Travanj 20, 2024, 05:59:23 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: POMOC!!!  (Posjeta: 2484 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline -nemanja-

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
POMOC!!!
« u: Kolovoz 27, 2013, 00:29:50 prijepodne »
Da objasnim situaciju,
pratio sam vec neko vrijeme gupiku, imala je nesto zaokruzeniji stomak, nista previse ali jeste malo, nisko na trbuhu su bile one crne tackice, sve kao sto ste vec objasnjavali ovde na forumu..... e sada,  razmisljao sam kao ma mora stomak jos da raste, medjutim jutros ustanem, virnem u akvarijum, sve isto, vracam se kuci prije par sati vidim dve male ribice muvaju se dole po kamenju, skrivaju se...
Zanima me da li je ona zavrsila mrijest, u stvari koliko traje mrijest njihov, ja sam nju odvojio a ona jos uvijek ima stomacic, i jos se vide crne tackice, brzinski sam napravio mrijestilicu onaj fazon sa plasticnom flasom, pa cu sutra vidjeti ako bude bilo ribica instaliracu drugi mali akvarijum od par litara...
Znaci ono sto me zanima jeste koliko traje taj mrijest... ako je istina procitao sam negdje da to moze biti i 2 dana...

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #1 u: Kolovoz 27, 2013, 10:01:55 prijepodne »
Mrijest može se odužiti i dva dana ali to je rijetkost.Uglavnom se izmrijesti u roku od 24 sata.Kada malce prebacuješ
u drugi akvarij, obavezno svu vodu stavi iz ovoga gdje su se izlegli.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #2 u: Kolovoz 27, 2013, 10:32:05 prijepodne »
ja mislim da ti u akvariju fali neko plutajuće bilje ili nešto da se mali imaju gdje sakriti ... kod mene u "mrijesnom" ima samo filter i plivajuće bilje ... evo u zadnja dva tjedna imam 40ak malih (nebi ih ni bog prebrojao točno :D )

ali da nema plutajućeg bilja, stari glupiji bi pojeli male jer sam vidio da ih ganjaju.... :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline -nemanja-

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #3 u: Kolovoz 28, 2013, 01:32:39 prijepodne »
Ekipa, jutros iznenadjenje....
U akvarijumu vidim malence, prebacio sam ih u manji akvarijum od mozda nekih 6,7 litara, evo prvi put da mi se gupika mrijesti, i mogu reci da je sve stvarno jako uocljivo.
Eno je sada suha k'o grana  :D manekenka  :D a muskic se ne smiruje (za razliku od par zadnjih dana) samo bi da je bocne :heart:
Donji dio stomaka joj se ocistio skroz, nema onih crnih tackica, u stvari ribica.
Sve u svemu jedno fino iskustvo, upraticu sada pa pokusati opet za mjesec dana samo sto cu biti spremniji  ;)


Offline -nemanja-

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #4 u: Kolovoz 28, 2013, 01:33:41 prijepodne »
Zaboravih napisati, ima ja mislim oko 15-ak komada, vjerovatno su mama i tata dio pojeli :devil:

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #5 u: Kolovoz 28, 2013, 10:16:33 prijepodne »
Sretno sa podmlatkom. Ne zaboravi da jednom oplođena gupica se može nekoliko puta kotiti bez mužjaka.Tako možeš izolirati ženke u
poseban akvarij da ih mužjaci ne neganjaju.

Offline -nemanja-

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #6 u: Kolovoz 28, 2013, 23:32:35 poslijepodne »
Napravio sam zajeb  :nerv: skuhao sam jaje, i dao sam ribicama malo zumaneta, ali sam poprilicno zaprljao vodu, sta da radim, ovo im je tek 3 dan???

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #7 u: Kolovoz 29, 2013, 08:11:49 prijepodne »
Promjeni vodu.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #8 u: Kolovoz 29, 2013, 08:58:57 prijepodne »
glupijima ne moraš davati žumanjce.... dovoljno je samo listiće izmrviti u prstima i najest će se toliko da ćeš vidjeti kako podriguju .. :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline -nemanja-

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #9 u: Kolovoz 29, 2013, 18:27:58 poslijepodne »
Hvala ljudi....

Offline -nemanja-

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: POMOC!!!
« Odgovori #10 u: Rujan 10, 2013, 23:17:19 poslijepodne »
Necu otvarati novu temu, vec cu ovdje pitati...
Citao sam malo o razmnozavanju zebrica, da ne bude da nisam guglao :up:
Ubacio sam 2 muzijaka na 1 zenku, bacila je ikru, stavio sam mrezicu na dno, prosla su dva dana, vratio sam ih u akvarijum sa ostalim ribicama, ima poprilicno ikre na dnu, jutros sam primjetio par malaca, mozda 3, 4, ali me brine zasto ostatak ikre ne napreduje da tako kazem, na oko se vidi kao neka sicusna tackica u ikri, procitao sam da je inkubacija od 24-48 sati.... Da li je mozda neoplodjena ili sam ja negdje nesto pogrijesio, sta bi mogao biti uzrok??
Prositao sam da se hrane tako sto u flasu od 2l stavim koru od banane, to stoji 24 sata pa im sipam po malo....

P.S.
Glupiji su svi prezivjeli (14 komada sto sam izvadio iz akvarijuma) rastu polako, i imate pozdrav od njih :up: