Ožujak 28, 2024, 15:23:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ramirez valley  (Posjeta: 53419 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #225 u: Studeni 30, 2016, 20:45:34 poslijepodne »
Haha, dve krave, da. Imam i ja isto. :D

Meni su najbolje palme ispale od Pogostemon Helferija, iako ne mojom voljom, nego ovih "krava" :D. Oni pojedu samo donji dio biljke, odnosno lišće na prvih par centimetara biljke, pa ostane gore palma. Za nekog tko hoće palmaste biljke, Helferi zaista izgleda kao prava palma, iako su minijature, narastu 5-10cm ovisi koliko dugo ih imaš, moji su znali biti i do 12 u doba kad su rasli kao ludi. To je bilo ono doba kada nijedna druga biljka nije rasla kako spada, on je bujao kao korov, a sad druge biljke rastu, a on stagnira. Nikad na zelenu granu. :(

Ja sam zasad isplanirao LEDice staviti na 6 kanala, pa ugađati boje da postignem optimum rasta biljaka i vizualnog efekta. 2 kanala su mi 6500K white x 20, 1 kanal 10x Cyan 490nm, 1 kanal 3x amber 590nm, 2x red 630nm, 5x deep red 660nm, 1 kanal 4x UV 390nm, 3x UV 400nm i jedan kanal 6x royal blue 450nm za moonlight. Vidjet ćemo.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #226 u: Studeni 30, 2016, 21:21:10 poslijepodne »
Haha, dve krave, da. Imam i ja isto. :D

Meni su najbolje palme ispale od Pogostemon Helferija, iako ne mojom voljom, nego ovih "krava" :D. Oni pojedu samo donji dio biljke, odnosno lišće na prvih par centimetara biljke, pa ostane gore palma. Za nekog tko hoće palmaste biljke, Helferi zaista izgleda kao prava palma, iako su minijature, narastu 5-10cm ovisi koliko dugo ih imaš, moji su znali biti i do 12 u doba kad su rasli kao ludi. To je bilo ono doba kada nijedna druga biljka nije rasla kako spada, on je bujao kao korov, a sad druge biljke rastu, a on stagnira. Nikad na zelenu granu. :(

Ja sam zasad isplanirao LEDice staviti na 6 kanala, pa ugađati boje da postignem optimum rasta biljaka i vizualnog efekta. 2 kanala su mi 6500K white x 20, 1 kanal 10x Cyan 490nm, 1 kanal 3x amber 590nm, 2x red 630nm, 5x deep red 660nm, 1 kanal 4x UV 390nm, 3x UV 400nm i jedan kanal 6x royal blue 450nm za moonlight. Vidjet ćemo.
Haha, eto, onda me razumiješ :)

Imam i ja Helferi, negdje u prednjem djelu srednjeg plana, no on kod mene kilavi, mislim da sad imam 3-4 pelcera, imal sam 7, alge su ga napale, ja ošišao.

Eto nisam ga pitao koje tačno boje ima, no ima jedno 20 ledica, moram oriznat da baš dobro izgleda. Moze se napravit dobra lampa i za otvorene akvarije, a spektar koji se dobije, stvarno je ugodan za oko, vjerovatno i za biljke...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #227 u: Studeni 30, 2016, 21:23:30 poslijepodne »
Današnje mjerenje, 13-ti dan od startanja filtera:

NO³ = 25-50
NO² = 0
GH = >16°d
KH = 10°d-15°d
pH = 7,6-8

TDS = 285

Dropchecker = plavo-zelen

Sent from my Huawei G8
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2016, 21:26:33 poslijepodne od LikssOn »

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #228 u: Prosinac 01, 2016, 20:46:05 poslijepodne »
svidja mi se ova faza akvarija. i malo mislim sto bih ja tu promijenio. manje je riba, to je dobro. ja bih umjesto ludwigie stavio proserpinacu palustris, a u kutove malo cryptocorine parva. ova prva ce pod tvojim svjetlom lijepa tamno narancasta, a sto se tice parve, ona bi ti dodala tamno zelenu boju koja ti fali u akvariju.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #229 u: Prosinac 01, 2016, 21:15:02 poslijepodne »
svidja mi se ova faza akvarija. i malo mislim sto bih ja tu promijenio. manje je riba, to je dobro. ja bih umjesto ludwigie stavio proserpinacu palustris, a u kutove malo cryptocorine parva. ova prva ce pod tvojim svjetlom lijepa tamno narancasta, a sto se tice parve, ona bi ti dodala tamno zelenu boju koja ti fali u akvariju.
Sto se tiče biljki, svidja mi se tvoj prijedlog, pa cu pogledati kod mog trgovca ima li išta od toga, te napravit neku varijantu...

Moj problem je druge prirode, kako god da se oduzmem ili saberem, broj riba koji bi trebao da zavrsi u akvariju je 25. Znam da samntrebao napraviti veći akvarij, ali sam radio manji- a kvalitetnije. Znam da ce me mnogi osuditi zbog riba, no nemogu da definišem to.

Dakle, nakon raznih pizdarija, sad imam:
4 ramireza (3 blu, 1 microgeop.).
2 rodostomusa, koji lete van.
5 coridorasa
3 ancistrusa (1 LDA16, 2 obična- njih cu se rješit čim stignem).
1 sijamac.
1 Frenatus albino
=16 riba
__________________

Ono sto mi je u glavi:
-10x kraljevska neonka ili galaxy razbora. Više mi se svidjaju neonke.
-4x ramirez (2blu, 2 microgeop.) Volio bi 3+3, al sta je tu je.
-5 Coridoras Juli.
-2 Sijamca
-1 LDA16
-1 Frenatus Albino
=23/25/27 riba

S tim da imam i ova 2 ancistrusa obična, kojih cu se rješiti, no sad ih nemam gdje!

Da li ovo može funkcionisat uz redovno odrzavanje?

Sve su nekako manje ribe, osim Ancistrusa i Frenatusa?!

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #230 u: Prosinac 01, 2016, 23:18:06 poslijepodne »
Treba shvatiti da nije pitanje dali moze to funkcionirati nego dali ce ribe biti sretne u tom akvariju

Ja se vodim tim da ribicama probam osigurati sto bolje uvjete u akvariju
Zato volim male ribice kozice i sve sto je malo bas iz razloga jer u manjem akvariju one su sretne i zadovoljne

Kad je akvarij krcat ribe su pod stresom ali to nitko ne primjecuje
Svako zivo bice treba svoj mir i odmor,tako i riba povuce se u neki kut gdje miruje,ali kad je krcato ribama uvijek ju netko dirne uplasi i onda ona leti kao luda po akvariju
Takve ribe su pod stresom

Nadalje jrcat akvarij trazi vise paznje vise vremena kontroliranja i izmjena vode uz ciscenje dna i tako dalje
I vecina u pocetku to radi kako treba pa se zalijenimo pa cemo preskocit jedan dan sa izmjenom pa dva pa tjedan
I onda u kombinaciji sa onim stresom koje inace ribe svakodnevno trpe dođe bolest
A onda se ispunjava onaj upitnik da se vidi dije problem i odma svi primjete pa krcat je akvarij

I tak da ne duljim jer ionak vas par tu chetate po cijele dane  :D :D
Bit je da je akvarij mjesto gdje ce ribice uzivati a mi sa njima,a kad imas velike zelje da imas puno riba onda se uzima veci akvarij ili vise njih i to je jedino ispravno rijesenje,a vi sad kako hocete  :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #231 u: Prosinac 02, 2016, 08:58:50 prijepodne »
Treba shvatiti da nije pitanje dali moze to funkcionirati nego dali ce ribe biti sretne u tom akvariju

Ja se vodim tim da ribicama probam osigurati sto bolje uvjete u akvariju
Zato volim male ribice kozice i sve sto je malo bas iz razloga jer u manjem akvariju one su sretne i zadovoljne

Kad je akvarij krcat ribe su pod stresom ali to nitko ne primjecuje
Svako zivo bice treba svoj mir i odmor,tako i riba povuce se u neki kut gdje miruje,ali kad je krcato ribama uvijek ju netko dirne uplasi i onda ona leti kao luda po akvariju
Takve ribe su pod stresom

Nadalje jrcat akvarij trazi vise paznje vise vremena kontroliranja i izmjena vode uz ciscenje dna i tako dalje
I vecina u pocetku to radi kako treba pa se zalijenimo pa cemo preskocit jedan dan sa izmjenom pa dva pa tjedan
I onda u kombinaciji sa onim stresom koje inace ribe svakodnevno trpe dođe bolest
A onda se ispunjava onaj upitnik da se vidi dije problem i odma svi primjete pa krcat je akvarij

I tak da ne duljim jer ionak vas par tu chetate po cijele dane  :D :D
Bit je da je akvarij mjesto gdje ce ribice uzivati a mi sa njima,a kad imas velike zelje da imas puno riba onda se uzima veci akvarij ili vise njih i to je jedino ispravno rijesenje,a vi sad kako hocete  :)
Ma jasno je meni sve to, nebi da ispadne da pobijam tvrdnje koje su tačne ili ispravne ili da ispadne da se rugam nekom u lice ko mi je ukazao na nešto, nego jednostavno nisam htio kupiti staklo za 100 ili 200 litara, pa ukinut na podlozi, filteru ili čemu već.

E sad, što imam akvarij od 40 litara, nije ni to razlog da u njemu plivaju 3 ribe i da kažemo, evo zadovoljeni su svi uslovi, ribe su sretne, svaka ima svoj prostor...

Nije mi ni cilj da sad stavim 50 riba i kažem, evo ja imam akvarij. Ipak čitam redovno odredjene informacije, pratim sitvaciju koliko stignem, nisam bas totalni laik.

Mislim da sam našao neki optimalan broj manjih riba, koje nisu agresivne, te ako sve bude išlo svojim tokom, može tako funkcionisati. Uradit ću i selekciju odredjenih riba i izvaditi ih van kad zagusti, tipa Ancistrus i sl...

Filter od 520l/h protoka na 40 litara vode, s dosta filtermaterijala može držati balans čiste vode u to sam siguran. Dobro zabiljeni odredjeni djelovi akvarijuma će pomoći da se neke ribe u nekom trenutku osjećaju sigurno i sl...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #232 u: Prosinac 02, 2016, 09:24:28 prijepodne »
svidja mi se ova faza akvarija. i malo mislim sto bih ja tu promijenio. manje je riba, to je dobro. ja bih umjesto ludwigie stavio proserpinacu palustris, a u kutove malo cryptocorine parva. ova prva ce pod tvojim svjetlom lijepa tamno narancasta, a sto se tice parve, ona bi ti dodala tamno zelenu boju koja ti fali u akvariju.
Pregledao sam šta ima od biljki kod ovog trgovca, našao sam: Proserpinaca Palustris Cuba. Biljka izgleda fantastično, kupit ću ju svakako kad budem išao po ribe...

Na drugom mjestu sam našao, Cryptocoryne Parva Mini (in-vitro), no malo mi je daleko, pa možda kupim, nekad kad me put nanese...

Pogledat cu da li ima nešto sto je tamnije boje, a nižeg rasta.

Dosta se mučim sa MC i Eleocharisom, jer u prednjem djelu (oko 5cm od stakla) nemam podloge, samo je pjesak, pošto prvobitno nisam tu ništa planirao posaditi...

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #233 u: Prosinac 03, 2016, 11:43:58 prijepodne »
Ja sam bio zasadio Proserpinacu jer mi je super, ali krave pojele sve do jedne. :(

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #234 u: Prosinac 04, 2016, 16:59:30 poslijepodne »
Ja sam bio zasadio Proserpinacu jer mi je super, ali krave pojele sve do jedne. :(
Ja sam se rjesio jedne krave, ostale su dvije: Ancistrus SP i Ancistrus LDA 16. :')

Danas je bilo generalno šišanje, slike malo kasnije dok se izbistri voda :)

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #235 u: Prosinac 04, 2016, 16:59:48 poslijepodne »
Ja sam bio zasadio Proserpinacu jer mi je super, ali krave pojele sve do jedne. :(
Ja sam se rjesio jedne krave, ostale su dvije: Ancistrus SP i Ancistrus LDA 16. :')

Danas je bilo generalno šišanje, slike malo kasnije dok se izbistri voda :)

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #236 u: Prosinac 04, 2016, 23:35:09 poslijepodne »
Pošto kroz par dana dolaze planirane ribe, danas sam generalno očistio i ošišao akvarij. Bili je malo algi, malo oštećenih listova, malo zakržljalih listova zbog slabog gnojenja, malo stvari koje mi se nisu svidjale... Filter je u pogonu 20 dana, bio je prilično prljav, no ostalo je dosta nečistoća koje predhodni filter nije kupio, i sl... Sad već imam kompletno gnojenje, prihrana + Co2, pa se nadam da će se sve pravilno razrasti. Pojačat ću biljnu masu sa jos jednom turom eleocharisa. MC se izgleda napokon primila, ima dosta mladih listova. Najveći problem prednjeg plana, je sto u tih 5cm nema podloge. Također cu poslušat prijedlog kolege sa biljkama koje je on spomenuo... Evo prar slika u prilogu i jedan video (slika je razvučena, no to je do editora):
« Zadnja izmjena: Prosinac 04, 2016, 23:46:11 poslijepodne od LikssOn »

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #237 u: Prosinac 07, 2016, 00:45:26 prijepodne »
To je to, nema vise dodavanja riba, nema dodavanja bilja, sad ostaje da se srede neke finese, kako biljke budu rasle.

Parametri vode su slijedeći
No³ = 25-50
No² = 0
GH = 10-16
KH = 10-15
pH = 7.6
TDS = 280
DropChecker = plav (al slabo sam palio co2 dva dana, sta je, tu je)

Ribe koje se nalaze u akvariju, ovo je finalna varijanta:
10x Kraljevska neonka
6x Ramirez (3 el. blue + 3 Microgeopagos)
5x Coridoras Juli
2x Sijamski algojed
2x Ancistris (SP+LDA16)
1x Frenatus Albino

3x Helena puž
20x Red/Rill Chery.

Biljke, pokusat cu se sjetiti svega s liste: Sesiflora, Ludwiga, Hygrophila, Anubias Nana, Baucephalandra Thea, Eleocharis, Pogostemun Stelatus,  Proserpinaca Palustris Cuba, Rolata Lutundifolia, Pistia Stratoites, Monte Carlo, Lysimachia Nummularia Aurea, Glossostigma Elatinoides, Staurogenr Repens, Dindipilis Diandara, Limpophila Hipporoides.

Mislom da sam sve pobrojao, nadam se da su nazivi ispravni :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #238 u: Prosinac 15, 2016, 10:04:13 prijepodne »
Treba shvatiti da nije pitanje dali moze to funkcionirati nego dali ce ribe biti sretne u tom akvariju

Ja se vodim tim da ribicama probam osigurati sto bolje uvjete u akvariju
Zato volim male ribice kozice i sve sto je malo bas iz razloga jer u manjem akvariju one su sretne i zadovoljne

Kad je akvarij krcat ribe su pod stresom ali to nitko ne primjecuje
Svako zivo bice treba svoj mir i odmor,tako i riba povuce se u neki kut gdje miruje,ali kad je krcato ribama uvijek ju netko dirne uplasi i onda ona leti kao luda po akvariju
Takve ribe su pod stresom

Nadalje jrcat akvarij trazi vise paznje vise vremena kontroliranja i izmjena vode uz ciscenje dna i tako dalje
I vecina u pocetku to radi kako treba pa se zalijenimo pa cemo preskocit jedan dan sa izmjenom pa dva pa tjedan
I onda u kombinaciji sa onim stresom koje inace ribe svakodnevno trpe dođe bolest
A onda se ispunjava onaj upitnik da se vidi dije problem i odma svi primjete pa krcat je akvarij

I tak da ne duljim jer ionak vas par tu chetate po cijele dane  :D :D
Bit je da je akvarij mjesto gdje ce ribice uzivati a mi sa njima,a kad imas velike zelje da imas puno riba onda se uzima veci akvarij ili vise njih i to je jedino ispravno rijesenje,a vi sad kako hocete  :)

Na moju žalost, mislim da si bio upravu. Pored silne brige i paznje, ispalo je da sam kao bonus dobio ICH. Neonke su dobile neke bijele tačkice po tijelu(6/10), predpostavljam da je to to, al mislim da sam na vrijeme primjetio i maknuo ih van.

Nisam se na vrijeme mogao obezbjedit adekvatnom karantenom i lijekovima, pa sam pokušao alternativnim metodama i na kraju im skratio muke, bilo mi je rizično vratiti ih u glavni tank... :(

Neznam hoce li to ostaviti posljedice po akvarij, no zasad (nakom 3-4 dana) djeluje sve uredno. Odustajem od drugih riba zasad i držat ću se onoga što imam :) Takodjer cu kupiti vitamine i dodavati ih s hranom, da ostatak ekipe popravi imunitet!

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #239 u: Prosinac 15, 2016, 15:03:44 poslijepodne »
Mislim da sam napokon uspio uskladiti gnojenje, co2 i rasvjetu. Biljke vidno napreduju, alge se povlače... Ima tu još posla, no polako :)

Primjetio sam da biljke puštaju balončiće s kisikom, sto znači da su uslovi ugodni, hehe. CO2 sad radi 0-24, s tim da sam smanjio na oko 10 sec. po balončiću, jer nemogu redovno da ga palim zbog posla.


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #240 u: Prosinac 15, 2016, 16:04:25 poslijepodne »
Ja sam u filteru imao u prva dva spremnika spuzvu plavu ppm 20 pa u zadnja dva ppm 30
Filtracija je bila bomba
Spuzve sam rucno rezao jer sam imao 9 takvi filtera pa sam kupio velike ploce i sjekao kako mi odgovara

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #241 u: Prosinac 15, 2016, 16:35:55 poslijepodne »
Ja sam u filteru imao u prva dva spremnika spuzvu plavu ppm 20 pa u zadnja dva ppm 30
Filtracija je bila bomba
Spuzve sam rucno rezao jer sam imao 9 takvi filtera pa sam kupio velike ploce i sjekao kako mi odgovara
Imam krupnu spuzvu u prvoj, u drugoj i trecoj je sitna spuzva, u cetvrtoj nema spuzve. Kupit cu krupniju, debljina 1cm i stavit u ostale košare, ova sitna leti van, jer se brzo zaprlja. Sad to smijem uraditi, filter je zacikliran, nece me to zezati?

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #242 u: Prosinac 15, 2016, 16:48:32 poslijepodne »
Ja sam koristio spuzve debele 5cm lijepo ih se stisne i taman
Sve sto vadis ima utjecaj jer mijenja kolicinu bakterija
Dobro je kad prckas po filteru uvijek poslije cesce mijenjati vodu dok se ponovo sistem ne uspostavi
Npr sad stavis potpuno novi filter i radis svaki dan izmjenu vode neki 25% i umjereno hranis neces imat nikakvi problema a za 3 tjedna vec imas cikliran filter i onda smanjujes promjene vode
Filter je upravo zato tu da drzi sistem u ravnotezi i da se ne mora mijenjati voda precesto
Dobro balansirani akvariji mogu biti mjesecima bez promjene vode

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #243 u: Prosinac 15, 2016, 21:46:56 poslijepodne »
Evo malo poredjenje...

Prva slika je uslikana 14.08.2016. Tako je akvarijum izgledao nakon sto me napala zelena alga.
Druga slika je uslikana 14.12.2016. i to je trenutno stanje :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Ramirez valley
« Odgovori #244 u: Prosinac 16, 2016, 14:45:47 poslijepodne »
Tetraodon nigroviridis (Green Spotted Puffer)

Čisto informativno, zainteresovao sam se za ovu ribicu, pročitao hrpu članaka i po svemu sudeći, nije za moj akvarijum (tu su: ramirezi, ancistrusi, coridorasi, helene, kozice), no đavo neda mira :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Ramirez valley
« Odgovori #245 u: Prosinac 20, 2016, 13:16:31 poslijepodne »
U nedostatku pametne ideje, slozio sam i ja sebi dodatnu rasvjetu za moon i jos neku slabiju, da ublazim naglo paljenje/gasenje svjetla. Treba to još estecki doraditi, no nekom drugom prilikom cu to rješiti...

Sto se ranije spomenute ribe tiče, nakon dosta čitanja, nije to riba za ovaj akvarij- definitivno, no mozda neki novi projekt u novoj godini...

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ramirez valley
« Odgovori #246 u: Prosinac 20, 2016, 16:04:36 poslijepodne »
Stvarno velika razlika za 4 mjeseca  :klap:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Ramirez valley
« Odgovori #247 u: Prosinac 20, 2016, 21:53:02 poslijepodne »
Stvarno velika razlika za 4 mjeseca  :klap:
Da, svakako, isto sam se iznenadio kad sam nasao ovu sliku.

Ja gledam svaki dan taj akvarij, pa mi nije izgledalo da ima toliko napredka, no stvarno je napredak ogroman, na moje veliko zadovoljstvo!

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Ramirez valley
« Odgovori #248 u: Prosinac 23, 2016, 12:53:16 poslijepodne »
Jedna grupna slika :)

Slikano mobitelim, pa nije bas nesto fotka.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Ramirez valley
« Odgovori #249 u: Prosinac 23, 2016, 13:41:28 poslijepodne »
pa kak ti se njih 9 međusobno tolerira?