Travanj 24, 2024, 00:53:07 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dart frog vivarij  (Posjeta: 4579 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline agram 9

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Cologne
Dart frog vivarij
« u: Prosinac 26, 2010, 17:35:45 poslijepodne »
Doslo je vrijeme da vam predstavim svoj novi projekt...dart frog vivarij.  :)
Star je 2.5mj i za sad funkcionira kako treba.  :klap: :klap: :klap:
Kroz 2.5mj je doslo i do nekoliko izmjena zbog gresaka u izradi a i zbog truljenja jedne biljke.  :'(
Vivarij je napravljen po primjerima sa foruma i ostalih stranica vezanih za iste.
Stavit cu vam nekoliko slika koraka izrade i danasnjeg izgleda iako tih slika ima vise stotina ja sam izabrao ove da u najkracim crtama objasnim postupak.
« Zadnja izmjena: Prosinac 26, 2010, 17:40:50 poslijepodne od agram 9 »

Offline Manc12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 316
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #1 u: Prosinac 26, 2010, 21:57:43 poslijepodne »
odlicno izgleda  :klap:

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #2 u: Prosinac 26, 2010, 22:08:55 poslijepodne »
Kakva je to pjena na vodi? .. di su žabice? :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #3 u: Prosinac 26, 2010, 22:13:10 poslijepodne »
Meni je predzadnja slika najbolja. Na zadnjoj mi se nekak ta mahovina previše proširila pa bi ju pošišao. gdje je žaba?  :D

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #4 u: Prosinac 27, 2010, 11:39:05 prijepodne »
Previše vode: Dendrobatidae su slabi plivači.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #5 u: Prosinac 27, 2010, 11:52:09 prijepodne »
to sto je Nino G sam i ja pomislio..ali, kako nisam neki veliki strucnjak nisam zelio komentirati...da nesto ne izvalim bezveze...ali, kako sam i ja slagao paludarij za Dendobrate...dosta sam o tome citao...one nisu plivaci i, netreba im puno vode....vlage da, ali vode zaista ne...pa mi se ovdje definitivno cini previse vode.
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #6 u: Prosinac 27, 2010, 12:49:38 poslijepodne »
Previše vode: Dendrobatidae su slabi plivači.

Nino dobro zbori, ja sam svoje malo jezerce napunio krupnijim oblim kamenjem (onak', kakvo je na Jarunu ili Bundeku) i na to stavio vodenu mahovinu .... tako da je na mjestima najdublje 5-6mm.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline agram 9

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Cologne
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #7 u: Prosinac 27, 2010, 15:09:39 poslijepodne »
Ovako izgleda danas.Nema tu nista previse vode jer bazen 5x20 uopce nije prevelik i nije napravljen za kupanje zaba nego je tu dekorativno.
Zabe nisu tu jer je vivarij star tek nesto vise od 2 mj i ne mislim ih stavljat jos nekoliko mjeseci.Jos uvijek nisam zavrsio svoj projekt.
Imam unutra jos 3 prazne posude za biljke koje treba popunit i poradit na svim supljinama u koje se zabe mogu zavuc i krepat.
Stavljanje zaba u ovom trenutku bi bilo doista glupo jer svasta se jos moze dogodit unutra dok budem ugradjivao sistem za kisu maglu i ventilaciju(mislim na male komjuterske ventilatore)...zabice nisu bas tako jeftine da rizikujem s preranim ubacivanjem.
Svima cu odgovorit na pitanja savjete kritike samo molim za malo strpljenja jer djeca zena i posao oduzimaju puno vremena i ako jos dodam brigu o akvariju i vivariju za forume mi ostane vrlo malo.
Ispricavam se i za nedostatak interpunkcijskih znakova i iskreno se nadam da ste razumjeli sve sto sam htio reci.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #8 u: Prosinac 31, 2010, 18:31:07 poslijepodne »
.. 5 cm je preduboko, ako dendra tu upadne nadam se da bude se izvukla ... evo vidi kako sam ja složio jezerce.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline agram 9

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Cologne
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #9 u: Siječanj 21, 2011, 11:36:28 prijepodne »
.. 5 cm je preduboko, ako dendra tu upadne nadam se da bude se izvukla ... evo vidi kako sam ja složio jezerce.
pustio sam da se razina vode sama smanji za pola i ne izgleda ni ovako lose.ti si svoje jezerce napravio na sredini a ja sam bas htio da vidim vodu na staklu.ovo je ionako prvi vivarij a sigurno ce bit 100 promjena kao i s prvim akvarijem.jos uvijek nisam nabavio dendrice pa cu vjerojatno morat skocit do susedne nizozemske po njih.u koelnu ih mogu dobit u ducanu ali pod uvjetom da ih prije toga narucim jer ih ne drze tu a par ih kosta dobrih 2 glave i ko zna sta sve mozes dobit kad kupujes macka u vreci.postoji tek jedan mali ducan koji me s ponudom nije zadovoljio tako da cekam pravu priliku.uskoro cu i ugradit sistem za kisu i maglu...zena mi obecala kupit ako budem poslusan  :) a kosta zajedno tek nesto vise od stotke.i naravno da jos napomenem da su vasi kritike savjeti i pohvale svakako dobro dosli.pozdrav svima iz kisovitog kölna.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #10 u: Siječanj 21, 2011, 11:45:04 prijepodne »
Ovo je jednaod njemackih stranica na koje sam naletio:
http://www.ent-terraria.com/ i hvale se da imaju zabica:)
Ostalo...da, i moj je zakljucak da je mist system neophodan (kisni sistem)...nego, reci mi...kolika ti je temperaturau terariju...i, kako je odrzavas?
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline agram 9

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Cologne
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #11 u: Siječanj 21, 2011, 12:18:55 poslijepodne »
Ovo je jednaod njemackih stranica na koje sam naletio:
http://www.ent-terraria.com/ i hvale se da imaju zabica:)
Ostalo...da, i moj je zakljucak da je mist system neophodan (kisni sistem)...nego, reci mi...kolika ti je temperaturau terariju...i, kako je odrzavas?
konstantna temperatura prostorije je 22 stupnja a do 24 se podigne uz pomoc lampe i trebalo bi bit dovoljno(dimenzije su 30x30x40 i u tako malom prostoru nama problema sa odrzavanjem temperature.vlaga je u gornjem djelu konstantno 80%(lampa susi gornji dio kako veli skropac) a u donjem 99%.na ovom prvom bi se trebale pokazat greske koje se nebi smjele ponovit na sljedecem projektu.ljudi moji samo da jos kazem da je tu u zapadnom djelu njemacke oprema za akvaristiku i teraristiku toliko jeftina u odnosu na hrvatsku da to nije normalno...

Offline agram 9

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Cologne
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #12 u: Siječanj 21, 2011, 12:23:58 poslijepodne »
delbi hvala za link...kasnije cu ga pomno pregledat mozda bude od pomoci.
kad sam krenuo u izradu ovog vivarija uopce nisam razmisljao kako cu i gdje nabavit zabice...reko svabe ko svabe moraju imat i pticije mljeko a kamoli zabe u ducanu.prevario sam se strasno ali ajde doci ce vrijeme kad cu i to rijesit.pozz

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #13 u: Siječanj 21, 2011, 12:27:52 poslijepodne »
Ovo je jednaod njemackih stranica na koje sam naletio:
http://www.ent-terraria.com/ i hvale se da imaju zabica:)
Ostalo...da, i moj je zakljucak da je mist system neophodan (kisni sistem)...nego, reci mi...kolika ti je temperaturau terariju...i, kako je odrzavas?
konstantna temperatura prostorije je 22 stupnja a do 24 se podigne uz pomoc lampe i trebalo bi bit dovoljno(dimenzije su 30x30x40 i u tako malom prostoru nama problema sa odrzavanjem temperature.vlaga je u gornjem djelu konstantno 80%(lampa susi gornji dio kako veli skropac) a u donjem 99%.na ovom prvom bi se trebale pokazat greske koje se nebi smjele ponovit na sljedecem projektu.ljudi moji samo da jos kazem da je tu u zapadnom djelu njemacke oprema za akvaristiku i teraristiku toliko jeftina u odnosu na hrvatsku da to nije normalno...
eeeeee...vidis, isto je i kod mene...dendobratesima bi trebalo biti 28....i to me stalno muci, janikako nagurati preko 25 i...to me doslovno izludjuje.Zadnja ideja mi je bila napravitimali 'akvarij' unutar terarija, tima 10X10 i visine 50 (terrarij mi je visok 60) i zaljepiti ga na jedan dio terarija, napunitivodom, u njega staviti jedan akvarijski grijac i neka šiba. Mislim da bi korist bila dvostruka...temperatura i...velika kolicina vlage....
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline agram 9

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Cologne
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #14 u: Siječanj 21, 2011, 12:42:20 poslijepodne »
Ovo je jednaod njemackih stranica na koje sam naletio:
http://www.ent-terraria.com/ i hvale se da imaju zabica:)
Ostalo...da, i moj je zakljucak da je mist system neophodan (kisni sistem)...nego, reci mi...kolika ti je temperaturau terariju...i, kako je odrzavas?
konstantna temperatura prostorije je 22 stupnja a do 24 se podigne uz pomoc lampe i trebalo bi bit dovoljno(dimenzije su 30x30x40 i u tako malom prostoru nama problema sa odrzavanjem temperature.vlaga je u gornjem djelu konstantno 80%(lampa susi gornji dio kako veli skropac) a u donjem 99%.na ovom prvom bi se trebale pokazat greske koje se nebi smjele ponovit na sljedecem projektu.ljudi moji samo da jos kazem da je tu u zapadnom djelu njemacke oprema za akvaristiku i teraristiku toliko jeftina u odnosu na hrvatsku da to nije normalno...
eeeeee...vidis, isto je i kod mene...dendobratesima bi trebalo biti 28....i to me stalno muci, janikako nagurati preko 25 i...to me doslovno izludjuje.Zadnja ideja mi je bila napravitimali 'akvarij' unutar terarija, tima 10X10 i visine 50 (terrarij mi je visok 60) i zaljepiti ga na jedan dio terarija, napunitivodom, u njega staviti jedan akvarijski grijac i neka šiba. Mislim da bi korist bila dvostruka...temperatura i...velika kolicina vlage....
ako uspijes javi da probam...samo ne znam gdje da natrpam sve te stvari u moj mini vivarij! nego ja nemam nikakav grijac unutra ali imam prostora da ispod laznog dna ubacim onaj podni u obliku kabla. nego daj ti meni reci kako i s cim da ja oblozim staklo s tri strane i da ostane samo prednja a da to ne izgleda grdo...mislim da bi s tim mogao dobit jos par stupnjeva uz pomoc lampe ako smanjim utjecaj sobne temperature na povrsinu stakla.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #15 u: Siječanj 21, 2011, 13:02:17 poslijepodne »
Meni je palo napamet oblaganje terarija sa plocama od stiropora(uvjeren sam da je disperzija topline preko stakla velika)...koje bi eventualno bio prekrio sa crnom foliom...ali, zena me ne pusti...kaze da zeli gledati sa svih strana tako da trazim alternativno rjesenje....
Podne grijace kablove i ja mislim ubaciti...ali, ne smatram ih rjesenjem za temperaturu u terariju
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #16 u: Siječanj 21, 2011, 13:04:26 poslijepodne »
mat crni auto lak ;) :up:

edit: aha obložit kao izolacija... zanemari ovo moje ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Dahaka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Nikšić
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #17 u: Siječanj 27, 2011, 13:01:30 poslijepodne »
Meni je palo napamet oblaganje terarija sa plocama od stiropora(uvjeren sam da je disperzija topline preko stakla velika)...koje bi eventualno bio prekrio sa crnom foliom...ali, zena me ne pusti...kaze da zeli gledati sa svih strana tako da trazim alternativno rjesenje....
Podne grijace kablove i ja mislim ubaciti...ali, ne smatram ih rjesenjem za temperaturu u terariju

Imas podne grijace koji se stavljaju ispod terarijuma i dosta dobro rade svoj posao.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #18 u: Siječanj 27, 2011, 22:09:03 poslijepodne »
.. isprobano .. ali nedovoljno dobro za takve terarije... upučeni smo u sve tehnike teraristike... ali ono što nam doista treba je kontroler, koji košta od 500-700€ ... taj mališan drži pod kontrolom jačinu svijetla, vlažnost zraka, te temperaturu :)  .. podesiv na sekundu, osjetljiv na 0.1°C .....

 .. ima još načina, jedan upravo testiram.. javim kad test završi
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline sqmy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
Odg: Dart frog vivarij
« Odgovori #19 u: Veljača 26, 2011, 02:19:07 prijepodne »
ovo vec valja=)