Travanj 19, 2024, 13:45:01 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: moja žaba  (Posjeta: 6595 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Asteriks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
moja žaba
« u: Listopad 05, 2010, 20:04:44 poslijepodne »
Evo i moje žabe.
            
« Zadnja izmjena: Listopad 05, 2010, 20:09:02 poslijepodne od Asteriks »

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: moja žaba
« Odgovori #1 u: Listopad 05, 2010, 20:20:49 poslijepodne »
Koja je ovo zabica?
Jako su ti lose slike,bolje slikaj iz daleka da bude ostrije nego ovako iz blizine a mutno..
Poslikaj i malo terarijum

Offline Asteriks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
Odg: moja žaba
« Odgovori #2 u: Listopad 05, 2010, 20:34:39 poslijepodne »
to je hila arborea i evo slika terarija

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: moja žaba
« Odgovori #3 u: Listopad 05, 2010, 20:47:13 poslijepodne »
to je hila arborea i evo slika terarija
Da joj to nije premalo?

Offline nick75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Varaždin
  • Što više znaš, manje neznaš!
Odg: moja žaba
« Odgovori #4 u: Listopad 05, 2010, 22:06:39 poslijepodne »
Baš ti je slatka žabica.

Offline Asteriks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
Odg: moja žaba
« Odgovori #5 u: Listopad 06, 2010, 11:00:57 prijepodne »
Nije premalen, dovoljan je terarij za žabicu od 3cm . :up: :D ;) :)

Offline Asteriks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
Odg: moja žaba
« Odgovori #6 u: Listopad 07, 2010, 13:19:53 poslijepodne »
hvala nick
 :) :up: :clown:

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: moja žaba
« Odgovori #7 u: Listopad 07, 2010, 15:49:35 poslijepodne »
jel to plastični terarij?mislim na one od exo terre,http://www.exo-terra.com/en/products/faunarium.php ?

Offline Asteriks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
Odg: moja žaba
« Odgovori #8 u: Listopad 09, 2010, 19:26:52 poslijepodne »
je plastićni ali nije od exo terre
 :-[

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: moja žaba
« Odgovori #9 u: Studeni 28, 2010, 22:11:39 poslijepodne »
oprostite sto kasnim  :-[ no sa cime hranis svoju zabu asteriks :)

Offline Asteriks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
Odg: moja žaba
« Odgovori #10 u: Siječanj 09, 2011, 13:45:03 poslijepodne »
hranim je sa crvima brašnjarima

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: moja žaba
« Odgovori #11 u: Siječanj 09, 2011, 14:41:59 poslijepodne »
molim te slika crva nikak ih nemrem nać na googlu pod tim imenom -?

Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: moja žaba
« Odgovori #12 u: Siječanj 09, 2011, 15:16:18 poslijepodne »

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: moja žaba
« Odgovori #13 u: Siječanj 09, 2011, 15:51:01 poslijepodne »
hvala nasao sam ;)

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: moja žaba
« Odgovori #14 u: Travanj 22, 2011, 19:23:27 poslijepodne »
To je Hyla arborea ili zelena gatalinka i ovo u cemu je drzis joj je definitivno premalo.Muzjaci  narastu 3.5 - 4 cm,a zenke su malo vece i narastu od 4 - 5 cm. Ako vec uzimas zivotinju iz prirode koja je strogo zasticena, barem joj omoguci da ima sve potrebne uvjete i vise. Treba ti barem 30x30x50 (DxŠxV) i  puno grana za penjanje jer je to arborealna vrsta zabe. Spricaj barem svaki treci dan terarij, a ljeti cak svaki dan. Mjenjaj joj vodu svakodnevno i nemoj je navlacit po rukama jer imaju jako osjetljivu kozu i mogu dobiti infekciju od prljavih ruku! Ako je bas moras drzati po rukama zbog transporta ili nekih drugih razloga,obavezno operi ruke i neka ti budu vlazne dok je hendlas,a najpametnije bi bilo da imas sterilne latex rukavice koje si prethodno navlazio. I jos mi je cudna jedna stvar,kazes da je hranis sa brasnarima?!?! To jos nisam cuo! Probaj sa paucima,muhama,cvrčcima ili manjim leptirima. Nadam se da ces joj osigurat dobre uvjete...

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: moja žaba
« Odgovori #15 u: Travanj 22, 2011, 23:33:13 poslijepodne »
To je Hyla arborea ili zelena gatalinka i ovo u cemu je drzis joj je definitivno premalo.Muzjaci  narastu 3.5 - 4 cm,a zenke su malo vece i narastu od 4 - 5 cm. Ako vec uzimas zivotinju iz prirode koja je strogo zasticena, barem joj omoguci da ima sve potrebne uvjete i vise. Treba ti barem 30x30x50 (DxŠxV) i  puno grana za penjanje jer je to arborealna vrsta zabe. Spricaj barem svaki treci dan terarij, a ljeti cak svaki dan. Mjenjaj joj vodu svakodnevno i nemoj je navlacit po rukama jer imaju jako osjetljivu kozu i mogu dobiti infekciju od prljavih ruku! Ako je bas moras drzati po rukama zbog transporta ili nekih drugih razloga,obavezno operi ruke i neka ti budu vlazne dok je hendlas,a najpametnije bi bilo da imas sterilne latex rukavice koje si prethodno navlazio. I jos mi je cudna jedna stvar,kazes da je hranis sa brasnarima?!?! To jos nisam cuo! Probaj sa paucima,muhama,cvrčcima ili manjim leptirima. Nadam se da ces joj osigurat dobre uvjete...

Ovo je sve ok, ali da se uzme zivotinja iz prirode, tamo gde se oseca najbolje i jos da je zasticena vrsta, po meni to je neprihvatljivo. Nije ljubav prema nekoj zivotinji. da je lisis prirode, njene sredine, druge jedinke suprotnog pola skojima ce da ostavi svoje potomstvo. Na svaki ozbiljan teraristicki forum ovakve postupke osudjuju. Ima veoma lepih zabica koje se uspesno gaje i razmnozavaju u Hrvatsku, ima i na ovom forumu i zalosno je pored ovoga, da se hvataju domace zasticene, pa i nezasticene vrste kako bi zadovoljili sebe.......

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: moja žaba
« Odgovori #16 u: Travanj 23, 2011, 16:05:15 poslijepodne »
To je Hyla arborea ili zelena gatalinka i ovo u cemu je drzis joj je definitivno premalo.Muzjaci  narastu 3.5 - 4 cm,a zenke su malo vece i narastu od 4 - 5 cm. Ako vec uzimas zivotinju iz prirode koja je strogo zasticena, barem joj omoguci da ima sve potrebne uvjete i vise. Treba ti barem 30x30x50 (DxŠxV) i  puno grana za penjanje jer je to arborealna vrsta zabe. Spricaj barem svaki treci dan terarij, a ljeti cak svaki dan. Mjenjaj joj vodu svakodnevno i nemoj je navlacit po rukama jer imaju jako osjetljivu kozu i mogu dobiti infekciju od prljavih ruku! Ako je bas moras drzati po rukama zbog transporta ili nekih drugih razloga,obavezno operi ruke i neka ti budu vlazne dok je hendlas,a najpametnije bi bilo da imas sterilne latex rukavice koje si prethodno navlazio. I jos mi je cudna jedna stvar,kazes da je hranis sa brasnarima?!?! To jos nisam cuo! Probaj sa paucima,muhama,cvrčcima ili manjim leptirima. Nadam se da ces joj osigurat dobre uvjete...

Nazalost ti nema previse koristi pisati ovo jer je ovom clanu zaba igracka. Ovo je vec cini mi se druga koju je uzeo iz prirode, prvu je navodno pustio nakon sto sam mu napisao da su zakonom zasticene. Ali sasvim je jasno da mu dobrobit zivotinje nije u interesu nego vlastiti gust.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: moja žaba
« Odgovori #17 u: Travanj 23, 2011, 18:06:11 poslijepodne »
To je zalosno da netko uhvati takvu zivotinju i stavi je u kantu od recimo sladoleda ili cega vec i jos nezna niti sa cime je treba hraniti.
Igore,ono sam napisao iz razloga da decku dignem razinu svijesti o tome koliko je tesko drzati takvu zivotinju pa mozda shvati i pusti je nazad u prirodu ili ako je vec odluci zadrzati,da ta zivotinja ne ugine zbog njegove nemogucnosti da se o njoj brine. Nazalost, ta zaba je ionako vec uginula ako nije od 10. mjeseca znao sa cime se hrani.  :(

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: moja žaba
« Odgovori #18 u: Travanj 24, 2011, 23:43:04 poslijepodne »
To je zalosno da netko uhvati takvu zivotinju i stavi je u kantu od recimo sladoleda ili cega vec i jos nezna niti sa cime je treba hraniti.
Igore,ono sam napisao iz razloga da decku dignem razinu svijesti o tome koliko je tesko drzati takvu zivotinju pa mozda shvati i pusti je nazad u prirodu ili ako je vec odluci zadrzati,da ta zivotinja ne ugine zbog njegove nemogucnosti da se o njoj brine. Nazalost, ta zaba je ionako vec uginula ako nije od 10. mjeseca znao sa cime se hrani.  :(

Znam, sta si mislio, zato sam i napisao da je sve to ok, samo sto je moj post bio kao dodatak tvog!  :up:

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: moja žaba
« Odgovori #19 u: Travanj 26, 2011, 13:57:00 poslijepodne »
po datumu kad su fotke slikane vidim da onu nije pustio u potok kraj kuce kako je rekao,ali to njemu ide na dusu.

Offline mat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: moja žaba
« Odgovori #20 u: Svibanj 05, 2011, 19:35:20 poslijepodne »
Oprosti što se prije nisam uključio ja sam mu ujak i pustio ju je več odavno( kužite ) :rolleyes:

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: moja žaba
« Odgovori #21 u: Svibanj 06, 2011, 00:22:03 prijepodne »
Oprosti što se prije nisam uključio ja sam mu ujak i pustio ju je več odavno( kužite ) :rolleyes:

Ujace, kakva slucajnost.......tvoj rodjak je uhvatio divlju zivotinju, nigde ga nema da nam saopsti lepu vest, ali je zato dosao njegov ujak da nam to saopsti u njegovo ime i da nam usput kaze da je i on uhvatio (spasio) vodenjaka, pa sad ce da ga cuva! Da nije vama ovaj "hobi" familijarna zanimacija? Pustite ljudi zivotinje iz prirode, imate iz odgoja sto vam dusa zeli, a vi ste se uhvatili za lisenje slobode i jedinki suprotnih polova!!!! Ne razumem zasto da se drzi, jednostavno spasio si ga i sad ga pusti tamo gde ima ista takva vrsta i resio si problem na najblji nacin. Ja sam vise zmija imao prilike da drzim kuci nekoliko dana, da bi otisao negde da ih pustim, jer su mi ili donosili ljudi ili zvali prijatelji da uhvatim ili uzmem uhvacenu zmiju! Pusti ga na prikladno mesto i osecaces se mnogo bolje, veruj mi!

Offline mat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: moja žaba
« Odgovori #22 u: Svibanj 06, 2011, 12:31:51 poslijepodne »
Ja sam vodija več pustio u jedan čist potok .Jučer sam naišao na taj potok i vratio ga u jedan od tih potoka. :up:

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: moja žaba
« Odgovori #23 u: Svibanj 06, 2011, 13:06:02 poslijepodne »
Ja sam vodija več pustio u jedan čist potok .Jučer sam naišao na taj potok i vratio ga u jedan od tih potoka. :up:


Uradio si najbolju mogucu stvar druze!  :up:
« Zadnja izmjena: Svibanj 06, 2011, 22:10:00 poslijepodne od Igor Velevski »

Offline mat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: moja žaba
« Odgovori #24 u: Svibanj 06, 2011, 21:42:25 poslijepodne »
Hvala ! :as8: :blush-anim-cl: