Ožujak 28, 2024, 15:11:14 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kupnja Ciliatus-a  (Posjeta: 4011 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GG

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški  
Kupnja Ciliatus-a
« u: Veljača 06, 2016, 17:22:12 poslijepodne »
Bok. Zanima me malo vise o Crested gekonima, naime htio bi nabaviti jednog. Nisam bas pocetnik imao sam leoparda 2g ali sam ga morao prodati. Znaci htio bi da mi malo vise pojasnite o njihovoj prehrani, držanju, temperaturi terarija, kakav terarij mora biti stakleni ili moze i drveni (stakleni je skup).
Imam koloniju dubija moze li ga se time hraniti, moze li ih se držati u paru, dimenzije terarija, vlaga, ventilacija u terariju, osvjetljenje, podloga,...
Imam jos puno pitanja iako vec par dana gledam po forumima. Zanima ako ga netko ima kakva su iskustva s njime i koliko koštaju, gdje se mogu nabaviti,...
Najviše me zanima to s terarijem je li bi mogao biti onaj koji mi je ostao od leoparda?
Ako netko moze da stavi nove svjeze slike svojeg terarija. Hvala unaprijed :) :)

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Kupnja Ciliatus-a
« Odgovori #1 u: Veljača 06, 2016, 17:50:12 poslijepodne »
Dok su mali mogu se drzati u  nekim posudicama i terarijima od 30x30x30.Unutra mozes stavit kokosov orah,komad drveta ili panj.Za odraslog ti je dovoljan terarij od 40x40x50.Podlogu mozes stavit papir (dok su mali) a poslje kad naraste kokosov treset.Temperatura treba bit od oko 18 do 27 stupnjeva a maksimum 28.Zimi treba bit sobna temperatura 18-20.Osvetljenje ne treba nikakvo a mozes ga hranit sa raznim insektima,isjeckanim vocem i posebnom hranom za njih (razmuti se u vodi).Sto se tice vode nemoj mu sipat u posudicu jer je onda nece piti.iskreno ne znam gdje se mogu nabavit i koliko kostaju.Bolje ti je stavit ga u stakleni i natrpaj mu raznih stvari (gore ti pise) i ima da uziva.Naravno da moze onaj od leoparda.Pored njega ne treba nikakvo grejno tjelo jer su nezahtjevni sto se temperature tice.Eto to je od mene :).
volim ribice

Offline GG

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški  
Odg: Kupnja Ciliatus-a
« Odgovori #2 u: Veljača 07, 2016, 11:42:52 prijepodne »
E hvala sad sve skoro znam i citao sam jos po forumu...
E sad me samo zeza malo taj terarij jer znam da treba biti visok, stakleni terariji su vrlo skupi nemogu dat 550kn za terarij 45x45x60  :roll: . Neznam jel bi se nekak drveni mogo napravit ali opet je problem vlaga treba bit 50-80%...
Ako imate kakve ideje hvala, a ako nemoze bit drveni onda bar gdje se moze kupit stakleni po nekoj nizoj cijeni hvala.

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Kupnja Ciliatus-a
« Odgovori #3 u: Veljača 07, 2016, 13:11:50 poslijepodne »
Pa moze i drveni ali onda je problem sto nece moci da vidi sto se u vani desava,a ako bas ne mozes davat 550kn onda napravi drveni.A sto se visine tice odmjeri da bude srednja visina ili kako hoces na volju ti :).
volim ribice

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Kupnja Ciliatus-a
« Odgovori #4 u: Veljača 07, 2016, 18:04:16 poslijepodne »
Eh zaboravih napisat da mozes da napravis drveni terarij i kad napravis iseces kao prozore i zaljepis staklo i poklopac da ne izadje a da ima malo zraka.Kanticu za vodu mu nekako zakaci za stranicu terararija.Mozes da ga drzis u paru ali onda napravi veliki terarij.
volim ribice

Offline GG

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški  
Odg: Kupnja Ciliatus-a
« Odgovori #5 u: Veljača 07, 2016, 19:39:54 poslijepodne »
Evo malo sam mjerio i napravicu terarij 50šx50dx70v.
Kupit cu vodilice za staklo valjda se nece moći provući.
Ventilaciju cu napravit dijagonalnu ali me zanima po ljeti ako temperatura u kući bude 27-28C kako da rashladim terarij??

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Kupnja Ciliatus-a
« Odgovori #6 u: Veljača 08, 2016, 12:34:56 poslijepodne »
Pa mislim da mozes ukljucit klimu ili tak nesto .Stavis terarij ispod klime i neka ga hladi :).Ja sam bar tako radila kad sam imala mog gekona,a bilo je ljeto i do 40C i ispod klime je uzivao.
volim ribice