Prosinac 12, 2017, 03:44:24 prijepodneNajnoviji Član: Zeljko_C

Autor Tema: Stream pumpe  (Pročitano: 335 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

• Moderator
  • Broj trgovanja: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 35
Stream pumpe
« u: Studeni 04, 2016, 06:50:32 prijepodne »
Da nebi bilo meteza po forumu molim sve da ako imaju review o stream pumpi stavljaju ovdje. Hvala.

Offline Slim_okrug

• Moderator
  • Punopravni član
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #1 u: Studeni 04, 2016, 07:37:24 prijepodne »
Proizvodac: Jebao
Model: WP 40
Vrijeme koristenja: 1 godina i 5 mjeseci
Ocijena: 6/10

Ah moj Jebao. Jebao bih opisao kao kada jedes grejp zagrizez ga i sretan si i onda onaj gorak okus u ustima. Iako sam imao njihova 2 proizvoda ( narucio sada i 3 SW-15 streamicu ) i crkla su oba nakon godinu i po dana u razmaku od mjesec dana i dalje su mi simpaticni. Pitate se zasto ? Jeli ovaj lik sadomazohist ? Pa mozda i jesam ali dragi su mi iz jednog prostog razloga a to je KONKURENCIJA. Kada su izasli na trziste tada su vladali ( iako su i dalje vrh ) Tunze, Vortech  i ostali vrhunski proizvodaci za ciji proizvod ste trebali podici kredit. I onda dode mali zuti i malo im pomrsi planove :D. Nakon ovako malog uvoda da recem koju rijec o wp 40. Kada sam je montira prvi dan pa kolega akvarista su bili nazocni kod mene kuci i posto nitko bas nije bija upoznat s ucinkom pumpe kada je krenija w1 mode svi smo ostali zaprepasteni. Naime sam izgled pumpe jako podsjeca na Tunze ( ma vidi vraga :D ). Pumpa je na max deklarirana na nekakvih 13000 l/h i moram priznat da to tako i izgleda. Naime kod mene u tanku na 210 cm duzine radila je val amplitute cca 5 + cm sta je jako impresivno za spravu koja dode nekakvih 100 eurica. Imao sam samo jednu u tanku i moram priznat da je za moje meke i lps bila i vise nego dovoljna. Pumpa ima par modova rada ali 2 najinteresantija za mene su bili taj famozni W1 i else mode. W1 je simuliranje valova koje kontrolirate pomocu potenciometra na samoj pumpi. Potenciometar sluzi za povecanje ili smanjenje pauze izmedu svake vrtnje impelera. Ako zelite manje a intezivnije valove onda smanjite pauzu i to je to a ako zelite val onda povecate i tako to. Takoder ima i dodatne 2 opcije feed mode i lock speed. S lijeve strane kontrolera je i senzor za svijetlo u prijevodu kada senzor osjeti smanjen intezitet svjetla npr. ugasite svijeto u prostoru gdje je pumpa ona automatski ulazi u night mode. Else mode je dakle kombinacija svih modova u jednom. Dakle mjesa more i buba sa svime random sta nije lose da malo priomjeni kurenat i digne detritus tamo gdje se nakupija. Pumpa kada radi u else mode na 10000 l/h je skoro necujna ali kada radi w1 mod na max onda se cuje svaki zavrtaj impelera. Iako je magnetna i ima dodatne silikone na drzacu pumpe ne moze reducirati snagu koje ista daje a samim time i vibraciju na staklu. Navodno s novom sw serijom su i to ispravili i navodno je necujna. Ne preostaje mi nista drugo nego vidit uzivo :D. Jos jedna mana koja i nije mala a to je ako joj dozvolite da je ne ocistite mjesec dana snaga pada za bar 40 % sta nije slucaj kod ovih skupljih ali poradi cijene nije je problem jednom u 2 tjedna kada je izmjena mora ocistit zar ne ? Ocjena 6 od 10 je iz razloga sta je crkla a zamjenski motor dode 50 dolara sta nije malo jer cijena nove pumpe je malo veca od toga a inace da nije crkla u tako kratkom periodu bi dao 8/10. Sve receno je individualno iskustvo i ne znaci nista lose o Jebao proizvodu jer ipak za cijenu koju platis mozes ocekivat i tako nesto. Eto dao sam im jos jednu sansu s SW15 pa cemo vidit kakva ce se pokazat.

Offline Slim_okrug

• Moderator
  • Punopravni član
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #2 u: Listopad 06, 2017, 09:04:07 prijepodne »
Proizvodac: Jebao
Model: sw 15
Vrijeme koristenja: 1 godina
Ocijena: 8/10

Evo sada mogu reci nesto i o sw 15 pumpi od Jebao. Prije svega ovo je moj iskreni opis proizvoda tako da se redi iskljucivo o individualnom primjeru te vas sve molim da kada kupujete ove proizvode se ne vodite logikom vidis njemu je radila/nije radila valjda ce tako i meni. E sad kad smo to rascistili da bacim par rijeci o ovom proizvodu. Pakovanje same pumpe je standardno dakle ono kakvo i ocekujes kod ovakvog ranga pumpi. U paketu uz adapter i samu pumpu se dobije i kontroler koji je napredovao u odnosu na prijasnje modele u vidu izrade i funkcija. Nadalje straznji dio pumpe u odnosu na recimo wp seriju je puno kvalitenije izveden u smislu da su dio gdje se nalazi motor napravili plasticni odlijev iz jednog komada tako da i kabel sad nekako bolje stoji i sami osjecaj pumpe je da je to nesto mozda bolje od prijasnjih serija.

Dio pumpe koji vezuje prednji dio gdje je impeler i straznji gdje je motor je izveden na klasicni nacin zaokret u smjeru kazaljke na satu otvaras pumpu za ciscenje ali kod sw serije u odnosu na wp seriju ( usporedujem ove dvije jer imam obe i ne dodirujem se rw serije jer je nisam imao ) klip leziste u kojem pumpa stoji na vasem staklu su dodana 2 mala gumena pina koja smanjuju vibracije same pumpe. Ajmo reci da je to plus ali ujedno i minus. Zasto ? Zato sta su time rijesili buku za otprilike 30% ali su ogranicili pumpu u vidu horizontalnog pomaka. Dakle stara serija je bila kao tunze mozes je postavljati u bilo kojem smjeru kako ti pase kod ove ide samo vertikalno podesavanje u nekakvom kutu od recimo 60 stupnjeva.

Buka je smanjena. Kada se radi break in period cuje se kao i stara serija dok ne dobije onu svoju patinu i malo odradi recimo mjesec-dva. Nemojte me krivo shvatit pumpa nije necujna ali u odnosu na stari model buka je smanjena za nekih 30%. Sta se tice ciscenja ovde je napravljen najveci pomak u odnosu na stari model. Dakle svima je poznato da wp nakon mozda 2 tjedna padne u snazi za cca 50% ako se ne cisti redovito. Kod sw 15 modela to nije slucaj. Ja osobno sam znao pumpu ne prati po 2-3 mjeseca i gubitak u performansama je moza 20%. Ovo je po meni najvece iznandenje ovog proizvoda jer j...s pumpu koju treba cistit svakih 10 dana.

Kontroler (ako zanemarimo da sam u startu imao problem s njim i kada se zaprijetilo doticnoj gospodi na fish streetu poslali su novi kontroler ) je solidno izveden. Plastika ono kina je ali opet bolje nego kod prijasnjeg modela. Ima par vrsta streama, feed mode, w1, w2, c mode koji je navodno kao neki gyre ali ne bi bas rekao. Otporan je na morsku sol poprilicno iako nije vodootporan i nema oznaku IP68 ali Dora u mom tanku kada se najede voli lupati po povrsini repom i redovito zalije kontroler koji je zalipljen s strane tanka i eto 1 godina jos radi.

Sve u svemu da li sam bio zadovoljan s pumpom. Mogu reci da jer je poboljsana verzija wp serije a cini mi se i kvalitetnija. Ako izuzmemo probleme s kontrolorom u biti i nemam nekih zamjerki jer ne mozete ni ocekivat cuda od pumpe koje kosta toliko koliko kosta. Da li bi je preporucio pa definitivno da jer me nije razocarala u ovih godinu dana a i ne padaju performanse ako je ne operes tu i tamo. Meni je jednostavno postala premala jer je tank usao u fazu bujanja i dungle ali pumpa ide u jedan drugi projekt opet u uporabu tako da cemo vidit kako ce se tamo ponasat. Ocijena 8/10 ide iskljucivo radi kontrolera koji je eto mene pogodio da ne valja a 10 ne mogu dati radi prijasnjih iskustava s firmom. U svakom slucaju osvjezenje u odnosu na prije i dobra pumpica za te pare.

Pozdrav do iduceg review-a