Travanj 10, 2024, 23:34:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pokidan fotoaparat, dilema oko kupovine novog kompaktnog  (Posjeta: 2026 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Pokidan fotoaparat, dilema oko kupovine novog kompaktnog
« u: Kolovoz 26, 2012, 13:18:51 poslijepodne »
Pozdrav svima!

Do sada sam imao CANON PowerShot SX120 IS i bio sam prezadovoljan fotografijama "na brzinu"; fotografijama akvarija, životinja i biljaka.

Sestra ga je nakon sinoćnjeg izlaska vratila u malo drukčijem stanju  :nerd: - ne radi više gumb za uklj./isklj. (pa ga palim preko gumba za pregled fotografija), također ne radi kolut za ZOOM kao ni sam okidač (više ne mogu do pola stisnuti za fokusiranje pa potom do kraja već funkcionira samo s jednim stiskom do kraja).
Također ne radi niti kolut za odabir načina fotografiranja (npr. prebacim na snimanje kamerom, a on nudi opciju EASY ???).
Ali to nije sve - također ne radi ni par gumbića pored samog zaslona.
Naravno, tražim nadoknadu štete u istoj vrijednosti. I do sada sam ga joj par puta posudio i bio je uredno vraćen. Ovaj put me dočekalo malo drukčije stanje.

Kupio sam ga u OPTIMUMU (preko webshopa prije više od 2 godine) - obzirom jamstvo više ne vrijedi (a i ne bi pokrivalo NEtvorničku štetu), zanima me - isplati li se uopće popravljati navedeni fotić?  :rolleyes:
Kao što sam i naveo - dosta je toga oštećeno, vjerojatno i više od 50% svih njegovih funkcija pa i sam pretpostavljam da bi cijena bila 'nerealna' (što je daleko od isplativog)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U slučaju da se odlučim na kupovinu novoga, dvoumim se između 2 modela iz ponude iste web prodavaonice:

1. Nikon CoolPix L310 (akcijska cijena s dodatnim popustom - oko 1300 kn)
- nemam nikakva iskustva s Nikonom, može li netko od vas iskusnih procijeniti model prema specifikacijama koje nudi sam prodavač i dodatno me uputiti na još neke linkove?
Nikon CoolPix L310


2. Canon PowerShot SX150 IS (cijena s popustom - oko 1330 kn)

- nešto napredniji model od mog trenutnog, sa svojim sam bio prezadovoljan i ne sumnjam da bi me ovaj  služio na jednak/još bolji način
Canon PowerShot SX150 IS

1. opcija mi se, obzirom na cijenu, ali i specifikacije čini prihvatljivijom, ali svejedno vas molim za mišljenje i savjet.
Unaprijed zahvaljujem  :-[








FILIP (Valpovo)

Offline VukoHr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Visočani Hrvatska/Neum Herceg Bosna
Odg: Pokidan fotoaparat, dilema oko kupovine novog kompaktnog
« Odgovori #1 u: Kolovoz 26, 2012, 15:14:18 poslijepodne »
Ja sam imao takav problem sa Sony H5 aparatom prije 2 god.
Tu se radi o samo jednom komadu tj. El. Sklopu ( vratili su potrgan dio) tiskanoj ploči.
Popravak je koštao oko 500kn.



Vukohr.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Pokidan fotoaparat, dilema oko kupovine novog kompaktnog
« Odgovori #2 u: Kolovoz 26, 2012, 15:26:59 poslijepodne »
To je u redu. Kontaktirat ću sutra prodavača mog proizvoda i pitati koji su mi daljnji koraci.
FILIP (Valpovo)

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Pokidan fotoaparat, dilema oko kupovine novog kompaktnog
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2012, 18:55:42 poslijepodne »
Canon ima zastupstvo i servis u HR koji su tu i tamo u stanju nešto i popraviti pa da ih pitaš - pretpostavljam da ih nema u tvom gradu  :(
Ako si bio zadovoljan sa tim SX120 uzmi opet Canona, radio sam malo sa SX130 i djeluje mi sasvim OK, a uglavnom su preporuke da uzmeš Canona umjesto Nikona - bar dok se radi o kompaktima.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Pokidan fotoaparat, dilema oko kupovine novog kompaktnog
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2012, 21:50:00 poslijepodne »
U svoj strci i gužvi - zaboravih javiti ishod cijele priče :)

Razgovarao sam s čovjekom iz zagrebačkog Canon servisa - i odlučio sam ga ipak popraviti.
Ipak me u konačnici izađe jeftinije od kupovine novoga ... :up:

Ja sam stvarno bio zadovoljan njime - za svoje potrebe (isključivo amaterske) - izvrstan :klap:

Hvala svima na savjetima!
FILIP (Valpovo)

Offline VukoHr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Visočani Hrvatska/Neum Herceg Bosna
Odg: Pokidan fotoaparat, dilema oko kupovine novog kompaktnog
« Odgovori #5 u: Rujan 02, 2012, 11:14:36 prijepodne »
Javi koliko je koštao popravak, ako ti se da!!


Vukohr.