Travanj 23, 2024, 07:31:21 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: neonka nekontrolirano pliva  (Posjeta: 1276 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline johnny 1950

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Lokacija: Neum;BiH
neonka nekontrolirano pliva
« u: Ožujak 27, 2016, 22:50:44 poslijepodne »
Pozz.. Imam akvarij malo vise od godinu dana i do neki dan mi je vise manje sve super funkcioniralo.. Naime akvarij je oko 130l,filter je vanjski.. U njemu trenutno imam 16neonki,2 skalara,10corya i 2 ancitrusa..
Neki dan mi je 17. neonka pocela nekontrolirano plivati,nekako kao da je prebijena,kao da joj fali peraja nakrivila se na jednu stranu i većinom ukrug plivala.. Ja sam je eutanizirao da se ne pati ,a i prepao sam se da nije nesto zarazno..
Danas sam primjetio da jos jedna neonka čudno pliva,ali ovaj put kao da joj glava i rep klackaju gore-dolje i trza se pomalo..
Sta vi mislite jel ista opasno?

Offline donald

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zagreb
Odg: neonka nekontrolirano pliva
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2016, 00:10:42 prijepodne »
Da li si unio nove ribice ili bilje u akvarij nedavno?  Kako se ponašaju ostale ribe, da li si mjerio amonijak/nitrite?

Inače skalari i neonke, odnosno manje tetre, ne idu baš skupa, jer ih skalari znaju maltretirati i gristi peraje, no ovo je vjerojatnije neka bolest, pa bi na tvom mjestu prvo provjerio parametre vode, napravio zamjenu jedno 50% vode i progooglao na "aquarium whirling disease".

Ima i filmića na Youtube-u. Ako je to, koliko znam nema ljeka, jedino pomaže eutanazija...   Dosta ljudi to ne želi napraviti, a ne shvaća da time čini loše i ribi i ostalima u akvariju.
Ja koristim klinčićevo ulje - manja doza prvo da se riba uspava, pa onda povećam da se humano eutanazira.
Držim fige da ipak nije to.

Offline johnny 1950

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Lokacija: Neum;BiH
Odg: neonka nekontrolirano pliva
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2016, 17:13:49 poslijepodne »
Odmah sam promijenio 50% vode i nakon toga mi je jos jedna neonka uginula.. i od tada nemam problema i ne primjetim za sada nista neobično,a prošlo je već 2 tjedna..

Offline donald

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zagreb
Odg: neonka nekontrolirano pliva
« Odgovori #3 u: Travanj 14, 2016, 10:26:22 prijepodne »
Super, znači vjerojatno je to riješeno.   :)