #3 u: Siječanj 21, 2017, 11:11:40 prijepodne »
Tako je
Zivost foruma ovisi o svima nama
Svatko tko posjeti forum da napise 1 komentar eto opet zivosti i veselja.
Tako da otvarajte ljudi teme sa svojim akvarijima,vofite dnevnike i drugi neka komentiraju i bit ce opet kao prije

Offline Ace

• Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
« Odgovori #4 u: Siječanj 21, 2017, 13:14:14 poslijepodne »
I ja tu i tamo uletim na forum i čini se i meni da negdašnje živosti nema..ali u potpunosti se slažem sa TIII-em to sve ovisi o nama članovima..
Samo i dalje ostaje pitanje što se dogodilo? :)

Offline Tiii

• Broj trgovanja: (+10)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Shrimp noob
« Odgovori #5 u: Siječanj 21, 2017, 16:08:12 poslijepodne »
Cisti primjer danas do 16h je bilo vec 135 registrirani korisnika,gostiju jos i vise
To znaci da forum nije mrtav,ljudi dolaze traze gledaju,ali nema puno novih tema pa sve izgleda pusto.
Mladi su otisli na fejs,mi stariji smo vec sve prezvakali ovdje i ja sam trenutno na stranim forumima jer je dinamicnije ljudi ulazu u hobi i vise je događanja.

Ali bilo bi lijepo da svatko tko ima akvarij otvori svoju temu da vodi dnevnik na forumu.
To je odlicna stvar za pocetnike jer ce sami moci vidjet svoj napredak kroz godine i bit ce im kasnije drago zbog tog dnevnika.
Tako da gosti koji skriveno citate ovo registrirajte se,i otvorite svoje teme,puno slikajte,sto niste sigurni pitajte a mi cemo vam pomoci
Samo bez straha ili srama  :zagrljaj:

Offline Renta

• Moderator
  • Broj trgovanja: (+6)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
« Odgovori #6 u: Siječanj 21, 2017, 20:11:18 poslijepodne »
Ruki, slatki ili slani? :)

Offline Ruki

• Punopravni član
  • Kum
« Odgovori #7 u: Siječanj 21, 2017, 23:38:39 poslijepodne »
Slatki. Jos imam nerijesenih racuna sa slatkom vodom!  :D
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

• Moderator
  • Punopravni član
« Odgovori #8 u: Siječanj 22, 2017, 13:54:59 poslijepodne »
A kupovao si knjige za more još koje ono, 2004-2005...hahaha.   :a010:  :cheesy:

Offline Ruki

• Punopravni član
  • Kum
« Odgovori #9 u: Siječanj 22, 2017, 14:15:56 poslijepodne »
Renta, mislim da u zivotu nisam od nicega odustao sto sam si zamislio tako da... polako :)) Jedan meni ok iwagumi, jedan dutch, jedan nature... pa mozemo dalje :) A i toliko toga sam pozaboravljao da bolje da na slatkoj vodi ponavljam gradivo :)
Vise me deprimira sto tu nema ljudi. Se zbog duge recesije ljudi manje bave akvaristikom ili u cemu je stvar?  Ovo sto decki pisu da ovisi o clanovima mi ne drzi vodu jer sam dugo u ovome... prije je toliko bilo ljudi da je bilo previse sadrzaja. Mislim ne placem za tim vremenima jer je tako kako treba biti i samo mogu biti sretan da sam se ovime bavio i u onoj fazi kad je to bio boom :)

Online kinggo

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
« Odgovori #10 u: Siječanj 22, 2017, 15:24:29 poslijepodne »
a gle, vecina ljudi danas visi po fejsu. Od onih rijetkih koji tu navrate i regaju se, vecina postavi neko pocetnicko pitanje i onda rastezanje i rasprava u nedogled o 2897489 prezvakanoj temi. Jer ljudima se danas ne da citati. Svi mi koji imamo volje i (ne)znanja bi trebali 100 puta pisati istu stvar. I tako je na svim forumima...... I kad dobiju odgovor onda nestanu. Ili se nadju uvrijedjeni zato jer im je netko u dobroj namjeri rekao kaj sve rade krivo.
Svaka cast izuzecima. "roštiljko™"  :D je jedan od njih koji je dosao, puno, puno pitao, bio strpljiv i sad ima akvarij o kakavom sam ja mogao samo sanjati nakon godinu i pol.

Offline Otto

• Punopravni član
« Odgovori #11 u: Siječanj 22, 2017, 15:44:13 poslijepodne »
Slažem se sa svime napisanim i naravno NHF! Ali evo barem nešto, u ovoj temi sam ponovo pročitao imena u čijim sam postovima davno uživao i odmarao u večernje sate. Pozdrav svima!

Offline veco

• Broj trgovanja: (+4)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 38
« Odgovori #12 u: Siječanj 22, 2017, 17:25:28 poslijepodne »
Teško je danas komunicirati s ljudima preko foruma tj. drugačije je nego prije desetak godina kad je postojalo više tolerancije.

Inače ovaj forum ima ogromnu bazu tema gdje prežvakano sve i svašta po nekoliko desetaka puta...

Offline Renta

• Moderator
  • Punopravni član
« Odgovori #13 u: Siječanj 22, 2017, 19:42:55 poslijepodne »
Ruki, iz kvantite dolazi kvaliteta.. Ljudi nema jer su na fejsu, svugdje, starima se ne piše ili su prestali s hobijem.. Svemu tome pogoduje i kronična besparica za ulazak u hobi.. al kaj je tu je, ne možemo vratiti stara vremena i ne treba žaliti..

Offline Ruki

• Punopravni član
  • Kum
« Odgovori #14 u: Siječanj 22, 2017, 20:17:52 poslijepodne »
Tko misli da fejs moze zamijeniti forum je blesav, al to naravno ne ide nas jer mi smo tu haha. Niti mozes pretraziti kako spada niti mozes naci sto zelis i lako propustis masu toga. Cijeli svijet je povrsan i mediokriteti, mediokriteti svuda... Skoro deset godina nemam akvarij i ako se uzgoj bilja nije maknuo od Barr Reporta, estimative indexa, pps pro-a onda znaci da cijeli svijet stagnira i da nisam nista izgubio :D
Ispada da se cudim ko pura dreku, ali stvarno ko da sam ispao iz aviona...neki dan usao u Belugo, pozdravim prodavacicu i kazem da idem dolje gledati ribe i ona mi kaze da vise ne drze akvaristiku. Tako da mi se samo zbrajaju stvari. Jedino sto je pozitivno je sto ima ipak starih poznatih imena, dobrih ljudi i sve vas od srca pozdravljam!  :zagrljaj:

Offline Otto

• Punopravni član
« Odgovori #15 u: Siječanj 22, 2017, 21:30:28 poslijepodne »
...neki dan usao u Belugo, pozdravim prodavacicu i kazem da idem dolje gledati ribe i ona mi kaze da vise ne drze akvaristiku...

Ma daj nemoj ... Pa ti podrumi su mi bili nezaobilazna stanica kad dođem u metropolu :o :( :'( Nada se da Vilijev podrum još "radi"!

Offline toni1

• Punopravni član
  • **
  • Spol: Muški   Dob: 37
« Odgovori #16 u: Siječanj 22, 2017, 22:16:16 poslijepodne »
Ruki, iz kvantite dolazi kvaliteta.. Ljudi nema jer su na fejsu, svugdje, starima se ne piše ili su prestali s hobijem.. Svemu tome pogoduje i kronična besparica za ulazak u hobi.. al kaj je tu je, ne možemo vratiti stara vremena i ne treba žaliti..

Potpisujem....

Ni mene nije bilo desetak godina(zaboravio stari nick i password). Razlozi svakakve vrste i sad kao opet  krenuo i di ću prvo, eto me ovdje, a kad tu zrak i promaja....
da besparica vlada to isto stoji, za primjer evo sad će godina dana da sam nabavio novi akvarij, jer sam stari sam donirao u vrtić od malog (ogromna kornjača im je ostala bez kuće), pa dok sam skupio lovu za ovo pa za ono pa nađi vremena pa me jeb... ovo pa ono ufff. A i ljudima je lakše klikat po netu i divit se tuđim akvarijima i tko zna čemu umjesto da se sami uhvate nekog hobija i krenu. I mene ekipa drka tipa pa što će ti to treba oko toga radit, ma zato jer je to super!

Offline strasilo

• Broj trgovanja: (+9)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 39
« Odgovori #17 u: Siječanj 23, 2017, 20:18:24 poslijepodne »
i ja sam živ ....  :D
uvijek dostupan na strasilo@gmail.com

Offline Vlado

• Osnivač
  • Počasni član
  • Punopravni član
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #18 u: Siječanj 23, 2017, 20:25:52 poslijepodne »
Eto, i ja sam se malo aktivirao...dvije kocke - morskih 60 l i slatkovodnih 30..pa malo češće svraćam!

Offline Otto

• Punopravni član
« Odgovori #19 u: Siječanj 23, 2017, 21:44:01 poslijepodne »
Eto vidiš, svi smo ipak tu. Samo šutimo ;)

Offline Vlado

• Osnivač
  • Počasni član
  • Punopravni član
« Odgovori #20 u: Siječanj 23, 2017, 22:02:45 poslijepodne »
Kada smo pokrenuli forum, iz dana u dan je rastao broj posjeta i postova. Nema te na forumu 3 dana i 50 novih tema... svaka čast Facebooku, ali meni je draži forum

Offline Renta

• Moderator
  • Punopravni član
« Odgovori #21 u: Siječanj 23, 2017, 22:30:47 poslijepodne »
Facebook pokušava biti neka alternativa forumima ali ne može i nikad neće biti prava alternativa. Baza znanja i iskustva na forumu kakav je naš te njihova dostupnost svima je neprocjenjiva i to treba "čuvati kao zjenicu oka" kako bi stari rekao. :D
Pošto je danas površnost, plitkoća i instant znanje u modi facebook možda vodi u golovima ali ne smijemo se predati mi koji više volimo forum. ;)
Zato mi često knedla u grlu stane kad vidim kako reeferi otvaraju dobre i zanimljive teme ali na facebooku umjesto na forumu.. pa iz inata iako bih nešto i znao za napisati neću, pitaj to na forumu pa ću ti pisati... Čemu pisati kad se izgubi tamo negdje tko zna gdje, nitko i ne čita na fb teme stare par dana, padaju u zaborav.
Forum pak čuva svoju bazu.
Ljudi, čitajte facebook ali prave teme otvarajte ovdje!

Offline Čiča

• Broj trgovanja: (+3)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 59
« Odgovori #22 u: Siječanj 23, 2017, 22:57:48 poslijepodne »
Slažem se sa svime napisanim. Nikad FB ne može zamijeniti Forum, ali sada je to trend a bolje je početničke informacije dobivati i na FB  nego nigdje. Uvijek onom koga zbilja uhvati akvaristika ,preporučam Forum.

Offline Vlado

• Osnivač
  • Počasni član
  • Punopravni član
« Odgovori #23 u: Siječanj 29, 2017, 12:03:56 poslijepodne »
Facebook pokušava biti neka alternativa forumima ali ne može i nikad neće biti prava alternativa. Baza znanja i iskustva na forumu kakav je naš te njihova dostupnost svima je neprocjenjiva i to treba "čuvati kao zjenicu oka" kako bi stari rekao. :D
Pošto je danas površnost, plitkoća i instant znanje u modi facebook možda vodi u golovima ali ne smijemo se predati mi koji više volimo forum. ;)
Zato mi često knedla u grlu stane kad vidim kako reeferi otvaraju dobre i zanimljive teme ali na facebooku umjesto na forumu.. pa iz inata iako bih nešto i znao za napisati neću, pitaj to na forumu pa ću ti pisati... Čemu pisati kad se izgubi tamo negdje tko zna gdje, nitko i ne čita na fb teme stare par dana, padaju u zaborav.
Forum pak čuva svoju bazu.
Ljudi, čitajte facebook ali prave teme otvarajte ovdje!

Točno tako!!!

Offline Otto

• Punopravni član
« Odgovori #24 u: Siječanj 30, 2017, 21:42:09 poslijepodne »
Sve to stoji ali evo naprimjer, ja sam prije 12 dana postavio par pitanja u vezi izrade malo većeg akvarija i u tih 12 dana dobio sam jedan odgovor (hvala Phrsak ;)). Znam, sada će usljedit da takvih teme ima barem deset, da se iskusnima neda više odgovarat ali nažalost ili na sreću to prije nije bilo tako.

Offline Renta

• Moderator
  • Punopravni član
« Odgovori #25 u: Siječanj 30, 2017, 21:55:10 poslijepodne »
Sve to stoji ali evo naprimjer, ja sam prije 12 dana postavio par pitanja u vezi izrade malo većeg akvarija i u tih 12 dana dobio sam jedan odgovor (hvala Phrsak ;)). Znam, sada će usljedit da takvih teme ima barem deset, da se iskusnima neda više odgovarat ali nažalost ili na sreću to prije nije bilo tako.

Ma bilo je i prije, ali kako je više ljudi dolazilo netko bi valjda ipak nešto odgovorio. No, uvijek smo imali politiku (dali je najpametnija otom potom) a koja je zapisana u pravilima foruma, da se nove teme otvaraju tek kad se prođu i pročitaju stare teme pa ako nije tamo nađen odgovor.. To je i inače standard svih foruma, nije naša izmišljotina..

Offline Otto

• Punopravni član
« Odgovori #26 u: Siječanj 30, 2017, 22:16:51 poslijepodne »
Mislim da su neke teme uvijek zanimljive. Nekad je u 24 sata bilo po 20 stranica nepročitanih a sad... Svaki dan si mogao pronaći tvoje, Stinine, Vedranove, Irusnjakove, Bradine... postove koji su uz zafrkanciju imale smisao da se nekome pomogne. Danas toga nema. Ali dobro, snaći ću se i ja i drugi, šta kad nije bilo interneta ;)

Offline Renta

• Moderator
  • Punopravni član
« Odgovori #27 u: Siječanj 30, 2017, 23:37:03 poslijepodne »

Eh neka stara dobra vremena, da.....   :g050:

Offline Slim_okrug

• Moderator (lokalni)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 35
« Odgovori #28 u: Siječanj 31, 2017, 07:20:47 prijepodne »
Kao sta bi nas doticni izbornik izjavija kriv je iskljucivo umor  ;)

Offline viktori

• Broj trgovanja: (+4)
  • Punopravni član
« Odgovori #29 u: Veljača 01, 2017, 02:22:20 prijepodne »
Prisutan! :-)

Viktor via mobile