Travanj 24, 2024, 17:19:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Problemi sa mrijestom boraca  (Posjeta: 1282 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Problemi sa mrijestom boraca
« u: Siječanj 13, 2009, 13:18:46 poslijepodne »
Pripremio sam teren za mrijest (mužjak u svom a ženka u svom akvariju jedno pored drugog). Mužjak napravio gnijezdo, stalno su se šepurili i nakon tri dana stavio sam ženku kod mužjaka. (Bijela ženka s crveno plavim perajima). Nakon dvadesetak minuta šepurenja i izvijanja jedno pored drugoga ženka je počela tuči mužjaka do iznemoglosti. Jadnik je sa oštečenim perajama i ljuskama na bokovima pobjegao iza bilja i sav je u stresu i depresiji... Naravno odmah sam ih razdvojio, odnosno ženku u akvarij pored ali ona je stalno kraj njegovog akvarija i stalno se šepuri ispred njega.

Molim iskusne za pomoć, da li je to normalno da ženka tako jako isprebija mužjaka...

Naime prije tri mjeseca sam isto imao jednu šarenu ženku koja je isto tukla ovog jadnog jednogodišnjeg mužjaka pa sam ju zamjenio za ovu iz istog legla, ali opet sam na početku jer i ova tuče jadnog betana. Što i kako dalje molim za savjet. Puno pozdrava

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #1 u: Siječanj 13, 2009, 15:48:56 poslijepodne »
 -? Hm nemam iskustva sa Betama,pa ću možda izvalit glupost,za iskusne,da li postoji mogučnost da je ta ženka prikriveni mužjak?

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2009, 15:54:01 poslijepodne »
Ne postoji mogučnost da je to mužjak jer se radi o ženki staroj oko godinu dana koja je kod mene 4 mjeseca i ima karakterističan oblik peraja za ženku borca. Do nedavno (do prije pokušaja mrijesta) i ponašala se u velikom akvariju kao ženka jer ju je stalno naganjao mužjak ali poslije ovoga ekscesa sada ona mužjaka naganja po akvariju. Budem poslao fotke.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2009, 10:36:26 prijepodne »
Evo fotografija ženke i mužjaka pa sami procijenite da li se radi o dva mužjaka ili o paru. Na fotkama mužjaka vidi se kako mu je napravila belaj na perajama. Ispričavam se na slabijoj kvaliteti fotki te vas i dalje molim za savjete. Pozdrav.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #4 u: Siječanj 14, 2009, 11:02:02 prijepodne »
Također vam šaljem fotku harmonije koja je vladala u velikom akvariju prije pokušaja mrijesta, odnosno prije trenutka kada je žena preuzela apsolutnu vlast u svoje ruke  8) :-X :-X :devil: :devil: :devil: :dead: :dead: :nerd: :punch: :punch: :punch: :heartbr:

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #5 u: Siječanj 14, 2009, 11:21:54 prijepodne »
nadam se da će ti se javiti netko verziraniji s betama, ali mi smo imali oko godinu dana "ženku" koja je odjednom se predomislila i postala mužjak...potukla sve sustanare u akvariju i ukratko, bila nemoguća...uginula-o je s godinu i pol nakon što je uspio-la srediti nekoliko ribica... :( :nerd:

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #6 u: Siječanj 14, 2009, 11:27:02 prijepodne »
Ne postoji mogučnost da je to mužjak jer se radi o ženki staroj oko godinu dana koja je kod mene 4 mjeseca i ima karakterističan oblik peraja za ženku borca. Do nedavno (do prije pokušaja mrijesta) i ponašala se u velikom akvariju kao ženka jer ju je stalno naganjao mužjak ali poslije ovoga ekscesa sada ona mužjaka naganja po akvariju. Budem poslao fotke.

Ovaj..specifični oblik peraja za ženku???
Misliš samo zato jer su kratke?
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #7 u: Siječanj 14, 2009, 11:37:25 prijepodne »

Ovaj..specifični oblik peraja za ženku???
Misliš samo zato jer su kratke?

Pa..., ćuj... inače ovako inače izgledaju peraje ženki koje su uzgojene prirodnom selekcijom u uzgajalištima. U prirodi je sasvim drugačija priča... Ovdje se vjerojatno radi o Cambodian betti koje su poznate po iznimnoj agresiji...

I dalje od vas kolega s foruma očekujem savjet o tome kako ih upariti s obzirom na njenu agresivnost.
Zanimaju me vaša osobna iskustva i problemi koje ste imali sa mrijestom boraca, pozdrav.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Problemi sa mrijestom boraca
« Odgovori #8 u: Siječanj 14, 2009, 15:31:09 poslijepodne »
Dobio sam više obavjesti od kolega :nerd: :up: :down: s foruma da se ipak radi o mužjaku bette :devil-smiley-029: :a050: :p013:.
Sukladno navedenom molim cijenjene forumaše, a koji imaju za prodaju ili razmjenu, mladu ali spremnu za mrijest, multicolor bettu, da mi se jave kako bih mogao obradovati svog depresivnog i tužnog betta mužjaka :'(.

Unaprijed zahvaljujem svima koji su sudjelovali u raspravi po ovoj temi.