Ožujak 29, 2024, 00:47:10 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sa slatkog na morski  (Posjeta: 63387 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #375 u: Svibanj 19, 2017, 19:44:17 poslijepodne »
Kupis blau 4000 i miran si. Sicce je 0 bodova prema njoj  bit bucna, nit tuce... podesavas brzinu, ritam..  vrtis je na 80% i trajat ce. 2000 kod nje je valjda duplo od 2000 kod Sicce.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #376 u: Svibanj 22, 2017, 14:48:45 poslijepodne »
Da ne ulazimo u polemiku :) čiji je veći,činjenice
Sicce nano stream 2 je 2000 L/h +/- činjenica!-ne gubi snagu ni nakon 5 godina nominalnu za razliku od Jebao koji padne za 15-20 dana na 50% ....pa čisti-Sicce ne čistiš-činjenica
Sicce nano stream je bešuman ;) ako nešto lupa ,ruži onda je nešto ili polomljeno ili krivo namješteno(rotor-mreža)
staviš uho na staklo pored magneta i jedva da čuješ lagani šum :)

vidim neko kaže Sicce je 0 bodova prema njoj  bit bucna, nit tuce pa jel tuče ili je preslaba ;)

drugi kaže Jako slaba pumpa a i bucna.neznam za druge ali ova je bucna za razliku od powerhead-a noname koji sam imao prije.dosta vibrira pa sam ju morao dodatno podstavit sa silikonskim podloskom
btw.power head je drugačija namjena pumpe i totalna razlika-traktor -zaprežna kola

pa sve stream sicce pumpe dolaze sa silikonskim okvirom :D magnet i staklo ne ide 8)
Čak i tunze se isprsi sa par silik priljepaka ;)

da je to tako kako vi pričate ne bi se ni jedna prodala,a sa druge strane nisam primjetio da neko nešto reklamira iz sicce programa!
Evo jedne bitne činjenice,Juwel ima Sicce pumpe nekad imao Hagen :)
Podatak iz Juwela 2014. opa. na 200.000 prodanih akvarija 3 reklamacije (2 opravdane)!
Meni reklamirana u 4 godine samo jedna i nije priznata reklamacija,zašto? vidi sliku ;)

E sad neko Banderasa,neko Mrakaču,a neko Rumkea činjenica-svi su političari :up:



život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #377 u: Svibanj 22, 2017, 14:54:10 poslijepodne »
btw. nebi Japanac dao 5 god. garancije na svoje pile kad ni nakon 7 nemaš što raditi.Ja na Toyoti ni nakon 13 god ;) :klap:
A bogami i SICCE je 3-5 god. garancije i nakon 5 godina ako sve održavaš i ČUVAŠ kako treba -imaš dobro uložen novac!

nisam dobro čuo koliko garancije daje konkurencija?! :D :D ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #378 u: Svibanj 22, 2017, 14:55:45 poslijepodne »
Da buku sam zaboravio spomenuti i to iritantnu

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
ova mi je dobra i moj diša generalni vozi Harlija,a bučan za popizdit :D :D :up:
ali voli ga čovjek :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #379 u: Svibanj 22, 2017, 15:34:46 poslijepodne »
E moj kolega,što si se ti odma raspištoljio :) nas TRI kupca kaže da ne valja a ti kao g.zastupnik da valja.Ok,svako ima pravo na svoje mišljenje.Evo moja je još pod garancijom,kupljena kod nas.Zašto je nisam vratio? Zato što mi se neda sa tim zezati.Dobro mi dođe kao rezerva i sa njom pripremam more u kanti.Koliko ih je prodano u svijetu meni ne znači puno.Ja ti kažem da se meni kao kupcu nije pokazala dobra.Govorim samo o sicce nano modelu 2000lph.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk


Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #380 u: Svibanj 22, 2017, 20:31:40 poslijepodne »
Ja isto pricam o sicce nano 2000. Daleko od toga da je losa pumpa, al nije te snage nikako.ima i pozitive a to je dobar dizajn, mali gabariti a vjerujem da je i trajnost dugovjecna.al evo moj tank od 75 litara nemoze provrtit nikako ona sama

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #381 u: Svibanj 24, 2017, 19:24:27 poslijepodne »
nije poanta da li nekome odgovara ili ne -to je izbor!
Niti sam se ja raspištoljio ;) samo reagiram na netočne i neosnovane navode koji šalju krivu sliku o proizvodu,a ovaj forum je poznat po tome :)

Dakle nano pumpe su cijenom i namjenom u rangu sa kvalitetom cjenovnog ranga takvih pumpi.
Naravno da konkurencija nudi sve da uđe u utakmicu i da će za iste novce dodati aplikaciju više,ali ja pitam hoće li i kvalitetu -?
Nadalje uzeti jednu pumpu od 2000L/h za 75 litarski reef je preambiciozno!
Dakle trebaš min. dva komada jer reef nije potok več "ljuljačka" s protokom!

I na kraju ako znaš da sam distributer-zastupnik,onda je dobro znati da sam strojar i jedan od par najuspješnijih reefera u široj regiji(nakon Lele,mislim da sam dobrano prodao koralja a,sps neću uopće komentirati kako kod nas (manje) u Sloveniju malo više....
Tako da itekako dobro znam o čemu pričam!

No na kraju krajeva izbor je vaš,ali uvijek ide i ona ne može u isti koš i za iste novce DUSTER-Q5-SUBARU NX-Toya explorer
ma koliko se nekom redosljed ne svidio on je činjenica :D
Ipak smo mi rvati samo populisti koji život gledaju uglavnom 99% napušeno :D :D ;)
ispravi me ako griješim..
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #382 u: Svibanj 24, 2017, 19:37:22 poslijepodne »
Također je činjenica
 da je Sicce proizvođač,još uvijek najveći u proizvodnji niskotlačnih pumpi ;)
Također sve se radi u dvije tvornice ITA i USA ;)
već preko 28 god. iskustva
inovativnost npr.  https://www.youtube.com/watch?v=Jvt18wikHQ8&feature=youtu.be
                         

činjenica da od njih uzimaju pumpe svi ozbiljni PRIVAT LEBEL igrači (tunze i sl) no činjenica je da to Tunze ne radi već zadnje 5 godina jer se preselio u Kinu  ;) premala marža kod taljana :D :D
No sicce sincra.... ni tunze ne može bez nje  ;) https://www.tunze.com/US/en/catalogue/katalog-ii.html?user_tunzeprod_pi1%5Bpredid%5D=-infoxunter035

i tak o svemu po malo...i dođemo do toga da smo htjeli ferari,a imamo za golfa ;)

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #383 u: Svibanj 25, 2017, 10:08:25 prijepodne »
A čuj,moj pogled na svijet sigurno nije napušen,mislim da čvrsto stojim na zemlji.Možda sam u ovih 1% . Vjerujem da firma ulaže i da ima kvalitetu,mi ovdje govorimo samo o jednom proizvodu koji ne uspoređujemo sa ferrari-golf nego sa istim cjenovnim razredom i sa istim ili sličnim performansama. Kao što sam rekao,nisam zadovoljan a koliko vidim nisam jedini.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: Svibanj 25, 2017, 10:12:54 prijepodne od sterymar »

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #384 u: Svibanj 25, 2017, 16:09:00 poslijepodne »
sicce nano 2000 sam imao u RSM130 i tamo je bila sasvim ok. Jest da bi bilo bolje s 2 pa na neki kontroler al ne mogu reć da ne valja.
Prije sam imao voyager 4 u ciklidnom , a sada imam povratnu syncra silent 2.5 i neku mini od 200l ili tako nešto na reaktoru. Osobno da idem kupovati kod nas u neki dućan nebih gledao ništa drugo osim Sicce. Drugi je par rukava što ponekad naleti neka druga kombinacija koja je u tom trenu povoljnija.
diy-audio.com.hr

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #385 u: Svibanj 26, 2017, 13:04:28 poslijepodne »
i da si napušen nema veze,to prođe i stvarnot ostaje :)
I ja volim pljugu tu i tamo u 48-oj,ali tada ne radim  ;)
ono što je egzaktno je da je nominalna vijednost usporediva i mjerljiva!
Tako da ćeš isto tako imati proivođača koji navede da pumpa ima npr. 5000L/h a stvarno ima cca 3.5 L/h ,
veći je problem kada pumpa ima početnu vrijednost očekivanjima i mi smo sretni -uloženo-dobiveno,ali kako sam i naveo(znaju svi) jedan proizvođč se "digao" pa je pao radi PADA SNAGE PUMPE NAKON 15-ak dana rada 8)-TO JE PREVARA I TO JE PROBLEM o kojem govorimo!
no to nije poanta, poanta je da je S 2000 premalo za 75lit reefa i k tome još jedna pumpa :)

također nikad nsi jedini i nikad nisi sam :) :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #386 u: Svibanj 26, 2017, 13:37:33 poslijepodne »
Samo za info posto znamo da je Jebao imao problema s drasticnim padom performansi kod WP i RW serije s ovom novom SW serijom nisam prijetija tako nagli pad nakon 15 dana. Dapace pumpu ne cistim po 1 mjesec i mogu rec da pada ima ali ne drasticno. Nakon mjesec dana cca 20 %. A sta se tice sicce. Imam malu silent 2.0 mislim da je taj model na jednom rektoru i samo pohvale. Od same izrade do doslovno Silent moda jer se ne cuje. Znam da se radi o maloj pumpici ali ja zadovoljan. To su moja iskustva s Jebao i Sicce i mislim da cu Sicce opet uzet ali s Jebao sam raskrstija iako za sada radi ali 2 proizvoda su crkla nakon 1,3 godine a ova pumpa jos nije uvatila godinu tako da ne mogu jos rec ali u startu sam imao problema s kontrolerom na novoj SW seriji koji nije otklonjen pa zato moja ljubav prema Jebao je raskinuta iako sam ih gura u tank mozda medu prvima kod nas ali eto iskustvo se placa. Iduci stream je ili Gyre ili Tunze. Vortex je mokri san.

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #387 u: Svibanj 29, 2017, 18:15:16 poslijepodne »
Vidim da se ovdje vodi borba a nema bas potrebe.ja sam se vodio sa onim litraza x 20 pa sam odabrao tu od 2000.ok na pocetnickim greskama se uci.nego druga stvar.nakon 5 dana intenzivnog hranjenja, 1/3 kockice mysis racica na dva demzela je meni no3 nula.kako da zamazem tu vodu da mi se koralji konacno pocnu otvarat? Thx

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #388 u: Svibanj 29, 2017, 19:13:07 poslijepodne »

Sicce nano 1000l kupio u aquashopu i to je strašno koliko ruži  :down:
Igrao se cijeli dan sa dodatnim silikonskim podloškama, ali uzalud...

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #389 u: Svibanj 30, 2017, 12:24:26 poslijepodne »
što se tiče podizanja No3 i PO4 svaka smrznuta hrana če ju podići najprije,čak i do neželjenih rezultata i akvaristi se kasnije dobrano bore da ju skinu.
Ponekad test ne očitava mjerenja prvenstveno je to slučaj kod NO3 testa ako;
1 paralelno rastu i bujaju alge jer one sav slobodan nitrat apsorbiraju za svoj rast
2 dobar ili prejak denitrifikacijski materijal...ali dok se ne "zapuni" tada odjednom NO3 skače neželjeno-Oprez!

Što se tiče Veco pumpe što da ti kažem,ali ovako je najednostavnije;
1.vrati pumpu o našem trošku ja ću je osobno pogledati i testirati-bez obzira imo račun ili ne i kada i gdje je kupljena
2.ako ustanovimo da je greška do pumpe,a nije uzrokovana od strane korisnika(tebe ili treće osobe dobit ćeš novu :) gratis naravno
3. uvjet je da pumpa radi u našem akvariju i nova i stara min. tjedan dana 8)

Nadalje ja ću opet reći po tisućiti put da su Sicce pumpe sve ,ama baš sve i voyageri i nano voyageri i Xstream i sincre,multi,HP stream,aqua 3,master dw,micra.....valjda sam nabrojo sve modele -NEČUJNI
nije stvar u nečujnosti -činjenica i može oklada za gajbu pive ,janjetinu s kim god i kad god kod neutralne osobe u njenom akvariju na 1 mjesec,3 godinu  ;)

Čime to referiram pa prvo sa sobom sve moje pumpe koje sam prodavao polovne,iz razloga viška ,prelaz na nove modele,a sve su radile kod mene min. 6 mjeseci,a neke i nakon 3-4 godine.
Nikad mi se nitko nije javio Miza ova pumpa je za kurac,ne radi ili ruži  ;)vrati pare :) :up:
Miza kad je sa druge strane "osjetio neinteligenciju" nije prodao  ;)
Nadalje od svih prodanih pumpi u HR i SLO ,a prodano je jako puno -SVE SE MOŽE DOKAZATI  :)
ali ako netko ne vjeruje A ŽELI SE UVJERITI  taj podatak mora skupo platiti  8) jer je to prije svega poslovna tajna!
No kada znaš što imaš i sa čime radiš jedino je količina prodaje tajna -konkurencija :D :D :D
ali zato svakom dobronamjernom u želji da sazna istinu može se najaviti i doći pogledati KNJIGU SERVISA od 2012 do danas i neće naći niti jednu Nano voyager,a moguće da po godini ima 1 ili max dva sicce proizvoda i to nisu pumpe :)ako je to su HF koje su imale u seriji grešku na elektronici(povratne pumpe) velike snage 15000L/h...zamijenjene serije i idemo dalje i jedino mislim dva whail filtera sa problemom gumice glave i to je sve :up:

Ono što ću opet reći je da na ROTOR NEMA GARANCIJE KAO I NA GUMICE
uređaj se treba po potrebi održavati,ja sam za primjer u svom morskom stream pumpe očistio 2 puta godišnje ali ne zato što su ružile ;) već zato da preventivno i pogledam stanje rotora.
Nikad u životu niti na jednom uređaju vanjski filteri govorim bilo čije marke,nisam mijenjao ništa osim na fluvalu starom se na rotoru izlizao sic donji i stvarao je buku davnih je to godina bilo,i jedan ventil na istom jer je pukla plastika ali mojom krivicom jer sam ju presilio i ventil na starom JBL 250 jer im je to bila boljka i znao se zbog pretjesnog sjedanja odlomiti ulazni dio u glavu.
I to je sve.

Reći ću još ovo odite do AQUARIUM PULE i pogledajte koliko se tamo SICCE proizvoda i JBL-a nalazi  :) pitajte Karin i Žarka što su reklamirali unazad 5 godina ;)
Otiđite u javni akvarij Vranjic i pogledajte koliko tamo ima Sicce pumpi i pitajte ih što su reklamirali i koliko ;)

Tako da i dalje moram konstatirati da je znanje veliko bogatstvo,a neznanje vlastiti neprijatelj i kao takvog se neznanje ne može upotrijebiti kao oružje jer će se prije ili kasnije okrenuti na kreatora ovakve priće ili "plačenika"

u svakom slučaju SICCE po svim statistikama koje su poznate i meni i javnosti =Toyota u svijetu pumpi :up:
long,silent life :)
ali tu i tamo valja i na Toyoti promjeniti,ulje,kočnice,filtere :D :D :up:

Veco znaš što ti je činiti(ja plaćam ako je greška i ja plaćam da vidim tu buku šalji na DDL Mizerak Goran-budi ovažan ,a ja plaćam da "vidim tvoj špil" NO ZAPAMTI I DALJE ULOG BERE ONAJ KO IMA BOLJE KARTE!
bez obzira bio ti ili ja,a ja ću se javno isptičati ako je greška od strane proizvođača-no i dalje će ostati mala statistička greška s obzirom na PRODAJA 100%-REKLAMACIJA otprilike 0,66%  :-[

Ovo je ujedno bilo i edukativno štivo i za korisnika ove teme!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #390 u: Svibanj 30, 2017, 12:58:35 poslijepodne »
Jako poucno štivo i vjerujem da je točno. Ja iskreno nemam neko lose mišljenje. Radi pumpica fino ali moram ih imat više. Mene zanima druga stvar. Ja sam uz pumpu dobio još jednu silikonsku gumicu koja ako ju stavim između magneta i pumpe , onda mi pumpa ne drži, pa vjerujem da je to za transport only.istina? Btw hvala na info za nitrate. Hranim ali za sad još ništa

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #391 u: Svibanj 30, 2017, 14:04:09 poslijepodne »
Jako poucno štivo i vjerujem da je točno. Ja iskreno nemam neko lose mišljenje. Radi pumpica fino ali moram ih imat više. Mene zanima druga stvar. Ja sam uz pumpu dobio još jednu silikonsku gumicu koja ako ju stavim između magneta i pumpe , onda mi pumpa ne drži, pa vjerujem da je to za transport only.istina? Btw hvala na info za nitrate. Hranim ali za sad još ništa
gumica je za amortizaciju točnije silikonski okvir.
ne znam koliko je debelo staklo i za koliko je nano predviđen ali na 10 mm držao konjski kod mene na uzgojnom reef akvariju(slike)
na displayu 19mm Exstrem trebaš fino povući da skineš isto sa nano na 10 mm!

Štivo je točno 101% jer Miza nije populista već stara škola ;)
Niti su mi pričali bajke ko malom,niti vjerujem u njih niti ih dalje prenosim! 8) :up:

slike govore 1000 riječi
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #392 u: Svibanj 30, 2017, 14:28:41 poslijepodne »
Gle na magnetu sa vanjske strane imam crnu gumicu ali kada sam izvadio pumpu iz kutije bila je još jedna silikonska prozirna gumica. E kad stavim tu gumicu onda magnet ne drži pa sam ju maknuo. Vjerujem da je to gumica samo za transport?

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #393 u: Svibanj 30, 2017, 14:45:09 poslijepodne »
Jako poucno štivo i vjerujem da je točno. Ja iskreno nemam neko lose mišljenje. Radi pumpica fino ali moram ih imat više. Mene zanima druga stvar. Ja sam uz pumpu dobio još jednu silikonsku gumicu koja ako ju stavim između magneta i pumpe , onda mi pumpa ne drži, pa vjerujem da je to za transport only.istina? Btw hvala na info za nitrate. Hranim ali za sad još ništa
gumica je za amortizaciju točnije silikonski okvir.
ne znam koliko je debelo staklo i za koliko je nano predviđen ali na 10 mm držao konjski kod mene na uzgojnom reef akvariju(slike)
na displayu 19mm Exstrem trebaš fino povući da skineš isto sa nano na 10 mm!

Štivo je točno 101% jer Miza nije populista već stara škola ;)
Niti su mi pričali bajke ko malom,niti vjerujem u njih niti ih dalje prenosim! 8) :up:

slike govore 1000 riječi
Tako je crna gumena transport,silikon prozirni amortizer
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #394 u: Svibanj 30, 2017, 19:23:51 poslijepodne »
Ljudi ajmo sad mala pomoc opet.naravno hranio sam ko lud da podignem no3 a testovi pokazuju nula.dodem doma a voda smrdi ko septicka jama.odma sam promjenio 15l vode i malo je bolje.sutra cu otic po jos rodi vode da zamjenim jos 20%.izgleda da ovaj salifert no3 test ne valja mada stoji da traje do kraja 2018.jel to moguce?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #395 u: Svibanj 30, 2017, 19:28:44 poslijepodne »
Ali meni i po4 stoji da je 0.da li je moguce da ni on ne valja? Isti datum isteka

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #396 u: Svibanj 30, 2017, 22:27:26 poslijepodne »
Hraniš suhom ili smrznutom ?
Ubaci smrznute hrane (može i mix sa Dolca) , ne ludo (bilo kakve nagle promjene su nepoželjne) nego svaki drugi dan za nokat maloga prsta i no3 ide ziher gore.

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #397 u: Svibanj 30, 2017, 22:30:05 poslijepodne »
Hranim sa 1/3 kockice mysis-om svaki dan.voda je pocela smrdit ko morski plicak za vrijeme oseke :). Budem dao nekom vodu da testira jer stvarno sumnjam u ispravnost testera

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #398 u: Svibanj 31, 2017, 11:40:10 prijepodne »
Hranim sa 1/3 kockice mysis-om svaki dan.voda je pocela smrdit ko morski plicak za vrijeme oseke :). Budem dao nekom vodu da testira jer stvarno sumnjam u ispravnost testera

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

bez ljutnje ali ni ti nisi pročitao!

što se tiče podizanja No3 i PO4 svaka smrznuta hrana če ju podići najprije,čak i do neželjenih rezultata i akvaristi se kasnije dobrano bore da ju skinu.
Ponekad test ne očitava mjerenja prvenstveno je to slučaj kod NO3 testa ako;
1 paralelno rastu i bujaju alge jer one sav slobodan nitrat apsorbiraju za svoj rast
2 dobar ili prejak denitrifikacijski materijal...ali dok se ne "zapuni" tada odjednom NO3 skače neželjeno-Oprez!


čitanje sa razumijevanjem je poanta-ne druženje -?
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Limun

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #399 u: Lipanj 01, 2017, 12:21:51 poslijepodne »

Sicce nano 1000l kupio u aquashopu i to je strašno koliko ruži  :down:
Igrao se cijeli dan sa dodatnim silikonskim podloškama, ali uzalud...

Meni se isto dešavalo dok nisam utvrdio problem. Sada je nečujna,,,,znači stražnji dio pumpe gdje se nalazi bijeli prihvat se pomjera unutra-van. Pogurajte isti unatra ili van ( nisam sada 100% siguran ali mislim unutra ) i trebalo bi nestati vibracije. Dio označen zelenom strijelicom.