Travanj 24, 2024, 15:05:52 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvarij na odmoru  (Posjeta: 2233 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline talki9909

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški  
Akvarij na odmoru
« u: Prosinac 13, 2015, 00:04:11 prijepodne »
Pozdrav ljudi, ovako planiram ovih nadolazećih praznika na godišnji odmor nekih 15ak dana pa me sad zanima kako ce to funkcionirati sve bez mene. Najviše me brine to što kuća ostaje potpuno prazna BEZ GRIJANJA tako da ce temperatura u kući sigurno dosezati blizu 0. Hranjenje sam riješio hranilicom, rasvjetu timerom tako da sam donekle to uspio automatizirati još me samo brine temperatura.

Evo neke informacije akvarija ako su potrebne:
- dimenzije 60x30x30 54l,
- filter diy(po uzoru od jednog člana ovdje s foruma) od plasticnih cijevi za vodovod, unutra vata, spuzva i JBL micromec 1L
- grijač Atman 100w
- rasvjeta JBL solar ultra natur T5 24w

Od ribica: 2 corya, 15 kraljevskih neonki

Moja neka ideja je bila da ubacim još jedan grijač radi sigurnosti ali eto ipak da čujem vaša mišljenja.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Akvarij na odmoru
« Odgovori #1 u: Prosinac 13, 2015, 12:35:24 poslijepodne »
cemu? Pa 100W je dovoljno. I temperatura ti nece ici do 0 jer je vani i dalje uglavnom u pozitivi a ako bi doslo do toga onda imas puno vecih problema nego sto je akvarij.

Offline talki9909

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij na odmoru
« Odgovori #2 u: Prosinac 13, 2015, 12:56:51 poslijepodne »
Zato što sam mislio da će taj grijač raditi non stop zbog niske sobne temperature pa da ne bi kojim slučajem pregorio ili šta već pa sam mislio da ubacim za svaki slučaj još jedan.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Akvarij na odmoru
« Odgovori #3 u: Prosinac 13, 2015, 17:07:13 poslijepodne »
jedino što bi ja napravio i to bez obzira ideš li na put ili ne, izbacio bi vatu iz filtera...ne treba ti stvarno a samo štopa protok vode i može ti napraviti probleme...

ostalo nemaš brige, sa grijačem od 100W na 54 l neće biti problema, neće biti stalno uključen

Offline talki9909

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij na odmoru
« Odgovori #4 u: Prosinac 13, 2015, 18:42:39 poslijepodne »
Hvala na odgovorima, to za vatu ću uraditi kod sljedećeg čišćenja filtera jer do sada se sigurno već dovoljno zaprljala tako da leti vani iz filtera.
A što se grijača tiče nadam se da je tako kao što kažete, a da li treba povećati temperaturu na grijaču tj. hoće li uspjeti održati ovih konstantnih 26-27 stupnjeva pošto će biti niža temperatura u kući?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Akvarij na odmoru
« Odgovori #5 u: Prosinac 13, 2015, 18:49:08 poslijepodne »
gle, grijac grije dok ne zagrije na xy i onda se ugasi. Znaci, ne podizes temperaturu jer ces onda imati riblju juhu kad se vratis. E sad, jel ce on raditi pola sata do tih zeljenih xy ili pola dana tak mu svejedno. Razlika je jedino na tvom racunu za struju. Ali i da metnes dva opet ti je isto, radili bi krace ali trosili 2x vise.

Offline talki9909

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij na odmoru
« Odgovori #6 u: Prosinac 15, 2015, 21:18:30 poslijepodne »
Zato me i brine to sto bi mogao raditi kao sto kazete pola dana da ne bi doslo do toga da crkne jer Atman i nije neka marka za pohvaliti. Pa sam zbog toga cisto radi sigurnosti mislio ubaciti jos jedan, a sto se tice racuna nece jos jedan dodatni grijac povuci toliku struje u tih 15 dana da se toliko osjeti na racunu. A sve i da se osjeti ako bi to "spasilo ribice" onda me i ne brine toliko.