Ožujak 28, 2024, 10:20:47 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Vault 101 jadranski 250L  (Posjeta: 9404 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Vault 101 jadranski 250L
« u: Travanj 02, 2016, 00:22:50 prijepodne »
Sve je počelo prije nekoliko mjeseci kad sam u mali 50L akvarij nalio more. Stavio sam nekoliko kamena iz plićaka i nekoliko ofrca. Nakon mjesec akvarij se raspao jer je ionako bio star i dotrajao. Ali kasno.. veća sam bio navučen na more. Fascinirala me prije svega količina različith životinjica iz živog kamena, a i miris mora u kući.

Nije trebalo dugo da počnem novi projekt.
Glavni tank 58d*50š*65v  8mm
Sump 660*40*40
Ukupno oko 250L

Akvarij je startan prije dva tjedna.

Rasvjet diy LED s PC napajanjem. Gotova ali nije još montirana čekam kineske tajmere.
Funkciju povratne pumpe trenutno obnaša JBL e1500 kanister
Stream pumpa je za sad obični protočni kinez 15w
Kamen je riječna sedra + nekoliko komada live rocka iz plićaka. Čekam da se zaseeda. Za sad samo nabacano nema scapea.
Šljunak riejčni kalcijev.
U sumpu je ATS tobogan s 6 * 3w deep red diode. trenutno nije u funkciji jer ormar nije zatvoren pa mi kuća izgleda ko red district kad ga upalim.
Uz kamen u sumpu je još i 5L bidon s pjeskom.




Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #1 u: Travanj 02, 2016, 00:29:20 prijepodne »
Stanovnici:
Ogrci, priljepci, jedno malo petrovo uho, nekoliko zvjezda (Asterina gibbosa), rakova Porcellanidae, par kozica koje imaju bijelu prugu preko leđa i ostale životinje iz živog kamena.
Babica kokotić    (Aidablennius sphynx) ili nešto slično, došla s kamenom

Ovog puža na zadnjoj slici sam izbacio van. Nemam nikakvih informacija o nejm. Jedan od najčeščić puževa u plićaku. Nisam primjetio da pravi nekavu šteta ali ne jede alge a ako ne jede alge nešto mora pa je bolje možda da ne doznam iz iskustva.

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #2 u: Travanj 05, 2016, 18:55:22 poslijepodne »
Želim Vam uspeh sa Jadranskim akvarijem. Puž je Collumbela rustica. Kućica puža je atraktivna, varijabilne boje i oblika šara. Iako je puž čest na kamenitom dnu u plićacima većeg dela Jadrana, nemam akvarističkog iskustava sa njim. „Kozica sa prugom“, koju ste pomenuli u prethodnoj poruci, je skoro sigurno Athanas nitescens. Sećam se da sam ponekad bio prijatno iznenađen kada bih posle izvesnog vremena primetio da je neki prethodno opaženi primerak ovog raka još uvek tu mom akvariju! Kozica je lepa, ali prilično sitna i u akvarij najčešće dospeva slučajno. I plašljiva je, što je razumljivo. Iskustvo mi je da se rak u „izrazito mirnom“ akvariju češće može videti „na otvorenom“. Na ostala vaša pitanja u vezi sa identifikacijom organizama ne mogu da odgovorim, možda drugom prilikom, ako te životinje malo poodrastu... Pozdrav!   

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #3 u: Travanj 06, 2016, 20:46:30 poslijepodne »
Rasvjeta jemontirana prije nekoliko dana. Ima za moj ukus pomalo umjetan izgled. Svjetlo mi se čini previše raspšeno ko da je od neonke. Akvarij ima oko dva sata direktnog sunčeva svjetla. Po danu na suncu i pod rasvjetom tolko različito izgleda ko da su dva totalno različita akvarija.
Danas sam prvi put strugao staklo. Algi je malo i slabo se vide pa mi je pola ostalo.

Zork hvala.
Kozica s prugom je rojeća kozica roda Leptomysis. Bio ih je pravi roj u plićaku pa sam s dva zamaha mrežice ukupio jedno sto komada. Sve sam ih ubacio u akvarij. Nije bila pametna ideja. Preživile su dvi veće i pet-šest manjih. Izgleda da im je sad dobro jer rastu i presvlače se. Razlikuju se dosta od ostalih kozica. Mogu narasti do samo ko 1 cm. Ne gmižu po dnu i kamenju ko ostale kozice i račići već lebde na struji i hvataju hranu koju im nanese.
Od školki imam još i kamenicu i jakobovu kapicu. Kamenica je još živa i zdrava a jakobova kapica nakon što je oko tjedan dana bila kod stakla, nestala bez traga i ne pojavljue se na vidiku.

Zabrinjava me neka stoinoga koja izgleda kao kopneni zmijski češalj. Zmijski češalj mi zovemo  Scolopendra cingulata. Može ga se naći u baštama ispod zemlje. Grabljivac je, jede sve što dohvati a navodno ima i jako bolan ugriz. Njegov morski rođak ima sličnu narav. Vidio sam kako je uhvatio i u rupu odvukao nitastog crva Eupolymnia. Nemam slike jer je sa svojih sto nogu brz ko munja. Sad je dug manje 3-4cm. Ne znam kolki može narasti. Krije se po rupama u kamenji i pjesku. Mislim da bi s njim moglo biti problema u budućnusti.

Inače o jadranskim, odnosno mediteranskim, organizmima u akavaristici ima jako malo informacija. To je u jednu ruku i dobro jer znaje stiče izravno promatrač promatrajući organizme u prirodi i zatočeništvu. A s druge strane i začuđuje jer svi ljetuju na Jadranu i u doticaju su s jadranskim organizmima. Pa smo osuđeni dosta na metodu pokušaja i pogreške. Na tropskim morima ne ljetuje gotovo nitko iz ovih krajeva a opet taj dio akvaristike je puno popularniji i bolje istražen.

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #4 u: Travanj 07, 2016, 20:24:40 poslijepodne »
"...Inače o jadranskim, odnosno mediteranskim, organizmima u akvaristici ima jako malo informacija…"

U pravu ste - generalno uzevši, u poređenju sa informacijama o organizmima sa koralnih grebena svakako neuporedivo manje. Međutim, mislim da se može dosta toga pronaći uz nešto više truda. Ima prilično toga i na ovom forumu, vrlo dobrih tema u sekciji o Jadranskim organizmima i onoj gde se predstavljaju morski akvariji. Recimo: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=29111.0, kao i  https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=64604.0. Blenij na poslednjoj fotografiji je Microlipophrys dalmatinus. Lep (zreli mužjaci su posebno atraktivni!), mali blenij koji u prirodi naseljava najveći plićak i prema mom iskustvu baš pogodan za držanje u akvarijima.Poz.
 
     

Offline zsabi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pečuh (Mađarska)
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #5 u: Travanj 07, 2016, 23:05:22 poslijepodne »
Baš sam i ja to htio pisati, ali je Zork bio brži ;)  Imao sam i sphynx-a, ali je na slici sigurno L. dalmatinus. Baš je slatka ribica. Drago mi je čitati, da se opet netko bavi sa jadranskim organizmima na forumu. Malo sam i ljubomoran, ali jadranski morski akvarij više stotina kilometara udaljena od mora spada u kategoriju extremnih sportova :) a to mi nažalost sadašnji uvjeti ne dozvoljavaju. Držim ti fige :)
Globalno zatopljenje - zsabi sa jadranskog na tropski... - http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=101073.0
mali Jadran daleko od mora - http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=29111.0

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #6 u: Travanj 08, 2016, 13:09:55 poslijepodne »
Zsabi pratio sam tvoj akvarij, davno je to bilo, i baš mi je bilo žao kad si ga ugasio.
Cilj mi je stvoriti prilično stabilan sustav koji neće zahtjevati previše brige za i troška za postojanje. Za sad je akvarij prilično prazan a i od opreme imam samo osnovno. Kad krenu topliji dani počet ću ga popunjavat. Srećom more mi je relativno blizu pa mi nije velik problem posjećivati ga češće.

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #7 u: Travanj 13, 2016, 19:52:36 poslijepodne »
U sump sam ubacio još nešto kamena. Pola sumpa je i sad prazno.  Najvjerojatnije ću ubacit kamen još u komoru di je povrat nekih 10-15L. Za sad nema algi. Protok mi je prepresalb. Pumpe jednostavno ne vrte dovoljno brzo vodi pa je voda u glavnom tanku pomalo mutna a u sumpu bistra. Namjeravam nabaviti povratnu i stream pumpu. Planirao sam stavit dvi stream pumpe na tajmere da rade pola dana jedna pola druga. Trebam priejdlog za pumpe. Jesu li mi dovoljne obične kineske jeftinjare ili mi je bolje nabavit skupe s milijon opcija?

Suvi živi kamen nikako da oživi. I sad izgleda isto ko i na dan kad sam ga ubacio. Čak ni alge ne rastu po nejmu još.

Od živine za sad uglavnom sve živo i zdravo. Dva ogrca su vrisnila. Onaj veći je upao među kamenje di ga nemogu doseć pa sam ga ostavio da trune. Čini se da gamarusi rastu možda se čak i kote jer sam ih vidio dosta u sumpu kad sam prevrtao kamenje. Stavljam slike nekih životinja o kojima ne znam ništa. Slike su dosta loše jer je slikano teelfonom.
Bijele grane što rastu iz kamena
Nekakav koralj ili nesšto slično. Dosta je sitan. imam ih možda desetak na kamenu.
Koralj ili vlasulja, isto vrlo mal.
Životinja izgleda ko pješčani crv iz Dune filma. Živi u rupama u kamenu.

Primjetio sam da ima dosta bristle wormsa po pijesku i rupama u kamenu.  Nisam ih još uspio uslikati jer su brzi i naslute moje namjere i puno su aktivniji noću nego danju. Ne čine mi se baš kao dobronamjerni i miroljubivi stanovnici. Ima li ko ideju kako ih riejšit?

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #8 u: Travanj 14, 2016, 19:54:33 poslijepodne »
Pošto nitko ne reagira ja cu te upozoriti da u plicaku nema živog kamena.volio bi da procitas jednu zanimljivu temu gdje se raspravlja o kamenu https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=77156.0

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #9 u: Travanj 14, 2016, 20:01:03 poslijepodne »
Iz plićaka sm uueo samo nekoliko komada. Ostalo je riječna sedra.

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #10 u: Travanj 14, 2016, 21:02:49 poslijepodne »
Bez par dobrih komada LR imat ces problema.Dolaze topli dani,kako misliš održavat nižu temperaturu?

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #11 u: Travanj 14, 2016, 21:22:38 poslijepodne »
Kad zatopli nabavit ću pravog kamena. More nije još za kupnje, osim možda za Ruse i Šveđane. Hladnjak ću napraviti od tri 120mm pc ventilatora spojena na termostat.

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #12 u: Travanj 14, 2016, 21:24:52 poslijepodne »
Kad zatopli nabavit ću pravog kamena. More nije još za kupnje, osim možda za Ruse i Šveđane. Hladnjak ću napraviti od tri 120mm pc ventilatora spojena na termostat.
Kako tko ☺ ja sam svaki dan pod morem

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #13 u: Travanj 14, 2016, 21:31:54 poslijepodne »
Svaka čast na hrabrosti, neću ni pitat je li ladno.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #14 u: Travanj 14, 2016, 22:06:40 poslijepodne »
Posto niko od iskusnijih nece nista komentirat i rec onda cu ja. Modron sve sta si do sada napravija podsjeca me na moj pocetak s jadranom samo sta sam ja imao zivi kamen. Nije dobro zavrsilo cisto zato jer sam brzao a vidim da i ti ides u tom smjeru samo kod tebe je jos i los kamen i to rjecni. Ne bi tija da se razocaras ali nadam se da sam u krivu. Poucen vlastitim iskustvom s e mi kaze da nisam. Nisam nekakav guru ali imam nesto znanja i ides totalno krivo. Naknadno dodavanje kamena nije bas sretna opcija. Nadalje nisi dovoljno zaciklira tank a vec stavljas zivot unutra. Sve u svemu nadam se da neces dozivit krah ali ne ide na dobro. Nemoj mi nista zamjerit ali nada sam se da ce neko od iskusnije ekipe odgovorit ali ocitno ili im se neda ili nemaju .uda iskreno ti rec.

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #15 u: Travanj 14, 2016, 23:44:31 poslijepodne »
Slim zahvaljujem ti na savjetu i drago mi što si se javio pogotovo zato što su iskusniji u zadnje vrime ovde na forumu dosta suzdržani. Kamen koji sam ubacio je iz plićaka znam da nije pravi živi i svrha muje da se zaseeda sedra. Rječna sedra je mislim ok kao mrtvi živi kamen. Ne znam nikoga da je to koristio ali amerikanci vidim dosta koriste. Lak je i porozan, izgrađen od čistog kalcija i nema u sebi ništa organsko pa neće zagadit vodu. Moguće je da sam u kriviu ali taj rizik sam odlučio preuzet. Šta se životinja tiče nisam stavlja ništa osim onog što je došlo sa živim kamenom i nekoliko kozica i puževa kad sam starta akvarij. Za sad je u tanku sve ok, možda zato što i nema životinja osim onih najsitnijih i zato što ubacujem samo prstohvat hrane svako drugi dan. Moguće da će doći do katastrofe zbog preopterećenog sustava kad počmem ubacivati veće životinje. ATS filter mi nije još u funkciji jer i nisu još stigli tajmeri a i ova pumpa slabo tjera vodu preko tobogana. Skimer nemam namjeru nabavljat.
Da si na mom mistu šta bi ti prominijo?

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #16 u: Travanj 15, 2016, 09:46:43 prijepodne »
Bez skimera i bez dobrog LR nece biti dobro a tek kad počnu ljetne vručine trebat ce ti chiller  jer jadran bi trebao biti malo hladniji.Ti probaj bez toga,bit ceš bogatiji za jedno iskustvo.

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #17 u: Travanj 27, 2016, 14:16:03 poslijepodne »
Instalirana elektrokina napokon. Kolko god jeftini kineski elektronički sklopovi malo koštaju još manje i vrijede. Najbolje je kupovati u paru jer vjerojatnost da će bar jedan proizvod biti ispravan je tako veća. Jedan tajmer mi je skoro spalio napajanje. Nabavio sam drugi koji je začudo ispravno radio ali samo na 12v kanalu a ne i na 5v kako je deklarirano.  Morao sam morao nalijeptit aluminijsko rebro jer je se grijao. Od dimera jedan se gasi nakon deset sekudi a a jedan zviždi na svim vrijednostima osim na min i max. Termostat uredno ne radi. Ventialtor su mi uvalili bučan jer onaj koji sam tražio vjerojatno nisu imali. Od sve elektronike jedino sam LEDicam zadovoljan jer za sad rade normalno.
Rasvjeta od alga filtera je sad 5x3w 660nm + 1x10w bijela. Za razliku od samih crvenih ovo je ugodno svjetlo i prostorija ne izgleda ko kupleraj.
Sve sam prebacio na 12v kanal iako sam u početku imao u palnu koristiti i 3.3v i 5v. Za te manje napone jako je teško nać opremu.
Algi ima tolko malo da me to poamalo i zabrinjava. Bočnu i zadnju starnicu nisam čistio od kad sam startao akvarij i danas su gotovo potpuno čiste. Voda je bila mutna pa sam u malu prigradu u sumpu stavio komad najobičnije spužve i voda se kroz par dana gotovo potpuno izbistrila.

I sad me fascinira količina živog svijeta koji je došao sa živim kamenom, koji i nije pravi živi već par kamenja iz plićaka. Samo puževa ima deset vrsta pokušat ću ih nabrojati: ogrc, priljepak, mali priljepak, petrovo uho, mali svrdlasti, Collumbela rustica, volak, sjedilački puž mrižar, babuška, mali crni obalni pužić. Možda sam neke i zaboravio. Pet malih volaka sam izbacio. Dugi su svega 2-3mm pa nisam sto posto siguran da su volaci ali bolje odma spriječiti. Čini se da su ogrci uspješno razmnožili, ima dosta malih od 1-2mm. Sjedilački puževi u kamenim kućicama su zanimljivi za promatranje jer bacaju mrežu od nekakve paučine ili sluzi. Kad se nakon nekog vremena mreža napuni oni izvuku, očiste i ponovo bace, baš ko i ljudi.

Od školjaka uz kamenicu donosim slike jakobove kapice i prstaca.

Planktona ima dosta, najviše je vodenbuha a ima i ovih prozirnih duguljastih životinjica o kojima ništa ne znam. Perjasti crvi su se počeli masovno množiti, ima dosta kućica po staklu.

Zvjezde ne viđam niakako, dobro se kriju.

Napokon sam uhvatio i "zmijskog češlja". Zanimljiva neman, može plivati i puzati. Od mitskih nemani vidio sam još nekakvu kozicu i crva psa ali su aktivni samo noću i plašljivi.

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #18 u: Svibanj 08, 2016, 22:24:08 poslijepodne »
Odsutstvo predatora životinje koriste za prokreaciju pa je zato tank doživio demografski boom. Rojeće kozice se roje i kote, ima dsosta malih od milimetar-dva. Ogrci su se raskotili popričino, na moje čuđenje jer sam mislio da se nemogu razmožavati u akvariju. Čak sam pronašao i nekoliko malih zvjezda. Koralje sam demistificirao. Ovaj mali koralj je najverojatnije Sarcodictyon catenatum. Dosta se razmnožio po kamenu. Zanimljvo je da ga ima (ili nekog nejgovog sličnog rođaka) i morima Antarktike. Ovaj drugi je Cereus pedunculatus a možda čak i Balanophyllia europea. Još je mala, oko 1cm u promjeru, pa nisam siguran. Ima dobar apetit, oće šta joj god daš. Jednom je čak progutala račića koji je bio velik ko i ona sama u promjeru i bio je neko vrijeme vidljiv u stomaku kroz prozirno tijelo. Ne znam kakve su joj prehrambene navike ali morat će se zadovoljit s dva do tri obroka tjedno.  I dalje otkrivam slijepe putnike sa živog kamena. Otkrio sam tri nova puža golaća. Ovaj mali naranačasti puža gamiže po pjesku, biće da je komunalac pa traži otpad. Ova druga dva sam vidio samo jednom.

Offline kawabunga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #19 u: Svibanj 09, 2016, 22:32:46 poslijepodne »
jako lijepo, svaka cast na trudu  :klap:

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #20 u: Svibanj 17, 2016, 21:56:40 poslijepodne »
Dok čekam toplije vrijeme i lov promatram i putinke s live rocka. Do neki dan nisam znao da imam i ježa. Ima i nekih čudnih planktonskih životinja.

Offline kawabunga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #21 u: Svibanj 19, 2016, 23:07:20 poslijepodne »
sta je ovo na drugoj slici

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #22 u: Svibanj 19, 2016, 23:12:51 poslijepodne »
Na drugoj slici uz puža čini mi se da su dvije ličinke jadranskih kozica.

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #23 u: Svibanj 20, 2016, 00:30:23 prijepodne »
Ne znam točno u koju skupinu spadaju ti organizmi ali ličinke kozica nisu sigurno. To na slici su odrasli primjerci i manji su od pola cm. Ne znam šta rade i od čega žive ali se brzo množe. Prije mjesec-dva bilo ih je svega nekoliko a sad ih ima na desetine ako ne i stotine. Uglavnom nepomično stoje na staklu ili kamenu ali mogu se i dosta brzo kretati u trzajima od par cm.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Vault 101 jadranski 250L
« Odgovori #24 u: Svibanj 20, 2016, 10:23:02 prijepodne »
Možda su i jadranski mysidi (opet kozice) ali mi najviše liče na larve većih kozica....

Evo nekih slika larvi kozica s weba pa sam vidi...  ;)