Travanj 20, 2024, 05:35:52 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: CO2 i rasvijeta  (Posjeta: 2389 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
CO2 i rasvijeta
« u: Kolovoz 18, 2006, 20:11:00 poslijepodne »


Akvarij 55 lit lampa Flora glo 15w +Arcadia reflector 15w isad imam CO2 ferplast sa bocom i ona 3 praha to znate. Isad zašto mi je CO2 slab testirala sam i malo ga ima točnije 6mg/ Tetra testeri korišteni dva puta testirala.K vragu dok nisam imala reflector i flora glo bilo mi je super taman12mg/ kad potrošila lovu i uzela novu lampu i reflector CO2 oslabio koji je to drek?HVALA LJUDI!
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
CO2 i rasvijeta
« Odgovori #1 u: Kolovoz 18, 2006, 20:18:00 poslijepodne »
PS samo mi nemojte reč taj CO2 je prejak pazit treba oprez itd sve to znam i NIKAD mi nije podivljao več više od 1 god ga imam i redovito kontroliram samo odjednom je oslabio kad sam ovo novo uložila i stavila
 

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
CO2 i rasvijeta
« Odgovori #2 u: Kolovoz 18, 2006, 21:06:00 poslijepodne »

kakve veze ima koncentracija co2 u vodi sa vrstom i jaèinom lampe?? ne razumijem
koncentracija ti slobodno može biti do 30ppma, meni je cak i 40 u 2 akvarija, a postiæi ćeš je bez problema sa feraplastom sistemom u 50 litara. Jednostavno promjeni novu smjesu.. i osiguraj da ti je površina vode mirna
pozdrav

e da, mišljenja sam da ti je to premalo svjetla za upotrebu co2, odnosno da nećeš postići adekvatan rezultat.

Edited by: krajten
ZG,Vrapče

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
CO2 i rasvijeta
« Odgovori #3 u: Kolovoz 18, 2006, 22:53:00 poslijepodne »
Krajteniću zlato moje hvala šta si mi odgovorio odmah.Za vrstu i jačinu svijetla sam napisala s tog razloga šta neke kolege su ne znam zašto to znali pitati kada bi netko postavio takvo ili slično pitanje. Da nebi i mene propitivali pa opet pisala odmah sam navela, i evo opet pišem nakraju. Šta se tiče premalo svijetla da neki su mi to več rekli ali ne bih se složila skroz jer on je meni prije žažario i palio ko luđak pa sam svaki 3 dan mjerila koncentraciju CO2 u vodi da nebi bilo belaja. Biljke su bile napredovale ko drogirane čak je ph došao na ono pravo. Jeste da nisam dugo u akvaristici ali neke stvari vidim kako su bile saCO2 prije isad.HVALA još jednom šta si mi odmah odgovorio šta bih ja bez tebe?
 

Offline riza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 329
CO2 i rasvijeta
« Odgovori #4 u: Kolovoz 19, 2006, 14:21:00 poslijepodne »
Pa jednostavno,bolja lampa i reflektor i biljke su pocele trosit vise co2. Bi se reklo fotosinteza
Lokve, Gorski Kotar Hrvatska

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
CO2 i rasvijeta
« Odgovori #5 u: Kolovoz 19, 2006, 15:57:00 poslijepodne »
nisam razmisljao o ovome sto je riza napisao, to je moguce. Iako ja nisam nikad primjetio da mi se smanjuje koncentracija c02 u vodi(zbog potrošnje bilja) ako mi je količina mjehurića koje ispušam u difuzor stalna. ALi kao što sam rekao, moguće je i nisam o tome razmišljao...
Nema na čemu, dudica moja mala...

ZG,Vrapče

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
CO2 i rasvijeta
« Odgovori #6 u: Kolovoz 19, 2006, 21:41:00 poslijepodne »
Riza može bit nisam se tog sjetila vidiš hvala ti na toj informaciji.
 

Offline Cryptocory

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 416
CO2 i rasvijeta
« Odgovori #7 u: Kolovoz 22, 2006, 00:48:00 prijepodne »
Koncentracija Co2 u vodi se smanjila zbog potrošnje biljaka. To je dobra vijest, znači da biljke iskorištavaju Co2 koji dodaješ.
Dubrovnik