Travanj 24, 2024, 10:49:59 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Xenopus laevis  (Posjeta: 12811 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
Xenopus laevis
« Odgovori #25 u: Siječanj 07, 2007, 15:26:00 poslijepodne »
Citat: zoolog



Kao sta i sam znas, zabe poloze veliki broj jaja iz kojih se izlegu punoglavci. Vecina tih punoglavaca ugine u prirodi na ovaj ili onaj nacin i ne bi bilo apsolutno nikakve stete za prirodu kad bi uzeo par punoglavaca gatalinke ili recimo par tek metamorfoziranih zabica i gledao ih kako odrastaju. Moj prijatelj ih ima doma i jako brzo rastu. Samo su dosta glasne u proljece (vrijeme parenja).



A kako ću ja onda prijavit te iste žabice u ministarstvo? Šta da im napišem, da je uzeta iz prirode još dok je bila punoglavac ili šta?

Offline civi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 680
Xenopus laevis
« Odgovori #26 u: Siječanj 07, 2007, 16:04:00 poslijepodne »
Citat: Johny
Citat: zoolog



Kao sta i sam znas, zabe poloze veliki broj jaja iz kojih se izlegu punoglavci. Vecina tih punoglavaca ugine u prirodi na ovaj ili onaj nacin i ne bi bilo apsolutno nikakve stete za prirodu kad bi uzeo par punoglavaca gatalinke ili recimo par tek metamorfoziranih zabica i gledao ih kako odrastaju. Moj prijatelj ih ima doma i jako brzo rastu. Samo su dosta glasne u proljece (vrijeme parenja).



A kako ću ja onda prijavit te iste žabice u ministarstvo? Šta da im napišem, da je uzeta iz prirode još dok je bila punoglavac ili šta?
Ja bi rekao da sam ju uzeo od uzgajivača!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Xenopus laevis
« Odgovori #27 u: Siječanj 07, 2007, 18:53:00 poslijepodne »
 
Citat: civi
Citat: Johny
Citat: zoolog



 Kao sta i sam znas, zabe poloze veliki broj jaja iz kojih se izlegu punoglavci. Vecina tih punoglavaca ugine u prirodi na ovaj ili onaj nacin i ne bi bilo apsolutno nikakve stete za prirodu kad bi uzeo par punoglavaca gatalinke ili recimo par tek metamorfoziranih zabica i gledao ih kako odrastaju. Moj prijatelj ih ima doma i jako brzo rastu. Samo su dosta glasne u proljece (vrijeme parenja).



A kako ću ja onda prijavit te iste žabice u ministarstvo? Šta da im napišem, da je uzeta iz prirode još dok je bila punoglavac ili šta?
Ja bi rekao da sam ju uzeo od uzgajivača!


Od 01.01.2007. kod prijave ti trebaju legalni papiri, odnosno potvrda uzgajivaća ili pak račun trgovine gdje si istu kupio. Ili stupi telefonski sa ministarstvom i pitaj što i kako.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline aquarius007

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: zagreb
  • twinki
Odg: Xenopus laevis
« Odgovori #28 u: Svibanj 20, 2011, 15:07:13 poslijepodne »
ja imam tu žabu već dvije godine. :)) moj mali frenky

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Xenopus laevis
« Odgovori #29 u: Svibanj 20, 2011, 16:37:21 poslijepodne »
ja imam tu žabu već dvije godine. :)) moj mali frenky


Pravila korištenja Akvarij.net foruma:
Citat:
Pisanje poruka

  •  Razmislite prije nego li napišete bilo što. Morate imati valjan razlog za pisanje poruke, a ona mora biti smislena.
  •  Pažljivo sročite svoju poruku. Nastojte da bude što jasnija i jednoznačna. Izbjegavajte nesporazume, koliko je to moguće.
  •  Pišite u prijateljskom tonu.
  •  Prije nego li pošaljete poruku, provjerite jeste li sve napisali kako se htjeli.
  •  Kada nastavljate raspravu, pročitajte sve prijašnje poruke kako bi bili sigurni da nećete dodati informaciju koja već postoji.
  • Ako u vrlo staru temu dodajete novu poruku, budite sigurni da je ona vrijedna toga.
  •  Uvijek nastojte poštivati temu odnosno klonite se skretanja s teme (offtopic)
  •  Ne koristite isključivo velika slova. VELIKA SLOVA IZGLEDAJU KAO DA VIČETE