Ožujak 28, 2024, 11:10:22 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Rijeka Pet centar - Zoo Viškovo -Zoo Skalar  (Posjeta: 34293 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pukica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Rijeka Pet centar - Zoo Viškovo -Zoo Skalar
« u: Lipanj 13, 2008, 19:14:01 poslijepodne »
Ja sam akvarij i ribice kupila u jednom novom ducanu na Doljnjoj Vežici,u Skalaru.
Najprije sam obisla Pet centar u namjeri da kupim betice,i gupiće.
Problem je sta tamo drze Bete muzijake sa zlanim ribicama.
Mislim nisam neki veliki znalac al ljudi zar je normalno drzati u istom akvariju toplovodne i hladnovodne ribe.Akvariji i oprema su im super al ribe?? :down: :( :down:
Onda sam obisla Viskovo a tamo pak drze betu borca u casi od 1 dl, ma nemogu se jadne ni okrenut.
Prodavac koji izgleda, ajme joj, isto ko te jadne ispaćene ribe. Prodao mi priču da je to normalno... neznam?
Sva sreca da nisam nista kupila jer mi je mama otkrila tu novu trgovinu za kucne ljubimce gdje je kupila opremu za nasu pudlicu.
Kad sam dosla stvarno sam se iznenadila,ima svega a pogotovo za ribe .
Bete su im u malim akvarijima sa filterom i grijacem, a ostalih desetak akvarija su vise od tri puta vece zapremine od onih na Viskovu i pet centru.
Najbolje od svega ne kriju da su im u nekim akvarijima i bolesne ribe. Na njima pise ljeciliste.
Ljudi se trude mada su novi u tome pa sigurno ima i pokoja greska.
Kupila sam 30l akvarij i opremu, premda sam htjela kupit i ribe taj isti dan prodavacica me savjetovala da ribe mogu staviti unutra najranije za 2 tj a bolje i kasnije.Ja sam htjela unutra staviti bar 20 ribica a oni su mi rekli da je 5-6 maximum za takav akvarij.Mislim mogli su zaradit tri put vise a nisu . Tu su me dobili tako da od sad kupujem sigurno kod njih.
Poslusala sam i danas nakon 6 mjeseci sam sretna vlasnica malog akvarija. :up:
« Zadnja izmjena: Rujan 24, 2008, 16:30:32 poslijepodne od Vedran »

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #1 u: Lipanj 14, 2008, 01:25:36 prijepodne »
Bas mi je drago cuti i ovakve price... :klap: :up:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline darioRI

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
  • Pozz svim ljudima dobre volje...
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #2 u: Lipanj 14, 2008, 17:48:40 poslijepodne »
 Znam za skalara u RI...nije loša trgovinama, cijene su im ok...dečko i cura rade i trude se naučiti što više, najviše uče na svojim greškama ali trude se...
Pozz svim ljudima dobre volje...

Offline dejo_17

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Rijeka
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #3 u: Srpanj 15, 2008, 16:02:47 poslijepodne »
Zelio bih svakako preporuciti trgovinu Skalar svim akvaristima. Nema nekog posebnog izbora biljaka/riba ali teta koja tamo radi me je odusevila svojom pristojnoscu i zeljom za pomoci. Dala mi  je filter materijal uz filter sama govoreci da kupovni nije dobar i po cijenu da ne proda filter. Jos sam u velikom akvariju vidio jednu biljku koja me interesira i ona kaze nije za prodaju iz tog akvarija ali da ce mi ju dat. Ja sam bio odusevljen. Kako mi malo treba  :D :D :D :D :D
Grobnik, Rijeka
*****alkoholom protiv droge*****

Offline dendo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Umag
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #4 u: Srpanj 17, 2008, 09:25:48 prijepodne »
A gdje se nalazi ta butiga u Rijeci?

Offline dejo_17

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Rijeka
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #5 u: Srpanj 17, 2008, 16:54:23 poslijepodne »
Na vezici ako gledas od smjera tower centra prema gradu tamo negdje kod vatrogasnoga ces vidjet znak Skalar 100 m. Samo ga pratis.
Grobnik, Rijeka
*****alkoholom protiv droge*****

Offline dendo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Umag
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #6 u: Srpanj 18, 2008, 08:41:11 prijepodne »
tnx, čim budem u prilici skočit ću do njih da vidim što se nudi.

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #7 u: Rujan 05, 2008, 21:56:07 poslijepodne »
e pa pukica, pojma nemaš, pala si na veličinu prostora, ZOO Viškovo je vjerojatno najbolja zoo trgovina u Primorsko goranskoj županiji, a mužjake sijamskih riba boraca moraš držati odvojene, a kako su dvodihalice uobićajeno je da ih se u trgovinama drži u takvim posudicama... inače trgovina u kojoj se može nabaviti sve, od pauka i zmija do riba... Osim toga, Milorad (vlasnik) uvijek je dostupan... kad rikne filter u petak navećer ili kad treba nabaviti nešto za što če ti u pet centru reči da bi mogli dobiti za koji mjesec. Tako ti ljepo sa svojom mamom i pudlicom idi u pet centar. hehehe
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline igggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Kostrena
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #8 u: Rujan 06, 2008, 18:04:59 poslijepodne »
U skalaru sam kupio do sada preko 30 riba (danas 2 botie) i stvarno su bolji od svih trgovina koje sam obišao do sada. Trgovina na Viškovu je super, a u pet centru kupujem samo opremu. U ponedjeljak sam bio po botie u skalaru i nisu mi ih dali jer moraju kod njih biti dok se ne vide jesu li u redu ili ne. Sve se bojim da bi tako i u pet centru.
Uglavnom o skalaru sve najbolje, a tko ne vjeruje neka dođe i provjeri.
igggy

Offline pukica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #9 u: Rujan 06, 2008, 18:33:13 poslijepodne »
e pa pukica, pojma nemaš, pala si na veličinu prostora, ZOO Viškovo je vjerojatno najbolja zoo trgovina u Primorsko goranskoj županiji, a mužjake sijamskih riba boraca moraš držati odvojene, a kako su dvodihalice uobićajeno je da ih se u trgovinama drži u takvim posudicama... inače trgovina u kojoj se može nabaviti sve, od pauka i zmija do riba... Osim toga, Milorad (vlasnik) uvijek je dostupan... kad rikne filter u petak navećer ili kad treba nabaviti nešto za što če ti u pet centru reči da bi mogli dobiti za koji mjesec. Tako ti ljepo sa svojom mamom i pudlicom idi u pet centar. hehehe
Jaz mislim da nisi procitao tocno sta sam napisala u ovoj temi.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #10 u: Rujan 06, 2008, 23:35:26 poslijepodne »
Budimo realni, Zoo Viškovo jest jako dobar dućan, nađe se stvari koje drugdje nemaju, svakako se može dobiti stručan savjet, ALI, skupi su. Razumio bih veću cijenu nečega čega drugdje nema, ali ne razumijem da nešto što u Rijeci košta 30 kn kod njih je 40 kn, uglavnom sve skuplje ne za par nego za 10-15 kn, a na iznose od 20-30 kn to je i 50%. Biljke su i po 60 kn, ribe i do 50% skuplje, a ne vjerujem da ih ne dobavljaju od istih dobavljača kao i u Rijeci. Tako da svaka čast stručnosti i zalaganju osoblja, ali cijene definitivno  :down: Osim ako ne naletite na kakav akvarij koji im dugo stoji i onda ga daju na popust.

Vraćajući se na bete u čaši, mislim da ni nama ne bi bilo ugodno biti u kavezu dva sa dva a opet imamo dovoljno zraka  :dead: vidio sam to i baš nemaju puno prostora za kretanje. Osim toga, u Zoo Viškovo mi se ne sviđa što biljke drže u akvarijima s ribama.

Pet centar je dobar za kupovinu potrepština i opreme i zbog uvjeta plaćanja na veće cifre.

U Skalaru sam bio nedavno i svaka pohvala trudu djelatnika. Kako nisam kupovao tamo ne mogu govoriti o ostalome.



Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #11 u: Rujan 07, 2008, 01:38:31 prijepodne »
e pa pukica, pojma nemaš, pala si na veličinu prostora, ZOO Viškovo je vjerojatno najbolja zoo trgovina u Primorsko goranskoj županiji, a mužjake sijamskih riba boraca moraš držati odvojene, a kako su dvodihalice uobićajeno je da ih se u trgovinama drži u takvim posudicama... inače trgovina u kojoj se može nabaviti sve, od pauka i zmija do riba... Osim toga, Milorad (vlasnik) uvijek je dostupan... kad rikne filter u petak navećer ili kad treba nabaviti nešto za što če ti u pet centru reči da bi mogli dobiti za koji mjesec. Tako ti ljepo sa svojom mamom i pudlicom idi u pet centar. hehehe
Jaz mislim da nisi procitao tocno sta sam napisala u ovoj temi.


proćitao sam tvoj post od prvog do zadnjeg slova, i mogu ti samo odgovoriti sljedeće:
i dalje mislim da ne možeš donositi sudove jer pojma nemaš... nemoj me krivo shvatiti... ali pojma nemaš :)
vidi, kupila si 30 litarski akvarij i upustila se u akvaristiku bez ikakovg znanja... ne kupuje se akvarij i oprema tek tako... ali to je tvoja stvar, a ja na temelju toga što si napisala i dalje mogu samo konstatirati da pojma nemaš... da si napisala kako je ZOO Viškovo skup, to bih shvatio, ali doživio sam ja svašta i u drugim pet shopovima, tako sam danas za rezervne djelove fluvalovog  filtera platio u pet shopu 146 kunića.... rotor 73 i da čovjek ne povjeruje za osovinu rotora 73 kune... (plastika slićna higijenskom štapiću za čišćenje ušiju)... a kad je komp izbacio cijenu osovine 123 kune... samo što se nisam onesvjestio... pa kad je blagajnik ispravio cijenu osovine koja je kao poskupila... nije mi se više činilo puno 73 kune....
ono što je najgore u ovoj banana zemlji je što nas je malo... pa je i ponuda adekvatna broju stanovnika... i skupa...
e sad, kako mi treba poklopac rotora za fluvalov 404 filter, ni u Viškovu niti u pet centru mi to neče tako brzo nabaviti... jer ih trenutno nema... a ja bi trebao u međuvremenu kupiti novi filter, koji kad se uzme u obzir cijena rezervnih dijelova i nije tako skup. Ne bih se bunio na cijenu tog poklopca, kad bih ga mogao nabaviti odmah... i kad bi vrijedio te novce, jer kad stigne novi... to če biti treći po redu.
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #12 u: Rujan 08, 2008, 14:33:50 poslijepodne »
ne ulazim u temu....ali djeco - mir! smiriti tenzije i lijepo, argumentirano raspravljati!!!!

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #13 u: Rujan 08, 2008, 14:55:55 poslijepodne »
Meni ovaj prvi post izglesa samo kao jako dobra reklama :-[

BTW: kod nas nigdje ali bas nigdje ne postoji savrsen ducan koji prodaje opremu za kucne ljubimce, i dok je nekome u jednom ducanu nesto super, drugome je to isto koma, svatko ima i dobrih i losih iskustava ;D ( koliko se samo prica o krepavanju riba iz pet-centra u Zg a meni od tamo niti jedna nije uginula  :)) - tako da koliko ljudi, toiko i iskustava
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #14 u: Rujan 08, 2008, 15:02:39 poslijepodne »
ljudi znam da je južina ali smiriti živčeke! a za poklopac rotora zovi belugu jer je on generalni zastupnik za hr!

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #15 u: Rujan 08, 2008, 22:35:12 poslijepodne »
Mislim da ovdje jedna strana reklamira jedan, druga drugi dućan  ;) a činjenica je da kad bi sve naše dućane sastavili u jedan, možda bismo dobili savršeni  :)

U svakom slučaju, prošli tjedan sam bio u Zoo Viliju, i ono što sam vidio mogu reći, to se zove uredno, osoblje ljubazno i stručno, prvi dojam je sjedni 5. Neću reći da to ne možemo doživjeti u Rijeci, ali svatko ima svoj omiljeni dućan i ne primjećuje eventualne mane koje drugi vide.

Često obilazim sve te Riječke dućane i već sam pomalo napravio selekciju što ću gdje tražiti, kupiti, pitati, očekivati, u svakom ponešto.

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #16 u: Rujan 08, 2008, 23:04:23 poslijepodne »
slažem se sa gore navedenim, međutim ne očekujem od prodavača da mi daje stručne savjete... ali je ljepo kad se na nekog možeš osloniti... obićno dobro znam što želim kupiti i zbog čega mi to treba... ali eto, danas sam u Viškovu kupio svoju prvu zmiju i terarij... a Miodrag je skup... bez daljnjega... i uvaliti če i ono što treba i ono što ne treba... :) ali čovijek se stvarno može osloniti na njega... to govorim iz dugogodišnjeg iskustva... pet centar je ok... ali nije baš jeftin.... zoo manija je mali dućan jako neuredan... i ne volim tamo kupovati... Maksić je najstariji u Rijeci... nikad nije bio jeftin... bio je dobar (jer je praktički bio jedini) dok se nije pojavila konkurencija... u skalaru nisam bio pa ga ne mogu ocijeniti... uglavnom, u Rijeci smo osuđeni na lutanje po malobrojnim dućanim u potrazi za najpovoljnijim stvarima... a to je poprilično teško.
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #17 u: Rujan 10, 2008, 06:56:37 prijepodne »
Zato treba prvo znati što treba, obići ili nazvati dućane i kupiti tamo gdje je najpovoljnije (kad se radi o opremi i potrepštinama), a ako se radi o ribama, kako tko u koga ima povjerenja kod njega kupuje. U zoomaniji se isto može dobro proći, to što je neuredno je drugi par rukava, ali i kod njega se dade naći opreme po povoljnijim cijenama.

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #18 u: Rujan 24, 2008, 16:06:41 poslijepodne »
Može mi tko objasnit gdje se nalazi ta zoomanija i kako doći do nje, čuo sam da imaju ciklida a i htio bih vidjeti kako je tamo.
Hvala
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline Zir

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 399
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Rijeka
  • Udruga RiBA
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #19 u: Rujan 24, 2008, 18:26:14 poslijepodne »
Može mi tko objasnit gdje se nalazi ta zoomanija i kako doći do nje, čuo sam da imaju ciklida a i htio bih vidjeti kako je tamo.
Hvala

To ti je u vukovarskoj ulici (cesta iznad one koje prolazi iznad ininog igrališta). Ako ideš iz centra prema pehlinu, odmah prva  strma uličica desno nakon raskrižja na mlaci (di su stepenice za tehnički faks, kemijsku školu...). Na početku te strme uzbrdičice je zoomania. sretno;)
Zagreb - Blato

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #20 u: Rujan 24, 2008, 19:44:04 poslijepodne »
Može mi tko objasnit gdje se nalazi ta zoomanija i kako doći do nje, čuo sam da imaju ciklida a i htio bih vidjeti kako je tamo.
Hvala

To ti je u vukovarskoj ulici (cesta iznad one koje prolazi iznad ininog igrališta). Ako ideš iz centra prema pehlinu, odmah prva  strma uličica desno nakon raskrižja na mlaci (di su stepenice za tehnički faks, kemijsku školu...). Na početku te strme uzbrdičice je zoomania. sretno;)
HVALA PUNO
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline fiuman 1980

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 309
Odg: Rijeka Pet centar - Zoo Viškovo -Zoo Skalar
« Odgovori #21 u: Prosinac 05, 2008, 15:09:07 poslijepodne »
Citajuci sto ste napisali ne zelim ulazit u rasprave ali zelim sa svima podjelit moja iskustva sa shopovima iz Rijeke iako mislim da svatko nekako dozivi na svoj nacin pojedine shopove. Krenimo redom:

- skalar na vezici     prednosti: osoblje i njihov stav, prosiruju asortiman                                mane: jako slab asortiman
- zoo shop viskovo     prednosti: veliki asortiman                                     mane: skupo, preskupo i riba dosta lose kvalitete (bar ona sto ja kupujem)
- zoomania podmurvice  prednosti: solidan asortiman,dobre cijene vecine riba           mane: neke ribe su pre skupe, pre malo opreme
- akvarijum osjecka    prednosti: ?                                                    mane: ponuda je iz 80-tih ;) slabo
- ducan na zametu      prednosti: cijene                                               mane: slab asortiman i dosta kolebljiva kvaliteta ribe
- pet centar skurinje  prednosti: sirok asortiman opreme, vecina cjena, nacin placanja mane: uvijek iste ribe a i cijena nekih je pretjerana (npr. crvena tetra 19 kn)

Uzmite u obzir da sam se bazirao samo na akvaristici te da je popis skracen do maksimuma.

Pozdrav svima i nadam se da nisam reklamirao ili nekoga izostavio.
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2008, 12:02:12 poslijepodne od fiuman 1980 »
Forza Fiume ;)

Offline tigarrr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Rijeka Pet centar - Zoo Viškovo -Zoo Skalar
« Odgovori #22 u: Veljača 25, 2015, 17:23:43 poslijepodne »
Čitam ovo i mislim si pol tih dućana danas više nema :D

Offline mark12

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški  
Odg: Rijeka Pet centar - Zoo Viškovo -Zoo Skalar
« Odgovori #23 u: Ožujak 19, 2015, 10:59:25 prijepodne »
Da baš, šteta.. jer stvarno ih je bilo odličnih.

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: RIJEKA PET CENTAR - ZOO VIŠKOVO -ZOO SKALAR
« Odgovori #24 u: Ožujak 20, 2015, 18:23:31 poslijepodne »
Često obilazim sve te Riječke dućane i već sam pomalo napravio selekciju što ću gdje tražiti, kupiti, pitati, očekivati, u svakom ponešto.
potpisujem