Travanj 20, 2024, 08:17:17 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Preporuka za podlogu ?  (Posjeta: 17198 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Preporuka za podlogu ?
« u: Ožujak 28, 2014, 07:39:59 prijepodne »
Jel bi mi netko mogao preporučiti neku podlogu sa ovakvim (otprilike) osobinama: 1. da na nju ne treba ići šljunak (ala.manado)
                                                                                                            2. da funkcionira tako da na sebe veže hranjive tvari i minerale (ala. mandano)
                                                                                                            3. da se ne mrvi (kao onaj Wave Master soil kojeg sam kupio i sada ga moram mjenjat  :nerv:)
                                                                                                            4. da je granulacije 3-4/4-5mm (nije bitno), da je okrugla (radi protoka vode kroz nju) , tj. ala Oliver Knott
                                                                                                            5. da je neutralnog pH i da ne smanjuje /povišava tvrdoću (ala. mandano)
Hvala svima !

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #1 u: Ožujak 28, 2014, 08:11:07 prijepodne »
Po ovome sto si opisao i po tome sto je kod nas lako dostupno pada mi na pamet samo Amanov ADA aquasoil i ova sto si vec naveo podloga Olivera Knotta.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #2 u: Ožujak 28, 2014, 08:15:28 prijepodne »
razmisli i o akadami  ;)

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #3 u: Ožujak 28, 2014, 11:18:55 prijepodne »
aquasoil :up:

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #4 u: Ožujak 28, 2014, 13:39:26 poslijepodne »
Jer bih mo0gao samo pitati gdje ima za kupiti (može i preko interneta) aqausoil ? Meni se čini dobar , a i ljepo izgleda  :up: .

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2014, 15:39:41 poslijepodne »
Jer će biti dosta 9l za akvarij 80x30cm ?

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2014, 15:55:48 poslijepodne »
Jel bi mi netko mogao preporučiti neku podlogu sa ovakvim (otprilike) osobinama: 1. da na nju ne treba ići šljunak (ala.manado)
                                                                                                            2. da funkcionira tako da na sebe veže hranjive tvari i minerale (ala. mandano)
                                                                                                            3. da se ne mrvi (kao onaj Wave Master soil kojeg sam kupio i sada ga moram mjenjat  :nerv:)
                                                                                                            4. da je granulacije 3-4/4-5mm (nije bitno), da je okrugla (radi protoka vode kroz nju) , tj. ala Oliver Knott
                                                                                                            5. da je neutralnog pH i da ne smanjuje /povišava tvrdoću (ala. mandano)
Hvala svima !
Gledam pa mi nije jasno -?,
napisao si što želiš (ala manado) pa ne kužim manada imaš svugdje,ako tako gledamo najdostupniji tj. najviše u opticaju na tržištu...

no nije mi jasno zašto onda ne staviš njega il ako sam iz prvog posta dobro shvatio ti misliš da na njega treba ići šljunak....ako je tako onda je odgovor NE,manado nije gnojivo već supstrat ;)

inače 80*30*(7 cm recimo visina podloge)=16.80 litara  ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2014, 15:56:19 poslijepodne »
Ovisi kakav scape slažeš...
Ja sam podbacio najlonke punjene šljunkom na dimenziju 60x32 i 9l aquasoila je na knap.
Ovisi da li praviš nagib i koliki, planiraš staviti samo na određena mjesta (tamo gdje sadiš) ili po cjeloj površini...

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #9 u: Ožujak 28, 2014, 16:17:36 poslijepodne »
Jel bi mi netko mogao preporučiti neku podlogu sa ovakvim (otprilike) osobinama: 1. da na nju ne treba ići šljunak (ala.manado)
                                                                                                            2. da funkcionira tako da na sebe veže hranjive tvari i minerale (ala. mandano)
                                                                                                            3. da se ne mrvi (kao onaj Wave Master soil kojeg sam kupio i sada ga moram mjenjat  :nerv:)
                                                                                                            4. da je granulacije 3-4/4-5mm (nije bitno), da je okrugla (radi protoka vode kroz nju) , tj. ala Oliver Knott
                                                                                                            5. da je neutralnog pH i da ne smanjuje /povišava tvrdoću (ala. mandano)
Hvala svima !
Gledam pa mi nije jasno -?,
napisao si što želiš (ala manado) pa ne kužim manada imaš svugdje,ako tako gledamo najdostupniji tj. najviše u opticaju na tržištu...

no nije mi jasno zašto onda ne staviš njega il ako sam iz prvog posta dobro shvatio ti misliš da na njega treba ići šljunak....ako je tako onda je odgovor NE,manado nije gnojivo već supstrat ;)

inače 80*30*(7 cm recimo visina podloge)=16.80 litara  ;)
Ma razumijem ja sve. Odgovor je jednostavan, meni treba nešto kao manado (slično) , ali veće i okruglastije.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #10 u: Ožujak 28, 2014, 16:23:42 poslijepodne »
Meni ovdje nešto nije jasno.... -?
sad gledam komparacije podloga npr.
aqausoil
Aqua Soil Africana kao što ime sugerira je srednja crvene nijanse. Aqua Soil Africana smanjuje  pH vrijednost vode u akvariju, te nije bogata hranjivim tvarima, tako biljke rastu sporije od onih zasađenih u akvarijima s Aqua Soil Amazonia.

Aqua Soil - Amazonia je idealna podloga za  Nature akvarij.  S ovim proizvodom, jednostavno možete stvoriti prirodnu okolinu u kojoj biljke rastu brzo, a ribe i beskralješnjaci žive zdrav život. Sadrži obilje organskih kiselina i hranjivih tvari kojima se potiče rast korijena biljaka, ako se koristi s ADA Power Sand Special pruža savršenu podlogu za bilje.

MANADO
JBL Manado je prirodna podloga, koja u isto vrijeme filtrira i poboljšava rast biljaka. Prirodne pore su idealne za naseljavanje korisnih bakterija i bakterija koje rade denitrifikaciju. To stimulira rast biljaka i usporava rast neželjenih algi i tako rasterećuje rad filtera i osigurava kristalno čistu vodu.JBL Manado sa svojom poroznom strukturom osigurava aerobnost podloge i poboljšava rast korjenovog sistema. JBL ProFlora AquaBasis plus kao dugotrajna hranjiva podloga i JBL Manado koja je prekriva je idealna kombinacija, koja garantira uspjeh. JBL Manado ima sposobnost apsorpcije viška hranjivih tvari i po potrebi ih ponovo otpušta.
 

Neutralan je u vodi i ne ispušta nikakve štetne tvari. Ne povećava karbonatnu tvrdoću. Granule imaju zaobljene rubove i zato su nježne za osjetljive brčiće riba dna.
E sad uspoređujemo ova dva proizvoda koji po opisu uopće nisu isti 8)
ali ako malo bolje gledamo(čitamo) onda Aqua Soil africa i amazonia su dva ista proizvoda osim što je amazonija očito ili "neobrađena" ili su u nju umiješani fertilizeri -?
Sad se ja pitam kako dva različita proizvoda iste firme za istu kilažu 3 kg mogu koštati isto  ;)npr 99.00 kn 3 kg jedan i drugi,a sa druge strane recimo na
http://www.aquashop.hr/Product-JBL-Manado-3L_8643.aspx?gid=312
3 litre manada košta...50.93 kn... -?

Volio bi pojašnjenje  :up:
Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #11 u: Ožujak 28, 2014, 17:50:09 poslijepodne »
Evo , maločitam po Googletu i želio bih nešto pitati. Jel se Aquasoil Amazonia mrvi  i jer istina da se nakon godinu dana raspadne ?

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #12 u: Ožujak 28, 2014, 17:57:55 poslijepodne »
Evo , maločitam po Googletu i želio bih nešto pitati. Jel se Aquasoil Amazonia mrvi  i jer istina da se nakon godinu dana raspadne ?

Moja (nova verzija) se ne mrvi i ne pretvara u blato osim ako puno ne čupaš biljke. Navodno je to bio najveći problem Amazonije II koja se prije prodavala.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #13 u: Ožujak 28, 2014, 18:20:47 poslijepodne »
Hvala. Onda ću vjerojatno nabaviti amazoniju ili manado (vjerojatno amazoniju).

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #14 u: Ožujak 28, 2014, 19:41:08 poslijepodne »
Ja to ovako vidim - manado mora ici sa aquabasisom u kombinaciji i dobar je, ali prelagan i biljke se lagano izvlace iz njega. Pogotovo one sa malim korenovim sistemom. Jos ako ima corydorasa...
Koristio sam tu kombinaciju i bio sam zadovoljan, osim sa tom "lakocom" manada.

Aquasoil je skuplji, ali ide sam i bolje "drzi" biljke. Trebao bi dugotrajnije hraniti biljke.
Nisam ga jos probao, ali sam ga pratio kod kolege u akv i on je bio super zadovoljan sa njim.
Imam neku kinesku verziju aquasoil i jako sam zadovoljan sa istom.

Aquasoil ide u novi postav pa cemo viditi iz prve ruke.

Znaci, oba izbora su OK, ali po meni bi aquasoil trebao biti bolji.

Sve to zavisi od tvoje zelje i financijskih mogucnosti.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #15 u: Ožujak 28, 2014, 21:27:22 poslijepodne »
manado mora ici sa aquabasisom u kombinaciji
ne mora, ja ga imam solo i sve OK. Zapravo puno bolje nego kaj sam ocekivao. Morao sam nabrzaka presloziti nesto pa sam uzeo 10l za testiranje. Slazem se za ono ostalo, lagan je i biljke slabog korijenja nisu bas neka sreca.
Frenki je nedavno bio kod mene i vidio je akvarij sa manadom. No mislim da se on i dalje boji manada ili bilo cega sitnijeg i stalno prica o toj cirkulaciji vode u podlozi (sto bez kamencuga od par cm je nemoguce) i da bi on zato nesto krupnije.

@ Frenki Aquasoil bi trebao biti bolja podloga, i krupnija je no ako uzmes AS racunaj da ne mozes odmah u taj akvarij vratiti ribe zbog amonijaka koji ti AS ispusta. Znaci, trebao bi ga namakati i ispirati jedno vrijeme pa onda formirati akvarij ili drzati ribe nekih mjesec dana u nekom drugom akvariju.
Imas i trecu opciju, seachem flourite. Ako ga imaju u aquashopu. Krupniji od manada, ima bolji CEC nego manado, traje vjecno jer se ne lomi i mozes odmah sa ribama unutra jer je u startu skoro prazan (ima nesto minerala) za razliku od AS i ne ispusta nista opasno u vodu.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #16 u: Ožujak 28, 2014, 22:20:40 poslijepodne »
Pretpostavio sam da Frenki zeli neki tip hranjivog supstrata koji moze ici sam.

Manado moze sam uz gnojenje od prvog dana?

Za S.fluorit kazu da je dobar. Koliko se secam kolega Marko_Sp ga koristi u njegovom prelepom biljnom akv, pa pogledaj.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #17 u: Ožujak 28, 2014, 22:37:51 poslijepodne »
Ja to gledam ovako no svi ste dali dobra razmišljanja   :up:
ali fali logike -?

Prvo ako supstrat ima gnojiva prirodnog ili umjetnog to znači da je koncentracija relativno niska i taj se supstrat s vremenom smanjuje i to što neko kaže pretvara se u mulj,dakle pada razina same podloge...znači treba dopunjavati
to je za mene minus pogotovo kada je scape složen,razro se i što onda sipaj dodaj po njemu -? ja sam za ono složi i uživaj par godina :)

Nadalje što se tiče manada koristim ga u jednom akvariju pa bar 2 godine,biljni klasični,nikad gnojeno toliko je porozan da sav organski otpad ulazi u njega i tamo se depozira,biljke ga apsorbiraju za svoj rast-ciklus prirodno zatvoren-od tuda sve one moje valisnerie i kripte ;)
doslovce svaki mjesec akvarij od 200 litara izbaci 50-ak biljaka viška,rast je toliko gust da kada čupam dvije tri izlaze buseni od njih desetak.

Također kada počupam bilje usišem dno radi organskih čestica koje se dignu sa korjenjem,usisavanjem manado ne odlazi jer koliko je god lagan u početku,kasnije kada se pore napune vodom,bakterijama i organskim otpadom čini idealan supstrat sa i odličnom težinom za uisavanje.

Točno je da u početku stoji problem sa sadnjom bilja koje ima nježan i mali korjen i ribe če ga počupati ali ako radimo po pravilu kada se zasadi bilje sa ribama se pričeka dva -tri tjedna,cikliranje i ukorjenje biljaka....ja radim školski  ;)dan danas

ps. kada se posije trava u dvorištu prvih mjesec dana nema nogometa ;)bar ne kod mene :up:

U svakom slučaju ja kod manada ne vidim niti jednu bitnu manu,možda za neki extra zahtjevni scape da-OK
ali dugoročno samo benefit,no naravno svako ima svoje razloge :up:

I da kako je i Kingo objasnio ne treba gnojivo,dok se biljka ne ukorjeni ne raste ;)ni jedna,kada se ukorijeni tu su već i ribe,poroznost osigurava brzu prirodnu gnojidbu :zagrljaj:
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2014, 22:42:36 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #18 u: Ožujak 28, 2014, 22:51:23 poslijepodne »
Ja imam mnogo loših iskustva sa sitnom podlogom. Nije meni problem gnojivo i takve stvari, nego nešto drugo. Ja sam imo već tri puta sitni šljunak i sve je bilo dobro do nakon nekoliko mjeseci. Samo jedan dan gurenem usisvać unutra ili isčupam neku biljku i samo se odjednom digne smeće i sljedeći su mi dan ribe gotove  :( . Ali čim ih prebacim u akvarij bez podloge, sve je ok. Ja neznam u čemu je problem , jer ja nešto krivo radim ili podloga ne valja ? Pa zato su mi privlačni te malo veće , nazovimo ih kuglice, jer puno više vode kroz njih prolazi i smanjuje se prisutnos anaerobnih bakterija koje stvaraju toksine. Zato je mene strah tih sitnih podloga, ali kad pogledam Aquasoil i taj amonijak (pa šta nije amonijak NH3 , a ne NH4 , tj. amonium, kao što piše za Aquasoil ?) , odmah se sjetim tog otrovanje i tih dana kada su mi sve ribe umirale u akavariju... Pa zar nema baš ništa pto je isti materijal kao i Manado , da funkcionira na istom principu, ali da je veće i okruglije ?

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #19 u: Ožujak 28, 2014, 23:02:14 poslijepodne »
A što je uopće Manado po sastavu ?

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #20 u: Ožujak 28, 2014, 23:29:21 poslijepodne »
Ja imam mnogo loših iskustva sa sitnom podlogom. Nije meni problem gnojivo i takve stvari, nego nešto drugo. Ja sam imo već tri puta sitni šljunak i sve je bilo dobro do nakon nekoliko mjeseci. Samo jedan dan gurenem usisvać unutra ili isčupam neku biljku i samo se odjednom digne smeće i sljedeći su mi dan ribe gotove  :( . Ali čim ih prebacim u akvarij bez podloge, sve je ok. Ja neznam u čemu je problem , jer ja nešto krivo radim ili podloga ne valja ? Pa zato su mi privlačni te malo veće , nazovimo ih kuglice, jer puno više vode kroz njih prolazi i smanjuje se prisutnos anaerobnih bakterija koje stvaraju toksine. Zato je mene strah tih sitnih podloga, ali kad pogledam Aquasoil i taj amonijak (pa šta nije amonijak NH3 , a ne NH4 , tj. amonium, kao što piše za Aquasoil ?) , odmah se sjetim tog otrovanje i tih dana kada su mi sve ribe umirale u akavariju... Pa zar nema baš ništa pto je isti materijal kao i Manado , da funkcionira na istom principu, ali da je veće i okruglije ?
Ne Frenki ti znaš u čemu je problem...naime sam si rekao sitni substrat-pijesak,ako ga ne održavaš tj. ne usisavaš naravno da se sa vremenom uz organski otpad pretvara u toksični NH4,NO2,No3 i ostale mio mirise :D
i narvano kad otvoriš pandorinu kutiju da plinovi trče van i vele sad ću potući sve što stignem dok ne ishlapi.... ;)
Znači falio si u održavanju,zašto? ...mlad si ;)
Samo za utjehu duga sam ko klinac mažnjavao pjesak iz pješčanika i isto prolazio nakon nekog vremena... :D :D
naime kopam ja po akvariju ,a viće stara pusti vodu u wc-u .....daj nauči već jednom :D :D :D :D

Zato ti manado neće i da ga ne usisavaš 6 mj. priuštiti ovakvo sr..stanje jer je lagan,porozan,šljunak-pijesak nije i već ga biljke korjenom rahle i ribe tražeći ostatke hrane čiste,a što ne uspiju oni ni ti rješe bakterije :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #21 u: Ožujak 28, 2014, 23:35:30 poslijepodne »
A što je uopće Manado po sastavu ?
lava koju su izerodirale vrlo jake rječne struje i nanjele u nizinu..a onda ko prvi njegovo :D :D

i kao takav čist ni ne može mijenjati sastav vode  :D :D jer lava je netopljiva ;) čista naravno ako je malo zamutiš organikom onda svašta može promijeniti i dobro i loše :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2014, 23:43:49 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #22 u: Ožujak 29, 2014, 09:57:00 prijepodne »
Manado moze sam uz gnojenje od prvog dana?
pa gledajuci svoj akvarij, rekao bih da moze. Kako sam ga stavio tako sam poceo i gnojiti i sve OK, cak i bolje nego dok sam imao vulkanit pa preko sljunak. Manado ima CEC efekat, kao i flourite i AS kad se jednom potrosi. Razlika vjerojatno postoji ali to se lako nadoknadi kroz vodeni stup.
Zato ti manado neće i da ga ne usisavaš 6 mj. priuštiti ovakvo sr..stanje jer je lagan,porozan,šljunak-pijesak nije i već ga biljke korjenom rahle i ribe tražeći ostatke hrane čiste,a što ne uspiju oni ni ti rješe bakterije :up:
+1
ja ga uopce ne usisavam, ima nesto svrdlastih, svako toliko neki visak moram iscupati i mislim da je to sasvim dovoljno. Jedino je na pocetku kad sam ga stavio bilo nesto tih zracnih dzepova ali to sam onda pikao po njemu sa stapicem za raznjice.  :D

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #23 u: Ožujak 29, 2014, 16:49:20 poslijepodne »
Evo, odlučio sam se za Manado. Sve je tu , moram samor askopat akvarij i opet ga postaviti ! Znači mogu staviti gnojivo i DIY CO2 isti dan kad postavim akvarij ? I što je, ispričavam se zbog neznanaj, to vodeni stup ?

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Preporuka za podlogu ?
« Odgovori #24 u: Ožujak 29, 2014, 18:57:11 poslijepodne »
Problem ! Nabavio sam dvije vreće manada i u jednoj je sitniji , a u drugoj krupniji ! Što sada ? Jer ih mogu pomješati i jer je taj siti jedako dobar kao ovaj krupniji ?