Travanj 16, 2024, 22:35:42 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Novi morski 150  (Posjeta: 1983 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CiC

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Novi morski 150
« u: Prosinac 03, 2015, 18:39:01 poslijepodne »
Bok, evo nije me dugo bilo, stari akvarij je u djelovima već podulje vrijeme radi prinove i sad moja "žena majka kraljica" dala zeleno svjetlo za morski akvarij pa po gasu, nemijemo čekati  :D

Imam ideju napraviti akvarij 50cm širina 50cm visina i 60 dubina

nešto ovako



Radi nemogućnosti sumpa, radio bi filtraciju u pozadini akvarija, znači napravio bi filtar na stražnjoj strani akvarija

nešto ovako



Znači išlo bi ovim redom kako je nacrtano, samo sam još zaboravio grijač nacrtati kod pumpe

E sad, imam par pitanja:
1.zanima me da li je to tako dobro kako sam ja zamislio? Što staviti za filter materijal? Ugljen, bio bals, spužva...?
2.Za skimmer sam mislio uzet Tunze 9001 jer ga kolega ima kod kuće zapakiranog i nikad koristenog, (dal bi on bio dovoljan?)
3.Pumpu imam 1700l/h mislim da je dosta?
4.Mislim i da ću morati raditi i poklopac radi djece i kondenzacije u prostoriji, kakva rasvjeta bi mi bila dovoljna? Neki led npr?

Vidim da neki akvariji tipa "red sea max" ili "SERA MARIN 130L" imaju isto tako riješen sistem filtracije, tako sam nešto i ja zamislio

inventar akvarija par koralja i ribica, nebi imali ništa strašno, par klauna i još jednu il dvije nešto što paše, o tome kasnije kad dođe vrijeme za to

Još nisam naručio staklo tako da imam vremena za prmjene

Svi odgovori mišljenja, komentari itd...sve je dobrodošlo  :up:

Offline kstimac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: Novi morski 150
« Odgovori #1 u: Prosinac 04, 2015, 14:51:03 poslijepodne »
Pozdrav,
imam baš akvarij tvojih dimenzija sa pregradnim filterom.
Kod mene je pozadinski filter od 3 komore (skimmer, filter, pumpa)
Od filter materijala imam spužvu , siporax i trenutno ugljen koji mislim zamjeniti s purigenom.
Tunze 9001 koliko znam skuplja sa površine pa moraš o tome voditi računa (ja npr. imam pregradu pa ga ne bi mogao korisiti) na način kako ti imaš trenutni raspored.
Meni je cubicus od aqua medica bio bila misao vodilja....
Imam povratnu pumpu 2000L/h i nemoj zaboraviti Wavemaker Pumpu moja je 3000-4800 lit/sat po mogućnosti sa kontrolerom.
Evo i zanimljiv link sa foruma za set-up sa tunzeom:
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79439.msg768747#msg768747

Ja sam ti novi u morskoj pa ti samo prenosim moj set-up možda bude i boljih rješenja.
Uglavnom samo hrabro super je imati morski akvarij :up:



Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Novi morski 150
« Odgovori #2 u: Prosinac 04, 2015, 20:36:34 poslijepodne »
Tunze 9004 ima surface skim, uzima s površine.