Travanj 19, 2024, 03:53:44 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Guppy kids jungle  (Posjeta: 23235 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #100 u: Rujan 05, 2014, 22:25:27 poslijepodne »
svaka ti cast na ovome! super je ispalo, djeca stvarno imaju super i posebnu sobu! moj mali uskoro dobija svoju sobu, okrecena je svjetloplavo, ali on bi svakako radje spuzva boba nego ribice... usput, zna li netko spuzva boba 'okrecit'?

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #101 u: Rujan 05, 2014, 22:55:12 poslijepodne »
Drago mi je da vam se sviđa :zagrljaj: Ja sam se stvarno potrudio :D

@Pierre: Onda si u boljoj situaciji od mene ;) Pošto sam po struci programer, kist sam zadnji put držao u rukama u osnovnoj školi, ali sam upotrijebio sebi poznatu tehnologiju. Evo nekoliko trikova:

- mjehuriće zraka sam "crtao" čašama i šalicama različitih promjera. Rub bi zamočio u boju i radio otiske po zidu... jedino sam odsjaj na mjehurićima radio kistovima.

- guppiće sam našao na webu u "outline" tehnici dječjih bojanki. Sliku sam iz Photoshopa printao kao "poster" u formatima od 2xA4 do 4xA4, pa zalijepio selotejpom papire A4 i rezao malim škarama konture ribica. Olovkom sam lagano prebacio konture na zid. Crni outline sam ponovio crnim pigmentom, a dalje je bilo lako kao bojanje dječjih bojanki.

- ne moraš se zamarati sa detaljima, jer se nitko neće zagledati u zid sa 10cm udaljenosti pa da vidi svaku grešku ili krivi potez kistom.

Sad mi je žao što nisam zid tonirao kao vodu i prikazao crtama različitih nijansi plave strujanje vode, ali klinci su bili nestrpljivi :D

Evo i jedna ideja koju je dosta jednostavno realizirati:


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #102 u: Rujan 05, 2014, 23:23:36 poslijepodne »
imam ja srece sto mi malog ne zanima akvarij.net pa ne zalazi ovdje.... ali vec sam rijesio da cu mu isprintat i uokvirit jedno sliku spuzva boba pa nek uziva... tko zna koliko se mu spuzva bob biti dugo zanimljiv - ja moram priznat da meni je i da bacim oko kada gleda.
ako me uhvati pustolovni duh - za mene bi to bila pustolovina napravit :) - hvala na savjetima!

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #103 u: Rujan 06, 2014, 05:27:49 prijepodne »
Izvrsno izvedeno. :D

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #104 u: Kolovoz 06, 2015, 14:42:01 poslijepodne »
Evo bliži se treća godina kako je akvarij u pogonu. Postav je manje više isti, osim što su neke biljke propale a neke poludile :D
Iako se prvu godinu pojavila mala količina zelene točkaste i crne čupave alge, zadnju godinu akvarij je totalno bez algi :klap:
Trenutno je akvarij u fazi rasadnika biljaka, a kako bi prikupio što više bilja za novi akvarij koji uskoro kreće u pogon.

Uglavnom, ovaj ostaje kao "dječji" akvarij, a novi će biti moj prvi pokušaj ozbiljnog scapea  ;)

Offline ent

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 592
  • Spol: Muški   Lokacija: Našice
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #105 u: Kolovoz 06, 2015, 14:53:54 poslijepodne »
Pravi raj za guppije  :up: