Travanj 20, 2024, 06:48:27 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: planiram kupnju leopard gekona.  (Posjeta: 1739 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dujmicusvk

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
planiram kupnju leopard gekona.
« u: Siječanj 24, 2015, 21:29:22 poslijepodne »
Planiram već duže vrijeme kupnju leopard gekona.Neke stvari sam atvari već o njemu pročitao.Može li mi netko reći kako ih održaviti i s čime ih najbolje hraniti.Koja je vaša preporuka gdje kupiti ovog guštera u pet shopu ili kod uzgajivača.Ako netko ima iskustva s njima neka mi se javi.Imam još jedno pitanje.dali je bolje uzgajati hranu ili kupiti već uzgojenu hranu.Preporučite i što uzgajati     

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: planiram kupnju leopard gekona.
« Odgovori #1 u: Siječanj 25, 2015, 22:43:21 poslijepodne »
Pozdrav,

Leopard gekoni su vrlo jednostavni za držanje. Potreban ti je terarij i grijac (preporucam i termostat za kontrolu temperature). Namjesti sve prema uputama iz ovog clanka http://www.akvarij.net/index.php/teraristika-othermenu-179/gmazovi-othermenu-176/221-eublepharus-macularius-leopard-gekon .

Preporuka je uvijek uzet guštera od privatnog uzgajivaca, osim što je cijena i do 5 puta manja, imaš veći izbor i vjerojatno zdraviju i kvalitetniju životinju.
Za hranu mi je tesko odgovorit, ovisno kako je tebi lakše i jednostavnije. Imas na akvarij.net portalu članke o uzgoju nekoliko vrsta žive hrane pa sam prosudi isplati li ti se uzgajat ili ne. Ja osobno da imam 1 gustera nebi se nista posebno trudio oko uzgoja hrane. Kupis stotinjat žohara /blatta lateralis ili blaptica dubia) stavis ih u neku posudu i hranis s njima, a vjerojatno ce se u međuvremenu i razmnožit.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline dujmicusvk

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: planiram kupnju leopard gekona.
« Odgovori #2 u: Siječanj 26, 2015, 12:02:39 poslijepodne »
da za hranu su koliko svuda vidim najbolje dubije hvala na savjetima pozdrav