Travanj 19, 2024, 22:28:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Problem s peletima  (Posjeta: 1980 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Problem s peletima
« u: Svibanj 28, 2014, 19:12:37 poslijepodne »
Dakle, NP biopellets, 125ml,u reaktoru,vec cca 3 tjedna (krenuo sa 80ml, trenutno 125ml, naravno jos ce trebati povecati kolicinu).

Nikakvih problema u smisu zamucenja vode, bakterijskog booma (vidljivog), ali - veliki problem s skimmerom, kojeg nikako ne mogu nastimati da radi, sve dok se peleti okrecu - skimmer divlja, overskima i slicno. Cim ugasim reaktor, skimmer se za par minuta stabilizira i normalno nastavi skimmati.

Skimmer je RO Diablo, inace je namjesten na max - skroz otvoren ventil, pumpa na max, i u tom nacinu rada je skimat bio suh, gust, i naravno jako taman. Sada izbacuje samo zutu vodu. I prakticki je nemoguce ga namjestiti da skima konstantno, ni suho ni mokro, tek kad pumpu smanjim na cca 50%, odrzava neko vrijeme normalan nivo vode-pjene u skimmeru, ali i to traje par sati, i onda nivo vode opadne do tocke kad pjena uopce ne dolazi ni do vrata case, a kamoli da prelazi u nju - logicno, ventil skroz otvoren, pumpa smanjena.

U prvoj varijanti sam napravio, kako svi savjetuju i preporucuju, da izlaz reaktora ide direktno na ulaz skimmera. Pa sam dobio savjet da malo odmaknem skimmer od reaktora, mozda vuce previse vode (iako apsolutno ne vidim kako skimmer moze vuci vise vode samo zato sto je tu jos jedna cijev koja nema nikakve veze s njim). Probao sam i to - nista. 2-3 sata stabilan suhi skimm, puno prljave pjene i onda opet zuta voda.

Dobio sam i ideju da jednostavno drzim skimmer smanjenim, to bi mozda moglo biti rjesenje problema, ali opet, zar nije poanta koristenja bio peleta upravo jaki skimmer koji ce sve odmah cupati van? Gdje je poanta jakog skimmera koji ce raditi na 40-50% svoje snage....

I zadnje u nizu, ali jako bitno - slanost je prakticki nemoguce drzati stabilnom, jer kad casu praznis par puta dnevno (po maltene 1l vode)..... i stalno nadoljevas s ro, odeeee salinitet.

eto, mozda netko ima ideju, rjesenje ili bilo sto,zasto se ovo desava, kako rijesiti, jer po svemu do sada, ovi peleti su cisti promasaj, koji stvara jako puno problema. Doduse, po testu, nitrati jesu u padu, ali....nije to pad vrijedan ni novaca, ni ovih muka.... :D


Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Problem s peletima
« Odgovori #1 u: Svibanj 30, 2014, 08:08:44 prijepodne »
Normalno da je skimmer nestabilan ukoliko su pleteti svjeze u pogonu. Kad sam imao taj problem smanjio sam razinu vode u skimmeru i ostavio ga par dana na jako suhom skimmu bas zato da ne preljeva. Uber pojacan rad skimmer primjetit ces tek kad peleti prorade, tad je moguc bloom i slicni problemi
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Problem s peletima
« Odgovori #2 u: Lipanj 03, 2014, 11:00:39 prijepodne »
Da, neznam sto je bilo, ali, ni na najmanjoj snazi (pumpa skroz smanjena, ventil skroz otvoren), nisam mogao dobiti stabilan rad, radio bi koji sat stabilno, a onda odjednom napunio casu dvije cistom vodom...i tako u krug, nekih 5 dana. sad se stabilizirao, radi najnormalnije kao da nista nije bilo.