Ožujak 29, 2024, 02:38:22 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ventilacija  (Posjeta: 2161 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Ventilacija
« u: Listopad 11, 2010, 13:30:40 poslijepodne »
Mislim praviti terarij za gekona, 80x40x30 dxšxv, dao bi da mi izbuse 2 rupe na vrhu lijeve bocne stranice i 2 rupe na dnu desne bocne stranice promjera 5 cm, bi li odgovaralo tako? Na te rupe bih stavio neke resetkice iz baumaxa ili tako nesta da ne bude sama rupa, i jel imate neki prijedlog kako vrata, stavio bih vrata na prednju stranicu, da se otvaraju prema gore, gdje ima tih sarki za staklo kupiti, jel bi odgovaralo tako

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Ventilacija
« Odgovori #1 u: Listopad 11, 2010, 14:03:38 poslijepodne »
Mislim praviti terarij za gekona, 80x40x30 dxšxv, dao bi da mi izbuse 2 rupe na vrhu lijeve bocne stranice i 2 rupe na dnu desne bocne stranice promjera 5 cm, bi li odgovaralo tako? Na te rupe bih stavio neke resetkice iz baumaxa ili tako nesta da ne bude sama rupa, i jel imate neki prijedlog kako vrata, stavio bih vrata na prednju stranicu, da se otvaraju prema gore, gdje ima tih sarki za staklo kupiti, jel bi odgovaralo tako
Ja bih licno dodao vise rupa,po 3-4 na obe bocne..
A vrata bih odradio da klizaju,tako mi dodje najlakse za otvaranje :)

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Ventilacija
« Odgovori #2 u: Listopad 11, 2010, 16:23:01 poslijepodne »

Ja bih licno dodao vise rupa,po 3-4 na obe bocne..
A vrata bih odradio da klizaju,tako mi dodje najlakse za otvaranje :)
[/quote]

Slazem se sa Klokijevim iskazom, i ja bi kada bi pravio tako, jos koju rupu, a vrata ti i jest najpametnije napraviti da su ti klizna
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ventilacija
« Odgovori #3 u: Listopad 11, 2010, 18:29:11 poslijepodne »
Predpostavljam da te terari za L gekona, njemu netreba neka vlaga tak d abi takva ventilacija u principu bila zadovoljavajuca....

e sad moj veliki savjet ti je da prvo odes kupit poklopce za ventilaciju jer njih ima od 1 kune do 200 kuna, a vjeruj mi da budu tebi na kraju pasali jedino ovi od 20 s svim glupostima kaj tebi opce netrebaju....

ja sam na svom terariju stavljo neke za kupaonskla vrata mislim da su oko 20x10 i placo sam ih po 60 kuna, a mogo sam proc za 10-15....zato obavezno prvo po ventilaciju a onda kod staklara....jer cesto u ducanu neaju ono kaj ti trebas....

kaj se tice vrata, stvarno ne kuzim kak prema gore?, ak je to onak kak sam si ja zamislio to bu ti neprakticno jer ta vrata imaju oko 5 kila pa onda trebas i neke pante kaj buju to drzali u zraku, najlakse i najefikasnije ti je napravit klizna vrata, no tu je mali problem doc do vodilica jer njih sam ja naso jedino u furniru....ali vjerojatno ima i drugdje....Vrata stvarno mos napravit kak se tebi svidja, bitno da ti bude funkcionalno....
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ventilacija
« Odgovori #4 u: Listopad 11, 2010, 18:54:20 poslijepodne »
Ma i mislio sam bilo kakav poklopac ili sta li je vise staviti na te rupe tek toliko da ne bude samo rupa, nije bitno kakvo je ni sta je, pa ima i tih sarki ili kako se vec zove s federom ili tako nekim mehanizmom koji ce drzati vrata kada se otvore do kraja

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ventilacija
« Odgovori #5 u: Listopad 14, 2010, 10:32:54 prijepodne »
Nigdje nisam nasao spojnice za staklo, ili vodilice, jel ima to negdje u osijeku, ima u baumaxu neke ali su 150 kn, malo mi se to cini preskupo, i gdje bi moglo biti pleksiglasa, zna li netko koliko bi izaslo staklo 60x40 debljine 2mm

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Ventilacija
« Odgovori #6 u: Listopad 14, 2010, 11:17:15 prijepodne »
60x40 od 2mm ti je pretanko za bilo šta radit...

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ventilacija
« Odgovori #7 u: Listopad 14, 2010, 12:20:45 poslijepodne »
znam, uopce nisam o tome razmisljao, bio sam sada tamo, traze 140 kn za staklo od 5mm 60x40 , i tri rupe za izbusiti, vidjet cu jel ima neka jeftinija varijanta

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Ventilacija
« Odgovori #8 u: Listopad 14, 2010, 13:17:59 poslijepodne »
bočno staklo ti može bit i od 4mm to je ok...a cuj busenje je 20kn po rupi.. :)

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ventilacija
« Odgovori #9 u: Listopad 14, 2010, 13:58:03 poslijepodne »
bočno staklo ti može bit i od 4mm to je ok...a cuj busenje je 20kn po rupi.. :)
samo je prednja strana od stakla, ma kupio bih u baumaxu svrdlo za staklo ali me strah da mi pukne, ipak necu riskirati :D

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ventilacija
« Odgovori #10 u: Listopad 14, 2010, 14:13:28 poslijepodne »
Kaj ga ti zmisljas....velis sam je prva strana od stakla pa brate mili izbusi onda na drvu rupe ili na pleksiju ili jos bolja varijanta da stavis mrežicu na rupe...zašto moraju bit okrugle i bas na prednjoj strani?

a za tos taklo ti ej dovoljno 3 mm staklo...5 ti je nepotrebno i dosta tesko za dizat ta vrata....


iako ja još uvjek ne kuzim kaj ti pokušavas napravit, tak da sorry ako sma si nekaj krivo zamislio....po meni postoji puno funkcionalnija i jeftina rijesenja za terari...a vodilice kostaju 2 metra oko 70 kuna za obje i nemozes kupit manje od 2 metra
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ventilacija
« Odgovori #11 u: Listopad 14, 2010, 14:36:15 poslijepodne »
Kaj ga ti zmisljas....velis sam je prva strana od stakla pa brate mili izbusi onda na drvu rupe ili na pleksiju ili jos bolja varijanta da stavis mrežicu na rupe...zašto moraju bit okrugle i bas na prednjoj strani?

a za tos taklo ti ej dovoljno 3 mm staklo...5 ti je nepotrebno i dosta tesko za dizat ta vrata....


iako ja još uvjek ne kuzim kaj ti pokušavas napravit, tak da sorry ako sma si nekaj krivo zamislio....po meni postoji puno funkcionalnija i jeftina rijesenja za terari...a vodilice kostaju 2 metra oko 70 kuna za obje i nemozes kupit manje od 2 metra
krivo si me shvatio, ventilaciju sam rijesio, nije bio problem u njoj samo sam pitao hoce biti dosta, znaci ventilacija je na drvenim stranicama izbusena, rupe na staklu su mi za rucku i za sarke, trebaju mi 3 rupe, rekao mi taj covjek da je 3-4mm pretanko za busenje i da bi vjerojatno puklo staklo pa da uzmem 5 mm.