Ožujak 28, 2024, 18:54:52 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Riječne ribe  (Posjeta: 4119 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rkova117

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Riječne ribe
« u: Veljača 13, 2007, 22:38:00 poslijepodne »
Ima li netko riječnu ribu u akvariju i koju?
Ribolovac-Karlovac

Offline rkova117

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Riječne ribe
« Odgovori #1 u: Veljača 13, 2007, 22:57:00 poslijepodne »
Pitam za domaće ribice,šarane,štukice,somiće i ostalo društvo?
Ribolovac-Karlovac

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Riječne ribe
« Odgovori #2 u: Veljača 15, 2007, 20:07:00 poslijepodne »
Sigurno da nema nitko ribe direkt iz rijeke ove sarane stuke somove ali nihove blize i daljnje srodnike svi drzimo doma u akvariju a bas ove vecina ljudi jede
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline chupo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Sisak
Riječne ribe
« Odgovori #3 u: Veljača 16, 2007, 13:01:00 poslijepodne »
Problem kod držanja naših riba u akvariju je što brzo rastu jer nema zime i cijelu godinu imaju obilje hrane a za štuke i somove bi trebao poprilično veliki akvarij.
Dalo bi se držati recimo cvergl,karas,linjak sunčanica grgeč...

Chupo/Sisak-Vrbovec

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Riječne ribe
« Odgovori #4 u: Veljača 16, 2007, 13:29:00 poslijepodne »
Moj je frend imao u akvariju od 100 l nekoliko godina dva cvergla, ali same, jer se nisu dobro slagali s ostalim hladnovodnim ribama...., pa ako voliš....

Offline Andariel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
Riječne ribe
« Odgovori #5 u: Veljača 16, 2007, 19:35:00 poslijepodne »

Citat: ivborosa
Sigurno da nema nitko ribe direkt iz rijeke ove sarane stuke somove ali nihove blize i daljnje srodnike svi drzimo doma u akvariju a bas ove vecina ljudi jede

Ja sam prestala jesti ribe od kad imam akvarij.
 

Offline bedemgrad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Našice, Croatia
    • http://www.bedemgrad.hr
Riječne ribe
« Odgovori #6 u: Veljača 17, 2007, 13:34:00 poslijepodne »
Prije nekoliko godina je u restoranu na jednom ribnjaku bio veeeliki akvarij (250*80*80) s rijecnim ribama. Tip koji ga je uredjivao dao si je puno truda oko nabavke biljaka, sljunka i opreme. Znam da je u lokalnim potocima danima ronio i vadio biljke te ih prekrasno uklopio u akvarij. Zatim je akvarij nasadio s mladim ribama naseg podneblja. Ubacio je tri-cetiri sarancica velicine do 10 cm, nekoliko suncanica i grgeca, par mladih bassova i jednog mladog soma. Akvarij je filtrirao velikim Eheim filterom za ribnjake i ovo je izgledalo prekrasno, svake nedjelje sam isao s djecom popiti cugu i gledati ribe. I tako dvije godine; kad ribe prerastu idu u ribnjak a nova mladj se ubacuje u akvarij. No, tada kao u prici, tip je otisao raditi u drugu, firmu (inace, tip je bio zaduzen za marketing, nikakve veze s ribama). Naravno, nitko se nije sjetio da vrati narasle ribe u ribnjak i nadomjesti mladima, ocisti filter ...... U roku od pet sest mjeseci se ovo pretvorilo u barustinu i vise ga nema. Oprema strgana, akvarij lezi razbijen iza restorana (navodno su oprema i akvarij kostali 15000 kn) a stalak sluzi da drzi aparat za pranje casa.



Nasice/Croatia
Glasujte za mene !!!!
Ne možete Vi od mene toliko puno tražiti koliko ja Vama mogu puno obećati !

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Riječne ribe
« Odgovori #7 u: Veljača 19, 2007, 08:04:00 prijepodne »


Tužna priča, ali je stvarno istina, ako hoćeš imati riječne ribe, imaš još više posla nego sa zlatnima koje su poznate kao mali-veliki prljavci...


Zato tri puta razmisli o toj ideji, možda bolje se okrenuti nečem uobičajenijem, ili se pomiriti da ćeš morati puno ljubavi uložiti da bude sve ok.....


Uostalo, što god odlučio, sretno!!!

Offline Nerdjor

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Riječne ribe
« Odgovori #8 u: Veljača 20, 2007, 03:16:00 prijepodne »
 Postoje i male ribe (duge do10-ak cm)iz nasih reka koje se mogu drzati u akvarijumu:Phoxinus phoxinus (pijor), Rhodeus sericeus amarus (gavcica), Gobio gobio (krkusa), Alburnus alburnus (beovica), Nemachilus barbatulus (brkica cikov), itd.Ovo su ribe uglavnom iz planinskih recica, ali ih ima i udrugim vodotokovima.Da je taj tip iz restorana drzao ove nabrojane ribe (pogotovu u jatima), kakav bi tek tada lep prizor bio pogledati taj akvarijum.I ne bi morao da ih menja novim kada "porastu", jersve ovevrste riba kao sto sam rekao rastu svega 10-ak cm.