Travanj 16, 2024, 12:48:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Objasnite mi izradu vrtnog jezera  (Posjeta: 4255 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline AkvaristaBiH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Sarajevo
Objasnite mi izradu vrtnog jezera
« u: Srpanj 14, 2009, 17:58:25 poslijepodne »
Kao sto moj naslov kaze je li mi neko moze pojasniti izradu vrtnog jezera. Znaci , kako sta ide sve po sistemu "step by step" od pocetka do kraja . Nisam imao nikad iskustva da radim vrtno jezero ... Ako ima neki link nesto slicno moze i to pomoci,ali bih vise volio da neki koji su vec radili da kazu kako od starta pa do zavrsnih radova . Hvala Vam unaprijed  ;)
« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2009, 07:46:50 prijepodne od Maxim »
Čovječe, ne ponosi se svojom "superiornošću" nad životinjama, jer one su bez grijeha, dok ti svojom veličinom oskrvnjuješ zemlju.

Offline gujec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Varaždin-moj grad
Odg: Objasnite mi
« Odgovori #1 u: Srpanj 14, 2009, 18:02:20 poslijepodne »
neznam dal smijem stavljati linkove al tu ti sve lijepo piše ;)
http://www.obi.com.hr/hr/ideenwelt/garten/Gartenteich/index.html

Offline AkvaristaBiH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Objasnite mi
« Odgovori #2 u: Srpanj 14, 2009, 18:10:07 poslijepodne »
A da ovdje su gotova korita . Odlucio sam se da ja radim jezero po svom ukusu. Ima nekoliko onih gotovih korita za kupit ali su mi nekako  -? . Nemam iskustva nikako u tom je problem. Ni kako da ide dotok vode , filtracija ... Vremena se ima ali manjka znanja koliko mi se cini  Hehe  :D
Čovječe, ne ponosi se svojom "superiornošću" nad životinjama, jer one su bez grijeha, dok ti svojom veličinom oskrvnjuješ zemlju.

Offline AkvaristaBiH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Objasnite mi izradu vrtnog jezera
« Odgovori #3 u: Srpanj 21, 2009, 14:21:56 poslijepodne »
Puno hvala svima koji imaju vrtna jezera na zaista iscrpnim odgovorima ... Toliko ...  :down:  :down:  :down:  :down:
Čovječe, ne ponosi se svojom "superiornošću" nad životinjama, jer one su bez grijeha, dok ti svojom veličinom oskrvnjuješ zemlju.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Objasnite mi izradu vrtnog jezera
« Odgovori #4 u: Srpanj 21, 2009, 14:49:29 poslijepodne »
Puno hvala svima koji imaju vrtna jezera na zaista iscrpnim odgovorima ... Toliko ...  :down:  :down:  :down:  :down:

no,no...ne se ljutiti!
možda su ljudi na godišnjima!?

inače, imaš krasan članak na tetrinim stranicama o izradi jezerca! ;)
s time da postoji jedan trik - kad se iskopa rupa, prije stavljanja folije, dobro ju je obložiti starim dekama, tepisima ili nečim sličnim, tako da folija nalegne na mekano  ;)

Offline dakorman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: češljakovci,velika,pozega
Odg: Objasnite mi izradu vrtnog jezera
« Odgovori #5 u: Srpanj 21, 2009, 20:59:34 poslijepodne »
Puno hvala svima koji imaju vrtna jezera na zaista iscrpnim odgovorima ... Toliko ...  :down:  :down:  :down:  :down:
pogledaj malo na:
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=32914.0
Iskopaš oblik koji zelis,na najdubljem dijelu neka bude minimum 80 cm,napravis terase sa dubljim i plicim dijelovima,naspes fini pijesak ili staru deku stavis ispod folije da se ne probije,foliju ostavis na suncu da se lakse rasteze,postavis ju u rupu i postepeno punis vodu.Folija mora biti veca od rupe jer se povlaci kako punis vodu.Visak folije zakopas sa zemljom da se ne vidi.Uostalom prosvrljaj malo po forumu,imas raznih idejnih rjesenja.
« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2009, 21:06:41 poslijepodne od dakorman »
ima nas svakakvih