Travanj 19, 2024, 05:16:29 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: GHL Doser 2 SA4  (Posjeta: 1743 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
GHL Doser 2 SA4
« u: Studeni 04, 2016, 00:34:03 prijepodne »
Evo i moj doprinos, kroz jednu recenziju.

Proizvođač:  GHL
Model: Doser2 SA4
Vrijeme korištenja:  11 mjeseci
Ocijena: 7/10
Cijena : 3200 kn

Dozirka je 4 kanalna, s mogučnosti proširenja do ukupno 16 kanala/pumpi. Glavni razlog odabira ovog komada opreme je nadogradnja. Dakle nije portebno kupovati računalo (Profilux), kako bi preko mobitela pratili neke osnovne promjene.
WIFI-jem sam povezao dozirku sa routerom, tako dozirka ima pristup internetu, a ja pristup njoj preko bilo kojeg uređaja u kući ili svijetu.
Način doziranja ima zaista mnogobrojne mogučnosti. Svaka pumpa ima 4 brzine sa mogučnosti doziranja od 0.1 ml prema rasporedu koje bi zadovoljio i najzahtjevnije korisnike.
Preko mobitela se može pratiti količina pojedine otopine u spremniku koja je izražena u:
-   mililitrima
-   postotku (nivo otopine u odnosu na zapreminu posude u kojoj se otopina nalazi) 
-   danima (koliko nam je preostalo dana do sljedečeg punjenja posude otopinom)
Kupnjom sonde za temp. pratite temperaturu vode.
Svaka dozirka ima mogučnost mješanja otopine (uz kupnju stirrera) nepostredno prije doziranja otopine.
Kada odredite „nivo rezerve“ recimo na 100 ml u spremniku od 5 lit., te ukoliko nivo otopine padne na 100ml, tada treperi žuto svijetlo.
Kada ste potrošili i rezervu, treperi crveno + zvučni signal.
I to sve pratite preko GHL clouda ili na kučnoj mreži.

I dolazimo do plovka kojeg sam smatrao primarnim razlogom kupnje ove dozirke. Zašto ????
Zato jer sam promjenio 11 plovaka za ATO, kojeg imam spojen preko dva plovka na elektro ventil koji se nalazi prije osmoze.
Kako sam tada logički razmišljao, ako imam plovak i ako imam nekakav server koji ima uredan update. Zaključio sam da bi pravovremeno na mail mogao dobiti obavjest da se podigao nivo vode u sumpu.
Nemogu sa sigurnošću tvrditi jer dozirku nisam detaljno „prečešljao“, ali izgleda da je GHL plovak predvidio za automatsku izmjenu mora. Iako razočaran, čini se kao jedan „fora gadget“. 

Aplikacija kojom se pristupa dozirki je poprilično nestabilna. Zapravo dozirki mogu pristupiti preko PC-a i Androida, a greške se ponavljaju kod istih naredbi iz čega se može zaključiti da software na dozirki zapravo nevalja.
-   Kada prilikom rada u GHL Control na androidu,  prestanete dodirivati zaslon, uređaj odlazi u standby tada se i sruši GHL Control. Morate ga u multitaskingu ugasiti i ponovno pokrenuti, naravno on nije zapamtio nijednu promjenu i sve morate ponovo
-   sat je svaki put za jedan sat unaprijed, a datum za jedan dan unatrag, bez obzira na clock synchronization na androidu ili windowsima
-   ne zapamti svaki put naredbu iako piše SAVED

Pumpe nikada ne doziraju ujednačeno, samim time nije ni doziranje nije točno.
Prema uputama prilikom kalibracije, pumpa vrti na najbržoj brzini 30 sekundi. Količinu u ml je potrebno izmjeriti i upisati. No kada postupak ponovim i 5 puta, količina je 4 puta različita ! OK uzme se prosjek.
Pa tako na 6 litara Kh otopine, u posudi ostane 3dl, a dozirka alarmira da je prazno.
Pa drugi put na 6 litara u posudi ne ostane ništa, a dozirka kaže da ima još 2dl.
Pa kalibriram na 6 litara i uvjek fali manje, više 2 dl.
Dakle tolerancija je nekih 5%, što i nije toliko strašno. Ali od takvog komada opreme to ne očekujem, tim više što je mjerna jedinica 0.1ml.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: GHL Doser 2 SA4
« Odgovori #1 u: Studeni 05, 2016, 01:28:30 prijepodne »
detaljan opis, svaka čast na trudu i tvojim zapažanjima, no ja bi kontaktirao na tvome mjestu gospodu koja su tu dozirku osislila i pitao za nki up date kako bi se uklonili ti nedostaci na softveru jer prilično si novaca izdvojio da nebi mogao koristiti sve ono šta su u opisu ponudili ,a pogotovo šta ne dozira u ml točno! Puuuuno jeftinije dozirke doziraju u mililitar, sad mi pada na pamet jesi li pogledao da li ima opciju kalibracija svake  pumpe ?