Travanj 23, 2024, 21:20:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: POMOĆ PRI ODABIRU FOTIĆA  (Posjeta: 2472 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grozota

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • poʞ ǝuǝɯ ǝɾ ǝʌs n npǝɹ' ǝu ɯɐuz ɐz sɐʌ
POMOĆ PRI ODABIRU FOTIĆA
« u: Svibanj 13, 2012, 20:27:07 poslijepodne »
Dakle tražim neki fotić do 2 000 kuna
Koristit ću ga za putovanja, ljetovanja i slikanje svojih tarantula. Pogotovo slingova od par centimetara pa mi treba dobar zoom
Frend mi je predložio NIKON L810 (1800 kuna) , drugi navija za OLYMPUS 810 UZ  (1900 kuna)

Da čujem vaše mišljenje i vaše prijedloge.

Hvala
:devil-smiley-029:

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: POMOĆ PRI ODABIRU FOTIĆA
« Odgovori #1 u: Svibanj 14, 2012, 11:36:43 prijepodne »
A da pogledaš još što Canon ima za te novce?

Offline Grozota

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • poʞ ǝuǝɯ ǝɾ ǝʌs n npǝɹ' ǝu ɯɐuz ɐz sɐʌ
Odg: POMOĆ PRI ODABIRU FOTIĆA
« Odgovori #2 u: Svibanj 14, 2012, 12:01:38 poslijepodne »
Evo baš sad gledam i CANON SX130IS  koji si spomenuo u jednoj temi prije. I taj mi se čini ok za puno mane novce.

Problem je šta sam totalni tudum što se tiče fotića. Po svim tim specifikacijama ja jedino kužim razliku u megapikselima   -?
:devil-smiley-029:

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: POMOĆ PRI ODABIRU FOTIĆA
« Odgovori #3 u: Svibanj 14, 2012, 12:20:15 poslijepodne »
Ja kupio za 1800kn Nikon coolpix L810 prije par dana. Dobar je za neke detalje slikavat,ali slike iz daljega su malooo losije. Ocjena 4  :up:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: POMOĆ PRI ODABIRU FOTIĆA
« Odgovori #4 u: Svibanj 14, 2012, 14:34:52 poslijepodne »
Teško ti je reči kaj uzeti jer su u principu po performansama skoro pa isti olympus je nešto jači po performansama ima veči otvor blende što znači da možeš malo bolju sliku dobiti kada je mračnije i ima veču žarišnu duljinu ili ti možeš dalje zumirati nego sa Nikonom same piksele nemoj ni gledati ako ne namjeravaš raditi neke veče slike tipa pol metra na pola metra,sve u svemu neznam kaj bi ti rekao ja bi možda išao na Olympusa,A kaj se tiče Canona oni su ti skuplji za 1000 kn u ovoj klasi.
A jesi razmišljao o nekom rabljenom SLR-u?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: POMOĆ PRI ODABIRU FOTIĆA
« Odgovori #5 u: Svibanj 18, 2012, 10:06:23 prijepodne »
Kod Canona, točnije samo kod njegovih "kompakta" zgodno je to da postoji CHDK - free software koji ti omogućuje da zaobiđeš firmware preuzmeš punu kontrolu nad kamerom i natjeraš je da radi sve ono što fizički može - npr snimati u raw-u (iako dotični model to nema). Što se tiče povoljne kupnje na .hr newsgrupama se nedavno spominjalo da se Olympus Pen E-PL1 prodaje na akciji sa "kit" objektivom za nešto manje od 2000 - taj definitivno daje bolje slike od svih superzumova za te novce a i općenito samo što nije superzoom, objektiv koji dobiješ uz njega pokriva samo normalni opseg pitanje je da li ćeš moći snimiti makro kakav želiš ili će trebati uložiti još u drugi objektiv/predleću/prstenove. Pogledaj po podacima što ti ovi drugi kompakti nude od makro mogućnosti, negdje bi moralo pisati koliko je najveće povećanje ili koliko se najviše možeš približiti. Za ozbiljniju makrofotografiju trebat će ti mogućnost da našarafiš predleću na objektiv i mogućnost vanjskog fleša, to jeftiniji kompakti nemaju. Megapixele zaboravi svi današnji digitalci ih imaju sasvim dovoljno čak je bolje da ih ima manje jer je onda i šum manji. Osim opsega blendi i žarišnih daljina većina onih tehničkih podataka je beskorisna, za tebe je važno jedino koliko dobre slike radi i koliko je ergonomičan tj. kako ti pašu njegovi meniji dugmići način rada itd. a to nećeš naći u tabelama a (većinom) niti u prikazima. I ako radi dobre slike katedrala ili golih ženskinja ne znači da radi i dobre slike mrava i obratno a to isto obično nećeš naći u prikazima.