Travanj 20, 2024, 01:10:49 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Komentari na elanak...  (Posjeta: 3050 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Komentari na elanak...
« u: Srpanj 11, 2004, 22:50:00 poslijepodne »


A nebi ja bio ja da neš ne proserem, pa evo...


Uglavnom išao sam proeitat novi elanak o zaštiaenim vrstama na našem moru kojeg je napisala Tea(bravo !) i uspio sam skužit da taj spisak nažalost nama "obienim ljudima" skoro niš ne koristi(izuzev poznatih nam vrsta!)...


Razlog? ...jednostavan... nemam blage kako izgleda "mali zavoj", a kamoli kako izgleda "sedmopruga usminjaea"...


Bilo bi super ako bi se elanak mogao popratit kakvim slikicama...


P.S. ništa zlonamjerno Tea, samo onako... kritika u smislu poboljšanja tvoje dobre ideje i elanka...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Komentari na elanak...
« Odgovori #1 u: Srpanj 12, 2004, 09:16:00 prijepodne »
Slike bi nam prikazale poznate nam vrste koje smo vea negdje vidjeli ali ih nismo u stanju prepoznati zakamuflirane u popularna znanstvena imena  

Offline sax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 426
Komentari na elanak...
« Odgovori #2 u: Srpanj 12, 2004, 09:23:00 prijepodne »
I da ja dodam, sliku od kita netrebam jer kad idem na more ne lovim kitove
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Komentari na elanak...
« Odgovori #3 u: Srpanj 12, 2004, 10:26:00 prijepodne »
bit ae nešto slika, ali ne sve, jer , kao što nadam se znate nema na siteu copy-paste varijante, a elanak je stavljen prije slika da bi i oni koji ovih dana idu na more imali neku informaciju...tako?er se podrazumijeva da su ljudi toliko snalažljivi da naprave copy na ime, otvore još jedan browser, utipkaju www.google.com, zaeekiraju SLIKE i stisnu ENTER- i vidi euda nevi?ena- Internet browser im izbaci tražene slike bez puno muke i eekanja, samo 3 klika više nego da mi slike objavljujemo bez dozvole...WOOOW kud ode briga za eovjeka Stina, pa i to je moguae napravit...naravno ako nisi lijen ko neki...

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Komentari na elanak...
« Odgovori #4 u: Srpanj 12, 2004, 13:35:00 poslijepodne »


Ovaj Glavni urednik... domišljata li eovjeka... ma jedan za tebe... ko te nezna skupo bi te platio


idem na google eim na?em cajta za 30 latinskih imena...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Komentari na elanak...
« Odgovori #5 u: Srpanj 12, 2004, 20:57:00 poslijepodne »
ne provociraj...nemoj da napišem ljudima koliko si tisuaa stranica zagooglo dok si pokušavao identificirati odre?ene corydorase i sl....to ti nije bio problem, a ovih bijednih 30-tak imena je...svašta...

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Komentari na elanak...
« Odgovori #6 u: Srpanj 12, 2004, 23:46:00 poslijepodne »


he he...imaš pravo

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Komentari na elanak...
« Odgovori #7 u: Srpanj 13, 2004, 10:56:00 prijepodne »


Ej Stina, naravno da se slazem s tobom, nisam ni ocekivala da ljudi znaju prepoznati hrpu ovih izlistanih zivotinja...


Ma znas sta! Cijela prica je krenula kada je meni je kao morskom biologu iskreno puk'o filmjer me preko nekoliko ljudi pitalo: A koje su vrste zasticene u Jadranu ? A ja k'o zadnji tukac nisam znala dati potpuni odgovor... pasamtrazila po nasim vrlim institutima odgovore od renomiranih znanstvenika... zvala ministarstvo kulture (pod kojim je danas ured za zastitu prirode) i NITKO ali bas nitko nije znao izlistati sve vrste... svi oni znaju za 3 puza i 2 skoljke, koju kornjacu i mozda dupina sto znam i ja... pa reko'... e ja cu naci !!!!! I tako... nasla ... po narodnim novinama...potrosila preko 2 tjedna da sve to sakupim ...


Pasad,sa slikama ili bez njih imate ekskluzivnu listu SVIH zasticenih vrsta u Jadranu napisanu na jednom mjestu, a ne razbacano po preko nekoliko desetaka pravilnika u NN.


U svakom slucaju, slike svih ovih vrsta imam u svojoj datoteci no problem je sto su one skinute s interneta, pa da bi ih se moglo objaviti ovdjetrebalo bi traziti autorizaciju ... sto bi potrajalo...


Pa kako Vedran rece ... eto prvo opce informacije SVIMA pa ce slike s vremenom... radim na tome.. ne brini...


I naravno... nisam to krivo shvatila, naprotiv, drago mi je da si pogledao i imas komentar... a evo ti gore i objasnjenje ZASTO!

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Komentari na elanak...
« Odgovori #8 u: Srpanj 13, 2004, 13:27:00 poslijepodne »


SVE 5!!!