Travanj 19, 2024, 19:40:29 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: LED kontroler za 100W ledice  (Posjeta: 15261 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #50 u: Siječanj 31, 2016, 18:21:52 poslijepodne »
Taj na kojem kod mene lako ostaju tragovi brisanja/pranja je ili iz peveca ili iz bauhausa.

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #51 u: Siječanj 31, 2016, 18:30:33 poslijepodne »
Ja sam sebi u Bauhausu uzeo komad pleksija mislim 500x500x2mm i da se izrezati s običnom pilom, bušiti itd.. Odlično propušta svjetlo. To što nešto bolje propušta svjetlo nema nikakve veze, gubici su praktički zanemarivi imho, pogotovo ako uzmeš malo jaču rasvjetu, pa si podešavaš intenzitet.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #52 u: Siječanj 31, 2016, 18:39:33 poslijepodne »
Akril i plexi nisu jedno te isto (ukratko), akril je prozirniji tj. propusniji za spektar itd itd
ima ga za kupiti u Prozirni namještaj - ime firme , Nova Forma, google zna sve!
Otišli smo off topic i spamamo!!!
Viktori jesi pročitao PP

Offline hrgamonster

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Nova Sela
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #53 u: Siječanj 31, 2016, 21:17:38 poslijepodne »
To je isto kao da kazes kako obicno staklo i optiwhite nije isto  :D :D
hrga88

Offline DeanB

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #54 u: Siječanj 31, 2016, 22:15:44 poslijepodne »
Akril i plexi nisu jedno te isto (ukratko), akril je prozirniji tj. propusniji za spektar itd itd
ima ga za kupiti u Prozirni namještaj - ime firme , Nova Forma, google zna sve!
Otišli smo off topic i spamamo!!!
Viktori jesi pročitao PP

Acrylic glass or poly(methyl methacrylate),


....Poly(methyl methacrylate) (PMMA), also known as acrylic or acrylic glass as well as by the trade names Plexiglas, Acrylite, Lucite, and Perspex among several others (see below), is a transparent thermoplastic often used in sheet form as a lightweight or shatter-resistant alternative to glass. The same material can be utilised as a casting resin, in inks and coatings, and has many other uses.

Gogle zna sve? Onda treba pročitati što piše.... ;)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #55 u: Veljača 01, 2016, 12:06:22 poslijepodne »
hrgamonster sjedi 5 !
DeanB nije dovoljno samo nešto površno pročitati i znati sve !
Zaljepi Akril i plexiglas sa ljepilom za plexi pa ću t pitati dali je to čvrsti spoj koji neće puknuti, dalje propusnost spektra svijetla nije niti blizu između ta dva matrijala i jedan od njih jako przo poprima mat površinu i nije više tako proziran - koji ? Sigurno će ti googl i to reći!
Spamamo temu i neću više na ovakve odgovore i bisere odgovarati! Ukratko Vi kupite običan plexi i stavite ga iznad akvarija i nemojte micati  6mj-1 godinu pa ćemo onda pričati o bilju u akvariju,algama i sl.  Lp
over and out


Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #56 u: Veljača 01, 2016, 17:37:31 poslijepodne »
Vi se stvarno nekada znate prepucavati oko gluposti , ako ste pogledali link koji sam vam dao mogli ste primjetiti kratak opis kod svakog proizvoda koji oni imaju u ponudi ako i to nije dovoljno pošaljete im mail i ljudi vam odgovora za dan dva , oni kojima je to dugo čekati uzmu telefon i nazovu i pitaju kaj ih god zanima . Ja sam nekoliko raznih stvari od njih kupovao i mogu ih samo nahvaliti i oko usluge i oko opširnih informacija .

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: LED kontroler za 100W ledice
« Odgovori #57 u: Veljača 09, 2016, 13:10:22 poslijepodne »
slučajno sam nabasao na ovu temu i nije mi krivo vremena šta sam ju čitao i 40% toga slabo razumio, no ne zamaram se time jer čovjek nemora baš sve znati, zato imamo tu likove poput s@kia,viktori itd...
Kao laik slažem se sa s@kijem da nije potrebno ići na 100W ledice jer fakat ta teza stoji 1/1 i dda se tu u startu može jako puno ušparati!
Ne bi sad spamao temu no pitao bi samo s@akija dali je ova izvedba od Bure jeftinija od onoga šta smo nas dvoje pričali i koja je izvedljivija!?

sorry na kasnom odgovoru, nisam bio pretjerano ovdje zadnjih dana.

I jedna i druga su izvedive, samo je ova burina jednostavnija u smislu što ne zahtjeva izradu aluminijske tiskane pločice. Dio sa kontrolerom i driverima i dalje ostaje isti, jedino što je bura krenuo s idejom od xkom 100W LED pa je projekt utoliko skuplji jer su driveri skupi. Mi smo razgovarali o ledicama do 10W (u pravilu 3) pa je priča nešto jednostavnija/jeftinija.

Nebih se vraćao na vašu prepirku da ne nastane opća pizdarija po forumu, no moram upozoriti da je drug Dean odrezao, poljepio, obradio rukama, CNCom, zubima i sl. više materijala nego što smo svi mi amateri zajedno pa nebih tako oštro. Pogotovo što znam da su mu namjere dobre i ne pametuje ;)
Naravno, posotji mogućnost da je kupljen materijal ovakve i onakve kvalitete, pa da su tu razlike.
diy-audio.com.hr