Ožujak 28, 2024, 10:19:56 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RO i ph  (Posjeta: 2787 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Barbarosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula
RO i ph
« u: Veljača 27, 2009, 17:32:59 poslijepodne »
Unatrag mjesec dana poceo sam koristiti RO uredjaj, u otprilike isto vrijeme mi poceo spustati ph ispod 8. Kada sam testirao ro vodu uredjaj je pokazao 5.5 inace izmjene vrsim  sa jadranskim morem i kod njega mi pokazuje oko 8.1 ph. Zanima me dali je netko od vas imao slican problem i kakv je ph kod vase ro vode. Ranije sam korisio kupovnu destiliranu za doljevanje i sve je bilo OK.
Pula

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: RO i ph
« Odgovori #1 u: Veljača 27, 2009, 17:43:31 poslijepodne »
sol mislim ima ph buffer i skimer ti sluzi dfizanju PH vode

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: RO i ph
« Odgovori #2 u: Veljača 27, 2009, 19:07:19 poslijepodne »
Na JBl osmozi ja ju koristim je Ph 7 znači neutralna kako i treba biti,nakon cca 4mj upotrebe.
Inače svakih 6 mj treba mijenjati karbon i sediment uložak možda je u tome problem a i kada osmoza nije u dužoj funkciji preporuča se pustiti 30-ak minuta da voda iscuri te ju onda upotrijebiti mada ja sa svojom nisam nikad imao taj problem jer baš i ne pazim na to pa prođe i godina ali je ipak sve OK.
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: RO i ph
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2009, 20:28:00 poslijepodne »
   Mislim da Ro voda nije glavni razlog zasto ti pada PH!
Inace Ro voda je (trebao bi biti) cisti H2O pa je samim time i bez karbonatne tvrdoce(KH) koji je u vodi u funkciji bufera koji sprecava nagli pad PH usljed snizenog kisika u toj istoj vodi.
Kako RO voda stoji neko vrijeme, kisik izlazi, tako i PH moze dosta pasti.
Svejedno nemoze Ro voda biti glavni krivac pada PH u tanku jer su to male premale kolicine.
Ako ti to bas jako smeta, ubaci u posudu iz koje se dolijeva Ro-voda zlicu gasenog vapna od JUB-a, s tim da pazis da samo otopina dospije u tank, nikako ono bijelo. Trebalo bi ga stavit u neku posudicu tako da se samo rastapa u toj vodi, a neide direktno u tank!
Vapno bi trebalo znatno dignuti PH!

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: RO i ph
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2009, 20:38:21 poslijepodne »
Slažem se ali mislim da je sigurnije koristiti komercijalne proizvode Ph bufere koji su blaži i sigurniji,ali najbitnije da nađeš uzrok pada kiselosti,posljedica iziskuje lječenje u nuždi ali glavni problem je nerješen pa će se vjerojatno opet pojaviti.
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Barbarosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula
Odg: RO i ph
« Odgovori #5 u: Veljača 27, 2009, 21:52:31 poslijepodne »
Ni sam ne mislim da je RO glavni uzrok pada ph. Ali me zacudilo da ro ima tako niski ph pa sam htio cuti i vasa iskustva sa ph kod ro vode.
Pula

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: RO i ph
« Odgovori #6 u: Veljača 27, 2009, 22:56:33 poslijepodne »
Unatrag mjesec dana poceo sam koristiti RO uredjaj, u otprilike isto vrijeme mi poceo spustati ph ispod 8. Kada sam testirao ro vodu uredjaj je pokazao 5.5 inace izmjene vrsim  sa jadranskim morem i kod njega mi pokazuje oko 8.1 ph. Zanima me dali je netko od vas imao slican problem i kakv je ph kod vase ro vode. Ranije sam korisio kupovnu destiliranu za doljevanje i sve je bilo OK.
Pa sam si rekao da ti je već kod osmoze nizak ph već je to jedan od razloga, mada u stabilnom akvariju s obzirom na količinu bi se brzo trebao vratiti u normalu ph.
tako da je ovo u principu igra bez granica :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica